OMSCHRIJVING der POSTEN tan UITGAAF. Transport Voor liet 5/6 jaar onderhoud van den havcndam te Ooltgensplaat Voor het 5/6 onderhoudsjaer van de sluis aan de haven van Schoonhoven Voor het 5/6 jaar onderhoud van de sluis, ge naamd het Mallegat, te Gouda Voor het 5/6 jaar onderhoud van de Donkere sluis te Gouda Voor het 5/6 jaar onderhoud van de Goudsche sluis aan den Rijn onder Alphen Voor onderhoud en herstellingen der Lingexverken Voor de uitdieping des IJssels, zijnde het gedeelte van die rivier voor de stad Gouda Voor instandhouding van het veer te JJsselmonde, zijnde het 2/3 jaar Bijdrage in de kosten van droogmaking van het Haarlemmer meer, zijnde het 8/10 jaar. Bijdrage voor de Zuidwillemsvaart, 20/21 jaar Tegemoetkoming in de verbetering der wegen tot algemeene communicatie dienende Voor het 5/6jaarvandeduinbeplantingopGoedereede Tegemoetkoming van Delfland in de duinbeplanting VIJFDE HOOFDSTUK. Bijdrage in de kosten van de genees-, heel- en verloskundige school te Rotterdam Geneeskundige behandeling in epidemische ziekten Voor onkosten in verband met de daarstelling en opbouw van het krankzinnigenhuis t) ZESDE HOOFDSTUK. Voor subsidiënte verleenen aan kerken en pasto" rijen van de Hervormde en andere eerediensten Voor subsidiënte verleenen aan kerken en pasto rijen van de Roomsch Katholijke kerk ZEVENDE HOOFDSTUK. Toelage aan de Waalsche Diakonie te 's Gravenhage 2) Voor subsidiën aan gemeententot onderhoud van behoeftige krankzinnigen ACHTSTE HOOFDSTUK. Toelage aan de stad 'sGravenhage, voorde mu- zijk- en zangschool 3) Subsidiën tot herstel en opbouw van schoolgebou wen en voor schoolonderwijzers NEGENDE HOOFDSTUK. Voor tegemoetkoming aan veeartsen Voor de stoomsleepdienst aan de Maas en Goede reede, 4/5 jaar TIENDE HOOFDSTUK. Voor onvoorziene en niet te berekenen uitgaven Totaal Bedrag. ƒ90745 375 861 1075 430 590 15500 240 300 30000 12986 6000 1250 1800 2500 1000 32534 ƒ10500 3500 300 2000 2000 15000 1000 Memor. 60 Bedrag. ƒ36615 162153 ƒ10110 46 ƒ36034 ƒ14000 2300 ƒ17000 1000 ƒ10110 14 279212 46 60 De gelden van deze post zullen nu bij de plaats gehad hebbende afstem ming der stichting van een krankzinnigenhuisgrootendeels beschikbaar worden. 23) De provincialitcit van beide deze posten zal menigeen welligt vrij be denkelijk voorkomen. 'sGRAVENHAGE, 24 Julij. In de Zitting der Tweede Kamer van gisteren is besloten, dat over het voorstel van deu Heer Hoffman zal worden beraadslaagd op aanstaanden Maandag. De President stelt voor, om den aanvang der beraadslagingen over de be- grootings-wetten te bepalen op aanstaanden Dingsdag. Bij hoofdelijke omvrage wordt dit voorstelmet eene meerderheid van 32 tegen 15 stemmen, verworpen; zoodat de dag der beraadslaging nader zal worden bepaald. De Commissie voor de verzoekschriften heeft hierna verslag gedaan omtrent een aantal adressenhoudende bezwaren tegen de voorgestelde afschaffing van den accijns op de rogge en verhooging der opcenten op het personeel enz. Vervolgens is beraadslaagd over het ontwerp van wettot opheffing van het bijzondere fonds voor de proceskosten. Het ontwerp is aangenomenmet 48 stemmen tegen eene (die van den Heer Hoffman). Vervolgens is de vergadering, waarschijnlijk tot Maandag aanstaande, ge scheiden. ROTTERDAM, 23 Julij. Gisteren leverde onze stad voor de tweede maalhet schouwspel op van eencn wedstrijduitgeschreven door de Koninklijke Jacht-CIub. Ten half 9 ure werd de vlag geheschen van de tribune, die even als ten vorige jare bij den Veerdam naar Kalcndrechl opgeslagen en zeer sierlijk gedrapeerd was. Zij prijkte daarenboven ter regterzijde met het wapen van Rotterdamter linker zijde met dat van Amsterdam en in het midden met dat der Jacht-CIub. Een goed bezet orkest, zamengesteld uit leden van het corps muziekanten der stedelijke schutterij dezer staddeed zich aan de regterzijde hooren. Lang zamerhand begonnen de leden op te komen en in de tribune plaats te nemen; en toen eindelijk ten 10 ure Z. K. 11. Prins Hendrik met zijn' Adjudant aankwam werd kort daarop het sein gegevendat de wedstrijd een aanvang zou nemen. Dezelve werd geopend door N°. 1zijnde vierriems Gieken alleen de Zwaluw, toebehoorende aan de roeiclub Eendragt van deze stad, en de Mos, van de roeiclub Amicitia, mede alhier, nauien aan denzelven deel; de eerste behaalde den prijs. Daarop was N°. 10 aan de beurt, zijnde een wedstrijd van overdekte Kot ters, Schoeners en andere scherpe vaartuigen, waarin de Komeet den prijs verwierf. Ten ongeveer 11 ure kwamen HH, KK. HH. de Prins van Oranje en de Erlgroothertog van Saksen-Weimar Eisenach, alsmede Zijne Exc. de Minister van Marine Rijk, met het stoomjagt de Leeuw, waarop de strijd N°. 2 voor vierriems Gieken, geschikt om in open zee gebezigd te worden, aanving, van welke vaartuigen de prijs werd behaald door de Zeemeeuwtoebehoorende aan den Heer A. van Hoboken alhier. Even na het vertrek dezer vaartuigen nam het mastklimmen een aan vang, dat een geruimen tijd aanhield. Vervolgens werd het sein geheschen voor N°. 11, overdekte platbodem zeilvaartuigenen daarna voor N°. 4, zes- riems Gieken, waarbij de Topaas, toebehoorende aan Z. K. H. den Prins van Oranje, den prijs heeft gewonnen. Daarop volgde het sein voor N°. 12Scheepsbarkassenen iets later voor N°. 3vijfriems Walvischsloepenin welken wedstrijd de Maas den prijs be haalde. Behalve door de bovengenoemde hooge personen is het feest ook nog vereerd gevorden door de tegenwoordigheid van den Schout-bij-Nacht Koop man, den Admiraal Machielsen en de Generaals de Klerk en van Stirum. Na den afloop heeft in het Hötel des Pays-Bas een prachtig diner onder de leden plaats gehad. Het feest is des avonds besloten met een groot vuurwerk aan de overzijde van de Maas. ARNHEM, 21 Julij. De Commissie ter feest-regeling voor het derde Nederrijnsch-Nederlandsche zangersfeest, op den 14<tcn en isden Augustus e. k. alhier te vierenheeft het volgende programma bepaald Eersten dag (des avonds ten 6 ure) gezamenlijke uitvoering. Directeuren de Heeren L. Bischoff uit AVezel en C. Wilhelm uit Crefeld. iste Afdeeling: 1°. Der Herr is König, motett van B. Klein; 2°. Die Ka- pelle, koor van C. Kreutzer; 3°. Avondzang, koor van B. van Bree4°. Nor- manns-Sang, koor van Kücken. 2de Afdeeling: 5°. Der Herr ist mein Mirt, motett van B. Klein; 6°.Meeres- Stille und glükiiehe Fahrt, koor van C. L..Fischer, met orchest; 7°. Abend- Lied, koor van Kuhlau; 8°. Het lied der Hoog- en Nederduitschers aan den Rijn, koor van C. A. Bertelmann. 3lle Afdeeling: 9". Festgesang an die Künstler, koor van F. Mendelssohn, met orchest; 10°. An den Sonnenschein koor van v. Lachner; 11°. Jager- Koor, van W. Smits; 12°. Het Nederlandsche Volkslied, van J. W. Wilms 13". Des Dentschen Vaterland, van Reichardt. Tweeden dag (des avonds ten 6 ure.) 1°. Tot inleiding: een koor, gezongen door alle zangers; 2°. Opvoering van zangstukkendoor afzonderlijke liedertafels en vereenigingenals van Amsterdam Arnhem Crefeld Elberfeld NijmegenRotterdam Wezel Xanten, Rees en Bochold, en tot slot een koor, gezongen door alle zangers. Hierna Feesthal. De entrée isvoor de beide dagen te zamen 3 gulden voor iederen dag afzonderlijk 2 gulden. APELDOORN, 21 Julij. Z. M. de Koning van Wurtemberg wordt Maandag op het Loo verwacht om er tot Woensdag te blijven, en zich dan met den Prins en Prinses van Oranje naar 's Gravenhage te begeven. BUITEPïLAJNDSCHE EERJGTEN. OOST-IN ©IE. BATAVIA, 24 Mei. Bij besluit van den 22sten April heeft de Gouverneur-Generaal, met den 25slcn dier maand, geopend eene pakketvaart tnsschen Java en Singapore, meteen van 's lands stoomschepen. Bij besluit van den 23sten April heeft de Gouverneur-Generaal de haven te Macara Kompeh (Sumatra's oostkust) opgenomen onder de havens, die voor den grooten handel zijn opengesteld. Bij besluit van den 16(leD Mei heeft de Gouverneur-Generaal bepaald, dat alle invoer van kopergeld op Java, daaronder begrepen de eilanden Ma dura, Bawean en de Karimongroepvan stonde af aan zal zijn verboden; behalve die duiten, welke door de opvarenden van handelsvaartuigen, aan wal worden gebragt, ter aanschaffing van mond- en andere behoeften voor scheepsgebruikmits niet te boven gaande de som van ƒ5 of 600 duiten voor eiken man.

Leydse Courant | 1847 | | pagina 2