LEYDSCHE l IA COURANT. 1831. VRIJDAG, 4 JUL1J. .ma l? BIMENLANDSCI1E BERIGTEN. De Courant wordt Maandag, Woensdag cn Vrijdag uitgegevenDio van Maandag komt uit Zaturdug Avond. 'W ...f m iK V De Prijs der Courant is f\'i in het jaar; de afzonderlijke nommers worden tegen 10 Centen afgegeven. LEYDEN3 Julij. Onlangs is te Oegstgcest een meisje door een hond gebeten. Die zaak heeft veel gerucht gemaakt en vrees voor dolheid veroorzaakt, liet Hblad had daarvan een minder juist berigt opgenomen. De Heelmeester Dessertinc alhier, die het meisje behandelde, heeft in de N. Rott. Cour. van.11. Zondag deswege nadere inlichting gegeven, ter voorkoming van ijdele vrees onder hel publiek. Daarop heeft het Hhlad, volhoudende dat zijn berigtgever juist berigt had gegeven dien Heelmeester smadelijk bejegend als ware zijne te genspraak ter verberging van eigene onkunde of onbekwaamheidwaarop die Heer in de N. Rott. Cour. heeft geantwoord en alsnog medegedeeld dat er niets van aan wasdat het kind in zorgelijken toestand zou verkeerenen zich tegen die onbewezen aantijging van onkunde en onbekwaamheid verde digd, en ons verzocht om ter inlichting en geruststelling van de ingezetenen dezer stad en haren omtrekdit kort verslag van deze zaak te plaatsen daarbij voegende, dat de dolheid van dien hond geenszins bewezen was, maar integendeel meer kwaadaardigheid was ten gevolge van slagen en dat thans de tóestand van het kind en den door den hond gebeten man allezins vol doende kan genoemd worden. De Koninkl. Nederlandsclie Maatschappij tot aanmoediging van den Tuin bouw zal den 7Jcn dezer en volgende dagente Rotterdam eene tentoon stelling houden van bloemen en gewassen. Aan de Koninklijke Academie te Delft hebben, na het afleggen van het eindexamen, de Ileeren Mr®. J. H. AF. Diemont, AV. A. HennyS. E. II. Nederburgh en P. J. Rozegaarde Bisschop, het diploma verkregen van Amb tenaren lstc klasse in Oost-Indië. 's GRAVENHAGE 3 Julij. Z. M. de Koning is eergisteren van het Loo in de residentie teruggekeerd. H. M. de Koningin wordt den 10Jcn dezer van daar insgelijks in de residentie terug verwacht. IIH. KK. HH. Prins en Prinses Frederik der Nederlanden vergezeld van hunne Hofhouding, hebben gisteren op het Paviljoen te Scheveningen het middagmaal gebruikt. In de residentie is aangekomen en aan het Hotel de l'Europe afgestapt Z. Exc. de Heer A. de AlartiniNederl. Minister Resident te Kopenhagen ért in bet Hotel dé Belleviiö dé Prins G. Czartorysky en de Prinses M. Czar torysky met gevolgkomende van Petersburg. Deze doorluchtige personen zullen té Scheveningen de Baden gebruiken. Gisteren is door Z. Exc. den Minister tijdelijk belast met de Zaken van de Hërv. en andere Eerediensten met eene indrukwekkende rede, de verga dering der Algemeene Synode der Nederl. Hervormde kerkalhier geopend. Gisteren middag beeft de lieer Commissaris des Konings in de provincie Zuidholland aan de leden der Provinciale Staten, in de zaal op den Flu- weelen Burgwaleen groot diner gegeven waarop verschillende toasten zijn ingesteldwaaronder die op het welzijn des Konings op bet heil van het vaderland en de welvaart der provincie eene eerste plaats bekleedden. De Algemeene A'ergadering van bet Prov. Genootschap van kunsten en wetenschappen in Noordbrabant zal gehouden worden te 's Herlogenbosch flp Dingsdag den 85tc" dezer's avonds ten zes ure. Vsveede Krtmer der Staten-Generaat, Zitting van Dingsdag 1 Julij. In déze zitting is ingekomen een wets-onlwerp tot regeling der zaken van de voormalige weeskamersen een tot regeling van de gevolgen van door den militairen strafregter uitgesproken veroordeelingen hij later gepleegde misdaad of wanbedrijf. Nog is ingekomen het verslag omtrent den staat van het armwezen over 1849 en in handen gesteld van eene commissie bestaande uit de (Ieeren van Heiden Reinesteinde FremeryGroen van PrinstererMetman en Bolsen de rekening van het fonds voor kwade posten op de kohieren van de personele belastingen en het patenlrégt over 1347/1848, hetwelk in banden gesteld is van eene commissie, bestaande uit de Ileeren: Zylker, Macfeay, van Hasselt,- Aneniaet en Storm. Door dp benoemde Commissiën is verslag uitgebragt omtrent de rekening van het opgeheven fonds ter bevordering der nationale nijverheid, en omtrent de vroeger ingezonden rekeningen wegens de fondsen voor kwade posten. De beraadslaging over het ontwerp van wet tot wijziging van Hoofdst. VI. der staatsbegrooting van 1850 is bepaald op Zaturdag aanstaande. Door de afdeelingen zijn benoemd tot hare rapporteurs voor het ontwerp van wet betrekkelijk de regterlijke organisatie, de Heeren: Dullert, de Man, Metman Jongstra en van Hall. Provinciate Staten van Xuidtsolland. Zitting van Dingsdag 1 Julij. lieden is de vergadering door den Commissaris des Konings, in zijnen naam geopend. De Heeren 5Ir. J. van Stolk Cz. en Tromp hebbenals leden der Staten zitting genomen. De afdeelingen zijn zamengesteld voorts heeft de Commissaris des Konings mededecling gedaan van een 40-tal ingekomen missives, wegens de goedkeu ring van vroegere besluiten der Staten, of waarbij voorstellen van finantiëlen of van anderen aard gedaan worden. Al deze stukken zijn óf commisso riaal gemaaktóf verzonden aan de afdeelingen. Dit laatste is het geval geweest met een door den AIiuister van Binnenl. Zaken voorgesteld ontwerptot verdeeling van het rijk in kiesdistricten ter benoeming van leden der Provinciale Staten, alsmede met de begrooting voor de provinciale en huishoudelijke uitgaven voor den jare 1852. Reeds in deze zitting zijn voorgesteld en aangenomen eenige wijzigingen in de instructie van Gedep. Stalen, alsmede in het reglement van orde. Ingevolge art. 19 der Prov. wet, is de Heer Mr. II. C. J. Hooft wederom, met 45 van de 62 stemmen, gekozen tot het lid der Staten, dat als buiten gewoon lid van het collegie van Ged. Staten ingeval van staking van stém- men zitting zal hebben. De vergadering is tot Vrijdag aanst. gescheiden. Onder bovengenoemde stukken komen eenige voor van meer algemeéh belang welker opgave wij hieronder laten volgen Eene missive van den Minister van Binnenl. Zaken berigtende, dat niet goedgekeurd is het besluit der Staten tot herziening van het reglement op üe begraafplaatsen, en wel op grond, dat bij het gouvernement beraadsla gingen aanhangig zijn, om dat onderwerp voor het geheele Rijk bij dë wet te regelen. Het komt hem derhalve minder raadzaam voor dit provinciale reglement nu reeds vast te stellen. De Koning heeft zich met dat gevoelen vereenigd. Z. Exc. hoopte, dat die voordragt spoedig zou plaats hebben. Eene nadere missive beriglte dat die voordragt nog is vertraagd, doch dat, zoo zij niet in deze zitting mogt worden aangeboden, dit in het begin der volgende zitting der Staten-Generaal zal geschieden. Een antwoord van den bovengen. Minister op hel door de Slaten ingediende adres, houdende verzoek, dat de algemeene wet nopens de waterschappen spoedig aan de Staten-Generaal zal worden aangeboden. De Minister geeft te kennen, dat de verbetering van de reglementen over de waterschappen niet behoeft te wachten tot dat die algemeene wet tot stand komc. De Prov. Staten kunnen met de noodige herziening der bestaande keuren eii reglementen voortgaan. De Minister acht dit zelfs v enschei ijk. Eene missive van denzelfden Minister, ten geleide van een ohtwerp van verdeeling der provincie in zeventien hoofd-kiesdistricten ter benoeming van leden der Provinciale Staten van Zuidholland. AVij deelen hiérondef eene opgave mede van de hoofd plaatseri dier hoofd-kiesdistricten van de be volking, die tot elk hoofd-kiesdistrict zal behooren cn het getal leden, dat uit elk hoofd-kiesdistrict naar de vergadering der Staten zal worden afgevaar digdziehier die opgavelste Hoofd-kiesdistrict, Leyderdorp bevat, 26,771 zielenbenoemen 4 leden voor de Prov. Staten. 2de Hoofd-kiesdistrict Leyden bevat 35,954 zielen, kiezen 5 leden. 3dc Hoofd-distr.Stomp- wijk, 28,974 zielen, kiezen 4 leden. Stad 's Gravenbage op zich zelve 72,467 zielen, waarvoor 10 leden. 5 Vlaardingen, 31,443 zielen, waar voor 4 leden. 6 Delft. c. a.20,361 ziel. waarv. 3 leden. 7 Schie dam 20,586 ziel. waarv. 3 leden. 8 Rotterdam met Kralingen 92,484 ziel. waarv. 13 leden. 9 Alphen c. a., 27,494 ziel. waarv. 4 leden. 10 Gouda e. a.43,005 ziel. waarv. 6 leden. ll Gorinchcmy 26,338 ziel. waarv. 4 leden. 12 Meerkerk, 25,645 ziel. waarv. 4 leden. 13 Dordrecht op zich zelve 20,878 ziel. waarv. 3 leden. 14 Oud-Béijer- land c. a., 25,269 ziel. waarv. 4 leden. 13 Ridderkerk e. a, 23,108

Leydse Courant | 1851 | | pagina 1