BUITEXLAXDSCIIE BERIGTEN. EHCELAME». LONDEN, 27 October. Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden beeft voor zijn vertrek bij den Minister Palmerston liet middagmaal gebruikt. Kossuth is hier aangekomen en door den Lord Mayor feestelijk onthaald. Op Goodwind Sands is een Nederlandsche Oorlogschoener gestrandver moedelijk de Lansier, die den 25slen uit Hellevoet is gezeild. Men schrijft dit, zooals nog andere dergelijke ongelukken toe, aan den zwarcn mist. F RAW EOABJK. PARIJS, 28 October. Onder de nieuwe Ministers zijn verscheiden nog weinig bekende namen, welke in de berigtcn en de vermoedens der dagbladen over de vorming van een nieuw bewindnimmer waren vermelddoch uit de opgegeven lijst blijkt genoegzaam dat de President, bij het intreden van het beslissende tijd perk zijner ambtsbediening, de diensten der partijhoofden en der voornaamste parlementsleden meent te kunnen ontberen en zich te moeten vergenoegen met die van mannenwelkeofschoon tot dusverre minder op den voorgrond gestaan hebbendezich aan hem hebben aanbevolenhetzij door gehechtheid aan de partij der ordehetzij door verknochtheid aan de zaak van den Pre sident hetzij door administrative bekwaamheid. De nieuwe Ministers alsmede de nieuwe Prefect van Policie hebben eer gisteren hunne function aanvaarduitgezonderd de Minister van Justitie en die van Finantiën die nog niet aanwezig zijn. Omtrent de nieuwe Ministers deelen de dagbladen eenige bijzonderheden mede. De Minister van Justitie, de Heer Corbin, was vroeger als Advocaat- Generaal te Angersdoor krachtige bestrijding van een opruijend geschrift van Ledru-Rollin, en dezer dagen als Proc.-Generaal te Bourges door ijver en vastberadenheid door het tegengaan van oproerige bewegingen gunstig bekend. De Heer Turgot, Minister van Buitenl. Zaken, is een zeer vermogend man, gewezen Pair van Frankrijk. In 1830, bij de aannadering der omwente ling, nam hij, tot groote ergernis van het Hof, ontslag als Officier bij een cavalerie-corps. Laatstelijk heeft hij zich openlijk vooraan onder de voorstan ders der herziening van de Constitutie en der herkiezing van den President geschaard. De lieer Ch. Giraud, thans Minister van Eeredienst en Openbaar Onderwijs, reeds te voren in die betrekking werkzaam, heeft toen den Heer Michelet afge zet en dien maatregel in de Wetgevende Vergadering tegen de Bergpartij met kracht en talent verdedigd. De Heer de Thorigny, Minister van Binnenl. Zaken, werd onder Koning Lodewijk Philips, wegens zijn kloek gedrag bij den opstand te Lyon in 1834, tot Advocaat-Generaal te Parijs benoemd. Sedert heeft hij de leerdat het algemeen stemregt de eerste bron van staatsgezag is, openlijk voorgestaan. De Heer de Casabianca, Minister van Landbouw en Koophandelis een vertrouwd vriend van den President der Republiekverder w eet men van hem niets bijzonders. De Heer LacrosseMinister van Openbare Werkenis Ondervoorzitter der Wetgevende Vergadering, en bezit het volle vertrouwen van de meerderheid, 1 terwijl hij bij alle partijen geacht is. Hij is nu ten derden male sedert 1848 Ministeren een voorstander der beperking van het stemregt. De Minister van Oorlog, Generaal de St. Arnaud, heeft als Opperbevelheb ber in den jongsten veldtogt in Algerië roem behaald; sedert was hij Bevelheb- ber der tweede divisie te Parijs. Hij is bijzonder aan den Voorzitter verknocht. De Heer Fortoul, Minister van Marine en Koloniën, is in de Wetgevende Vergadering een dergenendie het behoud der orde ondersteunen. Vroeger was hij zeer ingenomen met de theorie van het socialismus. Onlangs heeft hij een vlugschrift uitgegeven tot aanbeveling der herziening van de Consti tutie en de herkiezing van den President. Doch van eenige bekendheid met de aangelegenheden van Marine en Koloniën heeft hij nooit blijken gegeven. De nieuwe Minister van Finantiënde Heer Blondclis door den afgetre den Ministeraan den President als een der bekwaamste Hoofdambtenaren aanbevolen. De nieuwe Prefect van Policie, de Heer Maupas, is nog zeer jong, maar staat bekend als een kloek en voortvarend manvan soms overvlocijenden ijver. Deze zamenstelling van het Ministerie heeft bij velen een ongunstigen in druk gemaaktzij meenen dat de President personen van meer aanzien en meer heduidenis had behooren te verkiezen. De doorgaande bcoordeeling die het nieuwe Ministerie bij de verschil lende dagbladen ontmoetkomt daarop neerdat het uit te onbekende en in het staatkundige te onbeduidende personen is zamengesteld, om in ernst voor een blijvend nieuw Ministerie te worden gehouden. In de Faubourg Sb Denis stortte een metselaar van eene hooge stelling naar beneden op een ander werkman. Hij zelf bezeerde zich bijna niet, doch de ander brak zijne beide beenen en den linker arm en werd in eenen be- klagenswaardigen toestand naar het hospitaal vervoerd. In onderscheiden Departementen heeft men den 21 en 22sten schokken van aardbeving gevoeld. Er is de Pyreneën reeds veel sneeuw gevallenzoodat ook de wolven in groot getal naar de valleiien komen. SPANJE. MADRID21 October. Het Regeringsblad bevat een Koninklijk besluit waarbij de Ministerien van Handel, van Onderwijs en van Openbare werken vereenigd worden tot één departement van algemeen bestuuronder den naam van ministerio di fo- mento (Ministerie van koestering of aanmoediging). §AR©INIE. De Heer T. Mamiani, voormalig Minister van Binnenl. Zaken onder den tegenwoordigen Paus, heeft te Genua een werk uitgegeven, onder den titel: del Papato (over het Pausdom), hetwelk aanvankelijk reeds zeer diepen in druk maakt. De schrijver hangt een droevig tafereel op van den tegenwoor digen toestand van den Kerkdijken Staat, wanhoopt echter niet aan betere tijden en wenseht eene aanmerkelijke wijziging van de wereldlijke en gees telijke magt van den Paus. NAPEIil. 19 October. Onder deze dagteekening behelst de Londensche limes het volgend berigt: De Napelsche Regering heeft eene Commissie benoemd tot onderzoek der re denen van de inhechtenisneming van verscheiden politieke gevangenen in de provinciën, en tot het maken eencr lijst van personen die aan de Koninklijke genade kunnen worden aanbevolen. De Heer Poërio (de gewezen Minister die wegens zijn gedrag in 1848 onlangs tot levenslange kerkerstraf is ver oordeeld en wiens harde behandeling door den Heer Gladstone zoo scherp gelaakt is) was gedurende eenigen tijd met meer zachtheid behandelddoch een ander Bevelhebber der gevangenis van Ischia, die dezer dagen benoemd is, heeft hem weder in bocijen doen sluiten. PKÏJÏS§EN. Den 22sten heeft men te Bonn een Franschman aangehouden, die van een aanzienlijken diefstal te Keulen verdacht werdt. Men heeft een groote som gelds bij hem gevonden. - Te Hanover zijn twee Christinnen, die met Israëliten in het huwelijk wilden treden, en ook nog een jong meisje, tot het Jodendom overgegaan. In Noorwegen zijn op bevel der Regering vier hooggeplaatste militairen gevangengenomenverdacht van gelden aan het leger behoorende, voor een bedrag van ongeveer 320,000 tb. te hebben ontvreemd. OOSTENRM K. WEENEN, 25 October. Bij een den 12[ten dezer te Krakau onderteekend besluit heeft de Keizer eene aanmerkelijke vermindering van het leger bevolenzullende onder an deren bij een aantal corpsen de compagnien van 180 en 180 tot op 100 man ingekrompen, en bij de gezamenlijke 1 andweerbatailIons de derde divisien geheel ontbonden worden. Het Lombardijsche is voor een gedeelte overstroomd door het wassen van den Adige of Etsch en andere in dezen stroom uitloopende rivieren. De dijken zijn grootendeels weggeslagen, het volk is op kleine heuvels en in de boomen gevlugt, en meer dan twee duizend mcnschcn zijn op de nog overgebleven gedeelten der dijken gelegerd. De oogst van maïs en druiven is geheel ver nield. De Regering doet het mogelijke tot redding dergenen die door het wasssend water met den dood worden bedreigd. KAAP RE G©E©E BIOOP. Dat de Kaffers den oorlog legen de Engelschen tot heden toe zoo hardnek kig voortzettenwordt grootendeels daaraan toegeschrevendat er zich onder hen onderscheiden buitcnlandsche Officieren bevinden. Onder deze is ook een Franschmangenaamd Parel die langen tijd als Onderofficier der artillerie in Algerië gediend heeft, en later als Onder-Luitenant bij de mobile garde stondwaar hij zich door zijne buitengemeene dapperheid onderscheiden heeft. Na de ontbinding van dit korpsscheepte hij zich op een vaartuig indat naar de Indische zee vertrok hetwelk eenigen tijd in de Tafelbaai vertoefde. Hij begaf zich toen naar Litakou, eene Kafferslad, door Oen matigen stam bewoond, welken hij zijne diensten aanbood die dadelijk werden aangenomen. Van toen af heeft hij aan onderscheidene bloedige gevechten deelgenomenen een grooten aanhang in het land verkregenzoowel door zijne werkzaamheid als zijn moed en beleid. Thans is hij Kommandant van het fort Makov, hetwelk door zijne stelling van veel gewigt isen welks verdedigingswerken onder zijn toezigt aangelegd zijn. De Engelschen hebben het fort herhaaldelijk belegerdzonder het te kunnen innemenen de laatste maal hebhen zij daarbij eene geheele compagnie van het tweede regement guides verloren. Die wapenfeiten hebben Parel eene groote vermaardheid verschaft; mogelijk zal hij in die oorden nog eene groote rol spelen. STADS BERaCSTT. wmmbba—bbwbbb—ho—h8bü mm—bhwbbbmssssabafciade^ga^^——bbl BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN brengen mits deze ter kennisse van de belanghebbenden, dat van den Heer Controleur der Directe Belastingen is ontvangen, een aanvullings-Kohier voor de Belasting op het Personeel dienst 1851 en 1852, hetwelk op den 22stcn dezer maand is executoir verklaard, en op heden aan den Heer Ontvanger verzonden. Leyden, 30 October 1851 De Burgemeester VAN LIMBURG STIRUM. De Secretaris v. PUTTKAMMER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEYDEN, Gehad hebbende de onderstaande verzoeken tot bekoming der vercischte vergunningals 1°- Van Hermanus Theodorus Verwaaijen wonende alhiertot het doen maken van een Koperslagers Fornuis in het huis staande en gelegen in het Noordeinde, Wijk I. N°. 15, en 2°. Van Pieter Hendrik Straatman mede wonende alhiertot het op-

Leydse Courant | 1851 | | pagina 3