LEYDSCHE* COURANT. WOENSDAG, 24 SEPTEMBER. BUXiVEiVLAiVDSCIIE BERIGTEN. j Eergisteren hebben de leden en afgevaardigden van de Hollandsche j Maatschappij van Fraaije Kunsten cn AA^etenschappen hunne jaarlijksche algemeene Vergadering in het locaal Diligentia gehouden. Na den afloop der werkzaamheden hebben zij zich in het hotel de l'Europe aan eenen vriend- schappelijken maaltijd vercenigd. Bij die gelegenheid zijn verschillende Do Prijs der Courant is f 12 in het jaar do afzonderlijke nommers worden tegen 10 Centen afgegeven De Courant wordt Vrijdag uitgegeven uit Zaturdag Avond. MaandagWoensdag en Dio van Maandag komt LEYDEN, 23 September. Tot de herstemming voor negen Leden van den Gemeenteraad zijn op lieden van de 136!) kiezers opgekomen 1 OS 3 personen. Zitting van den Stedelijken Raad van gisteren. Afwezig de Ilceren Mr. A. A. DilliéP. du RieuMr. G. P. van Oute- ren. J A. de Fremery, Mr. P. G. Hubrecht. W. C. BaertProf. J. Bake en Mr. D. Tieboel Siegenbeek. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. De Voorzitter brengt in behandeling 1°. Eene voordragt om de verplegingskosten van bedelaars in de koloniën der Maatschappij van Weldadigheid over 1850, ten bedrage van 13,702.51° uit te betalen. Aangenomen met 15 tegen 2 stemmen. 2°. Een staat van af- en overschrijving op de begrooting van 1850 van Meesteren Regenten van het Evangelisch Luthersch wees- en oudcliedenliuis. De af- en overschrijving van den eenen post wordt met 14 tegen 3 stemmen goedgekeurd, terwijl mede met '14 tegen 3 stemmen besloten wordt omtrent den anderen post nadere inlichtingen aan Meesteren Regenten te vragen. 3°. Een rapport van de Commissie van Financiedaartoe strekkende dat de stad op de begrooting voor 1852 voor den opbouw van een Evangelisch Luthersch weeshuis eene somma van ƒ2500.- brengen zalaangenomen met 15 tegen 2 stemmen, mits Regenten van dat gesticht aan de Stedelijke Re gering de verzekering kunnen gevendat de verder benoodigde gelden door hen van de leden hunner gemeente of andere personen verkregen zijn of zullen worden. 4°. De rekening van Armverzorgers der Israëlitische gemeente over 1850 sluitende met een batig slot van 99.43 dat tot vermindering van den achterstand gebezigd is. Met algemeene stemmen aangenomen. Z. M. heeft benoemd in plaats van den dezer dagen overleden gepen- sionneerden Majoor F. G. Chomel, tot Militie-Commissaris in Zuidholland, den gepensionneerden Majoor der artillerie J. 11. Iloijel. Nog heeft Z. M. be noemd tot Burgemeester te Noordwijkerhout c. a.Mr. II. C. J. Hoog, in plaats van F. A. G. Grave van Limburg Stirumvroeger eervol ontslagen. Tot Leden van den Gemeenteraad zijn gekozen, te Leyderdorp: II. J. Ryshouwer, J. Koning, en bij nadere stemming: Joh. Brugman, A. van Leeuwen, C. Broekhuizen, P. Rijnsburgeren M. llooymans. Tc SoetcrwoudeJ. van MannekusII. J. MeerburgII. Versteegen J. van der Salm, C. Groenendijk, Q. van Teylingen en J. van Leeuwen. Te ValkenburgF. A. ScsslerMr. N. v. BceftinghII. HalderJ. J. Bonte, A. Bol Dz., II. Vlasveld, en bij herstemming P. Bol. Daar in de ons gedane opgave der verkiezing van den Gemeenteraad der beide Katwijken een paar abuizen waren ingeslopenlaten wij die hier verbe terd volgen G. A. Salomon IIuygen9, F'. E. Meerburg, D. Guyt, G. v. Staveren, J. Schaddee van Doorn, T. v. Duynen, M. J. Burgersdyk, L. Vooys, II. Polyn Buchner; en na herstemming, J. Varkevisser Cz. en J. Parlcvliet. De Gemeenteraad van Haarlem heeft besloten dat op de stedelijke bcgrooting voor 1852 geene poortgelden in ontvangst zullen worden gebragt. De inspectie over de zich met verlof bevindende miliciens zal in de volgende maand plaats hebben. Het Dagblad van 's Gravenltage bevat het volgend Programma der publieke Vermakelijkheden, welke van wege het Gemeentebestuur te 'sGra- venhage zullen worden gegeven bij gelegenheid der Tentoonstelling van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, aldaar. Vrijdag26 September. Opening van de Tentoonstellingdoor liet uitste ken van vlaggen van de stedelijke hoofdgebouwenen het bespelen der klok ken, des morgens ten 9 ure, hetgeen op den 27stcn en 29slel1 daaraanvol gende, des middags ten 12 ure, zal worden herhaald. Feestelijke openstelling van het gebouw der Tentoonstelling in het Wil lemsparkdes morgens ten 10 ure, met de muzijk van hel corps der stede lijke dienstdoende schutterij. Des middags ten 12 ure mastbeklimmingkoorddansen en andere open bare vertooningen, in het veld van de Maliehaan, door muziek opgeluisterd. Zaturdag, 27 September. Harddraverij van paarden, in twee afdeelingen, aanvangende des morgens ten 10 ure en des namiddags ten 2 ure, volgens het uitgeschreven Programma, te houden in de Maliebaan; naar prijzen en premien, door de stad uitgeloofd. Maandag, den 29 September. Voortzetting der Tentoonstelling met het openen van het Willemsparkwaarin het vee en pluimgedierte zal worden tentoongesteld. Des avonds ten 10J. ure feestelijke sluiting der Tentoonstelling, door het afsteken van een schitterend vuurwerk in het veld van de Maliebaan. Des Vrijdags avond zal eene Nationale Tooneclvoorstelling in den Koninklij ken Schouwburgonder directie van den Heer Petersworden gegeven. Bij gelegenheid dezer Tentoonstelling zullen de leden der Hollandsche Maat schappij van Landbouw, op vertoon van hun gewoon bewijs van toegang, op de tribune der Harddraverij en bij alle andere publieke vermakelijkheden worden toegelaten, en zullen, met uitzondering bij de Tooneelvoorstelling, voor hen afzonderlijke plaatsen beschikbaar worden gehouden. 's GRAVENIIAGE22 September. Z. M. heeft de beroemde Belgische Letterkundigen Snellaerl en Conscience benoemd tot Ridders der Orde van den Ned. Leeuw. Door Z. M. zijn tot adsistenten benoemd ter kuste van Guineade Ilceren M. C. A. Matthijssen alhieren M. II. Reintjes van Veerssen te Nymegen. Naar men verneemt heeft II. M. de Koningin aan het Kerkbestuur te Apeldoorn eene aanzienlijke gift geschonken. De bedienden van II. M. hebben bij gelegenheid van hare gelukkige bevalling aanzienlijke geschenken ontvangen. Z. K. II. Prins Frederik der Nederlanden heeft het groole schilderstuk van den Heer Eckhout, de vermoording van Willem den Zwijger, aangekocht tot een geschenk aan de stad Delft. Z. K. II. Prins Hendrik is heden naar Luxemburg vertrokkenom al daar de vergadering der Stenden te openen. De Heer Ch. Liedts zal heden middag vóór zijn vertrek naar Brussel, dat op heden avond bepaald is, aan het diner ten hove deelnemen. Naar men verneemt is het handelsverdrag tusschen Nederland en België thans gesloten en ondertcekend. Tevens verneemt men, dat de Nederlandsche R.egering hare gezindheid heeft aan den dag gelegd om de voordeelendie daarbij aan België worden verzekerdook toe te kennen aan de Staten behoorende tot het Duitsche Tolverbond. In de vorige week heeft de Heer Wichers aan sommige leden van de Tweede Kamer een afscheids-diner gegeven, dat toen door Z. Exc. den Mi nister van Binnenlandsche Zaken werd bijgewoond. Gisteren hebben die Hoeren in het hotel Paulez (waar het vorige diner ook heeft plaats gehad) een contra-diner aan den Heer AVichers gegeven, dat insgelijks door den Minister werd bijgewoond, De leden, uitmakende de Commissie van de Eerste Kamer, belast met het aanbieden van het adres van antwoord op de Troonrededie gisteren bij Z. M. den Koning zijn ontvangenhebben zich na het volbrengen van hunne taakin het hotel Paulez aan een vriendschappelijken maaltijd vercenigd. Alen verneemtdat de Ontvangers der directie belastingen door Z. Exc. den Alinister van Financiën zijn aangeschrevenom voor zoo ver zulks door dc gemeente-besturen mogt worden verruigdaan deze zoodra mogelijk te doen toekomen eene opgave van het bedrag der belastingwaarin de belas tingschuldigen wegens alle de grondslagen der personele belastingin hoofd som, zijn aangeslagen, gesplitst in de categorien van percelen omschreven bij de tabel, bedoeld in art. 242 der gemeentewet, en mitsdien naar gelang van de daarbij aangewezene bevolking en huurwaardedoch overigens slechts voor iedere categorie in massa. Daarbij is opgemerktdat die opgave behoort te strekken tot maatstaf bij de evcntuële voordragt tot heffing van opcenten op de personele belasting volgens art. 242 der genoemde wet, zoodra de gemeenteraad tot zoodanige heffing mogt verlangen over te gaan.

Leydse Courant | 1851 | | pagina 1