groote opeenhooping van vlugtelingen op zijn gebied gelegen isbeeft het Engelsche kabinet aan zijn Gezant in Zwitserland last gegeven om aan de politieke vlugtelingen geene verdere passen naar Engeland af te geven. Deze omstandigheid is op dit oogenblik dubbel gewigtig, omdat een groot aantal vlugtelingendie genoodzaakt werden Zwitserland te verlatenbet plan had den opgevat, om zich naar Engeland te begeven. Het eenige, wat hun thans nog overblijftzijn de Vereenigde Staten. De hoop om Sir J. Franklin terug te vindenis in weerwil der vele mislukte pogingen nog niet opgegeven. De Admiraal Taylor wil thans eene nieuwe expeditie te land en te zee tevens ondernemen. Ook Lady Franklin heeft te Aberdeen weder een schip uitgerust dat haren echtgenoot moet gaan opzoeken. Een schip van de Vereenigde Staten heeft 485 balen hooi overgebragt. Dit is voor het eerst dat dergelijk artikel van daar is ingevoerd. Men verzekert dat bij het Parlement eene petitie zal worden ingeleverd strekkende om de Geneesheeren te verpligtendat zij hunne recepten in het Engelsch en niet meer in het Latijn schrijven. Het schip AViscousinKapt. Mumfordvan New-Yorkheeft de reis van Hong-Kong naar Londen in 95 dagen afgelegd. Dit is de snelste reis tusschen genoemde plaatsenwelke tot nog toe hekend was. Onder de vreemdsoortigste voorwerpen die de algemeene aandacht op de Tentoonstelling wekken zullen, is een mechanieke hond, die Lord W. Qua- querton toebehoort, en op eene bedriegelijke wijze eet, drinkt, blaft, domino speelt en velerlei kunsten doet. Na den afloop der Tentoonstelling, dus luidt het verhaalmoet deze hond aanleiding tot een proces geven. Vijftien jaren geleden namelijk overleed de weduwe van den rijken reeder Schappers en liet baren verren bloedverwant, genoemden Lord Quaquerton, een ver mogen van ongeveer honderdduizend 11aonder voorwaarde echter dat jaarlijks tweeduizend aan haren intendant, den Heer Cassonmoesten worden uitgekeerd, zoo lang King Lear, haar geliefde hond, leven zou, ten einde de kosten van verzorging, voeding enz. van dat dier te bestrijden. Al vorens een jaar verstreken was, stierf King Lear, en Casson betuigde zijnen spijt hierover aan een te New-York veroordeelden en naar Engeland ontvlug- ten Amerikaanwien bij den kunstig opgezetten hond vertoonde. De Ame rikaan vertroostte hem door de belofte dat hij het beest schijnbaar in het le ven terug zou roepenmits Casson zich verhond het jaargeld met hem te deelen. Binnen drie maanden was King Leardoor een kunstig aangebragt mechanismusvlugger en geoefender dan bij zijn leven en lekte de handen van den intendant des Lordsals deze zijn jaargeld kwam voldoen. Toen dit nogtans tot in 1850 voortduurdebegon de zoo langdurige uitbetaling van het legaat den Lord te verdrietenen besloot hij het in persoon aan Casson te brengen. Maar wie beschrijft zijne verbazing toen hijden lieveling zijner bloedverwante in de armen nemendehet bedrog ontdekte. Verwoed nam bij hem met zich in zijn rijtuig, stelt hem nu ten toon, en zal daarna over liem gaan procederen. F13 AIV K E3IJK. PARIJS, 22 April. Men verwacht de Russische Troonopvolger hier. Ilij zal 14 dagen in de hoofdstad vertoeven en dan de Tentoonstelling te Londen bezoeken. Er zijn reeds 240,000 passen aangevraagddoor hen die de Tentoon stelling willen gaan bezoeken. Er zullen er nog wel 100,000 door bewoners der hoofdstad worden aangevraagd. Bovendien zal zich een groot aantal vreemdelingen over ons land naar Londen begevenmen berekent hun getal wel op 400,000. De opruijers beginnen in de voorsteden van Parijsvooral in de wijk St. Antoine weder te woelendoch vinden geen bijval bij de werklieden daar die zich nog levendig de ellende herinneren, welke op de omwenteling van 24 Februarij 1848 is gevolgd. Onlangs is te Arudy een man van 102 jaren overledendie 8 dagen voor zijnen dood nog een uur gewandeld had. Te Rouaan heeft een jongeling een muur afbrekende een stuk metaal gevondenen bragt bet bij een uitdrager die het voor rood koper hield en er hem ƒ1.voor gaf, waarmede de jongeling wel in zijn schik was. Maar den volgenden dag zag de uitdrager bij nader onderzoek dat het niet minder was dan een baar fijn goudter waarde van 7,000 francswaarop hij terstond de policie kennis gaf, die nu de baar ten behoeve der regtheb benden onder zich heeft genomen, daar men haren oorsprong volstrekt niet weet nategaanalleen staat er het wapen op der eerste republiek. In eene stoomkalkbrandcrij te Bordeaux zijn door het onvoorzigtig af dalen in eene der ovens waarin een scheur was gekomenvier menschen om gekomen. Nadat een werkman was gestiktwaagde zich de eigenaar en viel in zwijm en achtereenvolgens nog zijne beide zonen die hem trachten te redden. Daarna waagt zich hog een vijfdedie het met groote inspanning gelukt twee lijken er uit te halen en twee die nog leefdenmaar die na een kwartier uur van verschrikkelijk lijden ook bezweken zijn. SPANJE. MADRID14 April. Gisteren werd bier eene groote bijeenkomst gehouden van de partij van den vooruitgangwaarop meer dan 3,000 personen tegenwoordig waren. Het doel waseene commissie te benoemenaan wien de leiding der verkiezingen zou worden opgedragen. Het was het eerst dat eene vergadering met zulk een doel bijeen kwamen. Men gelooft echter niet dat genoemde partij bij magte zal zijn een' harer Candidaten in de Wetg. Vergadering te brengen. ITALIË. ROME17 April. De Oostenrijkers gaan voortzoo in hunne Italiaansche provinciënals in den Pausselijken staat met de grootste gestrengheid de geringste euveldaden te straffen. De Gazetta di Bologna deelt onder anderen mededat de Oostenrijksche krijgsraad aldaar 13 personen tot gevangenisstraf en een tót de doodstraf heeft veroordeeldómdat bij hen wapenen zijn gevonden. In Brescia is den ll<len dezer een rijk koopman met alle zijne kinderendoor de Oostenrijkers gearresteerd, omdat hij in zijnen winkel drie zakdoeken ne vens den anderen had geplaatst eene róode, een groene en een witte. ««STENRIJK. Een geleerd Hongaar, de Heer Gaysa, die tegenwoordig in het binnenland van westelijk Afrika reist, heeft aan het Keizerlijk Genootschap van AVeenen eene belangrijke mededeeling gedaan vooral voor Frankrijk. Hij heeft bij bet kleine volk der Komménisin Sénégambiede sjioren gevonden van Jakob Compagnon, een Fransch reiziger, die, op last van den Minister Choiseul omstreeks het midden der vorige eeuw, eene wetenschappelijke ontdekkings reis in Afrika's binnenlanden doende, sedert 1760 niets meer van zich had doen liooren. De Komménis zijn een vrij beschaafd volkje. Zij hebben godsdienstige be grippen welke eene christelijke kleur dragen. Zij zijn niet geheel onwetend in wetenschap en industriezij hebben eene taaleen alfabet en letter schrift. Bij hen ontdekte de Heer Gaysa een vrij groot kegelvormig gedenk- teeken met inschriften bedekt, en bij nader onderzoek bleek het hem, dat dit tot een aandenken aan Compagnon was opgerigt. Buitendien liet het opperhoofd des volles hem nog voorwerpen ziendie aan eenen Europeaan hadden toebehoordwaarin hij de nalatenschap van zijnen voorganger op zijne eigene belangrijke reis ontdekte. FBANEFOBI. 21 April. Eergisteren is de Mannheimer sleepboot, N°. 4. met twee schepen uit Rot terdam en Amsterdam aldaar aangekomen en gisteren reeds weder met drie schepen, waarvan het eene met aardappelen en de twee anderen met duigen en graan beladen, den Rijn afgezakt. Er zijn weder vele landverhuizers te Mannheim aangekomendie onverwijld hunne reis Rijnafwaarts hebben voort gezet. In Havre en Bremen bevinden zich thans zeer vele landverhuizers, die met ongeduld de gelegenheid afwachtenom zich naar Amerika in te schepen. Het zijn meestal bemiddelde lieden. KIEKEN LAND. ATHENE, 6 April. De roovers zetten hun handwerk tot voor de poorten dezer hoofdstad voort. Eene bende heeft zich op den post van Tatoïop een afstand van 3 uren van hier, geworpen en een gendarme gedood. De andere gendarmen hebben zich door de vlugt gered. Bij het ontvangen van dit berigtheeft de auto riteit troepen naar Marathon afgezondendoch de roovers waren toen reeds afgetrokken. Men heeft eene lijst in onze dagbladen geplaatst van de opperhoofden der roovers, die Oost-Griekenland verontrusten, en van de sterkte hunner ben den als Calamata met 25 man Tasso Ylacbo met 20 man enz. VEREENIGDE STATE1V. De Sheboygan Nieuwsbode van 21 Maart bevat het volgendeBij be sluit van den Gouverneur van AYisconsinvan den 3<Icn dezer, is de uitge ver en redacteur van genoemd bladde Heer J. Quintusbenoemd tot openbaar Notaris, residerende te Sheboygan. Er is eene wet aangenomen aan het plaatselijk bestuur van Sheboygan bet regt verleenendeom tien duizend dollars te leenen voor de verbetering der haven te dezer plaatse. De tweede hangende brug over de Niagara-rivier werd kortelings volein digd en voor het publiek geopend. Op beide zijden zijn torens gebouwd welker afstand 1043 voet van elkander is. Het gansche gevaarte hangt aan 10 kabels, welke ieder uit 250 draden gemaakt zijn, en elke draad heeft eene draagkracht van 1500 pond. De kabels zijn aan de rotsen bevestigd en gaan over twee zware steenen torensdie omtrent veertien voet boog zijn. In plaats dat de planken en de gangweg over de kabels zijnliggen zij er onder, en het werk wordt door ijzeren staven gehouden, welke aan de kabels bevestigd zijn. De overgang is 20 voet breeden thans ook inge- rigt voor wagens. Zij is de grootste hangende brug ter wereld. KAAP BE CJOEBE HOOP. 6 Maart. In de berigten van deze dagteekening werd geklaagd over de pogingen van den Heer AV. CurrieBevelvoerder over een aantal Albanische burgers om de eer der Hollandsche burgers te bezwalken, als hadden zij in de jongste gevechten tegen de Kaffers en afvallige Ilottenlotten lafhartig het hazenpad gekozen. Deze lasterzegt een der dagbladenwordt voldoende wederlegd door de getuigenis van den Generaal-AIajoor Somerset in zijn laatste rapport waar bij onder anderen zegt: Het dapper gedrag der burgers is boven allen lof verheven. De geheele kolonie is haar behoud verschuldigd aan het gedrag dezer burgers gedurende de laatste zes weken, vooral gisteren." De Holland sche burgers nu maken de meerderheid der gewapende magt uit.

Leydse Courant | 1851 | | pagina 3