'I In den namiddag van gisteren was de openbare regtspleging in deze zaak reeds afgeloopen, en het doodvonnis over hem uitgesproken. Men schrijft nit Arras (Atrechl, niet ver van de Vlaamsche kast) dat aldaar een steur ter markt is gebragt, die ongeveer 300 Ned. woog en ceoc lengte had van 3 el en 60 duim NedcrI. en wel van die soort uit wiens zwembalgen viscblijm wordt gemaakt, BELGIE. BRUSSEL, 7 Junij. De Rouing en zijne Gemalin zijn weder naar Frankrijk vertrokken. De Kamer van vertegenwoordigers heeft met 47 tegen 14 stemmen aangenomen hot wetsontwerp, strekkende tot het verleenen van een crediet van 80,000 fr. aan het Departement van Finantiën ten einde de materialen aan te koopen voor een metaalzuiveringstocstel in de munt. Vervolgens heeft de Kamer met 35 tegen 20 stemmen aangenomen het wetsontwerp tot verlee ning van een supplementair erediet van 39,618 fr. aan het ministerie van Buitenlandsche Zaken voor 1845. In de gemeente St. Josse ten Noode, is de veldwachter, die met 2 hon den, een spits en een dog, op weg was, door deze dieren bijna verscheurd. De honden aan het vechten geraakt zijndehad hij ze willen scheiden waarop beide hunnen meester hadden aangevallen en deerlijk mishandeld. Het vleeseh is op verscheidene plaatsen van armen en leden afgerukten hij zoude waarschijnlijk geheel verscheurd zijn gewordenzoo niet voorbijgaande boeren hem ontzet hadden. §T1»§ BERIGT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stab LEYDENbrengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden, dat de lijst der bevoegd erkende beoefenaren van de onderscheidene takken der Geneeskunst in de j provincie Zuid Holland voor het jaar 1846 dagelijks (Zon- en Feestdagen uit gezonderd) ter Secretarie dezer Stad ter inzage ligt van des morgens tien tot één ure. DU RIEU, Ley den8 Junij 1846. Ter ordonnantie van dezelve, Y. PUTTKAMMER. AJtt ADEMÏE-SriE PlVi. LEVDSCIIE IIOOGESCHOOL. De Heer Dr. Cobetbenoemd buitengewoon Hoogleeraar bij de faculteit der Letteren en Bespiegelende Wijsbegeerte aan deze Hoogeschoolzal op Za- turdag den 20sten Junij aanstaande, des middags ten 12 ure, zijne inwij- dings-redevoering houden. PROMOTIE. Den 9den Junij de Heer D. J. K. van Lcnnep, van Wassenaar, in de Reg- tenmet Theses. PROMOTIE AAN DE UTRECHTSCHE HOOGESCHOOL. Den 5dcn Junij de Heer J. van Voorthuyzen, van Vreeland, in de Regten, met Theses. Den 85ten Junij de Heer J. E. van Loenen, van Utrecht, in de Regten, na verdediging van zijne Disquisitiode Testium fide in i?iquisitione praevia criminali jurejurando firmanda. Uittreksel uit het Dagboek eener reisin het jaar 1844 met de zooge naamde Overland-Post van Batavia naar Hellevoetsluis gedaanen met eenige verkortiny uit de Amst. Cour. van 2930 en 31 Mei 11. overge nomen. Den 31stel> Augustus 1844 begaf ik mij des morgens aan boord van 'sLands stoomschip Bromoonder bevel van den Heer de Smit van den Broeckedie, naar Singapore vertrok. Ten acht ure verlieten wij de reede van Batavia, aan boord hebbende eenige Officieren en inlandsche soldaten, naar Muntok en Riouw bestemdden volgenden avond ten tien ure lieten wij niet verre van Muntok het anker vallendes morgens ten 6 ure werd het anker weder ge- ligt en ten 8 ure bereikten wij de reede van Muntok, van waar de troepen werden afgehaalddes middags ten 4 ure kwamen wij voor Riouw, op welks reede wij wederom overnachtten den volgenden morgen werd de reis voortge zet en den 4dcn September bereikten wij Singapore. De overtogt van Riouw naar Singapore lussehen eilanden, levert fraaije ge- zigtspunten op. Omni Idelijk na onze aankomst verscheen er een aantal kleine vaartuigen, en van de beide logementen kwam er van ieder een bediende aan boord, om elk zijn logement aan te bevelen. Eenige oogenblikkcn na de aan komst gingen wij met den Heer de Smit van den Broeeke in zijne sloep naar den walen ik begaf mij naar Singapore-hotel, De rijtuigen te Singapore zijn kleine palanquinsmet één paardde voerman loopt er naastslechts eens zag ik er een met een bank voor den rijder. De stad waar Chinezen, Arabieren, Bengalen, Cingalezen enz. wonen, en hunne winkels hebben en ook de Europeanen hunne kantoren en pakhuizenis vrij uitgestrekt. De meeste Europeanen wonen even buiten de stad; hunne buizen staan mcer- endeels langs het strand. Men vindt er aangename rijwegen. Den dag na mijne aankomst wilde ik mijne passage nerncn bij den agent der Stoomboot maatschappij, doch ik moest wachten tot de stoomboot voor Point-de Galle bestemd zou zijn aangekomendie in den nacht tusschen den 8slen en 9den aankwam en ik nam den 9den mijne passage. Als men voornemens is om van Singapore naar Southampton door te reizen, komt het voordeeliger zijne passage in eens door te nemenik deed zulks te gen 163 daaronder begrepen 3 voor den purser of schrijver. Ik bekwam drie afzonderlijke bewijzen, een tot Point-de-Galleom aan boord af te geven; ten tweede van- Point-de-Galle naar Alexandriëen bet derde van Alexandria naar Southampton. De van Hong-Kong gekomen stoomboot was Lady Mary Wood, Kapt. Cooper, metende 650 tonnen en van 250 paardenkrachten, met 12 passagiers, en bij deze voegden zich nu een Engelschman en ik. Onder ons veertiental waren Engelschen AmerikanenPortugezen en Franschen. Voor mijn bewijs kreeg ik eene kooi in de algemeene kajuit, voor eene afzonderlijke but had mijn be wijs van 300 moeten zijn. Die kajuit bevatte 6 kooijen twee aan twee boven elkanderde drie beste waren bezet. Ik drong echter zoo lang aan om eene bijzondere hutjjdat ik er eene bekwam. Wij vertrokken des namiddags ten vijf ure; na twee dagen varens, den 12den September omstreeks 6 ure, be reikten wij Poeloe-Pinanger kwamen dadelijk booten om passagiers naar wal te brengen. Een Engelschman en ik maakten gebruik hiervanen wij vonden er palankings gereed. Wij bekwamen twee paarden tot het maken van eenen wandelrid. Ten half acht ure 's avonds keerden wij naar boord terug en de reis werd voortgezet. Den 14dcn Sept. zagen wij AcheenSumatra's noord-westpunten verscheiden eilanden; buiten de straat kregen wij sterken z. w. wind, die ons zeer tegen hield; de boot was zeer goed ingerigt; rooken was alleen op dek vergund. Voor de dames is eene afzonderlijke zitkamer en een dienstmeisje om haar te dienen. De vrije pakkaadje is gesteld op 300 Eng. 's Morgens ten half zeven ure kan men koffij of thee bekomen. Te half negen wordt er ontbeten, waarbij men al weder koffij of thee met geitenmelk kan bekomen, het ver dere van het ontbijt, bestaat uit rijst, kerry, gebraden kippen, koud of warm vleeseh, brood, boter, geleijen enz. Ten twaalf ure is er een tweede ontbijt van broodboter en kaasbier en wijnen. Ten half vier ure het middagmaal met (soep, versch schapcnvleesch kippen, eenden, ham, pastij enz., en aardappelen, maar zelden groenten, en dan nog weinig en slecht toebereid, voorts gebak en nageregt. Onder den maaltijd wordt er sherry, roode wijn en bier, en voorts nog madera en portwijn geschonken. Ten zes ure thee met beschuit en boter; ten 8 ure wijn, geneverwater en beschuit, zoodat bijna de geheele dag met eten en drinken wordt doorgebragt. Zondags en voorts nog eenmaal 'sweeks woidt er over tafel Champagnewijn naar wille keur geschonken. Des avonds ten tien ure worden de lichten uitgedaan. Volgens de bepaling, hadden wij den 18den Sept. te Point de Galle moeten aankomen, maar door den sterken wind en holle zee, kregen wij eerst den 19den des morgens ten 8 urehet gebergte van Ceylon in het gezigt, ten 10 ure des avonds kwamen wij voor Point-de-Galle. Ten 11 ure kwam de loods aan boord. Wij gingen niet ten anker en kwamen 'smorgens de baai binnen. Ik begaf mij onmiddelijk naar de Bentinck, oin den Purser over mijne hut te sprekenmaar hij was niet aan boord ik ging toen nog even naar wal doch moest spoedig terugkeeren, waar het mij gelukte eene bijzondere hut te beko men. Het was half twaalf eer wij de reis aannamen. Men dient te zorgen tijdig aan boord te zijn, want de stoombooten wachten geen oogenblik en zijn wel eens vertrokken niettegenstaande er nog iemand aankwamwiens goederen reeds aan boord waren. De Bentinck is eene zeer fraaije boot met twee dekken groot 1800 tonnen en van 250 paardenkrachten; met eene mooije groote kajuit of long-room voorzien van vier etcnstafelsvoor honderd personenzij heeft zeer goede groote en kleine hutten en is uitmuntend ingerigt. Men gevoelt weinig van het trillen der boot, dat op kleinere booten zoo hinderlijk is. Als men voor den overtogt eene bepaalde hut wenscht te nemen, kan men die eene maand te voren te Singapore doen bespreken bij den agent der Maatschappij. De dames hebben eene afzonderlijke zitkamer. Er waren 50 passagierswaar onder 5 dames en verscheiden kleine kinderen. De leefregel is hier dezelfde als op de Lady Mary AVood. Den 23stCD Sept. stoomden wij des nachts de straat door tusschen de Maldive en Lacoadive-eilanden. Den 24sten praaiden wij de boot de Precursor, van Suez naar Calcutta, met welke wij Couranten wis selden. Vervolg en slot in een volgend nommer.) BEKE1V9MAHING. HET PROVINCIAAL GEREGTSHOF IN ZUID-HOLLAND, Gezien het requisitoir van den Procureur-Generaal betrekkelijk het daar- stellen der Vacantie-Kamer van den 1 Julij tot en met den 31 Augustus 1846. Gezien art. 18 der AVet op de Regterlijke organisatie en het beleid der Jus titie, mitsgaders de artt. 11, 12, 13, 14 en 15 van het reglement, betrcfflatde de wijze van eeds aflegging der onderscheidene regterlijke ambtenaren enz., goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 14 September 1838. Slbln°. 36). Heeft goedgevonden en verstaan te bepalendat de Kamer van Vacantie voor dit loopende jaar gedurende de maand Julij zal bestaan uit de Hoeren en Mrs. J. A. Philipse, Vice-President, P. I. de FremeryJhr. G. A. Melort, C. J. VaillantP. BuyskesP. J. EIoul en S. SchmolekRaden en gedu rende de maand Augustus uit de Heeren en Mrs. J. A. Brand, President, M. I. Pauw, J. A. AVeiland Jhr. G. A. Melort, C. J. A'aillant, P. Buyskes en A. J. T. de Bordes, Raden. AVijders dat deze Kamer hare Zittingen zal houden op AVoensdagDonder dag, Vrijdag en Zaturdagden 8, 9, 10, 11, 22, 23, 24 en 25 Julij, 5, 6, 7, 8, 19, 20, 21 en 22 Augustus 1846, des voormiddags ten tien ure, zijnde den 8 en 22 Julij alsmede de 5 en 19 Augustus bestemd tot behandeling

Leydse Courant | 1846 | | pagina 3