STAR* B8KRi«T. KENNISGEVING- SCHUTTEHIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEYDEN, gezien hebbende de Wet van den 11 April 1827, brengen bij deze ter kennis van de belang hebbenden, dat, ter voldoening aan dezelve, weder een aanvang zal worden gemaakt met de inschrijving voor de Schutterlijke dienst van degenen, welke daartoe dit jaar in de verpligting vallen. Dat deze inschrijving zal moeten geschieden in tien afzonderlijke registers, met dien verstande, dat de personen, geboren in 1817 tot 1825 ingesloten, welke zich hier ter Stede, sedert de vorige inschrijving, uit andere plaatsen met er woon hebben nedergezet, waaronder ook zijn begrepen de militairen, die sedert de laatste inschrijving derzelver paspoort verkregen en zich alhier hebben gevestigdalsmede de zich in dit Rijk en binnen deze Stad sints de laatste inschrijving gevestigd hebbende vreemdelingen (waardoor verstaan wor den zij, die hun voornemen, om zich in dit Rijk neder te zetten, hebben aan den dag gelegd, hetzij door eene uitdrnkkelijke verklaring, hetzij door het werkelijk overbrengen van den zetel van hun bestaan, naar herwaarts, zonder dat de tijdelijke uitoefening van een bedrijf of handwerk, in eenige ondergeschikte betrekking, als zoodanig voornemen wordt aangemerkt,) zullen worden ingeschreven achter de registers, waartoe zij volgens hunnen ouderdom behooren; terwijl de geborenen in het jaar 1826, zullen worden geplaatst in een nieuw register, te weten: het eerste van den jare 1851; en het tiende of dat der geborenen in 1816 van het vorige jaar, zal komen te vervallen. Dat van de inschrijving, niemand der bovengenoemde personen is uitgezon derd al vermeende hij tot de vrijgestelden of uitgeslotenen te behooren en dus ook niet die personen, welke reeds hun ontslag uit de Schutterlijke dienst hebben bekomen. Dat de registers van inschrijving zullen worden geopend op Donderdag den 15 Mei, en op den 1 Junij daaraanvolgende finaal zullen worden gesloten. Dat derhalven de personen, welke zich voor gemelde sluiting op den 1 Junij, niet hebben doen inschrijven, (en dus ook ieder persoon van elders zijnde komen wonen, of de in dit jaar zich alhier gevestigd hebbende vreem delingen, alsmede de Militairen, welke, tot de laatste ügting behoort heb bende, derzelver finaal ontslag hebben hekomen, en niet weder zijn in dienst getreden, bij ontdekking, alsnog achter de teekening, tot sluiting, door het hoofd van de Regering aan het einde van het register te plaatsenzullen worden ingeschreven, met de bijvoeging van het woord: ambtshalveen de zelve volgens art. 9 door den Schuttersraad zullen worden verwezen tot eene geldboete, en daarenboven dadelijk, zonder lotingbij de Schutterij inge lijfd, indien het zal blijken dat er, tijdens de verzuimde inschrijving, geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien bestonden; terwijl in zoodanig geval bet hnwelijk hun ook geene aanspraak geeft om in de tweede klasse gebragt te worden; alles onverminderd zoodanige strafbepalin gen als, uit krachte der Wet van den 31 December 1832, op hen mogten kannen worden toegepast. Dat een ieder wordt vermaand om voor zoo vc-el hij van geen bewijs van zijnen geboorte voorzien is", voor die, welke alhier geborgen zijn, hetzelve te komen afhalen ter Secretarie dezer Stad, van heden af aan, 'smorgens van 10 tot 'snamiddags 1 uur; terwijl diegenen, welke elders geboren zijn, zich hetzelve onverwijld vóór de inschrijving zullen moeten aanschaffen; zullende een ieder verantwoordelijk zijn voor de gevolgen, wanneer hij, bij gemis zijner geboorte-acte, door eene verkeerde opgave van het geboorte-jaar, abusivelijk wierd ingeschreven. Dat den belanghebbenden bij deze nog wordt herinnerd, dat zij hij de in schrijving tevens zullen moeten opgeven hunne Woonplaats, benevens het Wijk en Nummer hunner huizen derzelver beroep en dat van hunne Ou ders, zoo die nog in leven zijn, alsmede den tijd van derzelver inwoning al hier, en eindelijk of zij ingeschrevenen gehuwd of ongehuwd zijn, en in het eerste geval of zij kinderen hebben, zoo ja, hoe veel van elk geslacht, wordende de gehuwden aangemaand, om zich van een extract uit het huwe lijks-register te voorzien, om daarop door den Heer der Gebuurte, waarin zij wonen, het getal hunner kinderen te doen certificeren, ten einde daarvan bij de inschrijving te doen blijken, zullende almede tot de afgifte dier hu- welijks-extrachten worden gevaceerd ter Stads Secretarievan heden af, des voormiddags van 10 tot 's namiddags ten 1 uur. Dat eindelijk Studenten, Geëmployeerden in huizen van negotie, bedienden en werklieden, moeten ingeschreven worden in de Gemeenten, waar zij hunne studiën of werkzaamheden uitoefenen, of dienstbaar zijn, zoo als zulks ook het geval is van Klerken van Advokaten en Notarissen dat Ambtenaren en Geëmployeerden (al wonen zij elders) zich moeten laten inschrijven in de plaats, alwaar zij hunne ambtsbetrekkingen uitoefenen; dat zij, welke buiten 's lands werkzaam zijn, of zicb aldaar op de studiën toeleggen, in de Gemeente hunner vorige woonplaats, en laatstelijk Schippers, ter plaatse waar zij het laatst gewoond hebbenof de belasting voor hun vaartuig betaleninge schreven moeten worden. Dat ten einde deze inschrijving geregeld afloope, een iegelijk, in de termen van dezelve vallende, bij deze wordt opgeroepen, om zich te vervoegen in een der vertrekken van het Raadhuis, en wel Op Maandag den 19 Mei 1851. s'Voormiddags van 10 tot 1 uur, de bewoners van Wijk I, II en III. Op Dingsday den 20 Mei 1851. 's Voormiddags van 10 tot 1 nur de bewoners van Wijk IV, V en VI. Op Woensdag den 21 Mei 1851. 's Voormiddags van 10 tot 1 uur, de bewoners van VVijk VII en VIII; met uitnoodiging, om op den bepaalden dag zich sliptelijk, ter aangeduide plaatse aan te melden, ten einde men zich niet te wijten hebbe de gevolgen, welke uit het achterblijven zonden ontstaan; zullende wijders bet tijdstip, dat de registers ter bezigtiging zullen liggen, en de dagen der loting, welke volgens de Wet, vóór den 1 Julij aanstaande geheel zal moeten zijn afgeloo- pennader worden bekend gemaakt. En verder gelet hebbende op art. 7 van Zr. Ms. besluit, van 7 September 1828, Staatsblad N°. 55), roepen bij deze op alle personen, welke als ge huwd of als Weduwenaars met kind of kinderen, in het afgeloopen jaar, in de termen zijn geweest, om uit dien hoofde in de tweede klasse van de alge- meene rol der Schutterij te worden gebragt, doch sedert dien tijd door het overlijden van derzelver vronwen of kinderende bevoegdheid hebben verlo ren. om in die klasse te verblijven, en dus als nu in de eerste klasse der voor dit jaar daar te stellen algemeene Schuttcrs-rol geplaatst moeten wordenom van dusdanige verandering van omstandighcd.n schriftelijk kennis aan Hon Ed. Achth. te geven, of zich daartoe ter Stads Secretarie aan te melden, des morgens tusschen 10 en 1 ure, vóór de aan te vangen inschrijving, en dus uiterlijk tot 18 Mei aanstaande; zullende, wanneer deze Kennisgeving door den belanghebbenden mogt zijn verzuimd, en hij dus, dien ten gevolge niet bij de Schutterij zou zijn ingelijfd, door Burgemeester en Wethouders procesverbaal tegen hem moeten worden opgemaakt en aan de Regtbank toe gezonden, ten einde op de nalatigen toe te passen de strafbepaling van art. 1 der Wet, van 6 Maart 1818 Staatsblad N°. 12), houdende eene geldboete van ten hoogste 50; en eene gevangenis uiterlijk van drie dagen, hetzij af zonderlijk, ot wel beide de straffen te zamen genomen. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voorwenden, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, ter plaatse waar zulks ge bruikelijk is. Aldus gedaan en gepubliceerd, bij HII. Burgemeester en Wethouders der Stad Leyden op den 8 Mei 1851. DU RIEU. Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER. AKAIIEIIIE-NTEUWS. PROMOTIE AAN DE LEYDSCHE IIOOGESCUOOL. Den 10den Mei de Heer A. J. Beukers, van Schiedam, in de Regten, met Theses. Denzelfden dag de Heer A. J. B. Stoffels, van Amsterdam, in de Regten, met Theses. PROMOTIE AAN DE GRONINGSCHE IIOOGESCUOOL. Den 7den Mei de Heer P. C. Lindeboom, van Heino, in de Geneeskunde, na verdediging zijner Dissertatie; de Diptheritide. Dienzelfden dag de Heer J. Minnema de With, van Gerkeskloosterin de Regten met Theses. Den 8stcn de Heer II. Diephuisvan Groningen, in de Geneeskunde, na verdediging zijner Dissertatiede Neurosi Cordis. RE S3R\B E1JWS. Z. M. heeft henoemd tot Predikant voor Ned. Oost-Indië, den Candidaat tot de II. Dienst T. C. M. Hanegraat. VLAARDINGEN, 7 Mei. Heden is door den Kerkeraad der Herv. Gemeente, uit het vroeger gemelde twaalftalhet volgende zestal gemaaktDD. Rhiem te Heinenoord van Dijkte ZevenhuizenNacheniuste Sassenheim Rink te BathmenSpruytte Urmond en Verhoeff, te Sluis. Te Harderwijk is uit het bevorens gemaakte drietal beroepen Ds. II. Gann Dunte Zwijndrecht. A 0 VERTEN TIEN. Ondertrouwd: W. F. van WIJK, Jr., Weduwnaar, van Leyden met Gorinchem, 9 Mei 1851. J. VERHEY. Algemeene en bijzondere Kennisgeving. Na eene langdurige ongesteldheid overleed heden avond ten onzen huize, onze hartelijk geliefde Nicht JOHANNA GEEPiTRUIDA van .GENT in den ouderdom van ruim dertig jaren. W. van GENT. Leyden, 6 Mei 1851. C. M. W. van GENT, Moltzek. Bijzondere en Algemeene Kennisgeving. Heden overleed tot groote droefheid van alle hare Kinderen en Kleinkin deren, onze geliefde Moeder JANNETJE SOMERWIL, eerder Weduwe van Jan van 't Hooft, laatst Wed uw-e van Jacob vanVianen, in den ouderdom van ruim 84 jaren. J. van 'tHooft, Jz. Leyden 7 Mei 1851. Uit aller naam. Voor de blijken van belangstellinghij de voltrekking van ons Huwelijk ontvangen, betuigen wij onzen dank. B. M. DRAIJER. Leyden 8 Mei 1851. M. E. DRAIJER. Visser. Mijne geëerde Stadgenooten gelieven mij te vergunnen, dat ik slechts op deze wijze dankzeg voor de aangename blijken van deelneming die ik heb mogen ondervindenonlangs in het hier bekend gemaakt huwlijk van mijnen Zoon F. W. L. TYDEMANOfficier van Gezondheid in Suriname, met Mej. II. S. R. KUHN; en dezer dagen in mijn eigen huwlijk met Mej. C. II. LIS. Leiden, d. 10 Mei 1851. Mr. H. W. TYDEMAN. liet .ilgemeest Kantoor vast .Administratie alhier, onder Directie van STADNITSKI van tIEUKELOM c. s.adverteertdat de CS>ïJI"S>NiS van door hetzelve uitgegevene CERTIFICATEN van Russi sche Fondsenverschenen 1/13 Januarij 1851, van Heden af zullen worden betaald ten Kantore van de ftSsttvang-- en SSetaalkas; als: van 6 pCt. in Assignatiën, groot Rs. 30.met ƒ15.79, Vijftien Guldens Negen en Zeventig Cents; en van 6 pCt. in Zilver, groot Rs. 15.met ƒ27,62, Zeven en Twintig Guldens Twee en Zestig Cents. Amsterdam, 10 Mei 1851.

Leydse Courant | 1851 | | pagina 3