eeuw. De pauze zal gehouden worden in de Maliebaandie bij liet weder afgaan van den trein met Bengaalsch vuur zal verlicht zijn. Buiten dezen optogt hebben I1II. studenten aan de burgerij en de vreemde lingen, van 2229 Junijandere feestelijkheden van concerten, vauxhals, illuminatiën en vuurwerken bereid. Voorts zal er een groote vee-tentoonstel ling gehouden worden, en is er ook een zwemstrijd bepaald. BUITENLANDSCIIE BERIGTEN. EACJELiAND. LONDEN, 12 Junij. De ondernemers van schouwburgenconcertende houders van openbare tuinenmagazijnen enz. zich zeer teleur gesteld ziende in hunne verwach ting, dat een groot aantal Engelschen en vreemdelingen naar hunne inrig- tingen zouden toevloeijendaar allen zich bijna bepalen tot het bezoeken van de Tentoonstelling, zullen eene vergadering houden, waarin een ver zoekschrift aan de Koningin zal worden opgesteldom te vragendat de Tentoonstelling des achtermiddags om 5 in plaats van om 7 ure worde ge sloten opdat alzoo de bezoekers genoodzaakt worden elders eenige uitspan ning te zoeken. Onder de vreemdelingen die hier aangekomen zijn om de Tentoonstel ling te bezoekenbehoort ook de Baron v. WyckerslootBisschop van Curium en zijn broeder. Gisteren hebben 48,000 personen de Tentoonstelling bezocht en is 2160 ontvangen. Vrijdag 11. is in Great Man's Bay aan de kust van Connemara een ont zaggelijk groote walviscli gevangen. Niettegenstaande de pogingen der matigheidsgenootschappen en de land verhuizingen uit Ierlandvermeerdert in dat gewest het gebruik van ster ken drank aanmerkelijkzijnde in 1841 verbruikt 6,485.443 gallons en in 1851 7,408,086. In 1846 was het tot bij de 8 millioen gestegen maar sedert dat jaar weer eenigzins afgenomen. Op verscheiden punten van noordelijk Ierland is de vorige week sneeuw gevallen ter hoogte van eenige duimen. De Kapitein Jennings, voerende het barkschip Auckland, heeft 17 Japanezen welke hij op 500 mijlen van Japan op eene in zinkenden staat verkeerende jonk aantrof, gered en te San Francisco aangebragt. Uit dank baarheid schonken zij den Kapitein eene kist, bevattende papieren (waar schijnlijk de scheepsjournalen der jonk)eene zeekaart die bezwaarlijk voor Europeanen verstaanbaar zal wezen een kompasgeheel verschillende van het bij ons gebruikelijkeen eenige Japanesche goud- en zilver munt. De schipbreukelingen zullen huiswaarts worden gebragt met een oorlogschip welks bevelhebber in last heeft om deze gelegenheid dienstbaar te maken aan het openen van handelsbetrekkingen met de Regering van Japan. De bevolking van Nieuw Zuid-Wallis is in de laatste 10 jaren bijna verdubbeld, in 1840 bedroeg het aantal bewoners 129,463, in 1850 246,299. Uit Indostan wordt bcrigt, dat de eerste electro-magnetische telegraaph tusschen Calcutta en Diamond Harbour in werking is gebragt. De draad is tegen de hitte en vochtigheid van het klimaat met een mengsel van hars en zand omgeven. eELCin:, BRUSSEL, 12 Junij. De Procureur-Generaal van het Hof van Henegouwen heeft heden zijn re quisitoir geëindigd en zoowel de in staat van beschuldiging-stelling van den Graaf als van de Gravin Bocarmé geeischt. Daarna heeft de Advocaat van den beschuldigde zijne verdediging begonnen, en wel met eene beoordeeling van bet stelsel van de beschuldigde Gravin. FRANHRMH. PARIJS, 12 Junij. De petitiën die bij de Wetgevende Vergadering zijn ingekomentot her ziening der staatrcgeling, zijn door de Commissie in constitutionnele en on wettige verdeeld, in welke laatste vooral op verlenging van de magt van den President wordt aangedrongen. Allen te zamen zijn met meer dan 600,000 handteekenino-en voorzien. Uit dit verbazend getal meent men te moeten besluiten, dat men onwettige middelen heeft aangewend om ze te verkrijgen. De Franscbe Generaal te Rome heeft van de Regering geëischtdat dadelijk 4 Pauselijke Hoofdofficieren uit de stad zoude verwijderd worden. Deze eisch had de Regering zeer getroffen. PKUISSB'IS. De maatregel betrekkelijk de bijeenroeping der wettelijk afgeschafte dis tricts- en provinciale landdagenblijft nog bier en daar tegenstand ontmoe ten. Onder de plaatsen, die tegenstand bieden, behoort ook Potsdam, welker regeringzich op de constitutie beroependeeenstemmig verklaard moet hebbendat zij hare medewerking tot bijcenroeping der oude provinciale Stenden niet verleenen kon. Nog andere plaatsen worden op nieuw door de Pruissische bladen genoemd, waar men zich insgelijks ongezind betoont om die verordening te gehoorzamen. Desniettegenstaande blijft men van oordeel dat de Regering zich niet bewogen zal vinden om op dezen maatre gel terug te komen maar liem met nadruk' zal doen ten uitvoer leggen en zij die daarin een eersten stap zien tot verminking der met zooveel moeite verworven constitutie en lot wederinvoering der vroegere toestanden vesti gen thans le dien aanzien hunne hoop alleen nog op de Kamersdie in het najaar weder bijeen moeten komen, en hunnes inziens niet in gebreke kun nen blijven om zich tegen de handelwijs van het ministerie te verzetten. OOSTENRIJK, WEENEN, 9 Junij. De Keizer van Rusland heeft gedurende zijn kort verblijf te Olmutzmeer dan 50,000 fl. aan geschenken en meer dan 100 Ridderorden uitgegeven. Er is sprake van eene leenmg van 50 millioen a 5 pCt., te Amster dam en Frankfort. Het Weener regeringsblad van den 25st(,n Mei maakt een rapport van den Minister van Finantiën aan den Keizer openbaar, betrekkelijk de uitkomsten der staatshuishouding over 1850, vergeleken met die der vijf voorafgegane jaren. Aan het slot daarvan wordt het volgende gezegd «Deze opgaven leveren een zoo uitgebreid en duidelijk overzigt van den toestand onzer huishouding van Staat, dat een ieder daaruit kan zien, waar aan het is toe te schrijven dat het evenwigt tusschen inkomsten en uitgaven nog niet heeft kunnen worden hersteld. Door HongarijeZevenbergen liet Servische Woiwodschaphet BanaatCroatie en Slavonie is in 1850 aan de centrale administratie des rijks niet eens zooveel opgebragt, als vóór 1848 gewoonlijk tot bestrijding der centrale uitgaven en der kosten van het leger van daar ontvangen werd. De staat van verwoesting, waarin een gedeelte dier landen zich bevond, de naweeën van den burgeroorlog die zich aldaar deden gevoelende opheffing der vroeger aldaar bestaan hebbende administra tive inrigtingen en de onmogelijkheid om onverwijld nieuwe in de plaats daar van te stellenverklaren dat verschijnsel op zeer natuurlijke wijze. Het was dus ook niet te verwachten, dat de nieuwe finantiële inrigtingen, met name de invoering eener regelmatige grondbelastingen der nieuwe directe en in directe belastingen reeds groote sommen in de schatkist zouden doen vloeijen in den loop van 1850 was het naauwelijks mogelijk de heffing van de be langrijkste dier belastingen voor te bereiden of te beginnen. Voor een ge deelte geldt hetzelfde van het Lombardo-Venetiaansclie Koningrijkwaar insgelijks nieuwe maatregelen moesten worden ingevoerdom eene vermeer dering van inkomsten te verkrijgen. Aan den anderen kant beeft Uwe Ma jesteit reeds eene aanzienlijke vermindering van het leger bevolen en het is de bij herhaling verklaarde wil van Uwe Majesteit, dat met de vermindering der uitgaven voor het deparlsment van oorlog worde voortgegaan. Niemand zal miskennen dat Oostenrijk onder deze omstandigheden reeds in de naaste toekomst een gunstigen toestand te gemoet gaat, en dat er sedert drie ja ren geen tijdstip is geweestwaarop voor den nadeeligen stand van den wisselkoers en voor het verspreiden van ongerustheid omtrent den finantielen toestand des Rijksminder reden bestond dan thans." Uit dit verslag blijkt nog, dat de staatsinkomsten in 1850, 41,679,32511. meer hebben bedragen dan in 1849, namelijk 191,296,457 in 1850, tegen 149,617,132 in 1849. De uitgaven waren daarenboven in 1850 merkelijk verminderd, bedragende 268,458,080 tegen 289,468,048 fl. in 1849. In de Synode der Waldenzenwelke van 26 tot 28 Mei te Nizza ge houden isis besloten tot eene vereeniging van de Waldensische kerk van Turyn en Pignerol met die van Pomaretto. -- Den 28sten Mei jl. werd te Triëst de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van de Stoom-Scheepvaart-Maatschappij van den Oostenrijkschen Lloyd. Uit het bij die gelegenheid uitgebragte verslag blijkt, dat het 14de maatschappelijke jaar alle vorige ver achter zich laat en zelfs de gunstigste verwachtingen overtreft. Het aantal schepen der maatschappij is in het laatste jaar wederom vermeerderd; twee booten zijn nog in aanbouw, doch zullen binnen weinige maanden voltooid zijn en dan zal het aantal vaartui gen der maatschappij 34 beloopen. De inkomsten bedroegen over het afge- loopen jaar 2,676,209 fl.de schceps-onkosten beliepen 1,780,376 fl.de kosten van beheer waren 267,838 fl.zoodat er een batig saldo is over ge bleven van 628,000 fl. De raad van bestuur heeft tevens de goedkeuring der vergadering verkregen op deszelfs aangeknoopte verbinding met de Eastern Steam Navigation Company te Londen voor de dienst der overlandmaal. KAAP BE GOEDE ROOF, 2 Mei. De berigten van deze dagteekening melden dat de toestand van den oor log op dezelfde hoogte bleef. De Gouverneur zou ongetwijfeld aanvallendcr- wijs te werk gaanzoodra zijne ongeregelde troepen geoefend en aan de krijgstucht gewend zouden zijnen de le verwachten versterking uit het moe derland zou zijn aangekomen. Het Kafferhoofd Kreli had openlijk de zijde des vijands gekozen. Pato was tot dus ver getrouw geblevenen men vleide zich dat de aankomst van versterking voor de Brilsche krijgsmagt op hem en andere hoofden een gunstigen invloed zou hebben. Het zeggen was, dat de Kaffers den oorlog reeds moede schenen te worden. Den 24sten April waren met het stoomschip Sincapore reeds eenige troepen aan de Kaapstad aangekomen en terstond daarna met de stoomboot Dee naar het hoofdkwar tier te Graham's-Town gezonden. STADS BERIGTEN. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEYDEN, ontvangen hebbende eene circulaire aanschrijving van den Heer Commissaris des Konings van de Prov. van Z.-Holl., van 12 Febr. jl. (Pr.-Bl. N°. 17) houdende, om,

Leydse Courant | 1851 | | pagina 2