Tweede Afdeeling. Vervoer ran het Koninklijk Lijk van Rotterdam naar Delft. 1. Op den daaraanvolgenden dag, bestemd voor de plegtige begrafenis te Delft, zal het Koninklijk Lijk, des ochtends ten zeven ure, aan 's Rijks Werf worden gesteld op den Lijkwagen. Op dat oogenblik zal een Koninklijk saluut van 101 minuut- schoten gedaan worden. 2. De Lijkwagen zal bespannen zijn met acht paarden, behan gen met rouwkleedenelk paard zal geleid worden door eenen koetsier. Op het rouwkleed, dekkende de kist, zullen geplaatst worden de epauletten, de sjerp, de twee sabels, en het hoofdtooisel, hetwelk wijlen Zijne Majesteit gewoon was te dragen bij plegtige gelegenheden. .3. De Lijkwagen, 's Rijks Werf verlatende, zal worden vooraf gegaan door: a. Eene Eerewacht te paardzamengesteld uit Ingezetenen van Rotterdam, die het verlangen hebben te kennen ge geven om tot geleide te dienen b. Een escadron cavalerie, onder bevel van eenen Hoofd officier c. Een bataillon der dienstdoende Schutterij te Rotterdam onder bevel van eenen Hoofd-Officier d. Eenen Ordonnans-Officier, fungerende als Aide-Cercmonie- meester, te paard e. Eenen Hoffourier en twee rijknechts te paarddragende een zwart krip oiu den armen zwarte handschoenen Eene rouwkoets met twee paarden bespannen, waarin ge zeten zijn de Minister van Marine en de Opper-Stalmeester; 4. De Lijkwagen. De kommanderende Officier van het regement, hetwelk tot geleide strekt, benevens de Regements-Adjudant rijden regts, en de Standaarddrager links van den Lijkwagen. Dezelve wordt gevolgd door 0. Eene rouwkoets met zes paarden bespannen, waarin gezeten zijn Zijne Majesteit de Koning, en Hunne Koninklijke Hoog heden de Prinsen h. Eene rouwkoets inet twee paarden bespannenwaarin ge zeten zijn Hoogstderzelver Adjudanten van dienst; c. Eene rouwkoets met twee paarden bespannenwaarin ge zeten zijn dc Opper-Kamerheer en de Opper-Schenker des Koningsen de Grootmeester van H. M. do Koningin- Weduwe; d. Eene rouwkoets met twee paarden bespannen e. Eene rouwkoets met twee paarden bespannen In deze twee koetsen zullen gezeten zijn dc dienst doende Adjudanten van wijlen Zijne Majesteit, Professor Everard en de waarnemende Hofmaarschalk Een bataillon der dienstdoende Schutterij te Rotterdam onder bevel van een Hoofd-Officier; <r. Drie escadrons cavalerieonder bevel van een Hoofd- Officier 5. De trein zal, buiten de Stad om, den koristen weg volgen, om op den straatweg naar Delft te komen. 6. Het Stedelijk Bestuur van Rotterdam zal den uitlogt van het Koninklijk Lijk bijwonen aan het einde van de Schiekade; aldaar zullen de Eerewacht en de twee bataillons Schutterij den trein verlaten. Derde Afdeeling. De plegtige begrafenis te Delft. 1. Het Koninklijk Lijk zal te Delft, buiten de Nieuwe Brug, ontvangen worden door den Kamerheer-Ceremoniemeester en door allendie tot de plegtigen begrafenis-stoet behooren. 2. Tot dat einde zal men zichdes voormiddags ten half tien ure verzamelen in de daartoe aan te wijzen gebouwen bij de genoemde Brug, alwaar de Officieren van 'sKonings Huis zullen worden voorzien van de noodige lamfers, mantels en handschoe nen terwijl aan de Pages en aan de Officianten zal worden aan gewezen, waar zij zich van het bovengenoemde kunnen voorzien. 3. Zoodra de Lijkwagen nadertzal de begrafenis-stoet zich in de hierna op te geven orde vormenen zich derwijze in be weging stellen dat de Lijkwagen zöö min mogelijk behoeft op gehouden te worden. Op dat oogenblik zal een Koninklijk saluut van 101 minuut- schoten gedaan worden. 4. De trein zal zijn zamengesteld, als volgt: a. Het escadron cavalerie, hetwelk den Lijkwagen heeft begeleid uit Rotterdam b. Twee compagnien van de dienstdoende Schutterij te Delft, onder bevel van eenen Hoofd-Officier; -c. De Hoffourrier en de twee Rijknechts, te paard; d. De Ordonnans-Officieren van Wijlen Zijne Majesteit, fun gerende als Aide-Ceremoniemeesters; e. De Kamerheer-Cermoniemeester De Officianten van het Iluis van Z. K. II. Prins Frederik der Nederlanden. Hierbij voegen zich, op hun verzoek, eenige gepensionneerde Officianten der Hofhouding van Wijlen Z. M. Koning Willem Frederik Graaf van Nassau; g. De Officianten van het Iluis van Z. K. II. Prins Hendrik der Nederlanden h. De Officianten van het Huis van Hare Majesteit de Ko ningin-Weduwe i. De Officianten van het Huis van Z. M. den Koning; j. De Officianten van het Iluis van Wijlen Zijne Majesteit; Allen, in diepen rouw, met lamfers aan de hoeden, en gaande twee aan twee, de jongste in rang vóóruit; k. De Heraut van Wapenen van Nederlandte paard, voor afgegaan door den Wapendrager De Bibliothecaris van Wijlen Zijne Majesteit; en de Di recteur van Hoogstdeszelfs domeinen in de omstreken van 's Gravenhage; in. De Secretaris van Wijlen Zijne* Majesteit; en de Secreta ris van Z. M. den Koning; n. De Secretaris van H. M. de Koningin en de Secretaris van H. M. da Koningin-Weduwe o. De Thesaurier van het Huis des Konings; en de Staats raad Administrateur van Wijlen Zijner Majesteits particu liere domeinen p. De Staatsraad Directeur van het Kabinet des Konings, gevolgd door de Ambtenaren van hetzelve; en de Secre taris voor de Zaken van het Groot-Hertogdom Luxem burg te 'sGravenhage; q. De Kamerheeren van Z. M. den Konings, van II. 31. de Koningin-Weduwe, en van Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden, gaande twee aan twee; r. Twaalf Kamerheeren des Konings, gaande vier aan vier; s. De waarnemende Hofmaarschalken de Intendant der Koninklijke Schouwburgen; t. De Veldmaarschalk-Staf; gedragen door den Luitenant- Generaal Graaf de Perponcher; u. Het Parade-Paard; geleid door den Generaal-Majoor Baron vanOmphal, Stalmeester en buitengewonen Adjudantbij gestaan door twee Rijknechts, en begeleid door twee Pages v. De militaire Orde van Maria Theresiavan Oostenrijk gedragen door den Schout-bij-Nacht van den Bosch w. De militaire Orde van het Bad, en het militaire gouden Eereleeken voor bijgewoonde overwinningenvan Enge- gelandgedragen door den Luitenant-Generaal en bui- tengewonen Adjudant Schuurman x. De Orden voor militaire Verdiensten en van de Kroon van Wurtemberg; gedragen door den Luitenant-Kolonel en buitengewonen Adjudant van der Oudermeulen, Kom- mandant der dienstdoende Schutterij te 's Gravenhage; ij. De Orde van den Zwarten Adelaar, van Pruissengedra gen door den Vice-Admiraal Lucas; z. De Orde van den Witten Valkvan Saksen-Weimar- Eisenach; gedragen door den Luitenant-Generaal en bui tengewonen Adjudant de la Sarraz; aa. De Orden van St. Andreas, van St. George en van St. Wladimir, van Ruslandgedragen door den Luitenant- Generaal Trip;

Leydse Courant | 1849 | | pagina 6