inwoners dezer provincie, overeenkomstig de bevelen «elke hij van Rege ringswege ontvangen heeft: Dat een besluit, den 19',en Julij 1848, door de nationale vergadering van Frankfort genomen bij velen het denkbeeld heeft doen ontslaandat de scheiding van het Hertogdom van Nederland cene uitgemaakte en erkende zaak is «Dat een dergelijk denkbeeld ten gevolge kan hebben stoornis der rust en miskenning van het wettig gezag «Dat Z. M. de Koning der Nederlanden, zoo door de Grondwet als door zijn' eed en door de tractaten, verpligl is, Limburg overeenkomstig de wet ten van het land te besturenen de onschendbaarheid van het grondgebied des Koningsrijks te bandhaven oDat de wettige toestand van Limburg, welke reeds gedurende 8 achter eenvolgende jaren bestaan heeft en algemeen erkend is geworden, kan noch mag ophouden dan met toestemming des Konings en goedkeuring der wetge vende magt. Limburgers J Uit dien staat van zaken vloeit voort, dat het wettig gezag des Konings moet zijn en blijven geëerbiedigd. «Blijft dus rustig, onderwerpt u aan de orde en aan de wet. Het welbe grepen belang en het heil van Limburg vorderen zulks. «Onlusten en geweld hebben nooit tot heil van een land of eene stad gestrekt, doch steeds tot verderf en tallooze rampen geleid. «Wacht, dien ten gevolge, kalm en rustig, en met het oog op de be staande tractaten, dat de toekomst door de Doorluchtige partijen geregeld zij, en zijt gereed, u tegen eiken geweldda ligen aanval te verzetten, waar aan de personende eigendommen of wettige overheden mogten blootge steld zijn. «Ofschoon de gestrengste krijgstucht in acht nemende, zal de militaire magt van den Staat elke inbreuk op de orde en rust, evenzeer als eiken aanval op het wettig gezag, krachtdadig weten te bedwingen. Hare roeping' is niet den krijg in deze streken te brengen maar alleen de kracht der wet en uw aller veiligheid te doen eerbiedigen." Ook de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier heeft ren adres aan Z. SI. gezonden, om hem dringend te verzoeken, niet te berusten in het besluit van de Frankforter vergadering. BUITEjNLAJNDSCHE BERJGTEJN. ENGELAND, LONDEN, 29 Julij. Telcgraphische berigten omtrent het uitbarsten van een opstand in Ierland, zijn gebleken valsch te zijn geweest. Te Dublin en ook in de Graafschappen was het gisteren avond nog rustig. De policie heeft te Dublin op de druk kerij van het dagblad the Nation eenen inval gedaanelf werklieden ge vangen genomen en op al de papieren in het bureau beslag gelegd. Er zijn belooningcn van 500300 uitgeloofd voor de gevangeneming van Smith O'Brien, Meagher, Dillion en Doheny. De clubs te Cork, te Carrick en Süir nemen toe in tal en magt. Te Waterford ligt een oorlogs stoomboot met geladen geschut naar de stad gerigt, gereed, en bovendien is er een troepen kamp gevestigd, waartoe de plaats met geweld in bezit is genomen. De Lórd-Luitenant Graaf Clarendon heeft zijne gemalin en kinderen naar Londen gezonden uit vrees voor oproer te Dublin. Voorts neemt men alle mogelijke maatregelen van voorzorg, boudt kabinetsraden en neemt volks leiders gevangen; doch zal het opgewonden volk met dat al, moeilijk op den duur kunnen bedwingen, dat van dag tot dag dreigender houding aanneemt en de toestand van Ierland meer en meer zeer bedenkelijk maakt. FRANKRIJK. PARIJS, 30 Julij. De Nationale Vergadering heeft het besluit der Regering van 20 Maart, betreffende de instelling van tontines enz. nietig verklaard en bepaald dat de bij dat besluit reeds gestorte gelden in 5 pCt. renten zullen teruggegeven worden. Verder is het crediet van 5,500,000 fr. goedgestemd voor de mobiele garde gedurende de dienst van 1848. Wederom is een Generaal, Damesrne, aan zijne wonden in Junij bekomen, overleden, Men zegt dat de Nationale Vergadering den 25stcD Augustus voor eene maand vacantic zou nemen. Van de 15 bureaux der Commissie van constitutie hebben zich 14 voor ééne Kamer verklaard. In de kazerne van Rueil is een vrceselijk ongelnk gebeurd. Bij de komst van een bataillon was een 1200-tal matrassen op de plaats gelegd en door cene noodlottige omstandigheid, hoe weet men niet, ontstond er brand in die tot de ziekenzaal oversloeg en vijf soldaten geheel tot asch verbrandde. Ook de stal geraakte in brand en kostte aan twaalf paarden het leven. Men zegt dat, op eenige weinige uitzonderingen na, van wege de Regering eene algemeene amnestie zal worden uitgeschreventen behoeve der gevangenen ter zake van het jongste oproer. Hun geheel getal bedraagt thans 9179. De beraadslagingen over het ontwerp nopens de clubs is ten einde ge- bragt. Het is met eene meerderheid van 629 tegen 100 stemifien goedge keurd. Een lid heeft aangemerktdatonder zoodanige wethet voortaan moeijelijkcr dan onder de vorige Regering zal zijneen banket tot stand te brengen. ITALIË, ROME, 20 Julij. Het antwoord van den Paus op het adres van de Kamer van Afgevaardig den heeft deze stad in gisting gebragtmen bedreigt hemzich aan Karei Albert te zullen aansluiten. Twee renboden zijn naar Romagna vertrokken, om zich omtrent den geest der bevolking dier provincie te vergewissen. De Minister Mamiani heeft eene circulaire uitgevaardigd, waarbij de over heden worden uitgenoodigd de nationale garde te hulp te komen en het ge regelde leger door eene nieuwe ligting van Karabiniers en soldaten aan te vul len. Elke opstand moet voorgekomen en onderdrukt worden: en de van laauwheid beschuldigde overheden zullen dadelijk voor het Ministerie ter ver antwoording worden geroepen. Ten gevolge der bezetting van Ferrara, zou de Paus van zijne vredelie vende plannen hebben afgezien en zich aan de oorlogsgezinde partij aangesloten. De vier Legatiën en een gedeelte der Marken zijn tegen het gezag van den Paus opgestaan en wel uit hoofde van den geest van achteruitgang, welken men in het antwoord van den Paus op het adres der Afgevaardigden opmerkt. Men beraadslaagde in de Legatiën over de partij, welke men te kiezen had; sommigen waren voor de onmiddelijke aansluiting aan het Koningrijk van Opper-ltalië, anderen weder voor eene vereeniging met Toscane. Eindelijk zou men overgegaan zijn tot het benoemen van eene voorloopige regering, die zich vóór alles zou bezig houden met al hetgeen den oorlog betreft en hande lende geheel onafhankelijk van Rome. De regering, die haren zetel te Bo logna hebben zal, is onder voorzitting van den Graaf Bianchide HH. Anto- nini en Canuti zijn er leden van. Indien dit berigt zich bevestigt, dan is de eerste slap geschied tot een algcheelen afval der Legatiën van den H. Stoel. Een buitengewoon berigt te Parijs ontvangen meldt, dat er in alle ste den van den Kerkdijken Staat petitiën gctcekend werden, waarbij de tusschen- komst van Frankrijk wordt verzocht. De tijdingen uit Lombardye zijn gunstig voor de zaak der Ilaliaanschc vrijheid. Het Oostenrijksche garnizoen van Verona, een uitval beproefd heb bende, is teruggeslagen en heeft 3600 man zoo aan gevangenen als gedooden en gewonden verloren. Een andere uitval der Oostenrijkers uit Mantua is niet gelukkiger geweest, daar moeten 7000 Oostenrijkers door 4000 Romeinen, Toskancrs en Napolilanen teruggeslagen zijn. Eindelijk hebben de Picmonte- zen een legerkorps van 17,000 man Oostenrijkers geslagen, die het garnizoen van Verona te hulp wilden komen. Daarentegen zijn de Italianen door de Oostenrijkers nabij Villa Franca gedurende den nacht, verslagen en tot voor Pcchiera teruggedreven. Op den 19den zou Verona gebombardeerd worden. De Gazette Nationale Suisse van den 28sten meldt, dat berigten uit Milaan van den 27sten te kennen geven dat er eindelijk lusschen de Oosten rijksche en Italiaansche troepen een groote slag was geleverdde eerste ver slagen waren en vele gevangenen enz. hadden verloren. De slag zou hebben plaats gehad tusschen Villa Franca en Verona, docb de nadere bijzonderheden ontbreken nog. Berigten uit Rome van den 22sten, te Parijs door buitengewone gele genheid ontvangen, melden, dat het volk en de Kamer der Vertegenwoor digers eene voorloopige regering hadden aangesteld daar het den Paus niet meer gelukt was een nieuw Ministerie bijeen te brengen. Te Genua zijn eenige Jesuilen die uit Sardinië kwamen en veel geld bij zich hadden, gevangen genomen. Er heerschte in die stad den 231,r5 cene sterke gisting. PRUISSES. BERLIJN, 28 Julij. De Minister van Buitenlandsche Zaken heeft hekend gemaaktdat de on derhandelingen over den wapenstilstand met Denemarken die den 25stcn is op geheven geheel waren afgebroken. Er waren door de Dcencn sedert weder om schepen genomen. LUXEMBURG. 26 Julij. De nieuwe constitutie zal met 1°. Augustus en de wet op de reglcrlijke organisatie met 1°. October worden ingevoerd. Bij besluit van den 21ste[« dezer is met 1°. Augustus eervol ontslag verleend aan den Heer de la Fontaine, Gouverneur van het Groothertogdom; aan de tleeren Ulvcling, Pescatore en Simins, regeringsraden, en aan den Heer Jurion, Secretaris-Generaal der Stenden en van den Regeringsraad. 1IONGARIE, PESTH, 21 Julij. De Kamer van Afgevaardigden heeft besloten om 50,000 man tot verster king van het Oostenrijksche leger in Italië te zenden. Dit besluit heeft veel opzien gebaardomdat de Kamer weinige dagen geleden nog geheel anders dacht en zelfs verlangde dat de Hongaren, die nu in Italië zijn, zouden te ruggeroepen worden. Onderlussehen zullen de zaken van Italië misschien al lang beslist wezenvoor dat zulk een corps vertrekken zal. FRANKFORT. 29 Julij. In het Daitsch Parlement is door een Oostenrijksch Afgevaardigde liet voorstel gedaan lot afschaffing van den ongehuwden staat der Roomsehc gees telijkenhetgeen door 100 medeleden onderteekend is.

Leydse Courant | 1848 | | pagina 3