BUITENLANDSCHE BERIGTEN. EXflELAMM, LONDEN, 23 Februarij. Het nieuwe Kabinet is zamengesteld en officieel bekend gemaakt, liet bestaat uit:- Den Graaf van Derby, eersten Minister; Sir Thomas Sugden, j groot Kanselier; den Hertog van Northumberland, Minister van Marine; Sir Horace WalpoleMinister van Binnenl. Zaken; den Heer Benjamin d'IsraëJi, Minister van Financiën; Graaf Charles Philip Yorke Hardvvicke, Postmeester- Generaal Lord John MannersAfgevaardigde van ColchesterMinister van Koloniën; Lord Lonsdale, President van den geheimen Raad; den Heer Jo seph Warner Henley, Afgevaardigde uit het Graafschap Oxford, President - van het Handels-Collegie; den Heer John Charles Herries, Afgevaardigde van Stamford, President van het Departement voor de Indische aangelegenheden; j den Heer William Beresford, Afgevaardigde van bet noordelijke gedeelte van het Graafschap Essex, Minister van Oorlog; den Heer Hamilton, Afgevaar digde van Dublin, eersten Commissaris der Bosschen en Domeinen; den Heer William Forbes Mackenzie, eersten Lord Commissaris der schatkist; Lord Naas, Afgevaardigde uit het lersch Graafschap Kildare, Secretaris voor Ierland, j Tot dusverre zijn de namen nog niet bekend van den Minister van Bui- j tenl. Zaken, van den Lord geheim Zegelbewaarder en van den Kanselier van j het Hertogdom Lancaster. Uit de reeds gemelde namen blijkt genoegzaam dat de nieuwe leden van het Kabinet allen tot de zuiver proteclionnistische partij behooren. Als Minister van Builenl. Zaken wordt bepaald genoemd de Graaf van Malmcrbury. Het hoofd van dit Bewind, de Graaf van Derby, heeft onder vorige Mi- nisteriën belangrijke betrekkingen bekleed, en zich als een Staatsman van buitengewone bekwaamheid en uitstekend redenaar doen kennen. Sedert eenige jaren heeft hij zitting in het Huis der Lords. De Heer Benjamin d'Israëli, oud 4G jaren, was tot dusver een der hoofden van de oppositie in het Iluis der Gemeentenen zal thans de Ministeriële leider in die vergade ring wezen. Hij staat bekend als een bekwaam man en vaardige spreker. Sir Edw. Sugden heeft sedert vele jaren hooge regterlijke betrekkingen be kleed. De Hertog van Northumberland, oud 60 jarenheeft bij de marine den rang van Schout-bij-Nacht. De Heer Walpoleoud 44 jaren, is thans voor 't eerst in staatkundige betrekking. Lord J. Manners is 32 jaren oud en lid van het Huis der Gemeenten. De Graaf van Lonsdale, lid van het Hoogerhuis heeft vroeger aanzienlijke Staats-ambten bekleed. De Heer Her ries, sedert vele jaren lid van het Huis der Gemeenten, is in der tijd de bijzondere Secretaris van den Minister Perceval geweest, en heeft ook den post van Kanselier der Schatkist vervuld. Lord Naas, een Ier, is 30 jaren oud; hij, gelijk ook de Heeren Beresford en Ilcnley, is lid van het Huis der Gemeenten, en bekleedt thans voor 't eerst eene openbare betrekking. Geen der gewezen ambtgenooten en aanhangers van Wijlen Sir Robert Peel maakt deel van het nieuwe Ministerie uit; velen hadden verwacht dat de toenadering tot liberale beginselen en het stelsel van handelsvrijheid door een of anderen van die staatslieden in het torykabinet zou worden vertegenwoor digd maar het bestaat geheel uit mannen die in 1846 tegen de door Sir Robert Peel voorgedragen handelshervorming en tolwetgeving stemden. Doch men acht het zekerdat zij in de tegenwoordige omstandigheden nadat de hervorming van Robert Peel sedert 6 jaren in werking isniet zoo zullen handelen als zij in 1846 zouden gehandeld hebben, wanneer zij destijds tot het bewind geroepen waren geworden. Omtrent de verandering van het Whigs- in een Tory Ministerie wordt i bet volgende medegedeeld Zondag middag ten 2 ure werd Lord Derby door j II. M. ten gehoore toegelaten, en nam hij de taak op zich om een nieuw Ministerie zamen te stellen. Hij begaf zich vervolgens naar het verblijf van j den Heer d'Israëli. Ook met Lord Palmerston, die door zijn amendement op de militiebill de naaste aanleiding tot de aftreding zijner gewezen ambtge nooten had gegevenbad hij een onderhoudhetwelk echter tot geene uit- j komst leidde. Hij poogde ook vruchteloos een bekwamen financier, die aan het hoofd van een der eerste Londensche handelshuizen staatover te halen om in het kabinet te treden. Doch in het vooruitzigt op den aanstaanden val van het Ministerie van Lord John Russellhad hij reeds vroeger met zijne politieke vrienden schikkingen getroffen en Maandag middag bood hij aan de Koningin de lijst aan van een schier volledig kabinetalleen omtrent de portefeuille van buitenlandsehe zaken bestond nog eenige onzekerheid. Voor middelen om het Parlements-huis behoorlijke lucht-verversching te bezorgen is besteed de hoogst aanzienlijke som van ongeveer 200,000 Het schijnt echter, dat er vele gewigtige gebreken aan dit kolossaal gebouw- zijn. De Heer Osborne zeide onlangs, dat de leden van het Huis door de vochtigheid de jicht kregen, de toehoorders zelfs ziek, de snelschrijvers blind werden en de dames door de hitte somtijds bijna stiktenNaauwelijks had hij deze jeremiade aangeheven of alle leden hieven in koor hunne klagten aan en zelfs zij die over de staatkunde nooit sprekenwaren over dit on derwerp wèl bespraakt. Van Dickens zal weldra een nieuwe roman in 't licht verschijnen, ge titeld: Bleakliouse. Dit werk zal in maandelijksche afleveringen a 1 shill. worden uitgegeven. De schrijver is thans te Liverpool en vervult aldaar op den schouwburg de hoofdrol in Bulwers blijspelWij zijn zoo slecht niet als wij wel schijnenten voordeele van het door laatstgenoemden letter kundige gesticht fonds voor hulpbehoevende schrijvers of de nagelalen be trekkingen van deze. De overige rollen van dat blijspel worden mede door letterkundigen vervuld. Dit liefhebberij-gezelschapdat in ettelijke groote steden steeds voorstellingen ten behoeve van het bewuste fonds geeft, ont ving onlangs op één avond te Manchester ƒ6000. BELGI SI- BRUSSEL 25 Februarij. De Regering wil onverwijld over gaan tot uitvoering van het plan, om Antwerpen door een verschanst kamp en door werken bij het Vlaamsche Hoofd te versterken. Te Antwerpen vreest men dat de verheffing van die stad tot eene eerste vesting, den handel schrik zal inboezemenen acht het besluit der Regering ook uit oogpunten van algemeen belang, kwalijk beraden, en het nut van afzonderlijke forten rondom Antwerpen, zeer hetwistbaar; daar het niet zeker is dat zij als de stad vesting versterken, terwijl zij die als han delsplaats niet weinig verzwakken. Te Iseghem in Oost-Vlaanderen is de bouw eener kerk aangenomen voor 139,500 fr.waartoe de aanzienlijke gift van 80,000 fr. geschonken is. FRAKliRIJR. PARIJS, 24 Februarij. De Regering weigert, zonder uitzondering, de vergunning tot het houden van kiezersvergaderingen. Vooraf moet verlof van de overheid worden ge vraagd tot het drukken en verspreiden van stembriefjes en circulaires aan de kiezers. De nieuwe Engelsche Gezant, Lord Cowley heeft heden in een plegtig gehoor zijne geloofsbrieven aan den President overhandigd. De gevangen genomen gewezen Prefect Bocher, zaakgelastigde van de familie Orleans, is naar den gewonen regter verwezen, wegens het verspreiden van oproerige gedrukte stukken. De handel en het fabriekwezen blijven steeds kwijnend. De Israëliten alhier hebben een genootschap opgerigt ter bevordering der studie van gewijde onderwerpen. Een groot aantal mannen van aanzien aan wier hoofd de Heeren Rothschild staan, hebben te dien einde leerzalen opengesteld, benevens eene gehoorzaal, waarin aan jonge lieden, die de hei lige dienst kiezen, gratis godsdienstig onderwijs zal gegeven worden, en waar zich de Israëliten van alle rangen en standen tot het gebed en het liooren van theologische voorlezingen zullen kunnen vereenigen. Een uitste kend rabhijn is aan deze inrigting verbondenen een zeer geleerd orien talist, de Heer Albert Cohn, leest er alle Zondagen een kapittel der H. Schrift, of een gedeelte der godsdienstige en wijsgecrige werken van de oud- vaders der Synagoge. Aan een der barrières begonnen de ambtenaren der octrooijen argwaan te krijgen op een gedurig binnenkomende kleine wagen met kinderspeelgoed voornamelijk houten paarden, waarvan de aanvoer naar hun inzien al te groot werd voor de behoefte, en vermoedden dat die wel eene soort van Troijaansche paarden konden zijn. Zij besloten de wagen aan te houden, trok ken een der grootste paarden bij den staart, en nu vloog er een stop uit die door een vloed van sterken drank werd gevolgd. Onder den toeloop ontvlugtte de geleider. In 1785 vond Mongolfier de luchtballen uit. Sedert dien tijd hebben 285 luchtreizigers in Europa, onder welke 33 vrouwen luchtreizen onder nomen. Tien. onder welke eene vrouw, de bekende Mad. Blanchard. hebben er het leven bij ingeschoten. Een dagblad bevat het berigtdat te Texas eene fabriek bestaat om vleesch-scheepsbeschuit te maken uit meel en vleeschnat, waarvan 4 ons ge noegzaam is voor een mantot voeding voor eenen dag. ITALIË, Omtrent het verbieden van de openbare Godsdienst-oefening der Protes tanten te Milaanwordt van daar de volgende opheldering medegedeeld De maatregelen door de militaire overheid in den laatslen tijd legen een aantal Protestantsche Zwitsers alhier genomenhadden niet ten doel de vrije godsdienstoefening te beperken, maar alleen opdat de Protestanten zich aan de voorgeschreven bepalingen zouden houden. Een jaar geleden, vereenigden zich namelijk een aantal Prolestansche Milanesche familiën om uit hun cie-en middelen een Predikant te bezoldigen, en hierin geslaagd zijnde, deden zij een beroep. De vereeniging verzuimde de goedkeuring der overheid te vra gen. Zoo lang zij zich echter als particuliere vereeniging gedroeg, legde de Regering haar niets in den weg. Na verloop van een jaar vernieuwde het genootschap het contract met den Predikant voor driejaren, en daar het zich tegelijker tijd een lokaal aanschafte tot openlijke uitoefening der eeredienst, veroorloofde de Predikant zich eenige handelingen, zoo als doop en huwe lijk die op het bestaand kerkelijk regt inbreuk maakten zonder daartoe door het Oostenrijksch consistorie bevoegdheid verkregen te hebben. Daarop werd door de militaire overheid de openlijke godsdienstoefening verboden totdat de vereeniging aan de bepaalde voorwaarden zou hebben voldaan. De Maarschalk Radetzky heeft thans reeds weder verlof daartoe aan de Protestan ten gegeven. BADEN. In den laatsten tijd waren te Freiburg de Bisschoppen vereenigd van de Opper-Rijnsche kerkelijke provincie, welke het Groothertogdom Baden, AV'ur- teinberg, Rijn-Beijerenenz. omvat. Zij kwamen overeen een adres aan dc desbetreffende regeringen te rigten, waarin zij verklaren, dat, na een jaar vergeefs gewacht te hebben op antwoord aangaande hun vefzoek tot vol- koinene onafhankelijkheid der kerk van den slaatzij andermaal verlangen dat hunne vorderingen zonder eenige uilzondering of voorwaarde door de re-

Leydse Courant | 1852 | | pagina 3