NOTIFICATIE. NOTIFICATIE eene te Pcvensey te linis behoorende pleizierboot, Piebecca genaamd, door twee Loodsen, Pierce en Woodals mede de Kustwachters Oliver, Warnell en Fleming, bemand, tot redding der ongelukkigen af. Door de hevigheid van den wind en de gestadig over het vaartuig golvende zee was het hun echter onmogelijk den Kapitein en de overgeblevenen van het volk in te ne men, doch zij lagen met onverschrokken volharding bij, naar eene gunstige gelegenheid wachtende. Deze daagde evenwel niet spoedig op, lot dat de red dingsboot van Eastbourne ongeveer ten elf ure aankwam om bijstand te bie den. Na Jang verwijl werd de Kapitein met zijne manschap aan boord der boot opgenomen, enkel met uitzondering van één man, die tegen het want gesleurd en wiens redding onmogelijk was; men denkt dat hij reeds den geest gegeven had toen de reddingsboot het schip bereikte. De arme schipbreuke- jinnen, behouden geland, werden door twee spoorwegaannemers op de lijn van Lewes en Hastings van het noodige voorzien; de beambten aau het kustwach ters-station boden mede alle mogelijke hulp, F li A X fi K IJ Si. PARIJS, 1 Januarij. De Kamer van Afgevaardigden heeft eergisteren haren Voorzitter gekozen, namelijk den Heer Sauzet met 213 van de 364 stemmen de Candidaat van de oppositie, de Heer Dufaure verkreeg er slechts 66; ook bij de benoeming van Presidenten cn Secretarissen der afdeelingen heeft de oppositie eene groote minderheid gehad, slechts twee van hare leden zijn gekozen. De Afgevaardigde des Keizers van Marocco is hier van Marseille aan gekomen. Te Rijssel is het streng verboden honden voor karren of wagentjes te spannen. Eenige melkboeren hebben varkens in plaats van honden voor hunne wagentjes gespannen cn zijn niet kunnen worden aangehaald omdat het inspannen van varkens niet verboden was. MARSEILLE, 27 December. Volgens het dagblad le Sud schijnt de snelheid van den landpost van de post over Triest het tegen die over Marseille te moeten verliezen. De Heer Waghorn die in persoon de brieven overbragt, heeft in October 29 dagen nojdig gehad, terwijl nu in December onder veel ongunstiger omstandigheden de brieven over deze stad in 27 dagen zijn overgevoerd, en bij gunstige om standigheden zou het in plaats van twee, zegt de berigtgever, vier dagen ver schillen; want de stoomboot 1'Alexandre die anders den overtogt uit Egypte herwaarts ten hoogste in zeven dagen volbrengt, was nu ten gevolge van het onstuimige weder acht en een halven dag onder weg geweest. De afstand van Marseille tot Londen wordt door den postbode in twee cn een hal ven dag afgelegd. BELGIE. BRUSSEL1 Januarij. Volgens een Koninklijk besluit is de beeldhouwer Jehotte belast met het vervaardigen van het bronzen standbeeld van den Prins Karei van Lorreynen Gouverneur-Generaal der Oostenrijksche Nederlanden. Dit standbeeld het welk te Brussel zal worden opgerigt, zal omtrent 4 Ned. ellen hoog zijn en 4 k 5,000 Ned. {6 wegen. Genoemde beeldhouwer zal daarvoor 36,000 francs ontvangen. Een ander Koninklijk besluit bepaalt, dat er te Limburg eene lagere Rijksschool zal worden opgerigt, die eene jaarlijksche toelage van 3,000 fr. uit de staatskas zal genieten. STADS BERIGTEA. tot Oproeping van Vrijwilligers voor de dienst der Nationale Militie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEYDEN, gezien hebbende Art. 30 der Wet, van den 8sten Januarij 1817, Staatsblad N°. 1, waarbij aan elke stad of plaats de vrijheid verleend wordt, om derzelver contingent in de Nationale Militie, geheel of gedeeltelijk, in vrijwilligers te leveren, geven bij dezen aan de belanghebbenden kennis, dat het daartoe bestemde Register, gedurende de maand Januarij 1846, (except Zon- en Feestdagen) ter Secretarie dezer Stad, van 's morgens ten tien tot 's nemiddags ten een ure, zal openliggen, en noodigen mitsdien uit alle ongehuwde manspersonen, welke op den lsten Januarij 1846 hun 19de jaar zijn ingetreden, en hun 30ste nog niet hebben volbragt; ten ware zij reeds in dienst der Nederlandsche armee of Nationale Militie hadden gestaanin welk geval zij ook tot den ouderdom van 35 jaren zullen worden toegelaten; de lengte hebbende van 1 el, 5 pal men, 7 duimen, voorzien van derzelver doop-cedul en bewijs van goed ge drag en inwoning van ten minste 15 maanden binnen deze Stad, geteekend door den Heer der Gebuurte, waarin zij woonachtig zijn, om zich tot de dienst der voornoemde Nationale Militie, vrijwillig te verbindenen daartoe in voor meld Register te doen inschrijven. Zullende aan hen worden uitgereikt een handgeld van DERTIG guldens, zoodra zij tot de dienst, door den Militie raad, zijn goedgekeurd. Aldus gedaan en gepubliceerd, bij H. II. Burgemeester cn Wethoudeis der Stad Leydenop den 29 December 1845. DU RIEU. Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER. Nationale Militie. Ligting van het jaar 1846. Oproeping tot de Inschrijving. BURGEMEESTER en AVETHOUDERS der Stad Leyden, gezien hebbende art. 51 52, 53, 56, 57, 60 tot 68, en 166 der wet van 8 Januarij 1817, alsmede art. 5 der wet, van den 27 April 1820; Brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen dezer Stad alsmede van hendie vroeger onder de Gemeenten OegstgeestLeyderdorp en Soeterwoude woonachtig zijn geweest, doch, volgens de laatstelijk opgenomen grens scheiding, tot het gebied dezer Stad zijn overgegaan, dat de inschrijving voor de ligting der Nationale Militie, van dit jaar, geschieden moet voor de zoodanigen welke geboren zijn in het jaar 1827. Dat alle Ingezetenen zonder onderscheidwelke redenen tot vrijstelling van de dienst zij ook zouden mogen hebben, en of zij zich tegenwoordig of af- wezend ot in Militaire dienst bevinden verpligt zijn zich te doen inschrij ven; dat Ouders, Voogden of Bloedverwanten, in deze, voor hunne naast- bestaanden of pupillen, mitsgaders Regenten van publieke Gestichten, voor de onder hun beheer staanden de belangen moeten behartigen, door de bij de wet gevorderde opgave te doen, en daarvoor verantwoordelijk zijn. Dat onder de Ingezetenen ten deze ook worden gerekend de vreemdelingen, die den zetel van hun vermogen of hun verblijf in het Koningrijk komen vestigen; alzoo zij, even als de Inboorlingen, verpligt zijn mede te werken tot de gemeenschappelijke verdediging van den Staatwelke hun veiligheid en bescherming verleent. En roepen dien ten gevolge op, alle de in de termen vallende Ingezetenen, om te compareren in een der vertrekken van het Raadhuis Op Maandag den 12 Januarij 1846. Des voormiddags van 10 tot 2 ure, de bewoners van Wijk 1, 2 cn 3. En die van het buiten-territoir der Stad. Op Dingsdag den 13 Januarij 1846. Des voormiddags van 10 tot 2 ure, de bewoners van AA'ijk 4 en 5. Op Woensdag den 14 Januarij 1846. Des voormiddags van 10 tot 2 ure, de bewoners van AVijk 6. Op Donderdag den 15 Januarij 1846. Des voormiddags van 10 tot 2 urede bewoners van AVijk 7 en 8. Vermanende Burgemeester en Wethouders voornoemd wel expresselijk de belanghebbenden zich door getrouwelijk op te komenvrij te waren tegen de nadeelige gevolgen, welke uit nalatigheid in deze onvermijdelijk zouden voort- vloeijen de boven opgegeven tijdsbepaling in het oog te houden en bij de inschrijving zich te voorzien van hunne geboorte-actealsmede schriftelijk op te geven hunne woonplaatsen het wijk en nummer hunner huizen ten einde hierdoor voor te komen de onaangenaamheden, welke voor de ingeschre venen volgen moeten uit eene verkeerde spelling van den naam of een abuis in de opgaven der woonplaatswaardoor dikwijls de ingeschrevenen te vergeefs worden gezocht bij oproepingen, welke voor hun wezenlijk belang ge daan worden. Zullende er, van heden af, ter Secretarie gevaceerd worden ter afgifte der geboorte-actenvoor diegenen, welke binnen deze stad zijn geboren, 's morgens van 10 tot 1 ure. Aldus gedaan en gepubliceerd, bij HII. Burgemeester en AA'etbouders der stad Levden, op den 2llcn Januarii 1846. DU RIEU. Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en AVETHOUDERS der Stad Leyden, brengen, uit naam van den Heer Staatsraad, Gouverneur der Provincie Zuid-Holland, ter kennis van alle belanghebbenden, dat bij resolutie van Z. Ex. den Minister van Fi- nantiën van den 2den Januarij 1846, bepaald zijn de prijzen, het opgeld daar onder begrepen, waarvoor de Collecteurs, Splitters en Debitanten der Konink lijke Ned. Loterij, de loten en gedeelten daarvan, voor de vierde week der trek king van de laatste klasse der 197sle Loterij, zullen mogen uitgeven, te weten: Bij Verkoop. Geheele Lotenƒ82.00. Halve-41.00. Vijfde-16.40. Tiende- 8.20. Twintigste- 4.10. AVordende de belanghebbenden bij deze herinnerd, dat,- bij art. 3 van Zr. M*. besluit van 6 Januarij 1831, n°. 68 Staatsblad n°. 2), uitdrukkelijk is vastgesteld, dat de Collecteurs, Splitters en Debitanten gehouden zijn, om zich naar die prijsbepaling te regelen, en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. DU RIEU. Leyden3 Januarij 1846. Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER. In de Maand December 1845, zijn binnen de Stad Leyden overleden 96 per son enals: 19 Mannen, 34 Vrouwen, 26 Zoons en 17 Dochters, levcnloc: aangegeven 1. In diezelfde Maand zijn aldaar geboren 92 kinderen, als: 49 Zoons et 43 Dochters, waarbij twee paar tweelingen.

Leydse Courant | 1846 | | pagina 3