verbond heeft de Beijersclie regering gemeend te moeten van de liand wijden, omdat zij het voorloopige centrale rijksbestuur nog als regtens en feitelijk be staande erkent De regeling is voornemens aan dit gezag vast te houden, zoo lang de gebeurtenissen geene aanstelling van een nieuw voorloopig bestuur noodzakelijk maken. OOSTENRIJK. WEENEN, 4 Junij. De Keizer heeft den Minister van Oorlog von Cordonop zijn verzoeknit hoofde van zijne zwakke gezondheid, ontslagen en den Veldmaarschalk Luite nant Gyulai, tot dusver Gouverneur van Triest, tot Minister van Oorlog benoemd. De Luitenant-Veldmaarschalk Clam is tot Bevelhebber in Zevenbergen benoemd. De lang verwachte Russische troepen zijn gisteren in den omtrek van Pres burg aangekomen en hebben een kamp betrokken. De juiste sterkte van het aangekomen corps was niet bekend, evenmin als de verdere bestemming, men veronderstelde dat het zich zou aansluiten aan het Oostenrijkschc legercorps in het comitaat van Raab. FRANKFORT. 6 Junij. Eenige leden van het Duitsch Parlementdat nu naar Sluttgardt ver plaatst is, onder anderen von Gagcrn en Dahlman, hebben den 3den hier cenc bijeenkomst gehouden, en besloten hunne staatkundige vrienden op te roe pen om zich te Gotha te vcreenigen, ten einde gezamentlijk over de belan gen van het vaderland te beraadslagen. De Rijksbestuurder heeft, na beden eene wapenschouwing te hebben ge houden, de stad verlaten, zonder dat men weet waarheen hij zich heeft be geven. Volgens de Ober-Postamts-Zeitung was de Hessische stad Weinheim door de Hessen-Darmstadsche troepen in den nacht van den 5den stormender hand ingekomen. De troepen waren terstond verder getrokkenoin den opstand te beteugelen. DENEMARKEN. KOPENHAGEN, 2 Junij. Volgens de Berlijnsche Courant heeft het Deensche Ministerie van Finantiën, ten gevolge van het in Duitschland genomen besluit, om de Deensche kroon- eigendommen in beslag te nemen, aan zijne agenten medegedeeld, dat van de in 1791 en 1806 te Hannover en Frankfort geslotenc Deensche staatslee- ning, de met 1 Junij en 1 Julij vervallende rente, ten beloope van circa 2,000 en 3,850 R., niet kunnen worden uitbetaald. 1.1. Donderdag was aan den rijksdag de civiele lijst voorgelegd, welke voor het koninklijk inkomen, behalve de opbrengst van de laats-dorneincneene som vaststelt van 300,000 specie till. Aarhuus is door de Pruissen niet ingenomen, maar wel waren zij in de stad een eind voortgedrongen, toen zij met een vrij gevoelig verlies zijn teruggeslagenwaarbij onderscheiden officieren gekwetst en gevangen zijn ge nomen. Jn bet Engelscb dagblad de Times leest men eenen brief uit Hamburg van den lslen dezer, waarin onder anderen het volgende voorkomt: »De Deensche Minister van Oorlog is officieel onderrigt geworden, dat de eerste divisie der Russische vloot, te Reval gestationncerdonder het bevel van den Admiraal LazarelF, onmiddelijk zal aankomen, ten einde zich in de groote Belt en naburige wateren te stationneren; en tegenover den vijand ons leger die hulp te verleenen, welke de instructiën van den Admiraal La zarelF voorschrijven. Dien ten gevolge zijn de Overheden van het eiland Fünen en van Jutland uitgenoodigd om met de meeste voorknmenheid de equipage van dit eskader te ontvangenen baar allen mogelijkcn bijstand te verleenen." STADS BERIGT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEYDEN, brengen mits deze ter kennisse van de belanghebbenden, dat van den Heer Controleur der Directe Belastingen is ontvangen het Kohier voor de Belasting op de Paten ten, dienst 1848 en 1849, welke op den 5den dezer maand is executoir verklaard, en op heden aan den Heer Ontvanger verzonden. DU RIEU, Legden9 Junij 1849. Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER. AKADEMIE-NIE ÜWS PROMOTIE AAN DE UTRECIITSCHE HOOGESCIIOOL. Den 4dcn Junij de Heer R. L. van Buerenvan Geertruidenherg in de Geneeskunde, na verdediging van zijn Specimen, sistensObservationes microscopicas de Lacte. Den 5dc" dito de Heer W. J. de Lespinasse, van 'sGravenhage, in de Geneeskunde, na verdediging van zijn Specimen: de Paralgsi ?ierri fa cialis, praemisso casu, in nosocomio academico obsereato. De Commissie voor de Tentoonstelling van Voortbrengselen van Nijverheid voor de provinciën Zuid- en Noord-Holland, te houden in de maand Julij aanstaande binnen de stad Delft, herinnert hij deze aan de belanghebbenden de voorwaarden bij arll. 10 en 12 van het programma bepaald, luidende: Art, 10. Alle in te zenden voorwerpen moeten voorzien zijn van eene verklaring van den belanghebbende, dat de ingezonden voorwerpen in zijn fabriek, werkplaats enz., of door hem zeivenol onder zijn opzigt, in dit Rijk vervaardigd zijn, mitsgaders van eene verklaring van het hoofd van het plaatselijk bestuur, dat de inzender in die stad of gemeente be kend en zijne fabriek, werkplaats, enz. aldaar gevestigd is. Wordende tevens aan de belanghebbenden bekend gemaakt dat Z. M., blijkens resolutie van den Minister van Finantiën van den 19dcn Mei jl., n°. 15 (afd. registratie), goedgevonden heeft, krachtens art. 44 der wet van den 3den October 1843 en art. 29 der wet van den 31stcn Mei vrijstelling van zegel en van het regt van registratie te verleenen voor de bovenvermelde ver klaringen door de hoofden der plaatselijke besturen af te geven. Art. 12. De voor de tentoonstelling bestemde en van de bij art. 10 bedoelde verklaringen voorziene voorwerpenmoetenbehoorlijk ingepakt cn vrachtvrij, tusschen den lslen en 15den Junij aanst. aan de Commissie der Tentoonstelling aan het locaal der Koninklijke Academie te Delft wor den ingezonden, met eenen brief, houdendeden naam en de woonplaats van den vervaardiger, en opgave van het ingezondene, enz. Wordende wijders, naar aanleiding van het slot van voormeld art. 12, andermaal kenbaar gemaakt de ondernemingen van middelen van vervoer, welke welwillend en uit belangstelling voor de nationale nijverheid hebben aangenomende goederen voor de tentoonstelling bestemdcn na afloop van daar teruggezonden zullen wordenkosteloos te vervoeren: 1. De Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij te Amsterdam. 2. De Rhijn-Spoorweg-Maatschappij te Amsterdam. 3. De Nederlandsche Stoomboot Maatschappij te Rotterdam. 4. De Rhijn- cn IJssel-Stoomboot-Maatschappij te Amsterdam. 5. De eigenaar der Stoombooten van Venlo op Rotterdam. 6. De onderneming der Diligences van en naar Breda en Tilburg cn tus- schengelegene plaatsen. 7. De directie van de Stoomboot van Geertruidenherg op Rotterdam. 8. De directie dei Stoombooten te 's Hertogenbosch. 9. De onderneming der Diligences van Bogaarts en C0., te 's Hertogenbosch. 10. De directie der Amsterdamsche Stoomboot-Maatschappij voor de Stoom boot Friso, varende tusschen Harlingen en Amsterdam. 11. De onderneming der Stoomjagten tusschen Middelburg cn Rotterdam. 12. De Directie der Stoomboot-dienst op de Maas, van de Hecren Bon- hommc en Seydlitz, te Maastricht. 13. De Directie van het transport langs de Zuid-Willemsvaart van dc Heeren W. Steins en M. Wenmakers, te Maastricht. Het kosteloos vervoer door deze ondernemingen zal geschieden onder dc volgende voorwaarden 1. Dat de goederen buiten kosten van de ondernemingen aan dc plaatsen van vertrek der middelen van vervoer zullen gebragt, en even zoo van dc plaatsen van aanvoer zullen afgehaald worden. NB. De afzenders zullen dien ten gevolge voor het bezorgen der goederen uit hunne werkplaatsen naar die van het vertrek der middelen van vervoer van de aangewezen ondernemingen moeten zorgenterwijl van wege de Commissie voor het transport op de tusschen gelegene plaatsen, en bij de aankomst te Delft gezorgd is of zal worden, onder verrekening met de inzenders van dc daarvoor bestede kosten. 2. Dat deze goederen, zoo op plaatsen van vertrek, als gedurende het transport, bij wegraken of beschadigen geheel buiten risico of verantwoor ding der ondernemingen zullen zijn. 3. Dat al de voorwerpen zullen voorzien zijn van een bewijs, dat zij wer kelijk voor de Tentoonstelling bestemd zijn, of van daar zijn teruggezonden. NB. Als bewijs zal gelden voor de inzending bet adres: Aan de Commis- missie voor de Tentoonstelling te Delftdoor den inzender getce- kend, cn voor de terugzending, het adres aan den inzender, met de kennelijke woorden: Van de Tentoonstelling te Delft; door den Secretaris van de Commissie geteekend. 4. Dat de tijd van transport geheel ter convenientie van de onderneming zal zijn. 5. Dat er een datum zal worden gesteld waarna het bedoelde vrije trans port zal ophouden. De Voorzitter der Commissie voornoemd, 's Gravenhage, 26 Mei 1849. A. L. van HETEREN GEVERS. ADVERTENTIEN. Ondertrouwd: F. G. A. PROOT, Apotheker Letden, en 8 Junij 1849. M. A. SCHRETLEN. Eenige Kennisgeving. Getrouwd te Brielle den 8slen Junij 1849: P. A. BORGER, Theol. Doet. en Predikant te Ameronqen. en J. E. MUNNICH. Eenige Kennisgeving.

Leydse Courant | 1849 | | pagina 3