HUITENLANDSCIIE BEIUftTEN. ROTTERDAM13 Januarij. In 1850 zijn dooi' de Handelmaatschappij bevracht: voor Amsterdam 77, voor Rotterdam 57, voor Dordrecht 6, voor Schiedam 6en voor Middelburg 6, te zamen 152 schepen, houdende 49,254 lasten. Het getal der Europesche Vorsten bedraagt bij den aanvang van de tweede helft der 19de eeuw 46onder welke begrepen is de Keizer van Braziliëdie uit een Europeesch Stamhuis gesproten is), van welke 31 aan Duitschland behooren en onder welke 3 vrouwen zijn. De oudste dezer Vorsten is de Koning van Hannover, die 79 jaren telt; daarop volgt de Hertog van Mecklenburg Strelitz, die de 70 voorbij is; vervolgens komen 8 Vorsten tus- schen 60 en 70; 13 tusschen 50 en 60; 7 tusschen 40 en 509 tussclien 30 en 40; 6 tusschen 20 en 30, en 1 tusschen 15 en 20 jaren. Van deze zijn 6 nooit gehuwd geweest, 15 weduwenaars1 (de Koning van Denemar ken) is van zijne gemalin gescheiden, 2 leven in morganatisch huwelijk, en 1 (de Sultan) leeft in polygamie. AMSTERDAM, 13 Januarij. In den afgeloopen nacht ontstond in het logement de Nieuwe Wijnberg in de Warmoesstraat alhier, twist tusschen twee vreemdelingendie daarop handgemeen raakten, met dat gevolg dat de een, een Duitscher, den ander, een Hongaar, zoodanig verwondde dat deze eenige oogenblikken later den geest gaf. De daderhenevens een medepligtigeook een Duitscherdie zich in den twist had gemengd, hebben zich door de vlugt gered. De aan den hals van den verslagene met een scherp werktuig toegebragte dubbele snede werd, bij de schouwing bevonden drie duim diep te zijn. Als oorzaak van den twist, wordt verschil van staatkundige gevoelens opgegeven. DEVENTER, 13 Januarij. Wij vernemen met genoegen, dat de Heer K. I'. ter Reehorst, Lector en heëedigd Translateur te Kampen, van de Commissie der Wereld-Tentoonstel ling te Londen, een zeer vlijenden brief van dankbetuiging heeft ontvangen, voor de inzending van een exemplaar van zijn werk The Mariners Friend in tien talen. Wij hopen dat hem dit tot aanmoediging moge strekken om voort te gaan met de overzetting van Dr. B. ten Haars, Kerkhervorming in tafreelen uit het Hollandsch in liet Engelsch. KB 55 IE I li?. BRUSSEL, 13 Januarij. Eenc alhier gevestigde Maatschappij van Ingenieurs heeft het terrein on derzocht tusschen de Willemstad en onze grenzen, met het doel om een spoorweg aan te leggen. De Ingenieurs moeten de voorkeur gegeven hebben aan de rigting van Antwerpen naar Rozendaalwaar de aan te leggen weg zich in twee takken zou splitsen. De eene zoude naar de Willemstad en Rotterdam de andere naar Breda cn Utrecht leidenwaardoor eene gemeen schap tusschen AmsterdamRotterdam en Antwerpen en alzoo met 's Hage Parijs en Duitschland zou zijn gevormd. De laatste rigting zoude dan ook dienstig zijn voor de gemeenschap ook tusschen Duisburg en Arnhem over W ezel en Emmerik. De kokerbrug te Ham bij Namen is met den besten uitslag op zijne pijlers gebragt. Zij is zaamgesteld uit 3 stukken, die elk 15,000 Ned. w egen. Het is de eerste kokerbrug op het vaste land. Dingsdag zal er de eerste proef door genomen worden. F RAM Si «.KJ KL. PARIJS, 12 Januarij. Aan het hoofd van den Moniteur Universel, in het officieel gedeelte, komen vijf besluiten voor, houdende de benoeming der volgende Ministers: De Heer Drouyn de Lhuys, voor de Buitenl. Zaken; Generaal Regnaud de Sl. Jean d'Angelv, Oorlog; Ducos, Marine; Magne, Openbare WerkenBon- jeau, Landbouw en Koophandel; die nu met de aangeblevene Ministers Rouher, Justitie; Baroche, Binnen!. Zaken; Pari enOpenhaar Onderwijs; Achille Fould, Financiën, het Ministerie uitmaken. Deze vijf hesluiten zijn alleen geteekend door den President der Republiek zonder eenige onderteekening van een der Ministers. Generaal Changarnier is ontslagen en in zijne plaats benoemd tot bevel hebber van het leger van Parijs, de Generaal Baraguay d'Hilliers. Generaal Carrelet. blijft bevelhebber van de eerste militaire divisieGeneraal Perrot is benoemd tot. opperbevelhebber van de Nationale Garde van de Seine. Het besluit des betrellende komt in het niet-officiële gedeelte van den Moniteur Universel voor. De Generaal Baraguay d'Hilliers heeft de volgende dagorde uitgevaardigd: Soldaten Door het vertrouwen van den President der Republiek tot het bevel over het leger van Parijs geroepen, moet ik u openhartig bekend maken, hoe ik mijne roeping begrijp. Ik wensch in het onder mijne bevelen geplaatste leger, die strikte en strenge krijgstucht te onderhouden, welke mijn geëerde voorganger ingevoerd heeft. lederen graad van den invloed en het gezag te doen behouden, welke aan iederen door de reglementen zijn toegekend. Bij elke gelegenheid de regten der door de staatsregeling gevestigde mag- ten te eerbiedigen en te doen eerbiedigen. Het gezag in de uitvoering der wetten krachtig te ondersteunen: dat zijn onze gemeenschappelijke pligten. Wij zullen niet in gebreke blijven ze te vervullen; ik houd er mij ver zekerd van uw gehouden gedrag en het mijne zijn daarvoor de beste waarborg. Heden morgen heeft de Heer Drouyn de Lhuys, die Gezant te Londen was, zich reeds met de keuze van een opvolger bezig gehouden. In de zitting der W etgevende Vergadering van den 10dcn, heeft de Heer Remusat het nieuwe Ministerie ondervraagd, omtrent de redenen der wijziging van het kabinet en der verwijdering van den Generaal Changarnier en voorgesteld dat de vergadering onmiddellijk in de bureaux eene commissie zou benoemenbelast met het voordragen der maatregelenvoor de tegen woordige omstandigheden. De Ministers Baroche en Rouher hebben dit laat ste voorstel bestreden, doch geen bepaald antwoord op de interpellatie gege ven. Daarop zijn zij op nieuw heftig aangevallen door de Heeren Berryer, Dufaure en den Generaal Bedeau, die de afzetting van den Generaal toe schreven aan den wrevel van het bewind over zijne verklaring, dat hij de regten der vergadering erkende en zou eerbiedigen. Daarop is met overgroote meerderheid de behandeling van het voorstel des Heeren de Remusat voor dringend verklaard, en met 330 tegen 273 stemmen aangenomen. Onmid dellijk daarna is de commissie in de bureaux benoemd, en wel grootendeels in eenen voor het Elysée ongunstigen geest. In de zitting van den llden Leeft de commissie inzage gevraagd van pro cessen-verbaal der Permanente commissiedie de vergadering vertegenwoordigd heeft. De Minister Baroche heeft er zelfs op aangedrongen, dat die processen- verbaal geheel openbaar zouden worden gemaakt, waartoe de vergadering eenstemmig heeft besloten. De Commissie is heden vergaderd geweestdoch hare overleggingen worden zeer geheim gehouden. Evenwel is er zooveel uitgelekt dat men weet, dat de leden bij lange na niet eenstemmig zijn. Drie willen de regering vrij spreken, zeven keuren hare handelwijze af, vijf leden willen verder gaan. De bevolking is zeer rustig en schijnt er zich gansch buiten te houden. C* <J> TP E M It SJ K. WEENEN, 7 Januarij. Gedurende de afwezigheid van den Minister-President gaan de zaken niet alleen den gewonen loop, maar is men zelfs aan alle bureaux der onder scheiden Ministerien tot dikwijls laat in den nacht werkzaamen ook de Ministerraad komt bijna dagelijks bijeen. Als bewijs van hulde aan de ver diensten van Vorst Schwarzenbergheeft de Gemeenteraad dezer stad in zijne vergadering van eergisteren bij acclamatie het voorstel aangenomen, om dien Staatsman het eereburgerschap aan te bieden. Men verneemt weder van vele belangrijke en nuttige reorganisatiën. Die van het muntwezen bekleedt daaronder eene eerste plaats. Er bestaat alle hoopdat in Oostenrijk den munt-standaard zal worden aangenomen welke in Pruissen en de overige Zuid-Duitsche landen reeds bestaat. Deze gelijkstel ling zou inderdaad een groote stap zijn, niet voor de politieke, maar voor de materiele eenheid van de Duitsche Staten. Verder is er nog altijd sprake van cene herziening der statuten der nationale Bankdien men meer dienst baar wil maken voor den handel. Volgens de berigten uit Aleppo zon de Poolsche Generaal Bem, welke zulk een werkzaam deel in den Ilongaarschen opstand genomen heeft cn se dert tot het Islamismus was overgegaan, in genoemde plaats, den 11 Decem ber, overleden zijn. HOLS TE IN. KIEL, 11 Januarij. De landsvergadering heeft in eene geheime zitting, welke van gisteren avond 8) ure tot heden morgen 5* duurde, met 42 tegen 26 stemmen be sloten, om de regering te magtigen, tot aanneming der door de commissa rissen gestelde eischen, onder voorwaarde nogtans, dat Rendsburg en Frie- drichsort door Sleeswijk-Holsteinsche troepen bezet blijven. Die eischen zijn de volgende: 1°. onmiddellijke schorsing der vijandelijkhe den; 2°. terugtrekken van alle troepen achter den Eider; 3°. vermindering van het leger op een derde van den tegenwoordigen staat; 4°. ontbinding der landsvergadering; 5°. opheffing van alle ten behoeve der vijandelijkheden genomen maatregelen. De daarentegen gedane beloften zijn deze: 1°. de Deensclie regering zal haar leger uit Zuid-Sleeswijk terugtrekken, zoodat slechts kleine, tot handhaving der orde noodzakelijke, troepen-afdeelingen zullen terugblijven; 2°. het doel der handelingen van de commissarissen is een toestand te herstellen, welke den Bond veroorlooft, de regten van het hertogdom Holstein en zijne betrekking tot Sleeswijk te waarborgen. In geval men mogt weigeren bovengenoemde voorwaarden aan te nemen, zou dadelijk tot de uitvoering worden overgegaan. Verdere onderhandelin gen tusschen de commissarissen en stadhouders hebben nog tot onderscheiden vragen en antwoorden geleid, welke laatste echter niet zeer ten voordeele der hertogdommen zijn uitgevallen. De gevoelens der twee Stadhouders waren verdeeld, zoodat hunne adviezen dan ook sterk uit elkander liepen. Reventlow en met hem de gezamenlijke Ministers verklaarden zich voor een onvoorwaardelijk inwilligen der door de Commissarissen gestelde eischenterwijl Beseier die eenvoudig wilde afgeslagen en de zaak der Hertogdommen ongestoord voortgezet zien. Ten gevolge der met zijne zienswijze strijdende beslissing der Landsvergadering heeft de stad houder Beseier zijn ontslag ingedienden is gisteren reeds te Altona bij zijne familie aangekomen.

Leydse Courant | 1851 | | pagina 2