KENNISGEVING. KENNISGEVING. KENNISGEVING. Van elders zijn verscheidene aanmerkingen en voorstellen hij de sjnode ingezonden. Over het standpunt dezer algemeene synode tegenover de kerk en het kerk- bestuur, heeft in de tweede zitting eene nadere beraadslaging plaats gehad, en is dit standpunt op de regtsgrondenvoortvloeijende uit de circulaires van hijeenroeping aan de bijzondere leden gezondenvastgesteld. De leden der algemeene synode worden door het tegenwoordige kerkbestuur uitgenoodigd om met hunnen raad en hun doorzigt mede te werken ten einde de kerk zich meer en meer vorme en ontwikkele en in het algemeen in kracht en bloei toenemè. Zij zijn wel niet bevoegd Om verbindende besluiten voor de kerken en gemeenten des lands te nemen; maar het moet voor het kerk bestuur van hoog belang zijn, het oordeel van zoovele gedachten, van uit alle oorden des lands bijeengeroepene leden der kerk te vernemen, om daarmede die trapsgewijze ontwikkeling te verbinden die de behoefte der kerk verei- schcn Zal. Aan de Fabriek van Borsig tusschen deze stad en Postdam zijn 69 loco motieven bestelddie voor 1 Januarij 1847 moeten worden geleverdin Silesic zijn er 211 onder banden en in de Rhynprovineiën 46. Deze 326 lo- comotiven zijn bijna allen voor nieuwe spoorwegen bestemd. EKfiËLASi». LONDEN, 13 Junij. De jonggeboren Prinses heeft de namen ontvangen van Helena Augusta Victoria. De Hertogin-weduwe van Orleans, die met Prins Albert zeer na is verwant, en als Protestante liet cenig lid der Fransche Koninklijke familie is, die de verpligtingen als doopgetuige bij een lid van het Engelsch Konings huis op zich kan nemen, zal met de Hertogin van Cambridge meter zijn; peter is de Ërlgroot-Hertog van Mecklenburg Strelitz. Daar het in de Zitting van den 12delf in het lloogerhuis nog tof geene stemming over de graanwet gekomen was, zoo is er nog niets bekend ol het Ministerie zal aanblijven of aftreden. Men verzekert echter, dat, wat ook het lot der wet zij het Ministerie Peel zijn ontslag niet zal vragen, maar het Parlement ontbinden. Donderdag 11. is te Bristol de suikerraffinaderij van de Heeren Firzell en Zoon afgebrand, waardoor hun eene schade van meer dun 20,000 is berokkend, en bijna 100 werklieden van hunne kostwinning verstoken zijn. Bij de laatste wijding, welke in de Maria-kerk te Ascott plaats bad, waren er van de 17 nieuwe geestelijken, 10 die vroeger tot de Anglikaansdhe kerk hadden behoord en onlangs tot de lloomsche waren overgegaan. De 7 genootschappen welke hier te lande bestaan tot uitbreiding van het Protestantismus in Frankrijk hebben in 1345 in dat land uitgedeeld 7,439 Bijbels, 28,647 N. Testamenten cn 650,000 godsdienstige traktaatjes; de geldmiddelen van die'genootschappen zijn zeer toegenomen, zoodat de op bouw van verscheiden Protestantsche kerken is kannen bekostigd worden. FRANKRIJK. PAKIJS, 14 Junij. In de Zitting der Kamer van Afgevaardigden van gisteren is de wet tot het toestaan van buitengewone credieten voor Algerie, met 215 tegen 17 stemmen aangenomenwelke stemming bewijstdat de Afgevaardigden over het algemeen de inzigtén der Regering deelenom Algerie te behouden en te kuloniseien. Er zijn bier proeven genomen om laken uit wol en Chinecsch gras te vervaardigen; die proeven lieten niets te wenschen over, het laken is goed en sterk; men voorspelt hieruit eene sterke daling in bet laken, daar het ge noemde gras zeer goedkoop is. Al de personen, die ter zake van de vlagt van Prins Lodevvijk Napoleon gevangen waren genomen, zijn ontslagen, behalve zijn Geneesheer, die naar bet Hof van Assises te Amiens verzonden is. Ter Drukkerij van Giroux en Vialet, te Lagny, worden thans de persen in beweging gebragt door middel van eenén Artesiaanschen put, die 125 ellen diep is. Het opspringend water valt op een rad van 5 ellen middellijn en geeft alzoo dc noodige beweegkracht. Het werk binnen vijfmaanden voltooid, heeft slechts 5.Ó00 fr. gekost. STA»§ BERIGTEN. Schutterij. BURGEMEESTER en WETHOUDEKS der Stad LEYDEN, brengen bij deze ter kennis van de belanghebbendendat de alphabetisclic naamlijst van al de personen, die, overeenkomstig de wet van 11 April 1827, aan de loting voor de dienst der Schutterij moeten deel nemen, ter visie van een' iegelijk zal liggen ter Secretarie dezer Stad, Van 15 tot 22 Junii aanstaande, (de Zondag uitgezonderd) 's morgens van 10 tot 's namiddags ten 1 ure en dat de loting zal plaats hebben op de Groolc Pers van bet Raadhuis, en wel Op Dingsdag den 23slen Junij 1846, 's morgens ten 9 ure. Wordende de zoodanigen welke na de laatst voorgaande inschrijving zich bier ter Stede met der woon hebben gevestigd, tot eene na-loting opgeroepen, mede op Dingsdag den 28sten Junij 1846, 's namiddags ten 1 ure. Zullende ieder ingeschrevene bij een biljet worden opgeroepenoin tot de loting ter voorschrcvencr plaatse op te komen, op den dag en bet uur in deze Kennisgeving uitgedruktterwijl dc zoodanigen die verhinderd mogten wor de» zelve tot de loting op te komen, zich door een' gemagtigden kunnen doen vertegenwoordigenof geen gemagtigde comparerende, zal de loting geschie den door een der Leden van de Commissie uit het Plaatselijk Bestuilr. Wordende de belanghebbenden tevens verwittigddat bij de genoemde loting aanteekening zal worden gebonden van de redenen tot vrijstelling, die de ingeschrevenen vermcenenkrachtens het 3de art. der wette kurtnert aan voeren, waarom het voor hen, die zoodanige redenen tot vrijstelling méenen te hebbenvan belang isdoor personele opkomstof bij Volstrekte beletse len, door bet zenden van een' met hunne omstandigheden wel bekendeh ge magtigden, dc loting niet te verzuimen. En wordt eindelijk den belanghebbenden kennelijk gemaakt, dat de Vrijstel lingen bij de wet toegekend zijn de navolgende 1°. Die met ziekte of gebreken zijn behebt, welke hén tot den Wapenhan del voor het tegenwoordig oogenblik, of wel geheel ongeschikt maken. 2°. Die kleiner zijn dan eene Nederlandsobe el en 570 strepen. 3°. De Geestelijken van alle Gezindheden zoo lang zij niet van stand ver anderen. 4°. De Professoren en Lectoren aan de Hoogescholen, Athenaea en Seminarian, 5». De Studenten in de Godgeleerdheid. 6°. Die den rang van Officier in dienst Van den Staat, te lande of ter Zee, hebben bekleeden door eerVol ontslag de dienst verlaten hebben of gepensioneerd zijn, zoo lang zij niet in cenen gelijken ofhoogeren rang bij dé Schutterijeh kunnen worden aangesteld. 7°. Diewegens verandering Van woonplaats eervol uit de Schutterij zijn ontslagon in den rang van Officier, voor zoo verre zij in hunnen vorigen of in hoogeren rang niet weder kunnen worden aangesteld. 8°. Die in militaire dienst ter zee of te lénde zijnwaardoor alleen worden bedoeld, zij, die na de inschrijving in militaire dienst zijn getreden als rustende op militairen, zoo lang zij in dienst zijn, en dus niet voor Ingezetenen eener bepaalde Gemetnte kunnen gehouden worden de verpligling niet, om ziell te döen inschrijven. 9°. De broeder Vah hem, die in persoon voor zichzelven bij de Schutterij dient; met dien verstande, dat van een gelijk getal broeders altijd de helft, en van een' ongelijk getal slechts de kleinste helft tot de dienst zal worden geroepen: strekkende deze bepaling zieb echter niet uit tot zoodanige broeders, die, om welke reden ook, niet meer bij hunne ouders inwonen. Terwijl voorts in tijd van vrede van de active dienst tevens worden vrijgesteldmet de bepaling nogthansdat zij tot de werkelijke dienst dadelijk kunnen worden opgeroepenindien de redenen van vrijstelling waarom zij op de algemeene en bijzondere rol tevens geplaatst, doch bij de reserve zoo lang in dienst gesteld worden. 10°. Zij, die tot de dienst der nacht- of braebwachtenen tot die der brand spuiten zijn aangesteld, zoo lang zij met die werkzaamheden zijn helasf. 11». Lijf- en buisbediendenvoor welke als dienstboden de personele belas ting wordt betaald; waaronder echter niet zullen worden vérstaön werkboden of zoodanige bediendendie ter uitoefening van iemands be roep of bedrijf zijn benoodigd; en 12°. Zij, die voortdurend uit armen-kassen bedeeld, of in de armen-gestich- ten opgevoed of onderhouden worden. En zullen dien ten gevolge, degenen, Welke op Vrijstelling', uit hoefde eener der bovengemelde redenenaanspraak mogten vermeenen te kannen makenzoowel als zijdie zich in de dienst willen doen' vervangende bewijzen daartoe vereischtmoeten overleggenen in het laatste gCvalde' personen, .met welke zij van Nummer willen Verwisselen, kenbaar moeten maken aan de Commissie, op Woensdag den lsle» Jnlij aanstaande, des mor gens tusschen 10 en 1 ore, op het Raadhuis, ten einde daarvan de noodige aanteekening te doen, voor zoo veel zulks bij dc loting niet mogt zijn ge schied; zullende op de reclames zoowel als over de goed-of afkeuring der personen, door welke men zich verlangt te doen vervangen, nader door de Commissie van onderzoek uitspraak worden gedaan. Aldus gedaan én gepubliceerd' bij HH. Burgemeester en Wethouders der Stad Legden op den lfddit Junij 1846. DU BIÈU, Tér ordonnantie van dezelve, T. PUTTKAMMER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEYDEN, gelet hebbende op de circulaire missive van den Heer StaatsraadGouverneur van Zuid- Holland, van den 21stc» Augustas 1831, [Provinciaalblad N»* 110) herin neren bij dezen elk en een iegelijk, dat Z. M. dc Koning, bij besluit vart den Isten Angnstns bevorens, N°. 72, bepaald hebbende, dat de dankdag of gods dienstige viering der overwinning van Waterloo, voortaan altijd op den derden Zondag der maand Junij van ieder jaar zal plaats hebben, dezelve alzoo dit maal op Zondag den 21sten dezer maand godsdienstig zal worden gevierd. Aldns gedaan en afgelezen bij HH. Burgemeester cri Wethouders der Stad Leyden, op den 15dee Junij 1846. D R I EU. Ter ordonnantie van dezelve, v. PÜTTKaMMF.R. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEYDEN, ontvangen heb bende eene cirenlaire aanschrijving van den Heer Staatsraad Gouverneur van

Leydse Courant | 1846 | | pagina 3