KENNISGEVING. JWationale-dlKilitie tot nog toe de volgende uitkomsten opgeleverdBij liet leger hebben van 243,854 tot stemming geroepenen 226,661 voor, 16,348 tegen, en 845 niet, bij de vloot van 19,926 tot stemming geroepenen 14,679 voor, 4830 tegen, en 417 niet gestemd. De gouvernements-hladen berigten dat de raad van den Grootmeester der Vrijmetselaars orde, bij besluit van den 10,Jcn dezer, de bijeenkomsten tot den Ist™ Januarij aanstaande verboden beeft. Er zijn thans 35 departementen in staat van beleg verklaard. De Patrie deelt mede dat de President eene afdeeling der Consultative Staatscommissie belast heeft met bet onderzoek van een nieuw plan van open bare bad- en wasch-huizende arbeidslieden zouden aldaar voor zeer weinig geldgewone waterbaden en geneeskrachtige water- en stoombaden kunnen bekomen. In de laatste twee jaren is in Frankrijk en in de Vereenigde Staten veel meer gouden munt geslagen dan vroeger, hetgeen beschouwd wordt als eene der oorzaken die voor alsnog de daling der waarde van bet goud vertraagd en weerhouden hebben. Bij de munt te Parijs was geslagen ruim 2 mill. fr. in 1846; ongeveer 8 in 1847; 39 in 1848; 27 in 1849; 85 in 1850; en ruim 254 milliocn in de eerste tien maanden van 1851. Een telegraphisch berigt uit Parijs van heden morgen te tien ure, meldt dat aldaar de tijding was overgebragt, dat in de steden Rouen, Lille, Valenciennes, Bourges, Angers en Tonnerre 118,000 stemmen voor en 24,000 tegen de herziening van den President waren uitgebragt. De vele vreemdelingen, welke tijdens den coup d'etat van den 2den de stad verlaten hadden, komen thans wederom terug, gerustgesteld door den loop der gebeurtenissen. De Generaal Cavaignac is van het Kasteel van Ilam 11. Vrijdag te Pa rijs aangekomen. Er zijn weder onderscheiden personen in hechtenis genomen, hetgeen in verband staat met het ontdekken van geheime genootschappen. Te Rennes is eene vrouw ter dood veroordeeld, welke 43 personen ver giftigd had in onderscheiden huisgezinnen, waar zij als dienstbode was werk zaam geweest. VEIAEENIGME STATEN. NEW-YORK, 3 December. De zitting van het Congres is den lsten dezer geopend en den volgenden dag de boodschap van den President ingekomen welke mededeelingen behelst omtrent den rustigen inwendigen toestand des landseene aanbeveling van het beschermend handelsstelsel, eene verklaring dat het gouvernement het beginsel om zich in de aangelegenheden van buitenlandsche Staten niet te mengen, vasthoudt, alsmede het beginsel dat schepen van behoorlijke scheeps papieren voorzien, door de vlag tegen visitatie gedekt worden. Verder wor den wetsvoordragten aangekondigd, strekkende tot het aanleggen van eenen spoorweg van den Missisippi naar den Stillen Oceaantot verlaging van het briefport, en tot oprigting eener regelmatige stoomdienst tusschen Californië en China. De financiële toestand is zeer gunstig, daar de ontvangsten tot 30 Junij 58 en de uitgaven 10 millioen minder beliepen. Er was 7.J millioen afgelost en de schuld bedroeg nog slechts 62 millioen dollars. Met de stoomboot van Chagres was uit Californië voor 2* millioen dollars aan goud ontvangen. De gonddelving leverde aldaar zeer gunstige uitkomsten op en men berekende die voor dit jaar op 70 millioen dollars. ©OST-ÏSfffllE. In eenen bijzonderen brief van Batavia van 25 October, door het Han- delsbl. medegedeeld, leest men het volgende: De Gouverneur-Generaal Duy- maer van Twist heeft het misbruik van vrije postpaarden, aan vele ambte naren en particulieren vroeger vergundafgeschaft. In het laatst der maand Augustus is aan die Javanen uit de residentien Bagelen en Kadoe, welke aan den nieuwen postweg, in beide residentien ge legen, gewerkt hebben, een volksfeest gegeven. Het feest had plaats juist op de grenzen van beide residentien. Vijf duizend Javanen namen hieraan deel. Tot het feest waren onder anderen in gereedheid gebragt 50 picols rijst, 8 karbouwen en buffels met de noodige ingrediënten en twee leggers arak. Boven de Javaansche muziek waren er nog 99 fandak of dansmeiden hetwelk een oorverdoovend geraas maakte. Ook de beide residenten met eenige ambtenaren vereenigden zich daar ter plaatse aan een dejeuner. Alles ging regt vrolijk toe. De nieuwe weg is zeer fraai en voldoet zoodanig naar wenschdat de oude weg bijna geheel verlaten wordtofschoon deze bijna een uur afstand verder is. Men spreekt er vandat de Gouverneur van de Molukken zijn ontslag zou bekomen hebben. STABS BERIGTEIT. ïSurgcviijfcc ^taub. Van den 18 tot en met den S3 December 1851. BEVALLENJ. Doorneveldgeb. LigtvoetZ. A. Cramaongehuwd D. G. Hoogervorstgeb. van HorssenZ. A. G. Straatmangeb. van Leeuwen, Z. G. van Ilattem, ongehuwd, Z. M. van Bemmelgeb. rlatteel, Z. W. Hazelhorst, geb. Nieuwenhuizcn, Z. J. Gulij geb. Trouwee, D. C. W. J. Sloos, ongehuwd, D. - S. C. Goedeljee, geb. WagemansZ. M. II. Massaargeb. BezemerZ. F. Voorzaatgeb. Dejunst, D. levenloos. P. Sibbes, geb. Steek, Z. E. Verlind, geb. Raar, D. M. E. Crama, goh. de Tombe, Z. E. H. van Egmond, geb. Kuyters, D. J. C. Karstens, geb. PriesterbachD. A. C. Trouw, geb. Stephanus, D. J. M. Haarlem, geb. van Born, D. II. Doove, geb. van der Plas, D. II. van Waasdijk, geb. Steek, D. C. van Zijp, geb. van BeekZ. P. J. Klikeegeb. RijkZ. J. Mootengeb. van Kleef, Z. J. Vijlbrief, geb. Bey, Z. P. Sclimits, geb. Meurs, D. J. C. la Rivière, geb. Lucas, Z. OVERLEDEN: G. W. Deneke, 46 j. J. Andree, Z.2 j. E. M. van der Horst, D., 3 w. A. Kling, D.9 m. II. Plasmeyer, D.3 j. S. Melet, D.5 j. J. Petit, Z.2 m. P. A. Stappers, Z.2 m. W. Klein, Z., 4j. G. van Ilattem, Z., 1 dag. C.Scheffer, D., 3w. A. de Hekker, geb. van Donck, 59 j. M. Meyer, geb. van der Hert, 30j. J. van der Blom, 44 j. H. van Duuren, D., 20 j. M. Sjardyn, 45 j. M. Verlind, D.1 dag. C. S. J. S. Eicliman, geb. van Gennep, 43 j. M. van Ekeris, geb. van Dyk, 42 j. G. Ilogenelst, 52 j. II. J. van den Berg, 28 j. C. J. Samwel, Z.4 j. A. Laverman, 77 j. - W. .1. Monti, Z., 5 w. G. de Tombe, 60 j. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, gezien hebbende art. 21 der Wet voor de Nationale-Militie, van den 8sle" Januarij 1817, waar bij aan manschappen, dienende bij de Nationale-Militie, wordt toegestaan, dat ingeval zij, na liunne inlijvingeene der vrijstellingen mogten hebben bekomen, die bij art. 21 en 94 van gemelde Wet zijn uitgedrukt, zij daar van ten spoedigste aangifte kunnen doen aan het Bestuur der Gemeente, voor welker contingent zij zijn ingedeeld; Roepen bij deze op, zoodanige bij de Militie voor zich zeiven dienende manschappen, die door het overlijden van hunnen vaderof hunne moe der weduwe zijndeof door regterlijke echtscheiding hunner ouders of door overlijden van een' of meer broedersvoorgevallen na hunne in- lijving, zijn geworden: Eenige wettige zonen tevens óénige kinderen zijnde. Kostwinners van moeders of grootmoeders, weduwen zijnde, of in region gesepareerd. Kostwinners van ouderlooze broeders of zusters, 01 eenige broeder van een onherstelbaar gebrekkigen broeder. Om, uiterlijk vóór of op den 5den Januarij 1852, schriftelijke aanvrage om ontslag, met opgave der redenen in te leveren op de Secretarie dezer Gemeente, 's morgens van tien tot 's namiddags drie uren, en in de opgave al mede ten duidelijkste te vermelden, bij welk Regiment en Bataillon zij, door of voor wien die aanvrage geschiedt, dienende zijn; Zullende, na opgemel- den dag, geene aanvrage ten fine voormeld meer kunnen worden aangenomen. Wijders roepen Burgemeester en Wethouders mede bij deze opalle zoo danige Jongelingen, welke aan de inschrijving voor de Nationale-Militie in het aanstaande jaar behooren deel te nemen, welke niet zijn geboren binnen deze Gemeente, en voor zoo verre dezelve niet mogten zijn voorzien van eene geboorte-acte, om zich van heden af tot en met den 31sten December aan staande aan te melden ter Secretarie dezer Gemeente, des morgens van tien tot 's namiddags drie uren, voorzien van eene juiste opgave van den tijd en plaats hunner geboorte, als wanneer van Regeringswege dezelve zal worden aange vraagd en alzoo hun belang ten dezen bevorderd. Aldus gedaan en gepubliceerd, bij H. H. Burgemeester en Wet houders van Leydenop den 18dcD December 1851. De Burgemeester VAN LIMBURG STIRUM. De Secretaris v. PUTTKAMMER. ABTERTElTIEl'. Heden beviel van eene welgeschapen DOCHTER, Vrouwe L. J. M. KNEPPELHOUT van STERRENBURGGeb. van Gorküm. Letden, 22 December 1851. Heden overleed in den ouderdom van 43 jaar CAT1IARJNA SUZANNA JOHANNA SIMONETTA van GENNEPhartelijk geliefde Echtgenoot van Letden, 19 December 1851. J. II. EICIIMAN. Heden overleed na een langdurend lijden mijn geliefd Kind IIENDRIKA, in den ouderdom van ruim 20 jaar. Letden, 21 December 1851. P. van DUUREN, S?. Aan de bekende en onbekende Schuldeisschers van de onder liet voorregt van Boedelbeschrijving aanvaarde Nalatenschep van wijle Mejufvrouw ADRIANA ANTONETTA ESSING, eerder AVeduwe van Pieter de A'roede, en laatst AVeduwe van Abraham Cattei in leven zonder beroep, gewoond hebbende te Leydenen aldaar op den 15den Junij 1851 overleden, wordt bij deze kennis gegeven dat de BSekemïng en eraa»lvvo«r«li>Bg- van het in den Boedel gehouden beheer van den 24sten tot den 31stcn December dezes jaars ter inzage zal liggen ten Kantore van den Notaris J. A. PRYNte Leydenen dat bijaldien daartegen geen verzet plaats heeft, na verloop van dien termijn tot de uitbetaling aan de daartoe reglhebbenden zal worden overgegaan. De bekende en onbekende Seliuldeischers in de onder het voorregt van Boedelbeschrijving aanvaarde Nalatenschap van JUSTUS de KNOOP, in leven Schilder en Glazenmakergewoond hebbende en overleden te Oudshoorn worden <9pgeroepen om op den 30sten December 1851des voormid dags ten 11 ure te verschijnen in het Gemeentehuis te Wouhrugge ten einde de Rekening en Yeraistvvoordiag tehooren, en wanneer er geen verzet plaats heeft, hunne Schuldvorderingen te ontvangen, voor zoo verre het bedrag der Nalatenschap toereikende zal zijn.

Leydse Courant | 1851 | | pagina 3