NOTIFICATIE. brood, 228 kop aardappelen478 U' plum podding, 456 quiutalen steen kolen, vervolgens kleedercn en deksel. Het getal officieren op de lijst der Marine bedroeg in 1816, 10,487; in 1843, 8111 tlians 7,882. Het getal schepen der zeemagt bedraagt thans 671, waarvan 283 in werkelijke dienst, waaronder 88 stoomschepen van alle grootte. Hetgeen men ten aanzien van Ierland vreesde, geheurt, de gisting na melijk begint zich op nieuw te openharen cn onderscheiden personen vallen weder als slagloffers van den haat des volks. FRAKHRIJfti PARIJS, 6 Jannarij. De Regering moet besloten hebben de overeenkomst tusschen den Hertog van Aumale en Abd-el-Kader te bekrachtigen en hem dus naar Egypte ol Syrië te laten vervoeren. Hem zou voorloopig hel lort Lamalglie bij Toulon aangewezen worden, totdat de Regering van den Onderkoning van Egypte be- rigt ontvangen had, of deze Abd-el-Kader in zijne staten zou willen ontvangen. Gisteren morgen ten vier ure heeft het stoffelijk overschot der Princes het paleis der Tuilleriën verlaten, cn is het, onderanderen begeleid door den Hertog van Nemours, den Prins de JoinviIle en den lleitog van Montpensier, naar Droux vervoerd waar men ten elf ure in den morgen dacht aan te komen wanneer terstond de begrafenis zou plaats hebben. Op dienzelfden tijd is hier in de kapel der Tuilleriën eene lijkdienst gehouden, welke ook door de Prinses de Jointillc en de Hertogin van Montpensier werd bijgewoond. De Studenten van het College de Franco, hebben bij cenen kraehligen brief geprotesteerd tegen den maatregel der Regering, om de voorlezingen van den Hoogleeraar Miehelet te staken. Abd-el-Kader is geen Mahomedaan; een dier toevallen welke zoo dikwijls voor de inname van Algiers plaats hadden, deed hem, benevens zijne familie in handen van zeeroovers vallen, welke al zijrie bloedverwanten vermoord den, doch slechts hem in het leven lieten. De gewezen emir is uit eene Spaansche familie gesproten, welke te Valentia haar verblijf houdt. Een tak dezer familie bestaat daar nog; ook woont er een zijner ooms, met wien hij, naar men zegt, nog in betrekking scheen te staan. BET. «IE. ANTWERPEN, 6 Januarij. Bij Delau-Van Assche, Boekdrukker alhier, is het prospectus eener Nedcr- duitsche Volksbibliotheek uitgekomen. Alle 14 dagen Zou er een boekdeel verschijnen, voor den prijs van 1 frank. Het Huis van Lauernessedoor Mejtifvrouw Toussaint, en Philips van Mamixdoor (W.) [van den] Broes, zijn de twee eerste aangekondigde werken. Voor eenige weken werd er gemeld dat er in Hundelgem, arrondisse ment Audenaarde, een wolf of ander vreeselijk dier rondzwierf, en zelfs de grootste honden des nachts afmaakte; thans vernemen wij dat aldaar, alsook te Diokevenne, alreeds 14 a 15 groole honden verscheurd zijn, van welke men de ingewanden uitgescheurd op de straten gevonden heeft. De in drukking der klaauwen doet vermoeden dat het een wolfhond moet wezen welke, in nood zijnde, ook wel mcnschen zoude aanranden en verscheuren. Vrijdag 11. is te Thourout, in West-Vlaanderende koster gestorven, in den ouderdom van 97 jaren, na de kerk zijner geboortestad 90 jaren lang te hebben gediend. Deze aartsvader woonde niet lang geleden nog al de kerkdiensten hij, was Dclplace genaamd, en heeft 27 kinderen in drie huwelijken verwekt. Op Dingsdag dtn 11 Januai ij 1848. Des voormiddags van 10 tot 2 ure, de bewoners van Wijk 12 en 8. En die van het buiten-territoir der Stad. Op Woensdag den 12 Januarij 1848. Des voormiddags van 10 tot 2 ure, de bewoners van Wijk 4 en 5. Op Donderdag den 13 Januarij 1848. Des voormiddags van 10 tot 2 ure, de bewoners van Wijk 6. Op Vrijdag den 14 Januarij 1848. Des voormiddags van 10 tot 2 ure, de bewoners van Wijk 7 en 8. Vermanende Burgemeester en Wethouders voornoemd wel expressclijk do belanghebbenden, zich door getrouwelijk op te komen, vrij te waren tegen de nadeelige gevolgen, welke uit nalatigheid in deze onvermijdelijk zouden voort- vloeijen; de boven opgegeverie tijdsbepaling in hel oog te houden, en hij de inschrijving zich te voorzien van hunne geboorte acte, alsmede schriftelijk op te geven hunne woonplaats, en het wijk en nummer hunner huizen; ten einde hierdoor voor te komen de onaangenaamheden, welke voor de ingeschre venen volgen moeten uit eene verkeerde spelling van den naam of een abuis in de opgaven der woonplaats, waardoor dikwijls de ingeschrevenen te vergeefs worden gezocht bij oproepingen, welke voor hun wezenlijk belang ge daan worden. Zullende er, van heden af, ter Secretarie gevaceerd worden ter aangifte der geboorte-aden voor diegenen, welke binnen deze stad zijn geboren, 's morgens van 10 tot 1 ure. Aldus gedaan en gepubliceerd, bij 1111. Burgemeester cn Wethouders der stad Levden, op den 3rtcn Januarij 1848. DU RIEU. Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTK.AMMER, KERKNIEUWS. De Delftsche Courant meldtdat het Z. M. den Koning dezer dagen be haagd heeft handopening te verleenen tol het beroepen van een Predikant bij de Walsche Gemeente in genoemde stad, echter op een verminderd trakte ment. Uit eene door den Minister voor de zaken der Hervormde Eeredienst, enz. aangebodene nominatie, tot vervulling der Predikantsplaats in de Hervormde Gemeente van Gieterveen, zijnde cene Koninklijk collatie, heeft Z. M. tot Predikant aldaar benoemd, den Heer C. Muller Sissingh; en voorts aan den Heer C. L. P. Mctelerkamp, Predikant bij de Hervormd Gemeente te Muiden, eervol emeritaat verleend ingaande 1 Maart 1848. CORRESPOWREWTTE. Aan de Redactie van de Leydsehe Courant. Herhaalde malen de opmerking door ons en vele anderen gemaakt zijnde, dat de berigten van hier aan de Redactie van het Algemeen Handelsblad toegezonden, van cene aan onze stad partijdige zijde schijnen le komen, viel het ons deze weck weder in het oog, toen wij in de vermelding van de eerste Gaz-verliehtinghet woord eindelijk vonden. Wij gelooven niet dat er eenige grond bestaat om dit woord te bezigen. Veeleer zoude ieder onpartijdig onderzoeker zich kunnen overtuigen van den spoedigen voortgang cn beëindiging eener aan zoo vele moeijelijkheden onder hevige Inrigting, vooral in eene stad zoo groot in omvang eh zoo zeer met water doorsneden. Het is ons doel, de redactie van het Handelsblad door middel van uw blad onze opmerkingen bekend te maken. Vertrouwende dat het haar bij alle za ken en omstandigheden om waarheid te doen zijnde, aangenaam zal wezen te worden ingelicht. Voor de plaatsing UEd. dank betuigende, heb ik de eer te zijn, UEd. Dr. A. ARFERTENTIEN. Heden beviel voorspoedig van cenen welgeschapen ZOON, J. C. E. LEEM- BRUGGEN, geliefde Echtgenoot van G. LEEMBRUGGEN, Jz. illllegom, 7 Januarij 1848. Ons jongste Kindje, bijna 10 maanden oud, overleed heden morgen aan de gevolgen der kinkhoest. Levden, j. R. van den BERG. 7 Januarij 1848. A. L. van den BERG, Ddvmaer van Twist. Heden behaagde het de Voorzienigheid, mijne geliefde Eehtgenoote Mejuf- vrouw ELIZABETH PANTZER, eerder Weduwe van wijlen den Heer J. H. de Meere, in den ouderdom van 32 jarenna voorzien te zijn geweest van de genademiddelen onzer Godsdienst, tot zich te nemen. Wat ik in rlezc ofschoon kortstondige doch gelukkige Vereeniging van 11 maandenmet mijne 6 lievelingen in haar verlies, kunnen zij gevoelen, welke de overledene in haren minnelijken omgang gekend hebben, terwijl mijn vertrouwen alleen op Hem berust bij wiens wijzo beschikkingen het ons betaamt te zwijgen, LeïDBN 8 Januarij 1848. J. tl. SMITS. STABS BERIGTEN. ,1 'atitumle Jfiïlitie. Ligting van bet Jaar 1848. Oproeping tot de Inschrijving. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEYDEN, gezien hebbende art. 51, 52, 53, 56. 57, 60 tot 68, en 166 der wet van den 8ste" Januarij 1817, alsmede art. 5 der wet,-van den 27 April 1820; Brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen riezer Stad, alsmede van hen,-die vroeger onder de Gemeenten Oegstgeest, Leyderdorp en Soeterwoude woonachtig zijn geweest, doch, volgens de laatstelijk opgenomen grens scheiding. tot het gebied dezer Stad zijn overgegaan, dat de inschrijving voor de ligting der Nationale Militie, van dit jaar, geschieden moet voor de zoodanigen welke geboren zijn in het jaar 1829. Dat alle Ingezetenen zonder onderscheid, welke redenen lot vrijstelling van de dienst zij ook zouden mogen hebben, en of zij zich tegenwoordig of af wezend ot in Militaire dienst bevinden, verpligt zijn zich te doen inschrij ven; dat Ouders, Vuogden of Bloedverwanten, in deze, voor hunne naast- hestaanden of pupillen, mitsgaders Regenten van publieke Gestichten voor de onder hun lulieer «taanden, de belangen moeten behartigen, door de bij de wet gevorderde opgave te doen, en daarvoor verantwoordelijk zijn. Dat onder de Ingezetenen ten deze ook worden gerekend de vreemdelingen, die den zetel van hun vermogen of hun verblijf in het Koningrijk komen vestigen; alzoo zij, even als de Inboorlingen, verpligt zijn mede te werken tot de gemeenschappelijke verdediging van den Staat, welke hun veiligheid cn bescherming verleent. En roepen dien ten gevolge op, al de in de termen vallende Ingezetenen, ma te compareren in een der vertrekken van het Raadhuis:

Leydse Courant | 1848 | | pagina 3