PROGRAMMA WILLEM II, BEGRAFENIS VAN ZIJNE MAJESTEIT KONING DER NEDERLANDEN, PRINS VAN ORANJE-NASSAU, GROOT-HERTOG VAN LUXEMBURG, ENZ., ENZ., ENZ., Op W\>enstlag den 4aen .Iprildes voormiddags ten half elf ure. VOOR DE Eerste Afdeeling. Vervoer van het Koninklijk Lijk van Tilburg naar Rotterdam. 1. Op Dingsdag den 3den April 1849, des ochtends ten zeven ure, zal het Koninklijk Lijk vervoerd worden uit Tilburg, op de volgende wijze: a. Een escadron cavalerie, onder bevel van eenen Hoofd officier, tot opening van den trein b. Twee compagnien der dienstdoende Schutterij te Tilburg; c. Een Ordonnans-Officier van Wijlen Zijne Majesteit, funge rende als Aide-Ceremoniemeester d. Een Hoffourier en twee Rijknechts te paard dragende een zwart krip om den arm en zwarte handschoenen e. De twee Kamerdienaars en de Lakkeijen, die te Tilburg bij Iloogstdenzelve in dienst geweest zijn; Eene rouwkoets met twee paarden bespannen, waarin gezeten zijn twee Groot-Officieren van het Huis des Konings, zijnde: de Opper-Kamerheer Baron van Doorn van West- capelle, en de Opper-Schenker Baron van den Bogaerde van Terbrugge; g. De Lijkwagen, bespannen met vier paarden. De Koninklijke Kroongehecht op een roodfluweelen kussen, benevens de epauletten, de sjerp en de twee sa bels, die Hoogstdezelve in Spanje en te Waterloo, en in den Tiendaagsche Veldtogt gedragen heeft, zullen op het rouwkleed, dekkende de kist, geplaatst worden. De kommanderende Officier van het regementhetwelk tot geleide strekt, benevens de Regements-Adjudant rij den regts, en de Standaarddrager links van den Lijk wagen. De dienstdoende Adjudanten van Wijlen Zijne Majesteit, de Grootmeester van het Huis van Hare Majesteit de Ko- gin-Weduwe, Baron van Tuyll van Serooskerkenbenevens üoogstdeszelfs gewone Geneesheer Professor Everardmits- gaders de Officier van Gezondheid der 2Je klasse van Hees en Doctor Maes (die de allereerste geneeskundige hulp heb ben aangebragt en met gemelden Geneesheer Hoogstdenzelve zijn blijven behandelen)gaan regts en links van den Lijk wagenterwijl twaalf Onder-Officieren van de Schutterij en Landinagt eene binnenlij, tusschen denzelve en de Ad judanten enz., uitmaken. h. Het gewone Rijpaard van Wijlen Zijne Majesteit te Tilburg, geleid door Hoogstdeszelfs Ordonnans-Officier den lslen Lui tenant Graaf van Bylandt, bijgestaan door twee Rijknechts, te voet; i. Eene rouwkoets, niet twee paarden bespannen; j. Eene rouwkoetsmet twee paarden bespannen In deze twee koetsen zullen, ter hierna te noemen plaatse zitting nemen de Adjudantende Grootmeester en Professor Everard. k. Twee escadrons cavalerie, onder bevel van eenen Hoofd officier, tot sluiting van den (rein. 2. Het Stedelijk Bestuur van Tilburg zal den uitlogt van het Lijk bijwonen op eene geschikte plaats buiten de Stad, alwaar de twee Compagnien Schutterij de twee laatstvermelde Genees- heerenen de twaalf Onder Officieren den trein verlaten zullen. 3. De klokken zullen te Tilburg geluid worden van des och tends ten half zeven ure, tot dat de trein het grondgebied van de Stad verlaten heeft; terwijl een Koninklijk saluut van 101 minuutschoten gedaan zal worden op het cogenblik, dat de kist op den Lijkwagen geplaatst wordt. 4. De trein zal den grooten weg naar Breda gedeeltelijk ver volgen, alsdan den straatweg langs het gewezen Kamp bij Itijen inslaan, en dan, door Oosterhout, zich naar Geertruidenberg begeven. Wanneer de trein de Stad Oosterhout nadert, zullen de klok ken aldaar geluid worden, tot dat dezelve geheel zal doorge trokken zijn. De dienstdoende Schutterij zal onder de wapenen zijn, en de Militaire eerbewijzingen doen; terwijl het Stedelijk Bestuurop eene geschikte plaatsden doorlogt van het Konink lijke Lijk zal bijwonen. 5. Te Geertruidenberg zullen de Gouverneur der Provincie Noord-Brabant en de Kolonel waarnemende Provinciale Kominan- dant den trein plegtig ontvangen het Stedelijk Bestuur voegt zich daarbij. Bij de aankomst van den trein zullen de klokken worden geluid, en van de wallen der vesting een Koninklijk saluut van 101 minuutschoten gegeven worden. De dienstdoende Schutterij en hel Garnizoen zullen buiten de Stad, tot aan de plaats der inscheping, den weg bezetten met ééne rij van weers zijden. 6. Aldaar zal eene Stoomboot gereed liggenwaarop het Ko ninklijke Lijk onmiddelijk zal worden ingescheept, en overge voerd naar Rotterdam; van dezelve zullen de vlag en de wimpel ter halver stok waaijen. 7. Te Rotterdam zal het Koninklijk Lijk, in naam des Konings, aan 's Rijks Werf plegtig ontvangen worden door den Vice-Ad- miraal en buitengewonen Adjudant Rijk, als Minister van Marine, en den Opper-Stalmeester Graaf van Rechteren, als Groot-Offi cier van 'sKonings Huis; tot hetzelfde einde zullen aldaar tegen woordig zijn de Gouverneur der Provincie Zuid-Hollanden de Generaal-Majoorbuitengewoon Adjudant des Konings, waarne mende Provinciale Kommandant. Dadelijk na de ontscheping wordt de kist overgebragt naar de groote zaal van dat gebouw, en geplaatst op de estrade van den Troonde zaal zal zijn ge drapeerd, en verlicht met waskaarsen; terwijl de Rijkssieraden, benevens de Ridderorden, op labouretten daaromhenen zullen worden geplaatst. De bewaring van het Koninklijk Lijk aldaar zal worden toe vertrouwd aan den Opper-Kamerheer, en aan de dienstdoende Adjudanten van Wijlen Zijne Majesteit. 8. Bij hel naderen der Stad zullen van 's Lands Schepen van Oorlog de vlaggen en de wimpels ter halver stok waaijende equipagien zullen in het want paraderen; gelijktijdig zal een Koninklijk saluut van 101 minuutschoten gedaan worden.

Leydse Courant | 1849 | | pagina 5