LEYDSCHE COURANT. 1846. MAANDAG, 19 OCTOBER. N°. 125. BmNENLANDSCHE BERIGTEN. Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt De Prijs dor Courant is f 13 in het jaar} de afzonderlijke nommers worden tegen 1(1 Centen afgegeven LEYDEN, 17 October. Gisteren is te Katwijk binnengekomen de schuit n°. 17, van de Kat- wijksclie Maatschappij, met 28,000 stuks hokking. Wij laten hier volgen eene lijst der Leden waaruit de beide Kamers zijn zamengesteldmet bijvoeging van de jaren van aftreding, voor zoo veel de Leden der Tweede Kamer aangaat. EERSTE KAMER. F. A. Graaf van der Goltz. J. W. Dedel. A. AV. Baron van Pallandt van Beerse. Jhr. H. B. Martini. J. II. Baron v. Lijnden v. Lunenburg. Mr. A. G. Vcrheïjen. Jhr. Mr. G. G. Clifford. Mr. C. G. Bijleveld. M. C. W. B". du Tour van Bellinchave. G. Graaf Schimmelpenninck. A. W. J. J. Baron v. Hugenpothv. Aerdt. D. H. Baron Chassé. A. van der Hoop. H. R. Trip. Gr. W. A.v.LimburgStirumNoordwijk. Jhr. Mr.O. van Swinderen van Rensuina. Griffier: J. L. W. Baron de Geer van Jutphaas. TWEEDE KAMER. Aftreding! NOORD-BRABAND. 1847 Mr. J. L. A. Luyben. Mr. J. A. Mutsaers. Mr. L. D. Storm. 1848 Mr. P. Gouverneur. Jhr. L. J. B. van Sasse van Ysselt. 1849 Mr. R. P. Romme. Jhr. Mr. J. O. de Jong van Beek en Donk. Gelderland. 1847 E. W. van Dam van Isselt. Mr. J. M. de Kempenaer. 1848 Mr. M. J. de Man. Mr. R. Scheers van Harenearspel. 1849 Baron C. J. A. van Nagell tot Ampsen. J. T. II. Jhr. Nedermeijer, Rid der van Rosenthal. Züid-Holland. 1847 Mr. P. C. Schooneveld. b M. A. F. H. Hoffman. 1848 Mr. C. B. Nederburgh. Jhr. W. Borecl van Hogelanden. Mr. P. Timmers Verhoeven. A. van Rijckevorsel Hz. 1849 E. P. de Monchy. b Mr. J. C. Faber van Riemsdijk. Jhr. Mr.D.T. Gevers v. Endegeest. Mr. G. W. Verwey-Méjan. b Mr. L. C. Luzac. Mr. S. li. Anemaet. Noord-Holland. 1847 Jhr. H. Backer. Jhr. Mr. P. van Akerlaken. Mr. II. A. van Bleyswijk. Mr. J. J. Uylwerf Sterling. b Mr. J. S. van Naamen. Baron A. W. van Brienen van deGroote Lindt. P. W. Baron de Liedel de Well. M. Piepers. Mr. P. A. Brugmans. MC M. C. van Hall. Jhr. MC W. L. F. C. Ridder van Rappard. J. W. Baron Iluyssen van Kattendyke. Mr. J. G. van Nes. Jhr. Mr. W. J. Junius van Hcrnert. Mr. J. G. Hinlópen. Mr. S. van Weideren Baron Rengers. W. A. Baron Schimmelpenninck van der Oye tot heide de Pollen. H. C. van der Houven. Jaren van Aftreding. 1848 Mr. J. Enschedé. Jhr. Mr. D. Hooft. Mr. G. van Leeuwen. 1849 Mr. J. Corver-Hooft. j> D. Borski. Zeeland. 1847 Mr. A. J. F. Egter van Wissekcrke. 1848 Mr. J. F. Bijleveld. 1849 Mr. J. de Backer. Utrecht. 1847 MU N. P. J. Kien. 1848 Dr. H. Menso. 1849 Baron J. K. van Goltstein. Vriesland. 1847 Mr. N. van Heioma. S. Baron van Heemstra. 1848 MC A. Telting. 1849 Mr. G. Hiddema Jongsma. Jhr. W. H. Lijcklama a Nijeholt. Overijssel. 1847 BaronJ.C. van Haersoltcv. Ilaerst. 1848 MU G. J. Bruce. Mr. W. 11. Cost Jordens. 1849 Mr. A. J. Duymaer van Twist. Groningen. 1847 Mr. H. J. II. Modderman. 1848 C. Star Busmann. 1849 Jhr. Mr. J. E. van Panhnys. Mr. C. M. Nap. Drenthe. 1847 Mp. G. Knipborst. Hertogdom Limburg. 1847 Mr. M. P. II. Strens. 1848 A. II.Baron Miehielsv.Verduynen. 1849 J. J. F. M. Corneli. Griffier: Mr. A. J. van der Ilcim. Uit deze opgave blijkt, dat er in de aanstaande zitting in de Tweede Kamer twee nieuwe leden zitting zullen nemen, als: 1°. de Heer D. Borski, die ge kozen is in plaats van den Heer Mr. C. A. den Tex die verzocht had niet meer in aanmerking te komen en 2° de Heer Mr. C. M. Nap, die gekozen is ter vervanging van den Ileer Mr. B. Wichersdie niet weder is gekozen. Onder de Leden der Tweede Kamer, waarvan wij hierboven de opgave me dedeelden, behoort nog de Heer Mr. M. P. H. Strens, omdat het tot dus verre nog niet officiël gebleken isdat die Heer na zijne benoeming tot Procureur- Generaal bij het Hof in Noord-Braband, voor het lidmaatschap der Tweede Kamer heeft bedankt. Wat hiervan zijzal spoedig na de opening der Ka mers blijken. De Sloompost deelt mede dat de Heer Koens andermaalbij een zeer ontwikkeld adres aan Z. M. toestemming heeft verzocht tot den aanleg van eencn spoorweg in een regte lijn tnsschen Amsterdam en Rotterdam dus over de nagenoeg op bet midden liggenden Goudsluis bij Alphen, waardoor de af stand, die over 'sGravenhage en Haarlem per spoortrein 2j uur bedraagt, dan ongeveer IJ uur zou worden afgelegd. De 's Gravenhaagsche Nieuwsbode spreekt het berigt van den Stoom- post tegen dat het plan tot den aanleg eener haven te Scheveningen geheel vervallen zou zijn. Dit blad beweert dat daarvan nergens eenig stellig blijk bestaat, maar houdt het er voor dat zoodra de verwachte bestekken znllcn zijn ingekomen, 'sKonings beschikking omtrent de uilvoering zal moeten wor den gevraagd. Terwijl er overigens nooit aan gedacht isdat de Spoorweg- Maatschappij alleen de kosten zou dragen, maar dat het alleen in overweging kan komen in hoe verre zij in dezelve kan deelen. In de Staats-Courant van den 17,len dezer, herinnert de Minister van Finantiën de belanghebbenden, dat hel bedrag der abusivclijk in omloop gc- bragte Coupons, hetwelk bij de aflossing of verwisseling der schuldbrieven waartoe ze behoord hebbendagelijks ten kantore van den Agent van het Ministerie te Amsterdam kan worden ontvangenzijnde bij die herinnering eene lijst der nommers van de bedoelde coupons gevoegd, ten bedrage van ongeveer 150 stuks. •sGRAVENHAGE, 16 October. De Staatscommissiebelast met het examineren van personendie in diplomatieke betrekkingen wenschen te treden heel't den 14den eene bijeen komst gehouden in het hötel van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken. Den 13den is te Scheveningen eene tweede haringschuitgevoerd door Stuurman J. Pronk en tocbehoorende aan den Reedcr J. Hoogenraadmet eene lading van ruim 33,000 stuks baring van de steurharingvisscherij onder den Engelscheu wal aangekomen. Dezelve heeft ongeveer 50.de duizend gegolden. De vangst is tot dus verre gering. ROTTERDAM, 16 October. De Heer Kirsch, die eergisteren omstreeks 2 ure, uil de Sociëteit de Harmo nie, zijn 85ste luchtreis beeft ondernomen, is ten 2J ure nadenmiddag neder- gekomen op het land van S. Bon te Hoogeveenstootte daar drie herhaalde malen, verloor een anker en eenige andere voorwerpen, dreef voort tot op het land van den Heer Hartogh Heys, onder Hazerswoude, stootte daar weder en viel uit het schuitje, waarop de ballon plotseling hoog in de lucht werd ge dreven en niet weder is gezien. De Burgemeester van Hazerswoude heeft hier van de waarheid gecertificeerd. De moedige luchtreiziger nog al ernstig aan hoofd en zijde gekwetstis hier teruggekeerd. N. R. C. AMSTERDAM, 15 October. Den 29slcn dezer zal alhier publiek worden geveildde helft in den eigen dom van de Nieutve Amsterdamsclie Courant en Algemeen Handelshlad. De voorwaarden waarop de verkoop zal plaats hebben liggen thans ter inzage ten kantore van den Notaris Lyndrayer alhier. In die voorwaarden komen geene dan bij verkoop van roerende goederen gewone bepalingen voor. Volgens dezelve zal de nieuwe eigenaar reeds in de winsten deelen, die van 1 Januarij 1846 door de onderneming afgeworpen zijn. Dat die winsten niet gering zijn blijkt uit de rekening van winst en verlies over de jaren 1831 tot en met 1845, die bij de veilings-voorwaarden gevoegd is. Daaruit ontwaart men dat het Handelshlad in 1831 aan zuivere winst opleverde 5,453.79 en in 1842 43,707.68; in 1843 53,529.101 in 1844 ƒ49,803.38.! en in 1845 55,842,621. Voor advertenliën is in 1845 ontvangen ƒ60,834.35; voor

Leydse Courant | 1846 | | pagina 1