LEYDSCHE COURANT. N°. 98. MAANDAG, 17 AUGUSTUS. BINNENLANDSCHE BEBIGTEN. De Courant wordt Maandag, Woensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt De Prijs dor Courant is f 12 in het jaar de afzonderlijke nommers worden tegen 10 Centen afgegeven LEYDEN, 15 Augustus. De vereeniging voor dc Nederlandsche Flora zal hare algemeene bijeen komst houden op Vrijdag 21 Augustus aanstaande, des voormiddags te 10 ure, in liet Hotel du Lion d'or alhier. De Sociëteit tot aanmoediging der verbetering van het Paardenras in Nederland heelt bekend gemaakt dat, bij ongenoegzaamheid van inschrijvin gen voor de Wedren N°. 6 van het Programmaop 7 September te Zand- voort, dezelve geen voortgang heeft, doch dat die Wedren, waarvan de prijs van 400 gegeven is door Z. K. 11. Prins Hendrik der Nederlandenop nieuw is uitgeschreven, en de deelneming open blijft tot 1 September, met bepaling dat daaraan alleen deel kunnen nemen inlandsche paarden van allen ouderdom, die sedert 1 Julij dezes jaars met in entrainement zijn geweest. Uit verscheiden oorden van ons vaderland ontvangt men berigtenmel dende dat de aardappelen-ziekte sedert eenige dagen geene vorderingen maakt, doch dat het beschot niet groot is. Den 6den dezer overleed te Andijk in den ouderdom van 90 jaren en 7 maanden, Jacob Ellerluoek, nalatende 7 kinderen en 7 aangehuwde kin deren, 33 kleinkinderen, 50 achter-kleinkinderen, en 6 aehter-achter-klein- tinderen. Tot op hel einde van zijn leven genoot hij het voorregt van eene volmaakte gezondheid en van eenen helderen geest. Het testament van Lodewijk Bonapartegewezen Koning van Holland den dag na zijn overlijden te Florence geopend, zou volgens eenige Fransche dagbladen het volgende zijn Na zijne ziel aan God te hebben aanbevolengeeft hij den wensch te ken nen dat zijn ligchaam vervoerd zal worden naar St. Leu, nabij Parijs, om aldaar bijgezet te worden bij de asch van zijnen vader, Charles Bonaparte, en van zijnen oudsten zoon in 1807 in Holland overleden. Hij verlangt dat het lijk van zijnen tweeden zoonin 1831 in Italië over leden evenzeer derwaarts overgevoerd zal worden. Tot daarstelling van het graf wordt door hem eene som van 60,000 fr. aangewezen. Ik heb, zegt hij, den naam van dit dorp 40 jaren lang gedragen, en ik beminde deze plaats, meer dan eenige andere. De goederen, die hij in Holland bezat, schenkt hij aan het gemeente bestuur van Amsterdam om er jaarlijks de renten van te doen strekken tot bet leenigen van door overslroomingen veroorzaakte rampen. Die goederen bedragen eene waarde van een millioen fr. HÜ vermaakt eene vrij aanzienlijke som aan de armen van Florence. Hij schenkt aan Z. Keiz. II. den Groot-Hertog van Toscane het kolossale borstbeeld, door den beroemden Canova gemaakt van den Keizer Napoleon. Hij verzoekt den Groot-Hertog van Toscane dit aan te nemen, als een blijk zijner erkentelijkheid voor de hem verleende wijkplaats. Aan de Groot-Herto gin van Toscane eene prachtige porseleinen vaas van Sevre. Aan de vier zosters van het hospitaal van St. Leu, in Frankrijk, eene rente van 100 fr. elk. Aan de armen van Civita Nova 2,500 fr. Aan 20 armen van Florence bepaalde pensioenen. Aan zijnen broeder Jerome BonapartePrins van Montfortden eigendom van zijne loge in eene der schouwburgen van Florenceter waarde van 60,000 fr. Aan zijnen neel Napoleon, zoon van den Prins van Montfort, een zeer fraai juweel. Aan zijnen anderen neef Jerome eene gelijksoortige gedachtenis. Aan zijnen neef Don Lodewijk, zoon van den Prins van Canino, zijne schoone landhoeve van de Monticghi, met de daarbij hehoorende landerijen, onderhoorigheden en meubelen, geschat op 200,000 fr. Aan zijnen pupil Francesco Gastel- Vecchio, de somma van 150,000 fr. Na het vermaken van nog eenige mindere legaten aan al zijne bedienden en aan de uitvoerders van zijnen uitersten wil, besluit hij aldus: Al mijne overige goederen, het paleis van Florence, het groote landgoed van Civita Nova enz. enz.; mijne roerende en onroerende goederen, regts- en schuldvorderingen; in één woord, al wat tijdens mijn afsterven mijne erfla ting zal uitmaken, niets uitgezonderd behalve de hierboven gemaakte bepa lingen laat ik aan mijnen algeheelen erfgenaam Napoleon Lodewijkden eenigen mij overgeblevenen zoon; aan welken zoon en erfgenaam ik, als een geheel bijzonder blijk mijner liefde, ook mijn, in mijne boekerij geplaatst Dunkerque vermaak, met al de dccoratiën en gedachtenissen die het bevat, en als blijk van nog meer bijzondere toegenegenheid vermaak ik hem al de voorwerpen, die mij uit St. Helena zijn toegezonden, die aan mijnen broeder den Keizer Napoleon hebben toebehoorden die in een voorbedachtelijk daar toe gemaakt meubel besloten zijn. 's GRAVENHAGE15 Augustus. De Inspecteur-Generaal van de Geneeskundige Dienst der Land- en Zee- magtheeft alle Genees- en Heelkundigen Nederlanders van geboortedie genegen zijn om zich als Officier van Gezondheid der 2de of 3de klasse voor de Militaire Geneeskundige dienst der Landmagt in de West-Indien te verbinden, verwittigd, dat zij zich, bij verzoekschrift op zegel geschrevenen postvrij in te zendenen na daarop bekomen antwoord in persoonaan zijn bureau alhier, behooren aan te melden, met overlegging der nagenoemde bewijzen: 1°. Eene geboorte-akte, ten bewijze van eenen ouderdom beneden de 30 jaren. 2°. Een bewijs van ongehuwd te zijn. 3". Een bewijs van voldane dienstpligtigheid aan de Nationale Militie. 4°. Een bewijs van goed zedelijk gedrag, af te geven door de regpring hun ner woonplaats. 5°. Een bewijs van geschiktheid voor de militaire dienstaf te geven door den eerst aanwezigen officier van gezondheid bij het garnizoen in hunne woon plaats of in het naastbijgelegen garnizoen. 6°. Bewijzen van genoten onderwijs in de voorbereidende schoolwetenschap pen waartoe onder anderen behoorende gronden der Nederduitsclie, Fransche en Latijnsche talenen de leer der gewone en tiendeelige breuken. 7°. Bewijzen van examina als genees- en heelkundige, of van regelmatig in die vakken volbragte studiën op gezegeld papier waarna hun de gele genheid zal worden verschaft, om aan 'sRijks kweekschool voor Militaiie Geneeskundigen te Utrecht bewijzen hunner kennis te geven. Dat aan die betrekking voor de 2de en 3de klassede volgende voordeden zijn verbonden: 1°. Een jaarlijksch tractement voor den Officier der 2de klasse van ƒ1,366, en voor dien der 3de klasse van ƒ1066, benevens eene schadeloosstelling voor leeftogt van ƒ200 's jaars voor beide klassen. 2°. Een tractement gedurende hun oponthoud hier te lande, van 1,000 'sjaars voor den Officier der 2dc en van ƒ800 'sjaars voor dien der 3dc kl. 3°. Voor den Officier der 2de kl. een gratificatie van ƒ350 en een voorschot van ƒ227, en voor dien der 3de klasse eene gratificatie van ƒ300 en een voorschot van ƒ177, waarover men vóór de afreis kan beschikken. 4°. Voor den Officier der 2de kl. de rang van lsle Luitenanten voor dien der 3de kl. de rang van 2dc Luit. bij den staf van het Indische leger. ROTTERDAM, 12 Augustus. Eergisteren avond is door den Luitenant-Kolonel J. Ballot, Commandant der Schutterij alhier, namens het corps officieren en in tegenwoordigheid van de gezamentlijke onderofficiereneen gouden Horologie met toepasselijke in scriptie uitgereikt aan J. Koninghs, thans tam boer-majoor bij gezegde Schut terij en bode van den Schuttersraadwegens zijnen vijftigjarigen activen diensttijd in verschillende graden bij die schutterij. AMSTERDAM, 15 Augustus. Te Haarlem heeft gisteren plaats gehad de eerste vergadering van aandeel houders in de Haarlemsche Brandverzekering-Maatschappij bij welke gelegen heid het ontwerp der statutenwelks bekrachtiging aan Z. M. zal gevraagd wordenis opgemaakt. Het ingeschreven kapitaal beloopt reeds de som van 250,000. Naar men verneemt heeft Z. M. bij besluit van den 27stcn Julij 11. N°. 142, bewilligd in de oprigting eener Vennootschap alhier, onderden titel van Nederlandsch Hallo-Gaz Maatschappij. HARDERWIJK, 14 Augustus. Den 21sten dezer zal een detachement sterk 150 onderofficieren en man schappen worden ingescheept, ten einde op den 26sten te Helvoelsluis over te

Leydse Courant | 1846 | | pagina 1