BUITELLANDSCHE BERIGTEJL (een belangrijk tleel daarvan is nog weder arbeidsloon); de rente gedurende zes jaren, voor dat de ingepolderde landen vrucht geven, is liet overige deel der begrooting, met 2,125,000 17,000,000 Zes jaren zullen in Nederland allen, die werken willen, daarin een ruim bestaan vinden, en na verloop van dien tijd zal de vaderlandsehe bodem met 23,000 bunders vruchtbaren grond zijn verrijkt. HARDERWIJK, 11 Maart. Op den 16Jen dezer zal van hier vertrekken een detachement suppletie-lroe- pen, sterk 150 onderofficieren en manschappen, onder bevel van den 2den Luitenant der infanterie J. H. Donleben vergezeld van den 2llen Luitenant der artillerie J. A. G. Kempees, de 2de Luitenants der infanterie C. J. Schindler en C. Beerens, en den Officier van Gezondheid 3de kl. Quikbornerom den 18dcn daaraanvolgende aan boord van het schip Flevo, in het Nieuwe Diep, ingescheept en naar Java overgevoerd te worden. ENGELAND. LONDEN, 10 Maart. De Times deelt den hoofdzakelijken inhoud mede van de nota der Russi sche regering, van den 19den Februarij aan de Engelsche, betreffende de Grieksche zakenen prijst die nota zeer als belangrijk voor den vrede van Europa en de waardigheid des Rijks. In den aanvang worden de verwondering en de diepe smart des Keizers uitgedrnkt, wegens de gewelddadige handelingen der Britsche vloot. Deze vloot had pas de Dardanellen verlaten, na den vrede van Europa in de waag schaal gesteld te hebbendoor haar binnen te zeilen. Zij stevent hierop eensklaps naar de Grieksche kustom de rust van den kleinen Staat te ver storen door maatregelendie op den vrede in het oosten een' heilloozen in vloed kunnen hebben, alsof er de Britsche vloot in last had, de kiem van staatkundige woeling van kust tot kust over te planten. Dergelijke handeling toont een volslagen gemis aan achting voor de twee andere Mogendheden welke, even als Engeland, de beschermers van Griekenland zijn. Het zoo ovengenoemde Koningrijk is sedert 1827 gehandhaafd door de drie Mogendhe den. Rusland en Frankrijk behoorden derhalve onderrigt te zijn geweest om trent het voornemen van Engeland. Zij zouden dan door goeden raad van Griekenland getracht hebben te verkrijgen hetgeen waarop Engeland regt heeft. Volgens alles wat na bekend is, zijn die vorderingen geheel en al buiten verhouding met de gedane bedreigingen en de daarbij ontwikkelde magt. Hierna wordt in 't bijzonder ten aanzien van de eilandjes Sapienza en Cervi aangemerkt, dat Engeland niet geregtigd was, daarop aanspraak te maken, zonder de andere beschermende Mogendheden hierin te kennen. Nog zeer onlangs had Lord Palmerstonaan het Keizerlijke kabinet zijne zucht tot goede verstandhouding doen betuigen en op hetzelfde oogenblik zonder ccnige kennisgeving, bragt de Britsche vloot, op zijnen last wanorde in een' kleinen Staat, tot welks bescherming Rusland en Frankrijk gereg tigd zijn. De Keizer beveelt zijnen Gezant te Londen, om ten ernstigste aan te drin gen, dat Lord Palmerston onverwijld een einde make aan eenen staat van zaken in Griekenland, welke even strijdig is met wet en regt, als gevaarlijk voor den vrede in het Oosten. De wijs, waarop het Britsche kabinet deze vertoogen zal ontvangenzal de verdere betrekkingen tusschen Rusland met Engeland bepalen. Want het zal moeten blijkenof Engeland zijne over- magt ter zee, welke onbetwist is, in 't vervolg denkt te bezigen in 't belang zijner eigen» staatkunde, zonder acht te slaan op betrekkingen, die gegrond zijn op traktatennoch op de gevolgen zijner handelingen ten aanzien der rost van het vasteland van Europaen of het eenc groote Mogendheid kan vrijstaanzich van alle gemeenschappelijke verpligtingen te ontslaau. Deze nota, zegt de Timesdoet zonder een woord, 't welk in eenen zin van geringschatting van Koningin Victoriaof van het Engelsche volkkan uit gelegd wordenhet vast besluit kennenzich niet te onderwerpen aan daden van geweldwelke onbestaanbaar zijn met de regten van zwakkere Staten en met de algemeene welvaart van alle Natiën. De Ministeriele dagbladen noemen die nota het onbezadigdste staatsstuk dat sedert Napoleons lijd onder de oogen van Europa gebragt is. Het rust op eene verkeerde opvatting van het verdrag, waarbij Rusland, Engeland cn Frankrijk de onafhankelijkheid van Griekenland gewaarborgd hebben. Juist omdat dit Rijk onafhankelijk ismist Keizer Nicolaas het regt om zich als beschermer van Griekenland op te werpen. Voorts zegt die nota, dat Enge land, door zijne tegenwoordige eischen aan te dringen, Griekenland belet zijne gezamenlijke schuld aan de drie Mogendheden te voldoen. Maar, ieder vreet dat genoemd Land nog geen penning van die schuld betaald heeft, noch het voornemen aan den dag heeft gelegd om zulks te doen. Ten slotte wordt beweerd dat de mishandelingen, Engelsche onderdanen, ten aanzien der ge- hcele Levant, aangedaan, wel zóó waren dat zij niet langer ongestraft konden blijven. FRANKRIJK. PARIJS, 12 Maart. Sedert de Fcbrnarij-omwenteling heeft nog nooit zoo veel geestdrift bij de verkiezingen gehcerscht als thans; zoo wel de partij der orde, ais de Socia listen sehrijven zich de zege toe, de uitslag kan denkelijk Woensdag bekend zijn. Vooral onder de militairen is de socialistische geest sterk toegenomen, terwijl de militaire tocht over het algemeen veel vermindert, zoo als ook blijkt uit eene demonstratie van ongeveer 200 soldaten van alle corpsen der bezetting van Parijs, waaronder verscheidene korporaals en onderofficieren, die gisteren naar het plein der Bastille trokken en aan den voet der Julij- Kolom kransen nederlegden. De Policie heeft reeds bevel gegeven om, daar de demonstratiën sedert eenige dagen een voor de openbare rust dreigend karak ter hebben aangenomenzich tegen hare voortzetting aan te kanten. Alle oproerige zinnebeeldige teekenen, of die welke in strijd zijn met het reglement van politie, welke aan den voet van het gedenkteeken zijn gebragt, zullen worden weggenomen. De gematigde partij heeft bij de verkiezingen, zoo ver bekend is, de ne derlaag bekomen, zijnde op hare Candidaten: Foy, Bonjeau en Lahitte, uit- gehragt 122,994, 122,361 en 122,006, cn op die der democratische partij: CarnotVidal en de Flotte, 136,422, 132,050 en 130,615 stemmen. Nog slechts van ééne sectie van Parijsdie 12- a 15,000 stemmen moest uitbren gen was de stemming niet bekenddoch deze kan geenc merkelijke veran dering te weeg brengen. Als eene proef heeft de Minister van Oorlog bevolen dat bij 5 regi- menten, in verschillende deelen des lands, het brood zal vervangen worden door eene uitbetaling van 16 centimes daags. Hij meent dat die maatregel zou kunnen dienen, om bezuiniging in de administratie te brengen, en tevens den welstand der manschappen te bevorderen. De Minister van Oorlog heeft in de Wetgevende Vergadering een crediet van 2,500,000 fr. aangevraagd, ter dekking der kosten van hot expeditie- smaldeel op de Middellandsche zee voor 1850. De leening van 20 miliioen fr. ter afdoening der schulden van de voor malige civile lijst van Lodewijk Philips, is geheel volteekend. De Gouverneur van Algerië, de Generaal Charronis den 7de" te Mar seille aangekomen, SPANJE. MADRID, 5 Maart. De voorgestelde begrooting van staats-uitgavcn over 1850, bedraagt volgens de Gazeta1,140,907,536 realen. De raming der inkomsten over 1850 1,147,028,275 realen. Bij eenen staat zijn de buitengewone uitgaven op 60 miliioen realen berekend, waarvan evenwel een groot gedeelte niet zal vereischt wordenzoo niet buitengewone omstandigheden daartoe aanleiding geven. De Regering heeft de vereffening bevolen van alle Binnenlandsche schuld vorderingen, ten laste der schatkist van 1828 lot 1849. 7,ij heeft ook eenc Commissie benoemd tol herziening van het belastingstelsel in het belang der schatkist en der belastingpligtigen. De Minister heeft met verscheiden kapitalisten eene leening gesloten van 30 miliioen realentegen de rente van 9 pCt., voor de verdedigingswerken op het eiland Cuba. SAKSEN. DRESDEN, 6 Maart. De Tweede Kamer is gisteren eindelijk tot beslissing omtrent het vraagstuk der Duitsche aangelegenheden gekomen, en heeft met 59 tegen 9 stemmen het voorstel van de meerdeiheid harcr commissie aangenomen, daartoe strek kende: dat de Kamer eene spoedige afdoening van de quaestie der Duitsche staatsregeling in den geest der door de Frankforter vergadering beproefde ves tiging van een bondsstaat, als de onvermijdelijke voorwaarde beschouwt,.niet alleen voor de daarstciling van een zekeren en duurzainen toestand van Duitschland in het algemeen, maar bijzonder ook voor eene gunstige ontwik keling der inwendige aangelegenheden van Saksen; uit welken hoofde de Kamer bare ondersteuning ook alleen aan eene regering kan verleenenwelke opregt in dezen zin handelt." Voorts heeft de Kamer nog aangenomen Een voorstel, strekkende om op nieuw onverwijld eenen gcvolmagligde af te zenden, ten einde Saksen bij den Berlijnschen raad van administratie te vertegenwoordigen. En een voorstel om de regering te verzoeken, dat zij zoo wel hij de voordragt der staatsregeling aan den Erfurter Rijksdag, als bij hare vaststelling, de toestemming weigere tot alle pogingen, die gedaan mog- ten worden tot verkorting der bij het ontwerp van 26 Mei 1849 gewaar borgde vrijheden, de Regeringen van Beijercn en Wurteinberg tot eene aan sluiting aan het verbond van 26 Mei en tot deelneming aan den Rijksdag trachte te bewegen. OOSTENRIJK. WEENEN, 8 Maart. Uit Presburg wordt gemelddat het R. Kath. Gymnasium en de Akademie aldaar, lot Duitsche leerinrigtingen verklaard zijn. Het onderwijs zal voortaan in de Duitsche taal worden gegeven en de Magyarische wordt door het ge- heele Koningrijk afgeschaft. De organisatie van het onderwijs vindt in Hon- garye veel tegenstand. Pesth had volgens de jongste volkstelling 76,000 inwoners, terwijl dit getal in 1848 nog 110,000 bedroeg. Men heeft in andere steden en ook hier eene aanmerkelijke vermindering in de bevolking waargenomen. FRANKFORT. 9 Maart. De bekende Badcrische Minister van Binnenl. Zaken gedurende de omwen teling, Florian Mördes, is op zijne reis naar het westen van Amerika, aan de cholera overleden.

Leydse Courant | 1850 | | pagina 3