B A E N. MANNHEIM, 25 Augustus. Het volgend adres is door zeer vele inwoners onzer stad, aan die van Leipzig toegezonden: «Duitsche mannen en broeders! De slagtoffers van den 12^®n Augustus zijn wel ter aarde besteld maar het gevoeldat hun treurig lot heelt doen ont staan leeft nogen mag in onze borst niet uitgedoofd wordenzoo lang de oorzaken niet weggenomen zijn welke tot de tooneelen van dien dag aanlei ding hebben gegeven. Uwe vrienden en medeburgers zijn op dien verschrik- kelijken dag gevallenomdat ons die staatsinstellingen ontbrekendie alleen eene verdere ontwikkeling voor ons mogelijk maken, die aan bet volk de vrijheid verzekeren om in woorden en geschriften zijne gedachten te uiten en gemeenschappelijk te raadplegen, en die aan hetzelve bescherming tegen hel geweld verleenen. De slagtoffers van den 12llen Augustus vermanen ons der halve met eiken droppel bloeds die uit hunne wonden gevloeid iste volhar den in het streven naar de hoogste goederen der menschheid vrijheid van geweten en van geloof, en verantwoordelijkheid van de raadslieden der kroon welke op die vrijheid inbreuk maken. »De rustige, mannelijk vaste houding, welke gij, onze broeders, te Leip zig in de dagen der beroering bewaard hebtverzekert onsdat gij u door geene bedreigingen zult laten weerhouden om te volharden in het eischen van die waarborgen, welke alleen eene herhaling van soortgelijke tooneelen kun nen voorkomen. De blikken van geheel het Duitsche vaderland zijn op u, geliefde broeders, gevestigd. Gij zijt door de voorvallen van den 12den Au gustus de voorvechters van Duitsche vrijheid en Duitsch regt geworden. In die overtuiging, met de belofte dat wij ook in hetzelfde streven onvermoeid zullen volhardenzijn wij met hoogachting en vriendschap de uwen." GOTHA. Gedurende het verblijf van Z. M. Koning Leopold is alhier brand ontstaan in den stalwaarin de rij- en koetspaarden zich bevondenwelke voor het gebruik des Konings en van Koningin Victoria uit België hierheen waren ge zonden, en zijn 11 dier paarden verbrand, waaronder de meest gehelde rij paarden van Z. M. FRANKFORT. 4 September. Alhier heeft heden de ontmoeting plaats gehad van Z. M. den Koning van Beijeren en II. M. de Koningin van Engelandlaatstgenoemde zal met haren Gemaal hier twee dagen vertoevenen dan de reis over den Johannisberg voortzetten om een bezoek bij Prins Metlernich af te leggen. ENfiELAND. LONDEN, 4 September. In de laatste week beeft het getal dooden 835 bedragen, zijnde 69 minder dan in de middelbare wekelijksche sterftcn in de 5 laatste zomers. Er zijn 1,200 kinderen in die week geboren. Er is eene maatschappij opgerigt tot het aanleggen van een' spoorweg van Manchester naar Southampton welke aan de voortbrengselen van bet district in Engeland, dat de meeste manufacturen voortbrengt, den snelsten weg zal openen door het kanaal naar het vaste land. Met bet stoomschip Ocean zijn uit Nederland weder aangevoerd 73 ossen, 24 koeijen, 456 schapen en 2 geiten; de grootste hoeveelheid vee, die nog ooit met een enkel schip naar Londen werd overgebragter waren geen passagiers aan boord. Ook door andere stoomschepen wordt steeds, behalve de gewone lading vruchten, veel slagtvee uit Nederland aangevoerd, doch het vleesch blijft hier nog altijd zeer hoog. FRANKRIJK. PARIJS, 7 September. De Koning heeft op voorstel van den Minister van Oorlog beslotendat er alhier naast het Egyptisch Museum een Algerijnsch zal worden opgerigt, waarin al wat Algerie voor een Museum merkwaardigs mogt opleveren, zal worden geplaatst. De Regering zou besloten hebbenom de forten rondom deze stad door eenen electro-magnctischen telegraaf onderling te verbinden, en dien ook in gemeenschap met de Tuileriën te stellen. De Maroccaansche Gezant, Mohammed Ben Serour is alhier aangekomen; bij was een der Opperhoofden, die over eenen afdeeling ruiterij het bevel had, in den slag van Isly. Zekeren Schwartzeen Duitsch werkman in valsch goud alhierdie zich gedurig in den drank te buiten ging en daardoor dikwijls oneenigheid met zijne vrouw had, werd eergisteren, nadat hij zich weder gedurig naar den kroeg had begeven, deswegens door zijne vrouw verwijtingen gedaan. Door den drank verhit, grijpt hij een zware schaar en wil die de vrouw naar het hoofd werpen zij dit ziende duikt neer en de schaar treft een werkman die achter haar stond aan den hals en doorsnijdt een slagader, zoodat de ongeluk kige binnen weinige minuten was doodgebloed. Schwartz nu radeloosgaat ongemerkt naar boven en snijdt zich met zulk een geweld met een scheermes den hals afdat men het hoofd voor een goed gedeelte van den romp vond afgescheiden en dan vindt men nog lieden die de pen durven opnemen om den sterken drank te verdedigen In onderscheiden mijnen van Europa zijn in de laatste 10 jaren, 7,000 mijnwerkers Mmgekomen. Men schrijft in de Semaphore uit MarseilleSedert den tweeden dezer bevindt zich Doctor Steiger van Lucern alhier; hij zal zich naar Spanje begeven. Er ligt te Nantes thans een zesjarig meisje in het gasthuis, een kind van zwervende herders die twee arenden in kooijen rondvoerden. Een dier roofvogels heeft door de traliën heen, het meisje dat lag te slapen, weten te bereiken en hare beenen verscheurd toen men het angstgeschrei van het arme kind dat bij het rumoer van de kermiswaarop zij die dieren 'lieten zien niet terstond was gehoordontdektehield het dier zoo vastdat men het moest doodenom het kind aan hetzelve te ontrukken. BELGIS. BRUSSEL, 7 September. De Regering heeft een besluit genomen, waarbij tarwe, rogge, gerst, boekweit, maïs, boonen of peulvruchten, erwten, haver, gort en gepelde gerstaardappelen- en ander meelvermicellimacaroni en griesaard appelen en rijst van alle regten ontheven, en slechts een waagregt van 10 centimes per 1000 Ned. ponden zal worden geheven de uitvoer van boekweit en aardappelen is verboden. De beide Kamers zijn tegen den 16den dezer tot eene buitengewone zitting bijeengeroepen. ANTWERPEN, 7 September. II. M. de Koningin Victoria is met baren Gemaal en gevolg gisteren na middag hier aangekomen en door HH. MM. den Koning en Koninginbur gerlijke en militaire autoriteiten ontvangen.Des avonds hebben er allerlei soort, van verlichtingen, zoowel te water als te land, plaats gehad. Heden morgen om 7 ure hebben H. M.haar Gemaal en verder gevolg, zich per stoomboot naar Engeland begeven. H. M. zou eerst het eiland Wight aandoen en daar eenige dagen vertoeven; men meende in Frankrijk dat zij vooraf aan den Koning te Eu nog een bezoek zou brengen. LEEUWARDEN, 5 September. Op heden is door de Breeden Kerkeraad der Nederduitsche Hervormde Gemeente alhier, uit het zestal van Predikanten, geformeerd het navolgende drietal: DD. Broedelet, te Wijk bij Duurstede; Sannes, te Schildwolde; Huysers, Theol. Doet. te Pietersburen. SCHOONHOVEN, 1 September. Heden is alhier gemaakt het navolgende tic aalflal van Predikanten: DD. de Wijs, te Jisp; Wolvekamp, te Berk en Woude; van Voorst, te Wormer; Hoola van Nooten, te Ter Aa; Matthes, te Valkenburg; van der Laan, te Spanbroeken Opmeer; Schuuring, te Wijk aan 7,ee en aan Duin; Heken, te Kolderveen; Knuttel, te Ammerstol; van Walsem, te Vucht en Cromvoort; Houël, te Grooten Linden, en Soetbrool Piccard, te Langerak, over de Lek. Zestal: de Wijs, Houël, van Voorst, van Walsem, Soetbrood Piccard en Matthes. Drietal: de Wijs, Houël en van Walsem, en daaruit beroepen de Wel-Eerw. Zeer Geleerde Heer de Wijs. GOUDA, 6 September. De Eerwaarde Kerkeraad der Hervormde Gemeente alhier, heeft den 12den Augustus 11. dit twaalftal gemaakt: DD. Broedelet, te AVijk bij Duurstede; Eschcr, Theol. Doet., te AVageningen; van Staveren, Theol. Doet., te Kedichcm: Boon, Theol. Doet., te Sassenheim; de Klerk, te Oostzaandam; Ruys, te Rhcnen: Kooy, te Lisse; Theesing, te Zevenhui zen; ten Brummeler Andriesse, te Hoorn; van Schermbeek, te Eist; Alting Bösken, te AVaddingsveenen de Roo, te Enkhuizen. De zes eersten stonden op het zestalen de drie eerstgenoemden maakten het drietal uit, en is be-' roepen Jan Broedelet, die dat beroep heeft aangenomen. 196st« KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE LOTERIJ. Trekking der Vijfde Klasse. 25ste Lijst. N°. 2234 een prijs van ƒ1,000. 26ste N°. 14859 en 20657 ieder een prijs van ƒ1,000. 27ste n N". 5564 een prijs van ƒ1,000. 28ste N°. 12665 een prijs van ƒ100,000. N°. 7388 een prijs van ƒ1,250. N°. 11787 een prijs van ƒ1,000. ADVERTENTIEN. I —B Ondertrouwd: AV. C. de SAIN, Weduwenaar van C. H. Koevoets Leiden, en 5 September 1845. M. J. J. VAN DINTER, Weduwe van C. AV. F. Timmermans Wz. Eenige Kennisgeving. Heden beviel van eene DOCHTER, JOHANNA HELENA HAZENBERG, geliefde Echtgenoot van Leiden, 7 September 1845. II. R. de BREUK. Heden morgen beviel voorspoedig van een' welgeschapen ZOON, COR NELIA ECK, Geb. de Klopper. Rotterdam 9 September 1845. Heden overleed, in den ouderdom van ruim 37 jaren, na een smartelijk lijden en voorzien te zijn van de genademiddelen der H. Kerk, mijn eenige en geliefde Zoon JOHANNES ANTONIUS. Leiden, AVed. J. P. PROOT, 7 September 1845. Geb. van Sicdem. De .Affaire zal op denzelfden voet worden voortgezet.

Leydse Courant | 1845 | | pagina 3