B UITEN L A N DSC HE BERIGTEN. FRiXHRIJH. PARIJS, 23 September. Bij besluit van den President der Republiek zullen de zegels afgenomen worden van de papieren, welke na den 24slen Februarij 1848 uit de Tuilc- riën geborgen en bij de Rijks archieven gedeponeerd waren. Eene Commissie van 9 personen zal ze onderzoeken, en daarna aan de belanghebbenden terug geven. De Minister de Falloux neemt toe in beterschap. Hij is reeds uitgere den en zal eenige dagen op een landgoed gaan doorbrengen. Het daghlad I'Opinion Publique hangt een treurig tafereel op van den tegenwoordigen stand van zaken in dit land; onder anderen zegt het: «Dc straten, waar vroeger de meeste bedrijvigheid heerschte, ziet men thans alleen door wandelaren bezocht, terwijl aan ontelhre huizen het ver- huurbordje is aangeslagen. «Do eenigzins opgedreven som waarvoor men vroeger de huizen verhuurde, is minstens met verminderd. «Onroerende goederen van ecnige waarde worden tot de helft dier waarde aangebodenzonder dat zich koopers opdoen. «Gebouwd wordt er bijna in het geheel niet. «De kunstenaars die het land kunnen verlaten, doen zulks; de overigen worden veronachtzaamd, lijden gebrek of zijn vcrpligt handenarbeid te ver- rigten. «De schouwburgen gaan ten gronde. «De hospitalen en gestichten van weldadigheid komen op de hegrooting voormet een post van 8 millioen franes en meer. «Ongelukkigerwijze gaat het in de departementen niet veel beter." Volgens eenen vergelijkenden staat van de tolregten in Augustus 1847, 48 en 49, blijkt, dat zij in 1847 ophragten 11,527,201 fr., in Augustus 1848 8,6G5,021 fr.en in Augustus 1849 weder 11,840,208 fr. De acht maanden van het eerste jaar hadden 88,991,359 Ir. geleverd, die van het tweede 54,092,446 fr. en die van het derde 84,279,752 fr, ITALIË, ROME22 September. Meer dan 800 vreemdelingenwelke zich hier ophieldendoch geen ge noegzame reden van hun verblijf konden geven hebben de stad moeten ver laten. De bcrigten te Parijs den 22stcn uit Rome ontvangen, luidden minder gunstig de scheuring tusschen de Kardinalen en den Generaal Rostolan zou meer en meer toenemen deze zou bij de Fransche Regering nog gedurig op zijn ontslag aandringen. Van eenen anderen kant wordt medegedeeld, dat de Fransche Regering besloten had, om de laatste voorstellen van het Pauselijke hof, met eenige wijzigingen van minder belang aan te ncincnen dat daarom een renbode met depêches naar Rome gezonden was. BEIJEREK. Het officiële antwoord, hetgeen de Regering gegeven heeft op eene aanvrage van Pruissen, om lot het Driekoningen-verbond toe te treden, is het volgende: Het Pruissische gezantschap heeft den 27s,co der vorige maand op last van zijne regering den dringenden wensch doen kennen om, op de uitnoodiging om tot bet verbond van 26 Mei jl. toe te treden en het bij dat verbond ge voegde ontwerp eene Duitsche Rijks-staatsregeling aan te nemen, ten gevolge der inmiddels over dat ontwerp gevoerde onderhandelingen weldra gehouden conferentiënuit welke het verbond van 26 Mei jl. is voortgesproten, heeft de Beijersclie gezant de toetreding tot hetzelve van de hand gewezen. Evenzoo heeft hij bij de nota die hij den 2<leD Julij jl., onder verwijzing tot de door hem zclven in Berlijn gevoerde onderhandelingen, aan den Pruissischen Pre sident-Minister gerigt heeft, te kennen gegeven dat hij zich niet in het geval bevond van de toetreding zijner hooge regering te kunnen verklaren. Sedert dien tijd heeft de Beijersclie regering gemeend te moeten afwachten of zich eenig uitzigt zou openen voor de wegruiming van die punten van ver schil, welke door de aangehaalde onderhandelingen nog niet waren opgeheven. Dit uitzigt schijnt thans geheel te zijn weggenomen door de wijze, waarop de overeenkomst van 26 Mei dezes jaars door de Pruissische Regering aan de beide Kamers medegedeeld is. Dien ten gevolge verklaart de Regering, dat zij zich buiten staat ziet, om tot het verbond van 26 Mei dezes jaars toe te treden en het hij dat verbond gevoegde ontwerp der Duitscbc Rijks-consti tutie onveranderd aan te nemen. OOSTENRIJK. WEENEN, 18 September. De Keizer heeft het plan eener geldleening goedgekeurddat de volgende hoofdbepalingen bevat: 1°. De leening zal een nominaal bedrag van 71 mill, gulden in de staals-schuldbricvcn tegen 4 pCt. beloopen 2°. deze staats schuldbrieven worden uitgegeven voor sommen van 1,000, 500 en 100 fl, en zijn van halfjarige coupons voorzien zullende de renten te Weenen betaald worden; 3°. zoolang de conversie der vervallen renten in 5 pCls. staats-6chuld- brievenwaarvan de renten te Frankfurt en Amsterdam betaald worden, geoorloofd is, kunnen ook de vervallen coupons der tegenwoordige leening daartoe gebezigd worden; 4°. voor elke 100 fl., waarvoor in deze leening wordt deelgenomenmoet 85 fl. in specie worden betaald5°. de inschrijving wordt den 22sten September geopend en den 4lleD October aanstaande gesloten; 6°. buiten Oostenrijk is het huis Hope en Comp. te Amsterdam, tot het aan nemen van inschrijvingen en het ontvangen van stortingen gemagtigd. Rusland zou hebben aangeboden, om tot die leening eene groote som bij te dragen. Vorst Windischgratz is ook in de hoofdstad aangekomenom aan de gevoerd wordende onderhandelingen deel te nemen. Radetzky wordt steeds door het volk met vele eerbewijzen bejegend; als hij uitrijdt, is er geen einde aan het vivat! roepen. Dagelijks komen er deputation uit verschillende oor den des Rijks om hem dankadressen en hot burgerschap aan te bieden. De onderhandelingen met dc vesting Koinorn zijn geheel afgebroken, en de Keizerlijke troepen nemen alle maatregelen tot eene ernstige belegering. Al de Spoorwegen zullen van weerszijden met verschillende hoornenin den vorm van levende omtuiningen beplant worden; daar, waar het klimaat zulks toelaat, zal men daartoe den moerbezieboom gebruiken. De voordeden van deze nieuwe inrigting zijn menigvuldig; daardoor wordt vooreerst van een groot gedeelte der oppervlakte, die door het spoorwegnet aan den land bouw onttrokken is, weder een nuttig gebruik gemaakt, het vee kan niet gemakkelijk op de baan komen en de grond van weerszijden van den weg wordt vaster. Bovendien zal de teelt der moerbezieboomen eene aanwinst voor de zijde-industrie zijn. RU SLA1VB. PETERSBURG, 11 September. Z. M. heeft aan den Rijkskanselier Graaf van Nessclrode zijn hecldtonis gezonden, met diamanten versierd, om ze aan het knoopsgat te dragen, ileze onderscheiding is ook aan den Adjudant van den Keizer, Graaf OrlolF, ten deel gevallen; aan den Minister van Oorlog, Vorst Tschernischew heeftZ. M. den titel van Doorluchtigheid geschonken, wegens hunne bcmoeijingen in het uitrusten van het leger tegen de Hongaren. Den Uilen zijn 65 vaandels, die de troepen op de Hongaren veroverd haddenmet plegtigen optogt door de straten der hoofdstad gedragenen toen in het Keizerlijk winterpaleis nedergelegd. De troepen hebben de vesting Achulga, den zetel van Schamijl-Bey in Circassië, na bloedige gevechten en zware verliezen, bemagtigd. T1TRHÏE. De dagbladen hebben sedert eenige weken gewag gemaakt van verwikke lingen, die tusschen onze Regering en die van Oostenrijk ontstaan waren, over het oponthoud in ons land van de hoofden van den Hongaarschcn op stand, Bern, Kossuth, Dembinski en anderen. Thans weet men zeker, dat Rusland en Oostenrijk aan ons Kabinet nota's in hevige bewoordingen hebben gerigtwaarbij zij hunne uitlevering vragenzich grondende op artikels uit tractaten. De Porte heeft den Turkscheo tekst dier verdragen geraadpleegd en bevindende dat er tusschen dezen en de Fransche vertaling een voor haar gunstig verschil bestaat, begrepen de uil levering der vlugtclingen te kunnen weigeren, zonder van de letter der verdragen af te wijken. In dien zin heeft zij dan ook reeds geantwoord, maar Rusland en Oostenrijk volharden hij hunnen cischen deze zaak is nog niet afgedaan. KERKNIEUWS. Z. M. heeft eervol ontslag met pensioen verleend aan de volgende Predi kanten der Hervormde gemeenten F. van van den Ham en J. O Vorstman te Rotterdam; J. I.ulofs, te MeppelG. Penon te W cslcrdeeJ. I.a Eau, te Stolwijk; H. M. Domain, te Koudckerke (Zeeland); J. Monlijn, te Olde- broek; A. F. Kersten, te Overlangbroeken C. G. Merkus, Predikant bij de Waalsche Gemeente te Amsterdam. Waarde Eandgenooten De Ondergeteekenden kunnen wederom dankbaar melding maken van lief degiften, die bij hen zijn ingekomen, als: Door den Edel Achtb. Heer J. A. van Bergen te Wassenaar, onder Lelt. V. H. V. W. 1 Bankb. ƒ100; van A. Z., postmerk Middelburg, 1 Coup. ƒ1.23* 1 dito 5, te zamen ƒ6.23); van N. N. te Leyden Anker Roodc Wijn; van L. A. te Arnhem, uit dankbaarheid aan God1 Coup. ƒ1.23)., 1 dito ƒ1.23), te zamen ƒ2.47van de Hervormde gemeente te Bcrkel en Roo- derijs 1 Coup. ƒ12.37), 1 dito ƒ12.37), en 1 dito 1.23)tezamen ƒ25.98); van JV. N. te Rotterdam 1 Coup. 22.54namens het Collegie van Diakenen der Hervormde gemeente te Medemblik 1 Coup. ƒ1.23); een dito ƒ1.23), een dito ƒ1.23), en een dito ƒ2.47), te zamen ƒ8.65, benevens een Engelsch Goudstuk; van N. N. door P. G. van der Tak ƒ3.50; van N. N. te Oudewater 25; van N. N. te Rotterdam door Kapt. Parlc- vliet 20; van B. O. te Haarlem ƒ5; uit het armenzakje der Hervormde gemeente te Voorschoten op den Biddag ƒ2.50; van N. Pi. ƒ10: gecollec teerd in de Kerk der Hervormde gemeente te Bloemendaal ƒ2.50uit Go- rinchemweinig doch uit een goed hart1. Coup. ƒ2 97; uit Maasland van V. V. D. E. 1 Coup. ƒ3.96; van J. T. D. in de Mare Kerk den 9 Sept. jl. gecollecteerd ƒ5uit Amsterdam, get. Cosmopoliet, 1 Bankb. ƒ25; van N. N. uit den Briel 1 Bankb. 25 van Pi. Pi. te Leyden 12 groote Hemden, 12 kleine Dito, 4 Nachtjaponnen, 18 Nachtmutsjes, 6 pakjes Rijst en 6 pakjes Grutten; van N. N. te Rotterdam 1 Bankb. ƒ25 gecollecteerd in de Herv. gemeente van Outshoornin de voormiddag godsdienstoefening van 16 Sept. jl. ƒ10; van J. M. A. C. te Rotterdam een Coup. ƒ2.47) door J. V. 11. Rz. te R. 1 Coup. 12.37)onder dc Letters Z. Z. uit Rotterdam

Leydse Courant | 1849 | | pagina 3