BELGIS. BRUSSEL, 24 Junij. De Minister van Finantien heeft in de Kamer het wetsontwerp op het regt van successie in de regte lijn verdedigden hoofdzakelijk gezegd »Het Kabinet volhardt bij zijn tweeledig doel, het herstel van het finan- tieel evenwigt en het verschaffen van middelen tot uitvoering van openbare werken. Het acht daartoe noodig, zijn vroeger voorstel tot belasting der erfenissen in de regte lijn, met eenige wijziging, weder te berde te brengen. Na een naauwkeurig onderzoek van alle onze belastingen (en wij hebben er in alle mogelijke verscheidenheid), zijn wij tot de overtuiging gekomen dat een regt op de successie in de regte lijn niet alleen de billijkste maar ook de minst drukkende is. Eenigen hebben er bezwaar in gezien, aan de kinderen de verpligting op te leggen, om den staat van den ouderlijken boedel, baten en lasten, open te leggen. Ten einde dit bezwaar weg te nemen, hebben wij eene wijzi ging in de voordragt gebragt: zij bepaalt nu dat de 1 pCt. van het onzuivere bedrag des boedels of 3/4 pCt. van het bedrag des boedels na aftrek der schulden zal worden gehevende belanghebbenden zullen dan kunnen kie zen op welke van beide wijzen zij het regt willen geheven hebben." JKANliKMH. PARIJS, 24 Junij. Sedert eenigen tijd zijn onderscheiden genootschappen van particulieren opgerigtmet het doelom de algemeene orde te helpen handhaven en el kander tegen plundering en gewelddadigheden te beschermen. In de Wet gevende Vergadering hebben twee leden van de Bergpartij deze genootschap pen ter sprake gebragt en zich beklaagddat aan een deel der Franschen een regt verleend werd, hetwelk aan de overigen geweigerd wordt. Men mag geen geheime genootschappen oprigtenzeide de Heer Bactot behoud der wettig bestaande republiek maar wel tot bewerking eener achterwaartsche revolutie. En zoo gaan wij de algemeene verkiezingen te gemoetaan de eene zijde mag men geschriften rondventenvergaderingen houdenja lang vooraf genootschappen vormen die in tijds fondsen verzamelenen aan de andere zijde wordt dat alles door de Regering krachtens de haar verleende magt verboden. Zal dat eene eerlijke raadpleging van het volk zijn Geen der Ministers beantwoordde den Heer Bac; de Heer Audren de Ker- dreleen legitimistprees die genootschappenen zeide dat indien alle weidenkenden zoo handelden, het land niet in zoo groot gevaar zou verkee- ren. Onderscheiden dagbladen zijn er ook zeer mede ingenomen. De berigten uit Algerië van den 13dcn dezer betrekkelijk den krijgs- togt in Kabylie zijn even gunstig als de vroeger ontvangene. De militaire bewegingen der laatste dagen badden de ontzetting der vesting Gigelli, die sedert lang door de inlanders ingesloten en schier afgesneden was geweest, voltooidde vesting was thans aan de westzijde even als aan de zuidzijde vrij. Buitendien hadden weder twee belangrijke volkstammen zich onderworpen. Intusschen neemt de handel met Kabylie toe; de aanvoer van olie uit dat gewest te Algiers bedroeg van 1 Januarij 1851 tot 10 Junij jl. niet minder dan 1,700,000 liters. Bij Marseille is voor eenige dagen een zeer groote visch gevangenbe kend onder den naam van zeekat, die omstreeks 600 Ned. ft' woog. SPAMJE. MADRID 18 Junij. In de zitting van den 16den is aan de Kamer van Afgevaardigden de be grooting ingediend voor 1852. De uitgaven worden gesteld op 1085 mil- lioen realen (45 millioen voor het Huis der Koningin; 275 millioen voor Oorlog; 76 millioen voor Marine; 39 millioen voor Binnenl. Zaken; 107 millioen voor Finantiën enz.), behalve 14 millioen voor buitengewone uitga ven; en de inkomsten op 1137 millioen realen, dat is 49 millioen meer dan over 1851. De Minister van Finantiën sprak bij die gelegenheid vooral over de verbeteringendie in de begrootingvergeleken met die van het loopende jaar, gebragt waren, en over de middelen waarop hij rekende tot voldoening aan de nieuwe verpligtingen welke de voorgedragen regeling der staatsschuld aan de schatkist zou opleggen. ITALIË, ROME15 Junij. Naar het schijnt is de Generaal GemeauOpperbevelhebber van de Fran- sche troepen alhier, niet zonder ongerustheid omtrent de bedoelingen van het Pauselijk bewind en zoude hij zijne vrees te Parijs kenbaar gemaakt hebbenwaarop men hem bevel moet hebben gegevenom de troepen te Rome bijeen te trekken en het Quirinaal, het Collegie en de voornaamste kloosters te bezetten. De Generaal zoude zich in het St. Angelo legeren en al de Officieren zonder onderscheid zouden met hunne troepen geconsigneerd worden. PRÜISSEN. BERLIJN, 22 Junij. De R. K. gemeente alhier vroeg aan den gemeenteraad eene geldelijke bijdrage tot onderhoud harer gemeente-scholen. Hierdoor zoudenals het ware, de kinderen van arme R. K., voor rekening der gemeente, op de R. K. armenscholen, onderwijs ontvangen. De gemeenteraad wees het verzoek af, wijl genoemde kinderen op de Stads-armenscholen gratis onderwijs konden erlangen. Prins Metternich is weder met zeer veel genoegen op zijn kasteel Jo- hannisberg. Hij is, in weerwil van zijne 73 jaren, opgeruimd en ontvangt dagelijks bezoeken van hooge personaadjes. WFRTEIBERG. STUTTGARDT22 Junij. Eergisteren heeft in de nieuwe Landsvergadering de eerste beraadslaging plaats gehad, waaruit bleek, dat de Regering in dezelve de meerderheid heeft, daar de Vergadering met 51 tegen 34 stemmen de handelwijze der Regering heeft goedgekeurd, die in het vorige jaar twee verordeningen had uitgevaardigd, waarbij de heffing van niet door de Kamer toegestane indi recte belastingen bevolen werdonder bepaling dat de opbrengst daarvan niet tot het bestrijden van uitgaven gebezigd, maar gedeponeerd zou worden tot dat de later bijeenkomende Stenden-Vergadering de handelingen der bewinds lieden in dezen goedgekeurd zoude hebben. Den volgenden dag behaalde de Regering gelijke overwinning toen de vergadering met 50 tegen 31 stemmen haar zegel hechtte aan de verordening tot beteugeling der drukpers, welke de Regering in December jl. zonder medewerking der Stenden had uitgevaar- digd, op grond van een artikel der constitutie, hetwelk haar de bevoegdheid geeft om bij afwezigheid der Stenden zoodanige maatregelen te nemenals zij voor de veiligheid van den Staat noodzakelijk keurt. HAMBURG. 21 Junij. De stand van zaken hlijft hier sedert den 8stcD nog hetzelfde. Van beide zijden is men elkander zeer afkeerigen er wordt zorgvuldig gewaaktom niet met elkander in aanraking te komen. De officieren bezoeken zelden de openbare plaatsen. Het aanzienlijk aantal Oostenrijksche troepen, dat in de voorstad St. Pauli gelegd isis tot dusverre nog met geen enkelen soldaat verminderd. De stad wordt in alle rigtingen door patrouilles doorzocht en doorkruist, even als in eene vesting of als in eene stad welke in staat van beleg verkeert. Het aantal personen, welke hij de gebeurtenissen op den 8sten zijn omgekomen, is door sommige dagbladen zeer overdreven gewordener zijn nietzoo als men gezegd heeft20 menschen gedoodmaar tot dusverre zijn er 8 overle den terwijl er 22 zwaar en ligt gekwetst zijn. Het verdient opmerkingdat de administratie van het Oostenrijksch leger corps alle onkosten voor huisvesting en onderhoud der troepen betaalt, en dat zij door tusschenkomst van een der eerste bankiershuizen onzer stad belangrijke sommen in de Hertogdommen Mecklenburg en Lauenburg, en te Lubeck voldoet. rasLAxa. De Keizer heeft uit Frankrijk vele wevers en verwers aangenomenom te Petersburg eene fabriek op te rigten gelijk aan die van Beauvais en der Go belins. Het water der Newa moet zeer geschikt zijn voor die bijzondere soort van verwerij. In den omtrek van de stad Charkoff heeft den 13den Junij een zware orkaan, van hagelslag en stortregens vergezeld, gewoed. Al het te veld staande korenbenevens de veld- en tuingewassen liggen vernieldde molens sluizen en bruggen zijn weggeslagen en hebben hier en daar geheele brokken gronds mede genomen; ook de overstroomingen waren geweldig, twee knaap jes en een meisje zijn, met het vee, hetwelk zij hoeden moesten, door den stroom verzwolgen. In de stad zelve zijn aan de kerkenhuizen en lantaarnen bij de 84,000 glasruiten vernield, eene schade, die men op 21,000 roebels begroot. Een vreeselijke brand heeft een groot gedeelte der stad Archangel dat meest door vreemde kooplieden bewoond werd, in de asch gelegd. STAMS BER1GT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEYDEN brengen ter kennisse van de Ingezetenen, dat door den Stedelijken Raad is vastgesteld de navolgende plaatselijke verordening of Keure, waarvan afschrift aan Gedepu teerde Staten dezer provincie is ingezonden. Keure op het losloopen van honden binnen de Stad Leyden. Art. 1. Gedurende den tijd telkens door Burgemeester en Wethouders te bepalen en bij openbare afkondiging bekend te maken zullen geene honden dan gemuilband, waarvan het model ten Burele van de Stedelijke Policie te bezigtigen is, mogen losloopen, of aan gevels hekken of erven van huizen vastgelegd worden. Art. 2. Gedurende den hij Art. 1 vermelden tijd zal met geene honden, voor wagens of karren gespannen, op de openbare straten mogen gereden worden, dan van een muilband voorzien. Art. 3. De eigenaars of bezitters van honden zullen bij overtreding wor den gestraft met eene geldboete van drie gulden. De honden die in strijd met deze bepalingen losloopend of vastliggend gevonden wordenzullen opge vangen voorloopig opgesloten en binnen vier en twintig uren opgeëischt zijnde, tegen storting der boete aan den eigenaar teruggegeven en bij niet opeisching gedood worden, welke afmaking dadelijk zal plaats hebben, wan neer de honden niet kunnen worden opgevangen. Art. 4. Afschrift dezer zal ingevolge art. 70 van het Reglement voor het Bestuur dezer Stadworden gezonden aan de IIII. Gedeputeerde Staten van Zuidholland. Aldus vastgesteld door den Raad der Stad Leydenop 26 Junij 1851. van LIMBURG STIRUM, Wethouder. Ter Ordonnantie van denzei ven v. PUTTKAMMER.

Leydse Courant | 1851 | | pagina 3