PUBLICATIE. 4°. Degenen die na hunne in dienst-stelling bij de Schutterij, regt op vrij stelling hebben verkregen: alsmede die bij het Bataillon om lig- chaams-gebreken tijdelijk zijn vrijgesteld en jaarlijks betaald worden 3 pCt. ;-van 1000 tot 4,000 4 pCt.van 4,000 tot 6,000 en daar boven 5 pCt. De classikale belasting is in 8 classen verdeeld waarvan de hoogste 20 gr., de laagste 1 gr. en 3 pf. betaalt. Men kan zelf aangifte doen of schatting vragen. Er zijn eenige uitzonderingen ge maakt voor de betaling der classikale belasting, onder anderen voor dege nen die met het IJzeren Kruis zijn versierd die gediend hebben in de veld- togten van 1806 tot 1815 enz. Het Regeringsblad van gisteren meldt, dat Freiburg, waar de Baden- sche opstandelingen zich nog gevestigd hadden, den 7Jcn door den Prins van Pruissen bezet is; de ontvangst van de zijde der inwoners was feestelijk. Eene afdeeling der troepen van de opstandelingen met 6 stukken heeft zieh aan den Generaal Webcrn onderworpen, is ontwapend en naar Karlsruhe ge zonden. Het overschot der opstandelingen heeft hare vaste stellingen in de bergpassen nabij Freiburg opgegeven en is deels naar den kant van Zwitser land deels naar dien van Wurtembcrg getrokken. Het zoogenoemde voor- loopig bestuur van Baden bevindt zich te Engen in den Seekreits. Het heeft den Generaal Mieroslawski die, zeker omdat hij geen raad meer weet, zijn ontslag had gevraagd, zulks verleend, onder hoogdravende loftuitingen voor zijne bewezen diensten. Te Karlsruhe zijn onderscheiden gevangenen aangebragtzes hunner, onder welke de Hoogleeraar Kinkel, uit Bonn, waren ter dood veroordeeld. OOSTENRIJK. WEENEN, 7 Julij. De Bevelhebber der Hongaren Kossuth en zijne Ministers hebben eene oproe ping gedaan aan hunne landgenooten om krachtdadig mede te werken tot redding van het Vaderland, daar het thans in groot gevaar verkeert. Hij maant alle burgers aan, om de wapenen op te vatten en de Oostenrijkers zoo wel als de Bussen allen mogelijken afbreuk te doen. De inwoners moeten de plaatsen verlaten, waar de vijand wordt verwacht, maar vooraf de huizen in brand steken, en de eetwaren onbruikbaar maken. Elk die de wape nen niet opvat, wordt voor een vijand van het Vaderland verklaard. De Minister van Eercdienst heeft nog afzonderlijk eenen herderlijken brief, in denzelfden zin, aan de geestelijkheid uitgevaardigd. Verder had Kossuth bekend gemaakt, dat de Regering met al de Mi nisters en de bureaux uit Pesth naar Szcgedin verplaatst werdenwegens het aanrukken der Russen. BADEN. KARLSRUHE, 8 Julij. Gisteren avond is het beschieten van Rastatt begonnen. Alle berigten van daar komen overeen, dat een groot deel der bezetting en de ingezetenen de vesting gaarne zouden willen overgeven, doch dat zij door de artillerie daarin verhinderd worden, en dat men bij een langeren duur van het beleg bloe dige tooneelen tusschen die verschillende partijen te wachten beeft. HAMBURG. 8 Julij. In den morgen van den 6deD dezer hebben 20,000 Denenuit FLinen naar Fridericia overgestokeneenen uitval uit die vesting gedaande voorposten teruggedrongen, de door de belegeraars opgeworpen schansen vermeesterd, hun zwaar geschut weggenomen of onbruikbaar gemaakt, en de Sleeswijk- Holsteinsche troepen genoodzaakt, om met een zeer aanzienlijk verlies tot Kolding en Veile terug te trekken. Uit Eckernförde meldt men, dat thans door middel van de duikerklok reeds 70 kanonnen van de 84, die zich aan boord van het in de lucht ge sprongen Deensche linieschip Christian VIII bevonden"boven water zijn ge haald; ook de ijzeren ballast zal opgehaald worden en wanneer alles geborgen is, denkt men eene waarde van 200,000 m. bc. te zullen hebben verkregen. over hunne reclame uitspraak worde gedaan; terwijl zij, die alsdan niet comparerengeacht zullen worden geene redenen tot vrijstelling te hebben en mitsdien, overeenkomstig art. 16 van Zr. Ms. besluit, van den 28sten Junij 1828, voor zoo verre zij dienstpligtigc Nummers getrokken hebben, bij de Schutterij zullen worden ingelijfd. Aldus gedaan en gearresteerd, bij 11. II. Burgemeester en Wethonders der Stad Leydenop den tl116» Julii 1849. DU RIEU, Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER. Bij de Redactie zijn ingekomen, eene gift van ƒ10.van A. Z.en nog twee giften van 5.eene gemerkt M. G. en eene gemerkt U, om volgens den inhoud van den brief in ons vorig nommer, te dienen ter ondersteuning van de nagelatene huisgezinnenw ier vaders aan de cholera zijn bezweken welke gelden, even als de vorige, tot voornoemd einde aan de Sub-Commjssie zijn bezorgd. Nog is bij de Redactie ontvangen, onder het opschrift: 0. P. Q. wil gaarne naar zijn vermogen medewerken tot de kleeding van herstelde cholera lijders, en voegt te dien einde hierbij 1 Coupon N°. 2394 groot /2.47^. Bij de Sub-Commissie van het Cholera-Gasthuis is ten behoeve der Cholera- Lijders ontvangen Van de leden der Handboogschutterij Willem Teilop den Burg alhier een Coupon N°. 48777, groot yi2.37j en een mand met verschillende klec- dingstukken. Bij Dr. Schmit tot hetzelfde doel, van een onbekende een Coupon, groot 6.18^ N». 2986. Aan de Stads-Timmerwerf een pak goederen onder Letter L. S. Bij den Stads-Architect twee pakken, houdende: 12 mans hemden, 18 slaapmutsen en eenige vrouwen kleedingstnkken onder Letter T. 12 Julij 1849. Weldadige Ingezetenen! Dat de Cholera in onze stad vele offers eischt is ieder bekend; minder evenwel openbaart zich voor een elk de rampen en de rouw die zij aanrigt. Daar maakt zij weduwen en weezen die met tranen de toekomst verbeiden, hiér laat zij Vaders met onverzorgde kinderen achter, te krachteloos om da noodige handen arbeid te verrigten; bijna dagelijks vernemen wij zulke ram pen of roept onze betrekking ons die met eigene oogen te aanschouwen. Zij spaart geen stand noch leeftijdmaar onder de meest behoeftigen treffen hare slagen bet gevoeligst; en zou zich uwe Christelijke liefde dan ook nu niet het allermeest tot hare leniging willen openbaren? Bekend met de meesten van hen die er door lijden, wenschten wij zoo gaarne mildelijke uitreiking te kunnen doen aan dergelijke huisgezinnen of personen. Wij aarzelen niet onze medewerking daartoe aan te bieden. Elk onzer is bereid zich met de ontvangst uwer hiertoe afgezonderde liefdegaven te belasten en bovendien zal er bij elk der ondergeteekenden aan huis een Bus aanwezig zijn, die op verzoek zal worden aangeboden. Naar onze beste overtuiging zullen wij die offers uwer weldadigheid be steden en zonder onderscheid van geloofsbelijdenis daar helpen waar be hoefte is, en vooral op de aanwijzingen der Geneesheeren letten. Meer deren aandrang achten wij onnoodig. Beschaamt onze verwachting niet C. C. van der HOEK, Breedstraat. P. J. ZUURDEEG Jz. Oude Vest. A. tan der BUBCHBreedstraat. 12 Julij 1849. W. WOLTERS. Haven. H. P. STOFFELS, Bapenbl^rq. II. ZAALBERG, Heerengrachl. 11. R. de BREUK, Pieterskerkhof. G. W. A. PLAAT, Boommarkl. STADS BERIGT. SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEYDEN brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat de Commissie, volgens art. 15 der wet op de Schutterijen, van den llden April 1827, benoemd tot het onderzoeken van en beslissen omtrent de redenen van vrijstelling en uitslui ting, zal vaceren op het Raadhuis dezer Stad, op Dingsdag den 17llcn Julij aanstaande's namiddags ten 5 ure. En worden diensvolgens opgeroepen 1°. Alle de zoodanigen, welke aan de loting van dit jaar deel genomen hebben. 2°. Degenen, die sedert de vorige inschrijving alhier zijn komen wonen, en geboren zijn in de jaren 1815 tot 1823 ingesloten. 3°. Zijdie ambtshalve zijn ingeschreven en eenige redenen tot vrijstel ling vermeencn te hebben. 5°. Degenen die, volgens L en M der wet, als tot de Nacht of Brand wacht behoorende, lijf- of huisbedienden zijnde of bedeeld wordende, vrijstelling knnnen erlangen. Om zich voor gemelde Commissie, op bovengemelden dag, al ware het, dat hij hen geen oproepings-biljct was ontvangente sistcrenten einde 308'1* Staats-Loterij. Trekking der Vierde Klasse. 3<te Trekking. N°. 15188 een prijs van ƒ2,500. N°. 9903 een prijs van ƒ1,250. Nos. 7630 en 15208 ieder een prijs van ƒ1000. 4de Geene. ADVERTENTIEN. Heden overleed mijne geliefde Echtgenoote GEERTRUIDA BAATENin den ouderdom van 43 jaren en 4 maanden; een hevige ziekte van weinige uren beroofde mij van eene Echtgenoote, in wiens bezit ik mij slechts 11 mpanden mogt verheugen. Leyden, 10 Julij 1849. H. C. VLEK. Heden overleed tot onze innige droefheid onze geliefde Moeder en Behuwd- Moeder JANNETJE SCHOOTMAN, Wed. J. Merlyn, in den ouderdom van 73 jaren. ,t. tan 'T HOOFT. C. E. van 'T HOOFT, Leyden, 12 Julij 1849. Geb. Meriyn. H. M. J. LA RIVIER E, Wed, P. C, Meriyn,

Leydse Courant | 1849 | | pagina 3