NOTIFICATIE. Pate de Regnauld. worden, met 147 tegen 141 stemmen besloten eenvoudig tot de orde van den dag over te gaan, en alzoo geen adres in antwoord op de troonrede aan den Koning aan te bieden. De Eerste Kamer lieeft een gelijk besluit ge nomen. In de Zitting der Eerste Kamer van beden hebben de vroeger aange kondigde interpellation van den afgevaardigde von Ammon betrekkelijk den stand der Duitsche aangelegenheden plaats gehad, doch de Minister von Manteuffel heeft gemeend niet daarop te moeten antwoordenop grond zoowel dat de gestelde vragen te weinig bepaald waren, als dat het in de tegen woordige omstandigheden schadelijk zou wezen omtrent dit onderwerp eenige inlichtingen te geven. Uit Kiel meldt men van den 6den dezer, dat de Oostenrijksche en Pruis- sische Commissarissen dien morgen aldaar aangekomen waren, en reeds des middags eene eerste bijeenkomst met het Stadhouderschap hadden gehouden. Bij hunne aankomst werden zij door eene eerewacht ontvangen en was eene menigte volks op dc been. Van hetgeen daarin verhandeld is was niets bekend geworden, en men meende dat dien aangaande den volgenden dag in eene geheime zitting der landsvergadering mededeeling zou worden gedaan. Uit een telegraphisch be- rigt uit Hamburg van den 9d™ dezer is intusschen op te makendat de commissarissen in die bijeenkomst de vorderingen der Mogendheden betrekke lijk de onderwerping van Sleeswijk-IIolstein hebben voorgedragen, en aan het stadhouderschap eenen termijn van vier dagen gesteld hebben om zich deswege te verklaren. KAAP DE GOEDE 1IOOP. 19 November. Volgens de laatste berigtcn van de grenzen van liet Kafferland is het den Gouverneurdie zich steeds aldaar bevondin onderscheiden bijeenkomsten met een aantal opperhoofden geblekendat de onrustige bewegingen onder de Kaffersdie tot de vrees voor eenen nieuwen oorlog aanleiding gegeven hadden hoofdzakelijk moesten worden toegeschreven aan de kuiperijen van het bekende opperhoofd Sandilli. Deze in geene bijeenkomst verschenen zijnde en aan den herhaalden last om zich bij den Gouverneur te vervoegen niet gehoorzaamd hebbende, was bij eene proclamatie des Gouverneurs van den 30sten October van zijne waardigheid ontzet. Bij de inlandsche hoofden, met welke de Gouverneur den 6dcn November eene nieuwe bijeenkomst gehouden hadscheen deze maatregel bijval gevonden en een goeden indruk gemaakt te hebbenniet zoo bij de kolonistendie denzelven als een halven maatregel beschouwdenwaarvan men geenerlei gunstige uitwerking kon verwachten. Mcnschen van doorzigtzegt een in Port Elisabeth uitkomend bladzyn hiermede niet te vreden. Hetgeen vermaak is geweest voor Sandilli en zyne raadsliedenis verwoesting geweest voor onze Grensboeren. De onveilige staat der nrenzenontbloot van militairen, heeft velen hunne plaatsen doen verlaten, hunne woningen doen onttakelen, hunne goederen begraven, en hunne kudden en schapen van plaats tot plaats dryven gedurende de grootste droogte, welke ooit op de grenzen heeft geheerscht. Men heeft dus veel ellende doorgestaan verscheiden duizende ponden waarde aan eigendom zijn opgeofferd, het Gouvernement heeft groote kosten moeten maken, om bui- tengewoonen voorraad naar de verschillende posten te zendenen boven dit alleszyn wy gekomen tot de onaangename waarheiddat een Kaffer-opper hoofd op eenig oogenblik de rust van de Provincie kan verstoren, en zwaar verlies aan de kolonisten veroorzaken door zulke daden als waaraan Sandilli zich nu heeft schuldig gemaakt. Dit moet niet en lean niet voortdurenHet eenige middel om dit te doen ophouden, is Sandilli te arresteren en een voorbeeld in hem te stellen als een verstoorder van de publieke rust. Wanneer hy naar belmoren wordt gestraftzal bet kwaad by de ontluiking gestuit wordenen de Kaffersals een volkstellen waarde in het onpartydige regt van de Britsehe Regering." STTADS BERIGT. JlRationale Jflilitie. Ligling van het Jaar 1851. Oproeping tot de Inschrijving. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEYDEN, gezien hebbende art. 51, 52, 53, 56, 57, 60 tot 68, en 166 der wet van den 8sle" Januarij 1817, alsmede art. 5 der wet, van den 27slen April 1820; Brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen dezer Stadalsmede van hen, die vroeger onder de Gemeenten Oegstgeest, Leyderdorp en Soeterwoude woonachtig zijn geweest, doch, volgens de laatstelijk opgenomen grens scheiding, tot het gebied dezer Stad zijn overgegaan, dat de inschrijving voor de ligting der Nationale Militie van dit jaar geschieden moet voor de zoodanigen, welke geboren zijn in het jaar 1832. Dat alle Ingezetenen zonder onderscheid welke redenen tot vrijstelling van de dienst zij ook zouden mogen hebbenen of zij zich tegenwoordig of af- wezend of in Militaire dienst bevinden verpligt zijn zich te doen inschrij vendat Ouders, Voogden of Bloedverwanten, in dezen, voor hunne naasl- bestaanden of pupillenmitsgaders Regenten van publieke Gestichtenvoor de onder hun beheer staanden, de belangen moeten behartigen, door de bij de wet gevorderde opgave te doen, en daarvoor verantwoordelijk zijn. Dat onder de Ingezetenen ten deze ook worden gerekend de vreemdelingen, die den zetel van hun vermogen of hnn verblijf in het Koningrijk komen vestigen; alzoo zijeven als de Inboorlingen, verpligt zijn mede te werken tot de gemeenschappelijke verdediging van den Staat, welke hun veiligheid en bescherming verleent. En roepen dien ten gevolge op, alle de in de termen vallende Ingezetenen, om te compareren in een der vertrekken van het Raadhuis: Op Maandag den 13 Januarij 1851. Des voormiddags van 10 tot 2 ure, de bewoners van Wijk 1, 2 en 3. En die van het buiten-territoir der Stad. Op Dingsdag den 14 Januarij 1851. Des voormiddags van 10 tot 2 ure, de bewoners van Wijk 4 en 5. Op Woensdag den 15 Januarij 1851. Des voormiddags van 10 tot 2 ure, de bewoners van Wijk 6. Op Donderdag den 16 Januarij 1851. Des voormiddags van 10 tol 2 ure, de bewoners van Wijk 7 en 8. Vermanende Burgemeester en Wethouders voornoemd wel expresselijk de belanghebbenden, zich, door getrouwelijk op te komen, vrij te waren tegen de nadeelige gevolgen, welke uit nalatigheid in deze onvermijdelijk zouden voort vloeien de hoven opgegevene tijdsbepaling in het oog te houden, en hij dc inschrijving zich te voorzien van hunne geboorte acte, alsmede schriftelijk op te geven hunne woonplaats, en het wijk en nummer hunner huizen; ten einde hierdoor voor te komen de onaangenaamheden, welke voor de ingeschre venen volgen moeten uit eene verkeerde spelling van den naam of een abuis in de opgaven der woonplaats, waardoor dikwijls de ingeschrevenen te vergeefs worden gezocht hij oproepingen, welke voor hun wezenlijk belang ge daan worden. Zullende er, van heden at, ter Secretarie gevaceerd worden ter aangifte der gehoorte-actcn voor diegenen welke binnen deze stad zijn geboren, 'smorgens van 10 tot 1 ure. Aldus gedaan en gepubliceerd, hij HII. Burgemeester en Wethouders der stad Leydcn, op den 2dcn Januarij 1851. DU RIEU. Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER. AfflVEKTENTIEN. Heden beviel zeer voorspoedig van een' ZOON, E. J. van BUUREN, ge liefde Echtgenoot van Leyden, 9 Januarij 1851. A. COUVÉE. Eenige Kennisgeving. Heden heviel zeer voorspoedig van eene DOCHTER, CORNELIA JA- COBA WILLEBRANDSgeliefde Echtgenoote van Leyden, 10 Januarij 1851. C. F. HAZENBERG. Bij Deurwaarders Exploit van 8 Januarij 1851is AARTJE DENEKAMP Oygeroepen om ter Vergaderkamer der Arrondissements-Regtbank te Leydente verschijnen op 20 Januarij 1851, voormiddag 10ure, ten einde te worden gehoord op een Rekwestdoor haar man DAVID MAARTEN KU1 VENHOVENingediend om verlof te bekomen tot. kosteloos procederen ter zake van Echtscheidingwegens kwaadwillige verlating, i F. BOOY Fz.Procureur. Ten Kantore van Hf. A A TT ES A S te Leydenzijn te bekomen IIEELE en GEDEELTEN van KOOPLOTEN voor de 213de Staats-Loterijwaarvan de Eerste Klasse begint te trekken op den 13den dezer. Ten Kantore van A. L. REIMERINGERkunnen dagelijks ingeleverd worden, de bewijzen der CERTIFICATEN 2} pCt. Werkelijke Schuld ter bekoming van Niieuive Coupons. Je, Soussigné, seul propriétaire de la veritable de SScg-tanuId ainé, certifie que j'ai établi le Depot de cette preparation, dans la ville de Ley dechez Mr. J. F. ZUUR, Confiseuret que toute coniiance doit être accordée aux boites de Pate de Regnauld ainé achetées chez luiet por- tant le cachet de ma maison. Paris, le 7 Janvier 1851. L. FRERE. Voor een eenig HEERof één a twee DAMESworden twee h drie Ongemeubeleerde I4AVBKRS te BSuutf aangebodenop eenen der beste standen binnen deze Stad. Men adressere zich tot nadere informatiënonder Letter Crbij den Boek bandelaar P. H. van den IIEUVELLalhier. Brieven franco. In den Stoelthatulel van P. van den IIEUVELL, alhier, verlangt men een' knappen, ordentlijken Loopjongen, tusschen de 14 en 16 jaren oud. De Ondergeteekendc zich alhier als 5ï ïi BSVKBSAW BïGS en VER.CIÏJI..I1KR gevestigd hebbende, neemt de vrij heid zich in de gunst van zijne Stadgenooten aan te bevelen, bcloovende eene prompte en civile bediening. J. de ia BYE, Leyden, 11 Jannarij 1851. Oude Vest, Wijk V. N". 318.

Leydse Courant | 1851 | | pagina 3