KENNISGEVING. BINNENLANDSCHE BEBJGTEN. B UITENL A NDSCHE BEBIGTEN stroom, Jan Hendrik Wijnstroom, Antlionie Johannes Zuur, Jacobas Josephns Zuur Burgemeester en Wethouders voornoemd maken voorts bekend, dat boven dien het Proces-verbaal van stemopneming, van heden at" gedurende acht dagenter Secretarie dezer Stad zal ter visie liggen. DU RIEU, Ley den, 20 September 1848. Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEYDEN geven bij deze kennis aan de Ingezetenen dezer Stad, dat in de Vergadering van den Edel- Achtb. Raad, op heden gehouden, bij stemopneming gebleken is, dat door de stemgeregtigde Ingezetenen, ter vervanging van het aftredende een derde deel der Kiezers, en ter vervulling van drie opengevallen plaatsen, bij meer derheid van stemmen zijn verkozen de Hecrcn Pieter Hendrik Baron Taets van Ame- rongen tot Natewisch. Prof. Johan Rudolf Thorbccke. Cornelius Wilhelmus Marinus Roskes. Cornelis Dros. Prof. Jan Bake. Mr. Johannes Tiberius Bodel Nyenhuis. Caspar us de Frcmery. Adrianus Cornelis Leembruggen, bij het lot tegen den Heer Cornelis Leembruggen, naar aanleiding van Art. 23. 3". Mr. Iman Bonifacius Cornelis Peter Cau. Prof. Hendrik Willem Tydeman. Prof. Hendrik Cock. Mr. Karei Jan Frederik Cornelis Knep- pelhout. Dr. Rein hard Pieter Anne Dozy. Mr. Joel Emanuel Goudsmit. Mr. Johannes Gerard La Lau. Alsmede ter vervulling der buitengewone vacatures ontstaan door het over lijden van de Heercn Jacobus Cornelis Broers en Gerardus Sandifort, alsmede door de woonplaatsverandering van den Heer Mr. Herman Adriaan Nederburgh, die op den 30slen September 1854 zouden hebben moeten aftreden, de Heeren: Jhr. Mr. Isaac Lambertus Cremer van Hendrik Roelof de Breuk. den Berch van Heemstede. Johannes Henricus Jacobus Groothols. De laatste na gedane loting met de Heeren Theodorus Wilhelmus van den Aardwegh en Willem Cornelis de Sain, die gelijke stemmen verkregen heb ben bestaande alzoo het Kieskollegie dezer Stad uit de navolgende Heeren Mr. Pieter Glaudins Hubrecht. Dr. Cornelis Willem Hendrik van Kaathoven. Willem Pieter Kluit. Mr. Karei Jan Frederik Cornelis Knep- pclhout. Mr. Johannes Gerard La Lau. Adrianus Cornelis Leembruggen. Abraham Librecht Lezwyn. Johannes Benjamin de Moen. Abraham Montagne, Jz. Dr. Theodoor Muller Massis. Mr. Herman Obreen. Jhr. Mr. Jacobus Nicolaas van Putt- kammer. Paul du Rieu. Cornelis Wilhelmus Marinus Roskes. Mr. Albert Otto Ernst Grave van Lim burg Stirum. Prof. Johan Rudolph Thorbecke. Pieter Hendrik Baron Taets van Ame- rongen tot Natewisch. Prof. Hendrik Willem Tydeman. Gerardus Hubertus -Ysselsteyn. Jan Zuurdeeg. Dr. Paulus Godfried van Hoorn. Welke tot op den 30®ten September 1851bet Kieskollegie dezer Stad zullen uitmaken, behoudens echter de bepalingen, vastgesteld bij Zijner Majesteits besluit van den 24slcn December 1829N°. 123omtrent de vervulling der buitengewone vacatures. Aldus gedaan en gearresteerd bij H. H. Burgemeester en Wethouders der Stad Leyden, op den 20sten September 1848. DU RIEU. Ter ordonnantie van dezelve v. PUTTKAMMER. Prof. Cornelis Jacobus van Assen. Prof. Jan Bake. Anthony Bcrnardus BarkeyNz. Jhr. Mr. Isaac Lambertus Cremer van den Berch van Heemstede. Abraham Blussé de Jonge. Mr. Johannes Tiberius Bodel Nycnhuis. Prof Antonius Henricus van der Boon Mcsch. Hendrik Boelof de Breuk. Mr. Jean Comcille Bucaille. Mr. Iman Bonifacius Cornelis Peter Cau. Prof. Hendrik Cock. Mr. Andries Abraham Dillié. Dr. Francois Dozy. Dr. Rcinhard Pieter Anne Dozy. Cornelis Dros. Benjamin Eigeman. Casparus de Fremery. Mr. Hugo Gevers. Mr. Joël Emanuel Goudsmit. Johannes Henrikus Jacobus Groothols. Abraham HarteveltJz. Pieter van Heinercn. Jan van Hcukelom Jr. AKAUEMIE-NIEUWg. LEYDEN, 23 September. Heden aanvaardde de Heer E. W. Krieger, Med. Chir. et Art. Obst. Doctor, het Hoogleeraarsambt in de Geneeskundige Faculteit aan onze Hoogeschool met het houden eener plegtige redevoering: de progressibusquos nostra praesertim aetate per Anatomiam Pathologicam fecit Ghirurgiadat is: over de vorderingen der Heelkunde in onzen tijddoor de ziektekun dige Ontleedkunde. Vervolgens aanvaardde de Heer A. E. Simon Thomas, Med. Chir. et Art. Obst. Doctor, het Buitengewoon Hooglccraarambt in voornoemde Faculteit, door het houden eener plegtige redevoering: de rite instauranda Institutione de arte Obstetriciadat is: over de doelmatige inrigting van het Onder wijs in de Verloskunde. UTRECHT22 September, lieden hield de Heer Mr. B. J. L. de Geer, Buitengewoon Hoogleeraar in de Regtsgeleerdbeidalhier, in het Groot-Auditorium, zijne inwijdings-redc, waarin hij over de tijdvakken der regtsgeleerdheid aelates jurisprudenliae) handelde. KERKNIEUWS. LEEUWARDEN19 September. De Kerkeraad der Nederd. Herv. gemeente alhier, heeft uit het bevorens gemelde drietaltot Leeraar dezer gemeente beroepen den Wel-Eerw. Z. Gel. Heer J. F. Blaauw Predikant te Renswoude. LEYDEN, 23 September. Wij vernemen dat het Prov. Gcregtshof van Zuid-Holland den 20sten dezer beslist beeft, dat er in den tegenwoordigen stand der zaak geene genoegzame gronden aanwezig zijn, om aan de ingediende klagte aangaande het gebeurde in het Huiszittenhuis gevolg te kunnen geven. 's GRAVENHAGE23 September. Z. M. heeft benoemd tot Substituut-Officier bij de Arrondissements-Rcgt- bank te Roermond Mr. van den BerghAdvocaat aldaar. De Baron Mr. A. W. van Pallandt van Beerse, President van hel Prov. Geregtshof van Overijsselheeft als lid van de Eerste Kamer bedankt. In de Zitting der Tweede Kamer van gisteren heeft de Voorzitter kennis gegeven dat de Heer F. S. Op ten Noort, buitengewoon lid voor Gelderland, thans insgelijks eene nieuwe verklaring van het hoofd van het bestuur zijner woonplaats heeft overgelegden dien ten gevolge zitting heeft genomen. Tot rapporteurs voor de ontwerpen van wet zijn gekozen de heeren van NaamenWichersvan Twist, van Goltsteinden Tex, van Panhuys en van Becck Vollenhoven. De Meer Gevers stelt voor om, even als in de gewone Kamer, hun verslag te doen drukken en ronddeclenen alzoo niet af te wachten de antwoorden der Regering, en de beslissing der Commissie, of er een nader onderzoek zal dienen plaats te hebben. Zoo ooitis het bij deze gewigtige aangelegen heid nuttig en noodzakelijk, dat men spoedig met het gevoelen der afdeelin- gen worde bekend gemaakt, ter voorbereiding tot de beraadslagingen. Dat voorstel wordt algemeen ondersteund en alzoo besloten. De Commissie doet verslag omtrent vijf adressen ten opzigte der Grondwets herziening, waarbij op de aanneming der veranderingen wordt aangedrongen en stelt voor om ze ter griffie te doen nederlegganwaartoe besloten wordt. De Heer Storm van 's Gravezande verlangde ook toezending aan den Raad van Ministers, dat wordt afgestemd. Hij vraagt het woord, en zegt dat hij dit hoofdzakelijk verlangde om het adres van leden der Hervormde gemeente te Willemstad, die aandringen op de afschaffing van het collatieregt. Hij zegt dat zijne Katholijke medeburgers vrij algemeen te vrede zijn met de bepalin gen van vrijheid van godsdienst en onderwijs. Hij zelf verlangt dat ook zijne protestantsche landgenooten die vrijheid zullen hebben. Met verba zing vernam hij dat dit regt zelfs door een Katholijk prelaat en door een Israëliet is uitgeoefend; hij heeft ook gezien dat door den Minister der Her vormde Eeredienst eene Commissie is ingesteldom examina's te houden voor het godsdienstig Israëlitisch onderwijs, en daarom wilde hij als blijk van belangstelling die adressen opzenden, daar die vrijheid hem ter harte gaat en hij steeds het zijne tot hare vestiging wil bijdragen. Den 5den dezer heeft de Arrondissemcnts-Regtbank tc dezer stede opge maakt het volgende drietal Candidaten, ter vervulling der opengevallene be trekking van Kantonregtcr tc Delft; cn zulks ter vervanging van wijlen den Heer Mr. S. Roosendaalde Heeren 1°. Mr. S. Hartog Heysplaatsvervan gend Kantonregter aldaar; 2°. Mr. C. E. Overgaauw I'ennis, Griffier van dat Kantongeregten 3°. Mr. H. P. J. Tollens, Kantonregter te Noordwijk. Men verneemt, dat er ook omstreeks 80 man van het regement lan siers en van de rijdende artillerie, die alhier in garnizoen liggen, voordo Oost Indië dienst hebben genomen. ROTTERDAM, 22 September. In de veiling van Java-indigo en Java-cochenillegisteren door de Nederl. Handel-Maatschappij alhier gehouden, is alles verkocht, de indigo voor ƒ1.45 lot 3.70 en de cochenille van ƒ1.30 tot 2.85. AMSTERDAM22 September. Z. M. heeft onlangs bekrachtigd de statuten der Zeil-en Roei-vereeniging die te Amsterdam is opgerigt. Tevens heeft het den Koning behaagdhet Beschermheerschap over de vcreenigingdat hem was aangebodenaan te nemen. ENGELAN». LONDEN, 21 September. Volgens de laatste berigten blijven de zaken van Ierland in den vorigen toestand de rust was in de laatste dagen niet erg verstoordmaar het land werd door benden van 30 tot 50 man afgcloopendie veel vee en goedcreu roofden. In den laatsten lijd was de bedrijvigheid te Manchester vermeerderd, doch in de vcrloopcn week zijn weder ruim 500 fabrijkarbciders ontslagen.

Leydse Courant | 1848 | | pagina 2