ri&Fissiiii's, NOTIFICATIE. ADYEBTENTIEN. Leyden, 11 April 1850, Leyden, 12 April 1850. Leyden, 14 April 1850. BERLIJN, 14 April. Het regeringsblad van heden bevestigt de tijding dat de Pruissische rege ring de lot het Tolverbond behoorende Staten heeft uitgenoodigdom gevol- magtigden af te vaardigen tot eene in bet begin van Julij aanslaande te Kassei te honden algemeene conferentie, ten einde over te gaan tot eene af doende herziening van het tarief der tolvereeniging, -waartoe van wege Pruis- sen voorstellen zullen worden gedaan, die vooraf aan eene vergadering van hooplieden en fabrikanten uit alle deelen van den Pruissischen Staat zullen onderworpen worden. Hetzelfde blad maakt de onlangs door den Koning van Pruissen met de Hertogen van Anhalt Dessau en Anbalt Bernburg gesloten overeenkomsten bekendnopens de inlijving van het militaire contingent dier Hertogdommen in bet Pruissische leger. «««TUSK IJK. WEENEN, 11 April. De Regering heeft beslotenom voortaan bij de kleinere Duitsche Hoven gcene gevolmagtigde Ministers aan testellen, maar slechts Zaakgelastigden te benoemen. FRANKFORT. 11 April. Heden heeft het Wetgevend Ligchaam alhier eene mededeeling van den Senaat bekend gemaakt, waarin deze verklaarde, dat ten einde aan deze vrije rijksstad bet regl te vrijwarenom bij voortduring den zetel der Duitsche cen trale inagt te blijven, zij even weinig tot het Pruissische, als tot het Beijer- sche drie-koningen-verbond zal toetreden en dat dit overigens een vraagstuk was, waarvan de beslissing geheel van den Senaat afhing. Deze verklaring verwekte eene hevige opschudding in de vergadering, die luide protesteerde tegen deze aanmatiging des Senaals. Deze mededeeling is aan eene commissie verzonden, die daarover rapport zal uitbrengen. WEST-SNT9IE. Op Curasao is in Januarij jl. eene Maatschappij opgerigt, ten doel heb bende aan kinderen van den deftigen burgerstand aldaar onderwijs te verzeke ren en voor de toekomst bekwame onderwijzers te vormen. De statuten dezer Maatschappij zijn door het Koloniaal Gouvernement goedgekeurd tot Voorzit ter van het Bestuur is gekozen D3. Betting, Pred. bij de Herv. gemeente al daar. Die voor de betrekking van onderwijzer aan die inrigting in aanmer king wenschen te komenmoeten zich voor 1°. Mei e. k. aanmelden bij den Heer J. M. Simons Conradi te Amsterdam. Men verlangt twee onderwijzers: de Hoofdonderwijzer, die 1800 jaarwedde geniet met vrij schoolgebouw en school behoeften en vergunning om kostkinderen te houden, moet Nederlander zijn, Protestant, bezitter eener acte van algemeene toelating van den lsten of 2den rang, en tot het onderwijs in de Nederduitsche, Fransche en Engelsche talen, Geschiedenis, Reken- en Aardrijkskunde geschikt, van een gezond ge stel, uiterlijk 35 jaren oud, van goed zedelijk gedrag en beschaafd voorko men hij zal voor eene commissie in het Moederland daartoe van wege het hoofdbestuur uitgenoodigd, een vergelijkend examen moeten afleggen. De eerste Secondant, die ƒ600 jaarwedde geniet met vrije woning in het school gebouw en vergunning om buiten schooltijd privaat-onderwijs te geven moet in bovengemelde vakken behoorlijk onderwijs kunnen geven en eene acte van toelating van den 2dcn of 3den rang bezitten, een goed zedelijk gedrag en be schaafd voorkomen hebben. STARS BERISTEM. HE B-IJK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEYDEN, gezien hebbende de Notificatie van Hun Ed. Gr. Achtb. de Heeren Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, in dato den O"1'" Januarij jl.Provinciaalblad N°. 5) betref fende den Herijk der Maten en Gewigten in Zuid-Holland, en gelet op de voordragt van den Arrondissements-IJker alhier, van den 8st™ dezer maand, geven mitsdeze den Ingezetenen dezer Stad hunne verpligting te kennen, tot het doen Herijken van alle de bereids te voren geijkte Lengte- en Inhouds maten en Gewigten, benevens de bij de Inhoudsmaten van drooge waren be hoorende strijkselswaarmede deze, overeenkomstig Art. 8 van Zr. Ms. besluit van den 21sten December 1822, Staatsblad N°. 54) moeten worden afgestre ken. En worden zijlieden ten dien einde opgeroepen, ter bezorging der ge melde Maten en Gewigten, wel schoon gemaakt en gezuiverd, aan het Lokaal van den Ijk, in de Lange Schoolsteeg. Zullende daartoe, tegen dadelijke betaling, worden gevaceerd Voor Wijk Iop den 2den en 3den Mei 3) ii, 6deD en 7den Mei, ui, 8sten10dc» en 13den Mei, y> IV, 1) 14den15deD16dcn en 17d™ Mei, V, 22steD, 23sten, 24sten27sten en 28slen Mei, VI, 29ste"30slen31stcn Mei en op den 3dcn4dcn, 5dc" en 6den Junij, VII, 12deD, '13dcn, 14dcn, 17deD, 18den, 19den en 20slc" Junij, VIII, 21st™, 24stcn25slen en 26st™ Junij, met uitzondering echter van de Goud- en Zilversmids-, benevens de Apothe kers- of Medicinale Gewigten voor welker Herijking afzonderlijk zitting zal gehouden worden te weten Voor de Goud- en Zilversmids-Gewigten. voor Wijk I, II, III, IV en V, op den 2-r>st™ April. VI, VII en VIII op den 26sten April. Voor de Medicinale-Gewigtcn voor Wijk I, II, III en IV, op den29ste" April V en VI op den 30sle" April VII en VIII, op den l3lcn Mei, telken dage des morgens van 8 tot des namiddags 2 ure. En waarschuwen Burgemeester en Wethouders voornoemd, allen en een' iegelijk wien het aangaatmet herinnering tevens aan Art. 2 van Zr. M3. Be sluitin dato 30 Maart 1827, (Staatsbl. N°. 13) om op bovengemelde da gen (na welke de Arrondissements-IJker zich, overeenkomstig Art. 10 der Notificatie van Hun Ed. Gr. Achtb. de 1111. Gedcp. Staten van Zuid-Holland, in dato 18 Januarij 1822, tot oefening van den Herijk naar de Buitengemeen ten van het Arrondissement moet begevenen alzoo builen de mogelijkheid is, om gereedelijk aan het verlangen der verzuimdhebhenden te voldoen,) zich overeenkomstig hunne verpligting omtrent dezen Herijk stiptclijk te gedragen, ten einde buiten bekeuring te blijven zullende er, na den bepaalden ter mijn, ingevolge dispositie van Hun Ed. Gr. Achtb. de Heeren Gedep. Staten van Zuid-Holland, in dato 22 November 1831, gcene verlenging van tijd, of zoogenaamde nadagengegeven worden. Wordende de belanghebbenden in bet algemeen bij deze voorts herinnerd aan de Notificatie van Hun Ed. Gr. Achtb, de HH. Gedep. Staten van Zuid- Holland, in dato 4 Augustus 1820, volgens welke de ijkpligtigheid zich uil- strekt tot alle handel- en neringdoende lieden. Fabrikeurs en Ambachtslie den, die, in hunnen handel of hun bedrijf, eenige maten of gewigten ge bruiken en de Apothekers of Medicijnbereiders in het bijzonder, aan Art. 3 en 5 van Z. M. Besluit dd. 21 October 1819, (Staalsbl. N°. 52) bepalende hunne gebondenheid tot het bezit van een vol stel Gewigten, en medever- pligting tot den jaarlijkschen Herijk van hetzelve, alsmede aan het Konink lijk Besluit van den 5den Februarij 1826, N°. 153, volgens hetwelk de, bij derzelver eersten Ijk gestempelde greingewigten, zonder die eene nadere stem peling te doen ondergaan, jaarlijks door den Ijker moeten worden nagezien en onderzocht. En wordt wijders, door deze, ter kennis van de belanghebbenden gebragt, dat tot jaarlettergedurende 1850, voor den Ijk der Maten en Gewigten be paald is de letter jf. Aldus gedaan bij I1H. Burgemeester en Wethouders der Stad Leydenop 10 April 1850. DU BI EU. Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER. KEKKMIEUWS. Z. M. heeft goedgekeurd de door de Kerkeraden der Nederd. Herv. gemeente te Rotterdam, Vlissingen, Waddinxveen, en Niezijl, en door dien der Walsche gemeente te Amsterdamuitgebragte beroepen op DD. J. F. Blaauwtc Leeuwarden; L. G. F. Creutzbergte Veere; B. J. Adriani, tc Otterloo; den Candidaat J. E. Boschen Ds. V. H. Guyete Groningen. Ondertrouwd D. C. DROS, MET M. E. ÏIELEMAN. Ondertrouwd Eenige Kennisgeving P. B. tan H1JFTE Med. Br. te Oostburg, met C. M. P. van WENSEN. Voorspoedig bevallen van eencn ZOON, Vrouwe E. B. J. KLUIT, gebo ren Scdeltema. Eenige Kennisgeving. Ik Ondergeteekende betuig langs dezen weg mijnen welmeenenden dank voor de spoedige en trouwe hulp aan mij verleend, door de Werklieden van de Fabriek van den Wel-Ed. Heer van den BERG, op II. Zaturdag, toen in den vroegen morgen op het onverwachts bij mij een brand zich openbaarde. Hunne hulp inroepende, werd mij die met allen mogelijken spoed verleend, waardoor de verdere voortgang van den brand werd gestuit. Ik gevoel mij alzoo verpligt om hiervan opentlijke en dankbare melding te moeten maken. Leyden16 April 1850. JOHANNES DÉK. De Ondergeteekende geeft hij deze te kennendat hij zijne zaken als TlMSBJEatMAM en bekend met eenig Sï«e- fjB£M1!WIïEEBAheeft begonnen; verzoekt bij deze de gunst en aanbeve ling van zijn Stadgenooten en verdere begunstigers; belooft eene prompte en civiele bediening. A. WALLAART, Oude-HeerengrachtWijk VIII. N°. 85.

Leydse Courant | 1850 | | pagina 3