BUIT Eft L AftDSCHE BEBfGTEft, dat het onmogelijk is alles te gelijk te ondernemen, zal wel voor een ieder dui delijk zijn." De Minister verklaart verder dat men ook voor de huitenl. brieven zich met die administration over port-vermindering zal trachten te verstaan, en eindigt met de regeling ook voor het platte landaan de Gouverneurs aan te bevelen, waartoe hunne inededcelingen en voorstellen hem welkom zullen zijn. Bij een ander schrijven van denzelfden Minister worden ook de Kamers van Koophandel en Fabrieken in de verschillende deelen des Rijks verzocht hare consideration aan hem Minister mede te deelen, omtrent hetgeen in het belang der briefwisseling van den handel in hunne woonplaats ter gelegen heid der invoering van de bepalingen der nieuwe postwet zoude behooren be paald te worden. Het Openbaar Ministerie bij de Arr.-Uegtbank alhier, heeft heden zijne conclusie genomen in de zaak van J. A. Bunte, tegen de Maatschappij van Weldadigheid. Die conclusie strekt tot toewijzing van de vordering, en wel hoofdzakelijk op gronddat het opschril t van de obligation ten laste der Maatschappij is gesteld; dat die eigenhandig ook door de Permanente Com missie zijn onderteekend; dat er wel uit daar achterstaand berigt blijkt, dat de gelden door de bankiers Vlaer en Kol, te Utrecht, moeten wnrden ontvangen ten behoeve der Maatschappij, doch dat de Maatschappij is schul- denares der obligatie-houders. De uitspraak is bepaald op Vrijdag den 24steo Mei 1850. Den 10llen Februarij jl. is in liet landschap Elinina, beboerende tot de Nederlandsche bezittingen ter kuste van Guinea aan eene kortstondige ziekte overleden de Heer Carel Hendrik Barlels, voornaam koopman en ingezeten al daar. bekleedde tevens het ambt van onbezoldigd lid in den kolonialen raad, en genoot in ruime mate de achting zijner medeburgers. iTATEK-GEIERAAL. Vereenigde Zitting der beide Kamers. Zitting van Donderdag 2 Mei. In deze Zitting, (waarvan wij den uitslag reeds in onze vorige hebben me degedeeld), hebben een aantal sprekers over het ontwerp van wet nopens het Regentschap, het woord gevoerd, zoowel tot bestrijding van het beginsel der voordragt als tot hare verdediging. De bestrijderszonder in eenige persoon lijke quaestie te willen tredenmeenden dat het Regentschap aan 11. M. de Koningin moest worden opgedragen. Velen der verdedigers, schoon niet in allen deele het leidend beginseldat de Regering ten deze had gekozenge heel beamende, meenden, dat er geene overwegende redenen bestonden tot afkeuring van bet wetsvoorstel, zoo als het is liggende, en wezen daarbij tevens op de noodzakelijkheid eener spoedige regeling van het Voogdijschap. De Minister van Justitie heeft de voordragt breedvoerig verdedigd en de gemaakte hoofdbedenkingen wederlegd, waarna het ontwerp is aangenomen met 86 tegen 14 stemmen. Tegen de Hceren Duymaer van Twist, Weynaendts, Verwey Mejan, van Hoëvell, van Mierlo, Storm, Boreel van Hogelanden Donker Curtius, van Dam van IsseltSloet tot Oldhuis, de Fremery, Dommer van Poldersveldt van Nispen van Sevenacr en Lotsv. Daarna is de zitting opgeheven. Merste Simmer der ts tuten ft? etter am 1. In deze Zitting, na afloop der Vereenigde Zitting gehouden, is het ont werp van wet, houdende overschrijving van fondsen tot herstel van het Ned.. Muntwezen, zonder beraadslaging, met algemeene stemmen aangenomen. ITsveetie Simmer tier ISimlen-ftl-enertsal. Zitting van Vrijdag 3 Mei. In deze zitting zijn ingekomen twee Koninklijke boodschappen, ten geleide van twee ontwerpen, als eene wegens de kieswet, de andere houdende de provinciale wet. De beide ontwerpen zijn ter overweging verzonden aan de afdeelingen. De Eerste Kamer heeft kennis gegeven dat zij zich vcreenigd heeft met de wet tot toestemming in de huwelijks-verbindtenis van H. K. H. Prinses Louisa; en Z. M. heeftmede blijkens ingekomen kennisgevingaan die wet zijne be krachtiging verleend. De Minister van Binncnlandsche Zaken heeft der Kamer ingezonden een verslag nopens den slaat over de hooge, middelbare en lagere scholen over de jaren 18481849. Dit stuk zal worden gedrukt en in handen gesteld van eene Commissie overeenkomstig art. 24 van het Begl. van Orde. Tot leden dier Commissie worden benoemd de HeercnEngelen van Hall van Dam van Isselt, Groen van Prinsterer en van der Heyden. Onderscheidene ingekomene petitiën worden naar de daartoe bestemde Com missie verzonden. Tot rapporteurs over het wets-ontwerp tot regeling van het regt van on derzoek (enquête) zijn benoemd, de IleerenGodefroide Man, Dullert, Mulsaers en Heemskerk. AMSTERDAM, 4 Mei. In de gisteren door de Nederlandsche Handel-Maatschappij alhier gehou den veiling van 206 heele en 2981 halve en kwart kisten Java indigo en 374 kisten Java cochenille is alles verkocht, en zijn de prijzen geloopen als volgt van de indigo van 275 tot 475 cents en van de cochenille van 195 tot 300 cents. EIGEEAM®. LONDEN, 1 Mei. Heden morgen is II. M. de Koningin van eenen Zoon bevallen, zijnde haar zevende kind. De oudste barer kinderen, Prinses Victoria, is nu bijna 9-J jaar oud, hare voorlaatste, Prinses Louisa, ruim 2 jaar. In de zitting van het Lagerhuis van heden is de tweede lezing doorge gaan van het ontwerp der wet op de kerkelijke Commissie. Het hoofddoel van die wet is de zaken der geestelijken en leeken van elkander te scheiden, door do benoeming van eene Regtbank, die den naam van Commissie voor kerke lijke bezittingen dragen zal, aan welke het beheer over landerijen, tienden en andere erlelijke goederen der Kerk wordt opgedragenen die deswege ver slag aan de Commissie uitbrengt. De Kroon zou twee leden van dit committé benoemen, de Aartsbisschop van Canterbury den dprde, waarbij nog twee anderen gevoegd kunnen worden, een waarvan één leek moet zijn. De wet bepaalt overigens nog dal de Aartsbisschoppen en Bisschoppen voortaan vaste, in stede van afwisselende inkomsten hebben zullen terwijl een ander artikel voorschrijft dat de Dekens geene plaatsen buiten een zekeren afstand van hunne hoofdkerk mogen waarnemen. Het gouddelven in California blijft nog even gunstig, en duizenden menschen uit de Vereenigde Staten trekken er nog heen, om hun geluk to beproeven. Men berekent, dat dit jaar voor 30 millioen dollars aan goud zal worden uitgegraven. Indien men de opbrengst van het Russische goud daarbij telt, dan krijgt men eene jaarlijksche opbrengst van 10 mill. Dit moet noodzakelijk eenen grooten invloed hebben op den prijs van het goud, waarvan men rekent dat hier te lande voor 36 mill, in omloop is. De Commissie voor de groote Tentoonstelling in 1851 heeft bekend ge maakt, dat er voor die werktuigen welke met stoom gedreven worden, tot een zeker bedrag, stoomkracht voor niet zal verleend worden, en verder voor lagen prijs. FRANKR EJÜ. PARIJS, 2 Mei. Bij de Wetgevende Vergadering is een voorstel door een der leden inge diend, oin de wetten waarbij de oudste tak der Bonrbons en Lodcwijk Philips en zijn gezin verbannen zijn op te heffen. De Moniteur behelst de volgende tijding: De Minister heeft eene Com missie benoemd, belast met het opstellen van een wetsontwerp op de veran deringen die het noodig mogt zijnin de kieswet te brengen. Die Com missie bestaat uit de Volksvertegenwoordigers Benoist d'AzyBerryerBeugnot, de Broglie, Buffet, de Chasseloup-Laubat, Daru, Leon F'aucher, Jules de Lasteyrie Molé, de MontalembertLannes de Montehello, Piscatory deSeze, Generaal de St. PriestThiers en de Vatimesnil. De afkondiging der verkiezing van Eugène Sue, op het Stadshuisplein, is behalve de driemaal herhaalde kreet: Leve de republiekzonder opschud ding afgeloopen. In het Departement Saöne-et-Loire had volgens de laatste tijdingen den Candidaat der Socialisten al 18,000 stemmen meer dan zijne partij. De eigenaren van een groot manufactuurmagazijn hebben hunne talrijke bediendendie voor de roode republikeinschc partij hadden gestemdden volgenden brief gezonden De zaak der verkiezingen is, onzes inziens, een kampstrijd geworden, die het heil of het verderf der maatschappij tot gevolg moet hebben. Elk be diende die, door zijne stem, bijdraagt tot den ondergang van het land in het algemeen en van den handel in het bijzonder, is ons voortaan vijandig en wij kunnen hem dus niet in dienst honden. Dat is de reden die ons noopt, u kennis te geven, dat gij van dit oogenblik uit onze dienst ontsla gen zijt." De Abeille d'Yvetot meldt als eene bijzonderheid, dat aldaar een land bouwer in den ouderdom van 54 jaren, op 25 April jl., zijn verjaardag, is overleden. Het zonderlinge is, dat zijn vader en zijn grootvader ook ieder 54 jaren oud geworden en op 25 April overleden zijn. SPANJE. MADRID, 27 April. Bij gelegenheid der verjaring van de oude Koningin heeft de Koning de Ministers zeer vriendelijk ontvangen, zoo dat, of de eensgezindheid weder her steld is, of althans de oneenighcid met een vernis van hoffelijkheid werd over- togen. Men zegt in het regeringsblad dat het ontwerp tot regeling der schuld, nog eenige wijzigingen zal ondergaan en vervolgens bij de Cortes zal worden ingediend. Volgens dit blad zou men tot rentebetaling van al de schuld tot de rente van 3J ten honderd, 80 millioen realen (tien millioen Nederl.) be hoeven, van welke 60 millioen te vinden zou zijn, uit verkoopen en opbreng sten van allerlei aard, terwijl de klimmende ontvangsten der belastingen grond gaf tot de verwachting, dat die de overige 20 millioen zou kunnen opleveren. ITALIË, ROME, 21 April. De Regering heeft voor ruim 80,000 kroonen aan papieren geld van het revolutionnair bewind laten verbranden, en Pauselijk papierengeld daarvoor in plaats gegeven.

Leydse Courant | 1850 | | pagina 2