LEYDSCHE COURANT MAANDAG, 10 MEI. BIYiYEYLAYDSCHE BERIGTEY. De Courant wordt MaandagWoensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag kont Do Prijs der Courant is ƒ13 in het jaar; do afzonderlijke nommers worden tegen 10 Centen afgegeven. LEYDEN, 8 Mei. iZitting van den Gemeenteraad van gisteren. Afwezig de UII. van Outeren en Taets van Amerongen. De Notulen der vorige Vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester heeft medegedeeld Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland van den 30slen April dezes jaars, waarbij de onderhandsche verhuring van het huis getee- kend Wijk V. N°. 148 wordt goedgekeurd. !s besloten deze aan te nemen voor kennisgeving. Voorts is door den Burgemeester overgelegd 1°. Het Proces-Verbaal van het opnemen van de boeken en kas van den Ontvanger op den 29slen der vorige maand. Is overeenkomstig de voordragt besloten dit stuk gedurende 8 dagen ter inzage van de leden in de Leeskamer neder te leggen. 2°. 12 Voorwaarden en plannen van fabricagewerkenals: a. het opverwen van den Toren van het Raadhuis. b. het verwen van het klokhuis aan de Hooglandsche kerk. c. het verwen van de gevels der huizen in het Elisabeth-Gasthuis op de Oude Vest. d. het schoonmaken en invoegen der gemetselde bruggen binnen de ge meente en langs de singels. e. het opvoegen en repareren van sommige gedeelten der gemetselde wal len binnen de gemeente. de vernieuwing van eenige paal- en besehoeijingwerken, binnen de gemeente. g. de vernieuwing van de beide poorten en balanzen van de Oude Mare- poortsbrug over de Oude Vest. h. de vernieuwing van eenige brugwerken binnen de gemeente. t. de vernieuwing van vaste bruggetjes binnen en om de gemeente. h. de verkoop van al de speciewelke zich bevindt in het rioolgenaamd de overwulfde Dolhuisgracht. I. het toemetselen van de ingebroken ruiingaten en het wulf van de over wulfde Dolhuisgracht, met de leverantie der daartoe benoodigde materialen. in. de leverantie van twee nieuwe vaartuigen of opene pramen, welke elk afzonderlijk zullen aanbesteed worden. En is besloten deze stukken ter inzage van de leden in de Leeskamer te deponeren. 3°. De rekening van de Plaatselijke Schoolcommissie over den jarc 1851. 4°. De rekening van het Pesthuis over 1851. 5°. Staten van af- en overschrijving op de bcgrooting van 1851. a. van het Roomsch-Katholiek Wees- en Oudeliedenhuis. b. van de Roomsch-Katholiekc armen. Is goedgevonden deze ten fine van bcrigt en raad te stellen in handen der Commissie van Finantie. Door den Burgemeester is voorgesteld 1°. Om het voorstel van den Heer Leembruggen overgelegd in de Raad vergadering van den 22sten der vorige maandbetrekkelijk de ruiming dezer Stads riolen, ten fine van berigt en raad te stellen in handen van de Com missie van Fabricage, en is dien overeenkomstig besloten. 2°. Om in de volgende vergadering over te gaan tot de benoeming van leden voor de Commissie betrekkelijk de Haarlemmermeer, en is goedgevon den overeenkomstig deze voordragt te besluiten. Alsnu is aan de orde van den dag: 1°. Voorstel van de Commissie in zake het Huiszittcnhuiswaarbij naar aanleiding van de voorop gestelde consideration wordt voorgesteldte nemen het navolgende besluit Dat de door de Commissie medegedeelde consideratiën worden goedge- keurden dat zij op grond daarvan wordt gemagtigdom zich behoudens »de substantie van de artikelen vervat in het ontwerp van acte van overeen- komst, aangenomen bij Raadsbesluit van den 8slc" September 1851, met den Kerkeraad der Nederduitsch Hervormde Gemeente alhier te verstaan aten einde haar in slaat te stellen om aan den Raad een door wcdcrzijdsche goedkeuring ondersteund voorstel te doenomtrent de middelendie zouden kunnen worden aangewend tot opheffing van de bestaande financiële onge- «legenheden der stedelijke kas." Hierop zijn door de leden Stoffels en Lezwijn de navolgende amendementen voorgedragen, als door het lid Stoffels: «Dat de Gemeenteraad zich op nieuw tot den Koning wende, eerbiedig «verzoekende dat het Z. M. moge behagen, wel te willen terugkomen van «het door HD. genomen besluit, waarbij de goedkeuring op de aangegane overeenkomst niet kon worden verleendop grond dat door het aanhangig «blijven der bestaande geschillen, steeds nieuwe verwarringen geboren worden, «de belangen der Armen voortdurend worden verwaarloosd, en bovenal de «Gemeentekas wordt uitgeput, door het moeten betalen van de ten haren laste komende proceskostenen dien ten gevolge niet meer kan voorzien in de aangevraagde voorschotten. Het alzoo Z. M. moge behagen op nieuw te besluiten dat de door den Gemeenteraad en den Kerkeraad der Nedcrduitscli «Hervormde Gemeente aangegane overeenkomst door HD. worde goedgekeurd «en bekrachtigd." En door het lid Lezwijn Dat de door de Commissie medegedeelde consideratiën worden goedgekeurd en dat zij op grond daarvan wordt ge magtigd om zichbehoudens de sub- «stantie van de artikelen vervat in het ontwerp van acte van overeenkomst «aangenomen bij Raadsbesluit van den 8sten September 1851, met den «Kerkeraad der Nederduitsch Hervormde Gemeente alhier te verstaan, ten «einde met denzelven middelen te beramen om alsnog de bestaande geschil- «len door overeenkomst te beëindigen en bij wederzijdsche overeenstemming «het ontwerp of voorstel daartoe aan dezen Raad over te leggen of te doen." Hierop is door het lid van der Hoeven voorgesteldom de beraadslagingen te staken en in rondvraag te brengen: aan de Commissie het votum van vertrouwen te schenken, hetgeen door haar wordt verlangd. Het amendement van den Heer Stoffels in rondvraag gebragt zijnde, is dit verworpen met 18 tegen 5 stemmen. Voor hebben gestemd de IIH. CockLismande MoenGroos en Stoffels. Hierna is in rondvraag gebragt het voorstel van den Heer van der Hoeven, als een motie van orde behelzende, en wel: 1°. Of de beraadslagingen zullen worden gestaakthetgeen is aangenomen met 19 tegen 2 stemmen. Tegen hebben gestemd de HH. Cock en Luzac terwijl de IIH. I.isman en de Moen zich buiten stemming hebben gehouden, en 2°. Of aan de Commissie het votum van vertrouwen zal worden geschon ken, hetwelk door haar wordt verlangd; heigeen met 14 legen 7 stemmen is aangenomen, waardoor tot het voorstel van de Commissie is besloten. Tegen hebben gestemd de HQ. Cock, Luzac, Groos, Leembruggen, Lezwyn, Olivier en Stoffels, buiten stemming zijn geblevcrwde I1H. Lisman en de Moen. De Heer Cock verlaat de vergadering. 2°. Voorstel van de Commissie tot opsporing van middelen ter wering der bedelarij. Bij welk voorstel wordt voorgedragen a. het oprigten van een werkhuis, waarin alle behoeftigen gedurende den dag zullen worden opgenomen, en genieten doelmatige voeding en huisvesting tegen verrigting van werkzaamheden. b. het benoemen van een bestuur minstens uit 7 leden bestaande, aan het welk de daarstelling en het beheer wordt opgedragen. c. aan het benoemd bestuur af te staan, het gebouw der kazerne aan de Morschpoort, en beschikking te verlecnen over de gelden op de begrooting gebragt tot voorziening in de behoefte van bedelaars, bedragende 15,000. En gelet op de rapporten der Commissie van Fabricage en Financie, is na deliberatie het lc punt in rondvraag gebragt en met 21 tegen 1 stemmen aangenomen. Tegen heeft gestemd de Heer Bucaille. Voorts na overweging het 2e punt in stemming gebragt zijnde, is ook dit met 21 legen 1 stemmen aangenomen. Tegen hoeft gestemd de lieer Bucaille. Eindelijk is na het wisselen van consideratiën hel 3e punt gesplitst en eerst in rondvraag gebragt, dat voor dit werkhuis tijdelijk wordt aangewezen de kazerne aan de Morschpoort, en is dit met 19 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen hebhen gestemd de I1H. Luzac, Bucaille en Le Poole. Vervolgens, overeenkomstig het rapport van de Commissie van Finantie, of magtiging zal worden verleend dat aan dit bestuur bij bevelschriftentel kens naar mate van de bij hetzelve ter beoordeeling van Burgemeester en

Leydse Courant | 1852 | | pagina 1