BUITENLANDSCHE BERIGTEX. EWftBLAN». LONDEN, 13 Januarij. Naar men thans verneemt, heeft de Bisschop van Londen, aan de Konin gin een schrijven gerigt, om haar onder het oog te brengen, dat zij op hare reis in Schotland geen geestelijke der Anglikaansche kerk bij zich gehad, en dat zij te Balmoral de Presbyteriaansche godsdienstoefening heeft bijgewoond. De Koningin liet hierop den Bisschop mededeelen, dat zij deze daad des Bis- schops afkeurde en niet geloofde, door haar bijwonen van eene Presbyteri aansche godsdienstoefening in Schotland, tegen hare godsdienstige pligten te hebben gehandeld. Koningin Victoria en Prins Albert hebben aan de Vereeniging der vrienden van ongelukkige vreemdelingeneene som van 200 toegezon den, om te strekken tot bijdrage voor het hospitaal, dat die vereeniging voornemens is op te rigten. De stoomboot Girafle, komende van Rotterdam, heeft voor eenige da gen te Blockwall eene lading aangebragt van 278 ossen, G7 kalveren en 500 schapen. Nog nimmer was uit Holland eene zoo groote menigte vee te gelijk ingevoerd. De Lord-Maire van Manchester heeft eene vrijwillige inschrijving geopend ten behoeve der oprigting van eene openbare bibliotheek en museum voor de arbeidende klasse. A^an de daartoe benoodigde som van 7,500 is in wei nige dagenen vóór nog het plan algemeen erkend wasvoor 6,300 in geschreven. Op het kasteel Framlingham, district van Suffolk, is Donderdag jl. eene bijeenkomst gehouden van 800 personen, met het doel om middelen te beramen tot verbetering van den landbouw, voornamelijk de veeteelt. Een der redenaars bewees door officicele cijfers, dat de veeteelt en de landbouw in Engeland achteruitging. In 1850 ontving Londen alleen van het buitenland 36,944 ossen119,290 schapen, 6,633 lammeren, 15,798 kalveren, en 4,806 varkens; te zamen 181,471 stuks vee. In bet lOtal jaren hetwelk 1846 vooraf ging, dat is tot bet tijdstip, waarop de koornwet werd afgeschaft, bedroeg de hoeveelheid koorn en meel uit Ierland in Engeland ingevoerd, gemiddeld per jaar 2,714,302 quarters, terwijl er thans geene enkele maat binnen komt. Het is thans Odessa, het welk Ierland voorziet. In Wallis en elders zijn reeds groote en rijpe aardbeziën van den kon den grond gepluktook vindt men daar vele schoone voorjaarsbloemen in vollen bloeien zingen de vogelen hun morgenliedals ware het in het midden der lente. Vrijdag is nabij Belfast een bijna voltooide fabriek ingestortop het oogenblik dat al het werkvolk aanwezig was; onderscheiden zijn gedood of doodelijk gewond. FRAIKRIJR. PARIJS, 14 Januarij. De buitengewone Commissie der AVetgevende A'crgadering heeft haar ver slag nog niet uitgebragt. Zij had zich in twee gelijke deelen gesplitst, waarvan het eene vijandig jegens de bewindslieden gezind was terwijl het andere een voorstel in verzoenenden geest aan de vergadering wilde doen van de stem des Voorzittersde Brogliedie zich tot dusverre niet ver klaard had, zou het, zoo gezegd werd, afhangen welk gevoelen de boven hand behield. Inmiddels zijn de processen-verbaal der permanente Commissie gedrukt en aan de leden der vergadering rondgedeeld, doch men heeft be vonden dat deze stukken bijkans niets inhouden dat niet reeds vroeger be kend is geweest. Men vleide zich overigens meer en meer dat de zaak wel geen verdere on rust zou barenen even als reeds zoo vele dier staatkundige onwedersverder vrij ongemerkt overdrijven. In het begin dezer maand las men in onderscheiden dagbladen het vol gende Uit het dorp Saint-Satnrninkanton en arrondissement Apt (depar tement Vaucluse) wordt geschreven dat zich aldaar omstreeks de helft van de maand December jl. een wonder geopenbaard heeft, dat in den omtrek veel sensatie verwekt. In eene kapel, staande op eene hooge rots, bevindt zich achter het altaar eene groote schilderijde Afneming van het Kruis voorstel lende. Uit de vijf wonden van het Christusbeeld op die schilderijheeft reeds verscheidene malen bloed gevloeid, en zelfs in zoo groote hoeveelheid, dat het langs het doek gevloeid zou hebben. De Maire der gemeente, de Heer Bontemps, en na hem de Onder-Prefect van Apt, de Heer Louis Grave, heb ben als ooggetuigen van het wonder, daarvan uitvoerige verslagen medege deeld in het blad le Pouvoir. De laatstgcmelde verklaart, dat hij zelf, eerst vergezeld van den Maire, van den Geneesheer Clement, te Apt geves tigd, en van den Advokaat Gay, allen verlichte en geloofwaardige personen, alsmede later in tegenwoordigheid van de Ileeren Guillihert, Regter van In structie, en Jacques, Substituut-Procureur der Republiek, alsmede van Mgr. den Aartsbisschop van Avignon en vele geestelijken, en eindelijk in het bij zijn van meer dan 400 personen, het wonder gezien en het bloed op een linnen doek opgevangen heeft. De schilderij is van voren met een goed ver nis voorzien, en van achteren, zooals gebleken is, toen zij op bevel des Aarts- bisschops uit den muur gebroken werd, waarin zij vast zat, met teer he streken. In een Katholiek dagblad, la Gazette de Lyonleest men thans dien aangaande het volgende: 5)De door den Aartsbisschop van Avignon benoemde Commissie, om onderzoek te doen naar de met stelligheid beweerde daadza ken aangaande eene schilderij in de kleine kapel van St. Saturnin-les-Apt heeft met eenparige stemmen besloten dat er geen reden bestond zich met deze daadzaken op te houden welke geenszins van bovennatuurlijken aard zijn. Een brief, dien wij op het oogenblik ontvangen, en afkomstig van een persoon even achtingwaardig om zijn verstand als om zijne volkomen goede trouwberigt onsdat alles wat in de uitgebazuinde verschijnselen wonder dadig is voorgekomenslechts het gevolg is eener ellendige bedriegerijhet werk van iemand nopens wien men ons betreurenswaardige berigten toezendt." SAR0I1VSE. TURYN, 8 Januarij. De Kamer der Afgevaardigden beraadslaagt thans over de Staatsbegrooting welke geen tegenstand ontmoet. De Minister van Onderwijs beeft eene Com missie benoemd om eene wet op het middelbaar onderwijs te ontwerpen. Er is hier eene Maatschappij opgerigt, om eene groote werkplaats te bouwen, waarin arbeid zal verschaft worden aan werklieden, die ledig loopen. Men meent dat dit eenen goeden invloed zal hebben op de behoeftige bevol king en ter bevordering van nijverheid en kunsten. PRÏJSSSiËK. BERLIJN ,11 Januarij. De Pruissische zeemagt bestaat thans uit cén oorlogstoomschip, één kor vet één transportschip2 stoom-jagten3 stoomschepen voor de kust Flotille, 36 kanonneerbooten en 6 jollen. Onlangs is in AVurtemberg een Christelijk Gymnasium opgerigten thans wederom zijn dusdanige instellingen voor de Protestantsche kerk in Pommeren en AVestphalen tot stand gekomen. §AR§E9r. DR.ESDEN, 10 Januarij. In do zitting der Eerste Kamer van eergisteren, kwam een verzoek in be handeling der Vereeniging tot bescherming van vrouwenom eene toelage van 1000 gulden uit de schatkist. Het doel dier vereeniging is, voor ouder- looze meisjes uit de beschaafden standen eene wijkplaats te openen, die haar uitwendige bescherming en daarbenevens gelegenheid om zich met passende werkzaamheden bezig te houden en om gemakkelijker in haar onderhoud te voorzien, aanbiedt. Door al de leden werd de heilzame strekking dezer in- rigting geprezenen de verlangde toelage werd met bijna algemeene stem men bewilligd. De Keizers van Oostenrijk en Rusland en de Koning van Pruissen zullen hier eerdaags zamenkomen. Men verwacht het herstel van den Bonds dag dat met eenige wijzigingendoor de overeenstemming van Pruissen wordt te gemoet gezien. Onder de moeijelijke vragen welke de Conferentie zal te behandelen heb ben behoort ook die van de Nederlandsche Regeringom Limburg uit den Duitschen Bond te ontslaan. De Deutsche Reform zegt, dat het gerucht van zulk eene bijeen komst van A'orsten, geheel ongegrond is. OOSTEIVRIJK. AVEENEN, 10 Januarij. De krijgstoerustingen die onlangs hebben plaats gehad, hebben de finan ciën aanmerkelijk verergerd, zoodat er over 1850 een tekort van 80 millioen zal ontstaan. De Minister van Finantiën heeft, om de waarde der Staatspapieren te ver- hoogeneene tweeledige leening voorgesteld. De eene van 40 tot 50 millioen in baren zilver, om in Rusland te worden gesloten; de andere zou bestaan in de uitgifte van 6 pCts. Staats-obligatiënten bedrage van 100 millioen. Door het eerst genoemd zilver zouden de banknooten worden ingewisseld. Naarmate dat de toestand van Duitschland de vrees voor een' alge- meenen oorlog meer en meer doet verdwijnen, begint het vertrouwen alhier te herlevende staatsinkomsten toe te nemen en de bezorgdheid van velen over den ongunstigen staat van Oostenrijks geldmiddelen plaats te maken voor verwachting van toenemende welvaart. Een groot aantal Israëliten uit Galliciënzullen koloniën in Dalmatië en Hongarije stichten. IIAMBURCl. 12 Januarij. De beide Bonds-Commissarissen en de Stadhouder von Reventlow zijn gis teren alhier aangekomen, en hebben dien eigen avond eene conferentie met de beide Deensche Commissarissen gehoudenwelke heden was voortgezet. Tot dusverre scheen men het daarin niet volkomen eens te hebben kunnen worden. Intusschen was de Pruissische Commissaris-Generaal von Thümen gisteren naar Berlijn vertrokken. UOLSTEIN. KIEL, 12 Januarij. Gisteren heeft het Sleeswijk-Holsteinsche Stadhouderschap de volgende proclamatie uitgevaardigd Sleeswijk Holsteiners Bij het vredesverdrag van 2 Julij 1850 zijn de regten van ons land op nieuw erkend, en is aan de Hertogdommen overgelaten, deze regten met

Leydse Courant | 1851 | | pagina 3