PUBLICATIE. NOTIFICATIE. 4lge aanneming der herziene constitutie verklaarden hebben al de in de conferentie vertegenwoordigde Staten zich, met uitzondering van Keur-Hessen, met dat gevoelen vereenigd, Baden en I.ippe Schaumburg echter met cenig voorbehoud. Dr. Giitzlaff bevond zich den 10dcn te Dnsseldorp, en zou daar over zijne werkzaamheden in China verslag doen. {N. R. C.) OOSTEWRIJH. WEENEN, 9 Mei. De Keizer is gisteren met een talrijk gevolg naar Triest op reis ge gaan; hij kwain des namiddags te Giatz aan, waar hij met groote vreugde werd ontvangen. Des avonds bezocht Z. M. den schouwburg, en reed vervolgens, door den Aartshertog Johann vergezeld, de stad door, te midden eener ontzettende menigte, welke hem overal met luid gejuich begroette. Den volgenden morgen heeft Z. M. verscheiden openbare gebouwen en inrig- tingen van liefdadigheid hezocht. De Heidens of Zigeuners, welke zich nog ten getale van omstreeks 120,000 in Hongarije bevinden, zullen eene deputatie naar de Regering al hier zenden, met eene petitie aan den Keizer, om in regten gelijk gesteld te worden met de overige bevolking. Er was nog voor eene som van meer dan 362 millioen guldens aan ver schillende soort van papierengeld in het rijk in omloop. Het baar geld is overal uiterst schaars. Dit laatste wordt bijzonder uit Boheine berigt, waar men zelfs doorgescheurde stukken papier van 6 kreutzers waarde, voor 3 kreulzers uitgeelt. De agio voor het baar geld is dan ook alhier en elders bovenmatig hoog. FRANKFORT. 10 Mei. Alhier heeft heden, onder Voorzitterschap van den Oostenrijkschen Gezant, Graaf Thuo, eene eerste bijeenkomst plaatsgehad van govolmagtigden van Duitsche Staten ten gevolge van de door Oostenrijk gedane uitnoodiging. GKSEKESLAI». ATHENE30 April. Nadat de Heer Gros nieuwe depêches had ontvangen, maar zijne herhaalde en dringende pogingen tot vereffening bij den Heer Wyse zonder gevolg waren gebleven, werden des middags van den 25ste" de havens weder geblokkeerd, dienzelfden avond schepen in volle zee gekaapt en naar Salamis opgebragt. De Regering heeft toen besloten voor de overniagt te bakken, en den 27steD de eischen van den Heer Wyse ingewilligd, waarop deze zich voldaan verklaarde. Dienzelfden dag zijn de Kamers bijeengeroepen en hebben de Ministers een crediet van 330,000 drachmen aangevraagd; dat toegestaan is, daarop is aan den Heer Wyse eene assignatie op de bank gegeven, welke den volgenden dag is uitbetaaldwaarna onmiddelijk de blokkade is opgeheven. De vreugde was in de stad en in het land groot, maar ook de verbittering tegen de Engelschen. De Kamer der Afgevaardigden had eene deputatie aan den Koning gezonden om hem te bedanken voor de waardigheid en volharding waarmede hij in deze zaak de belangen des lands had verdedigd. VEREENIGBE STATEN. De New-York Herald zegt, dat het tussclien de Staten en Engeland ge sloten tractaat nopens het Nicaragua-vraagstnkden grondslag legt tot eene geheele omwenteling in den wereldhandel en zaden strooit voor ecnen wed strijd ter zee, die alles zal te boven gaan wat daarvan in de geschiedhoeken bekend is. Men herinnere zich dat dit vraagstuk de doorgraving betreft der landengte die dit meer, dat ten oosten door eene rivier met de Atlantische zee gemeen schap heeft, ten westen met dc Stille zuidzee zou verbinden, waardoor men uit Europa regtstreeks naar China zou kunnen varen. Uit Californie is te New-York voor 12,000 en te Panama voor 65,000 rijksd. aan stofgoud aangebragtte Mobile voor 500,000 rijksd. aan stofgoud van Vera-Cruz. Een stoomboot van Cincinnati naar St. Louis is in brand geraakt en bijna 100 menschen van de 400 die zich aan boord bevonden, zijn in de vlammen omgekomen. STABS BERIGT EM. BURGEMEESTER in WETHOUDERS der Stad LEYDEN waarschuwen bij deze een' ieder, wien het zoude mogen aangaan, dat ingevolge de he- staande wetten, op de aanstaande Kermis, geene HoroskooptrekkersPla neetlezers. DobbelaarsRijfelaarsDraaiborden, of diergelijke schadelijke spelen zullen worden toegelaten, en dat onder voorwendsel of schijn van iets te vertoonen als anderzins, geene bedelaarsverminkte of gebrekkige per sonen alhier zullen worden gedoogd, maar dadelijk door de Agenten der Po litie opgevat, ten einde omtrent dezelve naar bevind van zaken zonde kunnen worden gehandeld. Terwijl wijders aan allen, die in de termen der wet op het Patent-regt vallen, hij deze nadrukkelijk wordt herinnerd, dat zij niet zullen worden toegelaten, ten zij van een hehoorlijk Patent voorzien, waaruit tevens blijkt, dat het diensvolgens door hun verschuldigde regt is betaald.— Dat eindelijk, niemand, gedurende deze Kermis, met iets zal mogen voor staan, op de straten vertoonen, of daarmede rondgaan, zonder daartoe niet alleen het vereischte consent verkregen te hebbenmaar ook het deswegens versch uldidigde markgteld aan den Marktmeester te hebben betaald. Wor dende de Heer Directeur en Commissarissen van Politie bij deze gequalificeerd, om voor de executie dezer te zorgen. Aldus gedaan en gepubliceerd bij HH. Burgemeester en Wethonders der Stad Leyden, op den 6de" Mei 1850. DU RIEU, Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER. HER-IJK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEYDEN, gezien hehbenda de Notificatie van Hun Ed. Gr. Achtb. de ticeren Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, in dato den 9den Januarij jl.Provinciaalblad N°. 5) betref fende den Herijk der Maten en Gcwigten in Zuid-Holland, en gelet op de voordragt van den Arrondissements-I|kcr alhier, van den 8sten dezer maand, geven mitsdeze den Ingezetenen dezer Stad hunne verpligting te kennen, tot het doen Herijken van alle de bereids te voren geijkte Lengte- en Inhouds maten en Gewigtenbenevens de hij de Inhoudsmaten van drooge waren be- hoorende strijksels, waarmede deze, overeenkomstig Art. 8 van Zr. Ms. besluit van den 21stfn December 1822, Staatsblad N°. 54) moeten worden afgestre ken. En worden zijlieden ten dien einde opgeroppen, ter bezorging der ge melde Maten en Gcwigten, wel schoon gemaakt en gezuiverd, aan het Lokaal van den Ijk, in-de Lange Schoolsteeg. Zullende daartoe, tegen dadelijke betaling, worden gevaceerd: Voor Wijk lop den 2dc" en 3dcn Mei II, i) 6dcn en 7<t«n Mei, III, 8s'en, 10dc" en 13de" Mei, IV, 14den, 15d»°, 16den en 17den Mei, V, 22stc", 23steD, 24ste"27sten en 28sten Mei, d VI, 29sten, 30stc", 31stcn Mei en op den 3dcn, 4dcn, 5d™ en 6deD Junij, VII,» 12deD, 13den, 14den, 17den, 18den, 19deDen 20ste" Junij, VIII, o 2lste"24sten23sten en 26sten Junij, met uitzondering echter van de Goud- en Zilversmids-, henevens de Apothe kers- of Medicinale Gewigten, voor welker Herijking afzonderlijk zitting zal gehouden worden te weten Voor de Goud- en Zilversmids-Gewigten. voor Wijk I, II, III, IV en V, op den 25sten April. x> VI, VII en VIII op den 26stc" April. Voor de Medicinale-Gewigten voor Wijk I, II, III en IV, op den295len April, V en VI op den 30steD April, VII en VIII, op den lslcn Mei, telken dage des morgens van 8 tot des namiddags 2 ure. En waarschuwen Burgemeester en Wethouders voornoemd, allen en een' iegelijk wien het aangaatmet herinnering tevens aan Art. 2 van Zr. Ms. Be sluit, in dato 30 Maart 1827, StaatsblN°. 13) om op bovengemelde da gen, (na welke de Arrondissements-IJker zich, overeenkomstig Art. 10 der Notificatie van Hun Ed. Gr. Achtb. de HH. Gedep. Staten van Zuid-Holland in dato 18 Januarij 1822 tot oefening van den Herijk naar de Buitengemeen ten van het Arrondissement moet hegeven, en alzoo buiten de mogelijkheid is, om gereedelijk aan het verlangen der verzuimdhebbenden te voldoen,) zich overeenkomstig hnnne verpligting omtrent dezen Herijk stiptelijk te-gedragen, ten einde buiten bekeuring te blijven zullende er, na den bepaalden ter mijn, ingevolge dispositie van Hun Ed. Gr. Achtb. de IJeeren Gedep. Staten van Zuid-Holland, in dato 22 November 1831, geene verlenging van tijd, of zoogenaamde nadagengegeven worden. Wordende de belanghebbenden in het algemeen hij deze voorts herinnerd aan de Notificatie van Hun Ed. Gr. Achtb. de HH. Gedep. Staten van Zuid- Holland, in dato 4 Augustus 1820, volgens welke de ijkpligtigheid zich uit strekt lot alle handel- en neringdoende lieden. Fabrikeurs en Ambachtslie den, die, in bunnen handel of hun bedrijf, ecnige maten of gewigten ge bruiken, en de Apothekers of Medicijnbereiders in het hijzonder, aan Art. 3 en 5 van Z. M. Besluit dd. 21 October 1819, StaatsblN°. 52) bepalende hunne gehoudenheid tot het bezit van een vol stel Gewigten, en medever- pligling tot den jaarlijkschen Herijk van hetzelve, alsmede aan liet Konink lijk Besluit van den 5dcn Eebruarij 1826, N°. 153, volgens hetwelk de, hij derzelver eersten Ijk gestempelde greingewigten, zonder die eene nadere stern- peling te doen ondergaan, jaarlijks door den Ijker moeten worden nagezien en onderzocht. En wordt wijders, door deze, ter kennis van de belanghebbenden gebragt, dat tot jaarlettergedurende 1850, voor den Ijk der Malen en Gewigten be paald is de letter jf. Aldus gedaan bij HH. Burgemeester en Wethouders der Stad Leyden, op 10 April 1850. DU R IEU. Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER. KERKNIEUWS. AMSTERDAM, 11 Mei. De Ilerst. Evang. Lulh. gemeente alhier heeft gisteren avond tot haren Herder en Leeraar gekozen den YVel-Ecrw. Z. Gel. Heer Sternier, thans Evang. 'Lulh. I'red. te Hoorn, ter vervanging van wij len Ds. Uckerman.

Leydse Courant | 1850 | | pagina 3