PUBLICATIE. wijze, een herder bij Grassano, [drie mijlen van Calciano. De onderschout van Grassano, don Pietro Visierariep den volgenden dag de boeren uit den omtrek op, en schoot zelf met drie schutters het dier in het bosch. In het voorbijgaan moeten wij opmerken, dat het aantal wolven in Italië en vooral in de Appenyncn ten oosten van Rome veel grooter is, dan men ge woonlijk gelooft. Hoewel die bergen over het algemeen slechts tot de halve hoogte met bosch zijn bewassen, zoo bieden toch de rotsen vele en veilige schuilplaatsen aan die roofdieren. De Regering zag zich in de laatste jaren genoodzaakt de boeren door verhoogde premiën tot derzei ver verdelging op te wekken. De premie bedraagt 20 thaler voor een dood geschoten wolf, 30 thaler voor een wolvin. NAPELS, 25 April. De Koning heeft 9 der personen die wegens deelneming aan dc oproerige landing in C'alabrië, ten jare 1844, tot de galeijcn verwezen waren, genade geschonken reeds zijn zij naar Marseille ingescheept. OOSTENRIJK. WEENEN, 4 Mei. Volgens berigten uit Italië zou II. M. de Keizerin van Rusland den 9Jen dezer te Venetië aankomen, van waar de reis verder over PontebaSpital, Radstatt en Salzburg zou worden genomen. Van het Oostcrsche hof wordt de Generaal Wrbna tot ontvangst van Hare Majesteit naar Ferrara gezonden. E1ÏGELAI». LONDEN, 6 Mei. De Minister Peel beeft het voorstel gedaandat aan Lord Hardinge, Gou verneur-Generaal van Engelsch Indië, een jaargeld van 3000 en aan Lord Gough, Opperbevelhebber van het leger aldaar, een jaargeld van 2000 verleend zou worden, welke jaargelden, bij hun overlijden, op hunne twee naaste erfgenamen zouden overgaan. Na eene vrij langdurige woordenwisse lingin welke de aandacht der Regering gevestigd werd op andere Gene raals, die zich gedurende de jongste oorlogen in Indië onderscheiden hebben, werd de motie des eersten Ministers goedgekeurd. Het Lagerhuis heeft dc verschillende bepalingen der graanwet den 5dcn dezer goedgekeurd en besloten de derde lezing op Maandag den llden te doen plaats hebben. Dc lersche Afgevaardigde O'Brien die door het Lagerhuis veroordeeld is, om in het gebouw waar dat Huis vergaderd, opgesloten te worden, tot hij zijne toestemming zal geven om deel te nemen aan eene Commissie, welke het Huis hein met anderen had opgedragen, heeft aan zijne lastgevers een' brief gcschicvenwaarin hij zijn gedrag poogt te verdedigen, daar hij geheel en eenig voor het belang van Ierland wil werkzaam zijn. Hij hoopt dat zijne lastgevers zijn gedrag zullen goedkeuren. Ten gevolge van het gebeurde met genoemde O'Brien schijnt een landge noot van hem, zekere verwcr J. Cuthbert, uit wrok tegen den Minister Peel, dien hij als de oorzaak van de veroordecling van O'Brien beschouwdeden Minister te hebben willen vermoorden. Toen bij in de nabijheid van bet huis van Sir R. Peel lang had omgezworven en eindelijk het huis wilde binnendringen, is hij gevat en in verzekerde bewaring gesteld. Eene even aandoenlijke als verschrikkelijke gebeurtenis heeft II. Zatur- dag eene der wijken van Londen met ontzetting vervuld. Men zag, namelijk, omstreeks 3 ure in den namiddag, eene jeugdige, niet haveloos gekleede vrouw drie kinderen, onmiddelijk na elkander, over de leuning der Battersea- brug in dc rivier werpen. Zij werd gegrepen en in bewaring gebragt, terwijl de bewoners der nabij gelegen huizen pogingen aanwendden om de ongelukkige kinderen te redden. Slechts met één-hunner, een meisje van vier jaren, ge lukte dit; het jongste, insgelijks een meisje van nog geen jaar oud, waarmede de vrouw op haren arm was komen aandragen, werd wel uit het water opge haald, maar was reeds dood. Het oudste kind eindelijk, een jongen van bijna zeven jaren, schijnt niet gevonden te wezen. Dc vier en twintigjarige vrouw, Eliza Clark, die deze vreeselijke daad pleegde, was de moeder dier kinderen. In het verhoor verklaarde zij, en een brief, een half uur vroeger in het huis van haren oom achtergelaten, beves tigde zulks, dat wanhoop over het slecht gedrag van haren man, den ver- wersknccht Clark, die haar dagelijks in verregaande dronkenschap mishandelde, en dit nog dicnzelfden morgen gedaan had, haar tot zulk een wanhopig besluit had gebragt. Indien ik door hem vermoord, of van verdriet gestorven ware (zijde zij tot den Regter) dan zouden mijne arme kinderen van honger zijn omgekomen. Het valt nu reeds zwaar hun eene bete broods te verschaffen." Welk eene nieuwe geduchte les voor echtgenooten en vaders, die zich aan sterke dranken verslaven! Tc Ixbridge heeft II. Zaturdag een man zijne vrouw voor 5 shil. en een gallon bier verkochtde verkoop had in een wijnhuis plaats. Sir Mozcs Montefiore, die zich naar Petersburg heeft begeven, om ter gunste zijner Russische geloofsgcnooten vertogen te doenheeft geschreven dat het hem is veroorloofd geworden, om de zaak zijner Russische broeders bij den beheerscher van het magtige rijk te bepleiten. »Ik ben, zegt hij, hoogst minzaam ontvangenen al wat ik te zeggen had is hoogst geduldig aangehoord. Z. M. antwoordde, dat ik het genoegen zoude hebben, de verze kering met mij mede te nemen, welke hij en zijne ministers gaven, dat hij vurig de verbetering wenscht van den toestand mijner geloofsgcnootenen dat Z. M. er thans ernstig op was bedacht. Z. M. betuigde mijdat hij wenschte dat ik dc steden des rijks zou bezoekenwaar mijne geloofsgcnooten het talrijkst zijnen dat H. D. mij met zijnen minister in aanraking zou brengen." Een andere brief van Sir Mozes meldt, dat de Keizer verlof heeft verleend tot het verhuizen van 10,000 Joden, naar Palestina, of zoodanige plaats als door Sir Mozes Montefiore zou worden aangewezen. De dagbladen van Australië spreken van onderscheiden moorden op En- gelsche schepelingen in de Zuidzee gepleegd door de Wilden, die dc Nieuwe Ilebriden bewonen. Deze Wilden zijn Cannibalen, die de ligebamen hunner slagtoffers braden. Dan eens wordt de manschap afgemaaktomdat een op perhoofd bij toeval gewond is, dan weder omdat een onwillekeurige beleediging is aangedaan aan Matuka, den Koning van de eilanden. In een der aanvallen tegen de manschap van een Engelsch schip gerigt, zijn 17 menschen gedood, onder welke 10 blanken. De meesten dier lijken zijn gebraden; die men niet opat, werden in zee geworpen. Het is bijna altijd door trouweloosheid, dat die Cannibalen, onder voorwendsel van handel in Sandelhout te drijven, de Engelsche matrozen hebben overvallen en vermoord. Men verzekert, dat er op die eilanden blanke deserteurs zijn en dat deze de inwoners tot die wreed heden ophitsen. Anderen schrijven ze aan Koning Matuka toe, die een bloed dorstig dwingeland is. FRANKRIJK. PARIJS, 6 Mei. Gisteren middag is in de straat Plumet een vreeselijk onheil gebeurd. Een man die als dronkaard bekend stond, en in zijne dronkenschap, om zijne verregaande kwaadaardigheid, zeer gevreesd was, werd, daar hij weder twist zocht, de kroeg uitgezet. Op straat gekomen, zwaait hij legen een zwaren vrachtwagen en valt met zijn hoofd vlak voor een der wielen en hoewel de voerman terstond ophield, had het wiel reeds het aangezigt bereikt en in hetzelfde oogenblik het hoofd ineen gedrukt en verpletterd. Volgens bijzondere berigten schijnt het zich te bevestigendat de Ko ningin van Engeland dit jaar ons land en het Hof niet zal bezoeken. AVIGNON, 4 Mei. Er zal alhier van stadswege een standbeeld worden opgerigt voor Jan Alt- ten, den Persiaan, die nu een eeuw geleden de meekrapplant in Frankrijk beeft ingevoerd. Deze plant levert thans aan Frankrijk jaarlijks ongeveer 25 millioen francs op. BELGIË. BRUSSEL, 7 Mei. Een wachtmeester van de Ilollandsche dragonders, die zijnen overste door daden had beleedigd en daarna gedeserteerd wasis eergisteren hier aange komen en naar Rijssel gezonden, waar hij bij bet vreemden-legioen van Afrika zal worden ingelijfd. OSTENDE, 7 Mei. De wedstrijden op het water, welke in de volgende maand alhier zul. len plaats hebbenbeloven zeer luisterrijk te zullen wezen. Behalve drie klubs, de Royal Victoria, Royal Western en Royal Squadron, welke reeds ingeschreven waren, heeft zich dezer dagen eene vierde Engelsche klub, de Royal Thames Club, welke 142 zeilen sterk is, doen inschrijven. STABS BERIGT. Beschrijving voor het regt op de Patenten en het Personeel voor den jare 1846 en 1847. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEY DEN, brengen bij deze, naar aanleiding van een ontvangen besluit van Z. Exe. den Heer Staatsraad, Gouverneur van Zuid-Holland, van den 7(ie" April jl. N". 3402 3de Afd. houdende eenige bepalingen ten aanzien der beschrijving voor het Palen/rept over 1846 en 1847 (dat is, van den l5tc" Mei 1846, tot den 30sl™ April 1847,) alsmede naar aanleiding van een gelijk besluit van 7 April 1845 N°. 3637 3lle Afd., betrekkelijk de beschrijving voor de Personele Belasting voor het jaar 1846 en 1847, ter kennisse van de Ingezetenen dezer Stad: Dat op den 2den Mei een aanvang zal worden gemaakt met de beschrijving der Patcntpligtigen, tabel 14, N™. 3740, zijnde de Slijters, Tappers, Kroeg en Koff'ij huishouderswaarvoor de dcclaratoiren aan de huizen zullen worden rondgebragt, en na verloop van drie dagen, van wege den Ontvanger der Directe Belastingen, tegen rciju worden afgehaald, en worden gemelde I'atent- pligtigen herinnerd aan de bepaling van art. 2 der wet van den 24s,en April 1843 Staatsblad n°. 16) dat zij hun beroep niet mogen uitoefenen dan nadat zij de helft van hunnen aanslag over het dienstjaar 1845 en 1846 hebben voldaan, en nadat het verschuldigde over het voorgaande jaar, ten volle zal zijn aangezuiverd, waarvan zal moeten blijken alvorens de acten van Patent aan hen zullen kunnen worden afgegeven. Dat zoodra mogelijk hunne aanslagbiljetten zullen worden bezorgd de Patenten in gereedheid ge bragt, en de tijd bekend gemaakt, waarop die zullen kunnen worden afge haald. Dat, met uitzondering der bedrijven, bedoeld bij dc tabel n°. 16 der Wet, van den ö116" April 1823, n°. 14, houdende wijzigingen en uitbreidingen van de Ordonnantie op het regt van Patent, van den 21sle'i Mei 1819, Staats blad n°. 34) de tijd der uitgifte van de door de patcntpligtigen in te vullen verklaringen van aangiftevoor den jare 1846 wordt vastgesteld op den gsten Mei van dat jaar, en dat de wederinzameling derzelve, tegen regu, dooi den Ontvanger of deszeifs daartoe gcqualificeerden gcleekend, op den achtsten dag na dc uitgifte zal geschieden. Dat de Registers der Palen tpl igtigenop of met den 31sten Mei daaraan volgende zullen gesloten worden, en er na dien tijd volstrekt geene verklarin gen meer zullen worden aangenomen. Wordende ieder patenlpligtige bij deze herinnerd aan art. 18 der Wet op het regt van Patent, van den 21sten Mei 1819, inhoudende: »dat zij, die bij het aanbieden of bezorgen der verklaringen van aangifteof ook bij het

Leydse Courant | 1846 | | pagina 3