ITALIË. ROME, 12 Julij. Twee mijlen van de Porta San Sebastiano is bij het omspitten van een' wijnberg, aan de Via Appiaeen antiek graf gevonden, waarin het ver steende, in alle declen van het hoofd tot de voeten wel bewaard ligchaam van een man lag. Men hield het eerst voor een marmeren standbeeld, 200 schoon was de versteening daar niet alleen het vleesch maar ook de aderen in derzelver natuurlijke ligging bewaard waren. Zelfs de ingewanden waren versteend. Men schat dat het lijk 1700 jaren oud is. Het graf was in tuf steen uitgehouwen en de versteening marmerkalk. ZWITSERLAND. ZURICH, 18 Julij. De Zwitsersche landdag heeft in zijne zitting van den 17JeD Julij be raadslaagd over eene herziening van het Bondsverdrag, die in beginsel reeds bij eed besluit des landdags van 17 Julij 1832 was vastgesteld. Door Bern was verlangd dat thans tot die herziening zou worden overgegaan; terwijl Lucern wilde, dat het besluit van 1832 opgeheven zou worden. Geen dezer beide voorstellen verwierf de meerderheid; daarentegen werd op voorstel van het voorzittend kanton met 12 en twee halve stemmen besloten, dat deze zaak gedurende de zitting van dit jaar niet in behandeling zou komen. De Raad van Policie heeft het door onze Regering genomen besluit be krachtigd, om aan den eisch van die van Lucern, ten einde Dr. Steiger uit te leveren, niet te voldoen, maar zelfs aan de drie landjagers, welke hem zijne vlugt bevorderd hebben bescherming te verleenen. Een dezer laatsten heeft reeds het burgerregt te Bonstetten ontvangen, en de voor hen geopende inschrij ving bedraagt reeds 20,000 fr. Onze Burgemeesteren de afgevaardigden van Bern, Aargau, Solothurn, Schafhausen en Bazel-landschap hebben Dr. Steiger te Winterthür een bezoek gebragt en hem met zijne bevrijding geluk ge- wenscht. In de groote schutterszaal te Glarus, waar bet kantonnale schutters feest gehouden wordtziet men als een duidelijk bewijs van den heerschen- den geest, de portretten van Dr. Steiger en zijner drie bevrijders met bloem kransen versierd doch het wapenschild van Lucern met een' zwarten sluijer bedekt. INTERLAKEN, 10 Julij. De zoon cener Engelscbe familie, heeft den 8stc" Julij, vergezeld van drie gidsende beklimming der Welterhörner ondernomentot nu toe als on mogelijk beschouwd. Zij bragten den nacht door in eene tent, namen voorts den weg over den voor onbeklimbaar gehouden Lauteraargletscher en bereikten den 9de"na een' marsch van 16 uren des namiddags ten 1 ure gelukkig en wel behouden, de hoogste spits, nadat zij eens bijna door den val eener lawine waren omgekomen. De nederdaling geschiedde over den Tosenhurn en liep zonder ongelukken af. OOSTENRIJK. WEENEN, 14 Julij. Z. M. heeft aan den Aartshertog Frederik opgedragen, om de Koningin van Engeland, bij hare komst in Duitschland in naam van het Weener hof te gaan begroeten. De opbrengst van de goud- en zilvermijnen neemt elk jaar toe, en wordt alleen door die van de mijnen in Rusland overtroffen; in 1843 bragten de zelve op 6,785 mark goud en 101,211 mark zilver. Een hofwagonbestemd voor de plegtige openings-rit van den spoorweg van hier naar Praagtrekt als een meesterstuk elks aandacht. Het midden van dit rijtuig vormt eene verrassende fraaije salon met een groen zijden be hangsel met gouden draperiën, en voorzien van spiegels en vergulde lijsten, benevens prachtige luchters. De zolderingvan wit gros grainis insgelijks rijk met goudstof gedrapeerd. De vensters zijn van het schoonste kristalglas, de gordijnen van zware, groene zijden stof, met gouden franjes enz. versierd. De meubelen van deze pragtige salon, verscheidene divans en een rijke troon zetel, zijn insgelijks met groene zijde overtrokken en op het rijkst met goud versierd. Aan deze middensalon grenzen twee zeer nette, prachtvolle kabi netten eene antichambre en een kabinet voor het naaste gevolg. Kostbare tapijten bedekken den bodemen zelfs de trappen zijn van zeldzame pracht en sierlijkheid. De Regering moet sterke cordons van soldalen op de grenzen onderhou den wegens de invallen van Turkendie soms een belangrijk verlies aan onze troepen doen ondergaan. Onlangs nog gebeurde zulk eenen inval, 3 onzer officieren sneuvelden en 300 soldalen werden vermistook was de Overste, de Baron van Jelachick, bijna in handen der Turken gevallen. PRUISSEN. BRESLAU, 19 Julij. Eergisteren heeft bier de plegtige intrede van den Vorst-Bisschopden Heer van Diepenbrock plaats gehadachter zijne static-köets volgde een trein van ruim 100 rijtuigen met bijzondere personen, die hem hadden ingehaald. De Ally. Augsb. Zeit. bevat het volgend berigt uit Waldenburg in Silezië: De nieuwe Dissidenten of Duilsche Katholijken alhier hebben het be stuur in groote verlegenheid gebragt. Bijna alle Roomscb-Katholijken zijn tot die nieuwe godsdienst overgegaanen verlangen dat hun de Roomsche kerk zal worden afgestaan, en niet in het bezit van de weinige overgeblevene RoomsclvKatbolijken zal blijven. De Opperpresident der Provincie heeft te vergeefs getracht, de gemoederen der beide partijen tot bedaren te brengen. NASSAU. WIESBADEN, 18 Julij. Een der spelers aan de bank te Homburg, hoofd van eene tamelijk bemid delde familieop éénen dag zijn geheel vermogen verloren hebbendeheeft zich uit wanhoop opgehangen. De pachters der speelbanken, zoo hier als te Homburgzijn er in geslaagd om ook dames tot de speeltafel te lokken doordien zij de list bedacht hebbenvrouwendie zeer fatsoenlijk gekleed waren, voor hunne rekening te laten spelen dit voorbeeld vond navolging. HAMBURG. 21 Julij. De Hamburger-Correspondent maakt gewag van een uit Bonn vermeld gerucht volgens hetwelkbij gelegenheid van het derde eeuwfeest van bet Concilie van Trente, hetgeen in het laatst van dit jaar invalt, bij eene Pau selijke bul, de ongehuwde staal der geestelijkheid zou opgeheven worden. F R A N K R IJ ai. PARIJS, 22 Julij. De Zitting van de Fransche wetgevende Kamers is den 215tcn dezer inet de voorlezing van het daartoe strekkende Koninklijk bevelschrift gesloten. Don Carlos en de Prinses van Beira hebben den 17den Bourges verlaten, om zich naar de baden van Gréoulx te begeven. Een Aide-de-Canip van den Maarschalk Soult vergezeld hen, om ben te bewaken. Een officier, die tegenwoordig is geweest bij het bedwingen der Arabie ren in de grotten van El Kantarah in Algerië en thans alhier is terugge komen, meldt, dat, toen het eerste vuur was aangestoken, een der vijanden zich een weg door de vlammen baandeom zich te komen onderwerpen dat men dien persoon gelegenheid heeft gegevenom terug te keeren met de vermaning aan de overigen, om zijn voorbeeld te volgen; dat de Ara bieren daarop een losgeld hebben aangebodenonder voorwaardedat men niet in de holen zoude doordringen, en dat zij hunne wapenen zouden behou den datvermits aan deze voorwaarden niet kon worden voldaande Arabieren de vijandelijkheden hebben hervat, en dat daarop de Franschen op nieuw de bijeengebragte brandstoffen hebben doen ontvlammen. BELGIE. BRUSSEL, 22 Julij. De ontvangsten van den spoorweg voor de maand Junij hebben incer dan 1,080,000 fr. bedragen en dus ruim 100,000 Ir. meer dan in dezelfde maand in 1844. In het Provinciaal Antwerpsch Nieuwsblad leest men het volgende De geschiedenis van eenen beer te Beirvelde ontsnapt en te Meulekerke dooi den provinciale inspecteur Lgeschoten, welk voorval tot in Holland en Duitschland was overgewaaid, is bij slot van rekening bevonden eene loutere mystificatie en welgeconditionneerde puff' te wezen. De Vaderlander heeft dienaangaande het volgende vernomen Twee boeren van Lochristy hadden lust om zich eene goede provisie vleesch en spek te verschaffenzonder er eene cent voor te bestedenen verzonnen het volgende middelEen kleedde zich in het kostuum van een Savoyaard aan dat van een beerenlijder gelijkende, en deed zich door zijnen medemakker die hem tevens tot tolk was, vergezellen. Na hun plan wel opgesteld te hebbentrokken de twee slimme boeren naar Beirvelde en omstrekenen de den aldaar de bewoners geloovendat de Savoyaard eigenaar van eenen beer was, dat dit dier was losgeraakt en gevlugt, en in de omstreken rondzwierf; daar dit Bruintje een kwaad dier was kon bet den oogst verdelgenin de stallen en schuren dringen, het vee verslinden, in de huizen dringen met dè zuigelingen wegloopen en de vrouwen die in gezegenden staat verkeer den een beertje doen ter wereld brengen. Dit alles werd in eene onverstaan bare taal door den Savoyaard van Lochristy uitgekraamden het laatste coupletje was altijd dat men veel vleesch moest hebben, 0111 den beer te ver zadigen en te vangen.... terwijl hij sliep. Nu, de boeren die niets vuriger verlangden dan van dien beer verlost te worden, gaven gaarne spek en vleesch; ja, tot hammen en worsten toe (men had hun gezegd dat de heeren op worst en ham verlekkerd zijn, en zich met die spijs laten temmen). Deze omgang bleef cenige dagen durenen men begrijpt gemakkelijk dat de Savoyaard cn zijn makker eene goede provisie vleesch hebben opgedaan. Bij Koninklijk besluit van den 11dcn Julij, is, op daartoe gedaan verzoek, aan den lieer J. J. Dermout eervol ontslag verleend als Secretaris der Alge- mcene Synode der Nederlandsche Hervormde kerk met dankzegging voor de gewigtige en getrouwe diensten, door hem gedurende eene lange reeks van jaren in die betrekking bewezen; en is, op voordragt van den Minister voor de zaken der Hervormde Eeredienst enz., uit een door de Algemecne Her vormde Synode aangeboden drietal, de heer J. J. Rooseboom, tot riu toe secundus-Secretaris, benoemd tot Secretaris derzelve Synode, om met 1 Oelo- ber in plaats van den beer I. J. Dermout op te treden. SCHOONHOVEN 20 Julij. Ook Ds. J. C. van Schermbeek voor de beroe ping herwaarts bedankt hebbende, is heden het laatst gemaakt twaalftal aan gevuld met Ds. H. R. Rookmaker, predikant te Poorlugaal, bel zes- cu drietal met Ds. C. Swalue, te Zandvoort, en is daarna beroepen Ds. M. van Staveren, th. dr. en predikant te Kedichem. GRONINGEN 21 Julij. De Weleerw. zeer geleerde lieer A. T. Reitsema, van Roordahuizen, heeft de beroeping als predikant bij de Nederdu tsehc Hervormde gemeente alhier aangenomen.

Leydse Courant | 1845 | | pagina 3