allen ter neder, die zich aan hen vertoonden. Boven den engen trap stond Tscberbinin cn de zijnen. Ieder vijandelijk hoofd dat hem naderde, werd door zijn sabel gekloofd. Toen do Lcsghiers zagendat zij het leven van de hunnen nutteloos opofferden, trokken zij uit de minaret terug, en begonnen den toren te ondergraven. Zonder een droppel water tot lcssching van zijne verdroogde tong, te midden onder lijkenen stervenden, stond de held onwrik baar twee dagen lang. Op den derden dag stortte de toren in elkander. Da verbitterde Lesghicrs trokken den half verpletterden jongen held van onder uit de puin en bragten hem op de gruwzaamste wijze ter doodin het gezigt van zijne makkers in het fori- Zoo stierf Tscberbinin in zijne jeugd als een voorbeeld van dapperheid voor zijn vaderland. De Lesghicrs bestormden nu gedurende eenige dagen bet fort Tschiraeh doch werden even dapper afgesla gen. Kapitein Owetschkin hield op het laatst naauwelijks 100 man over, waarvan de helft gewond was. Ieder minuut werd de toestand van de kleine bezetting hagchelijker. Op den vierde dag der belegering werd de aanvoer der zwaar door een kogel gewond; doch aan eene overgave werd niet gedacht. Op den vijfde dag wilden de Lesghiers andermaal den storm herhalentoen men in de verte Russische bajonnetten glinsterenen een regiment kozak ken zag naderen. De Lesghiers namen de vlugtlatende 1,500 lijken op het slagveld. De aangekomene bevrijders behoorden tot het corps van den generaal Madatow. Van het geheele Russische bataillon grenadiers waren er nog 70 in het levenen slechts 8 van deze 70 waren zonder wonden. De kapitein Owetschkin heeft een half jaar aan zijne wonden geleden. De Keizer heeft hem de Wladimir-Orde geschonken en tot Colonel verbeven. POLEU. WARSCHAU, 28 Mei. Z. M. de Keizer heeft den 24sten over de hier verzamelde legercorpsen eene groote inspectie gehouden, cn over de houding en manoeuvres der troepen zijne tevre denheid bij eene dagorde bekend gemaakt. In den namiddag heeft de Keizer bet kamp bezocht en zich een geruimen tijd in de gezangen cn spelen der soldaten vermaakt. Den 23sle" had Z. M. de leden van den Raad van be stuur, van den Senaat, als ook de hoogere geestelijkheid van alle geloofsbelij denissen ontvangen. Den 278ten heeft Z. M. onze stad verlatenom zich naar het centraal gedeelte van zijn Rijk te begeven waar hij de groote manoeuvres zal bestu ren, die op dat punt zullen plaats hebben. Alhier zijn twee personen gearresteerd, die bedreigingen tegen het leven van den Prins Stadhouder hadden gedaan. Zoodra Prins l'askewitz zulks had vernomen, deed hij beide menschen weder in vrijheid stellen, zeggende: nIk kan elke beleediging gaarne vergeven, en om bedreigingen bekommer ik mij niet, want ik vertrouw op bet eergevoel eens Volks, hetwelk ik, op last van mijnen en van hunnen Monarch, sedert 15 jaren niets dan goed heb gedaan." BRASILIË. RIO-JANE1RO, 24 Maart. De beroemde Deensche natuur- en aardkundige Dr. Lund, die sedert drie jaren hier reist, cn wien men de balangrijke ontdekking van verscheidene gedenkstukken verschuldigd is, welke op de onwederlegbaarste wijze getuigen dat de Noormannen zeer lang voor de eerste komst van Columbus in Ame rika, op de kusten van Brasilië hebben bestaan, heeft nu nog eene in een ander opzigt belangrijke ontdekking gedaan. Hij heeft in de provincie van Minas-Geraes versteende mcnschenbeendercn cn zelfs geheele geraamten ge vonden de schedels die in grooten getale voorhanden zijnhebben al de voornaamste kenteekenen van die der tegenwoordige Braziliaanscbe inboor lingen. Daar men tot hiertoe nergens elders versteende menschenbcenderen heeft gevondenschijnen deze uit te wijzen dat Zuid-Amerika vroeger dan de overige werelddeelenja zelfs dan Azië bevolkt was. Dr. Lund heeft ook versteende paardenbeenderen gevondendieren die bij de eerste komst der Portugezen niet in Brasilië gevonden werden. Ook heeft hij in dezelfde provincie ver steende beenderen en volledige geraamten van 44 nog geheel onbekende soor ten van zoogdieren gevonden. Dr. Lund heeft aan het instituut van geschie denis en aardrijkskunde te Rio-Janeiro berigtdat hij binnen kort een uitge werkt verslag van zijne ontdekkingen in de provincie Minas Gcraes zal indie nen en nu naar de provincie Bahia zou vertrekken. SPAA'JE. MADRID, 1 Junij. H. M. was op hare reis den 26slen Mei te Valencia aangekomen cn er door de bevolking met groote opgewondenheid ontvangen. Het besluit der Regering omtrent het onderhoud der geestelijken is thans bekend gemaaktvoor ben worden 159,000,000 realen (omstreeks f 20,000,000) beschikbaar gesteld en eene Commissie van 5 ledenonder welke 3 geestelijken, is benoemd om voor de uitdeeling der gelden tc zorgen. ITALIË. ROME, 6 Junij. De Jesuitcn zijn bier thans magtiger dan ooit sedert den val den den tre- soricr Tostidat hun werk is. De voornaamste familien zenden om strijd hunne kinderen, eerst als leerlingen, om vervolgens eenigen der hunnen in de orde te doen opnemen; dat niet gemakkelijk gaat, want de eerwaardige vaders worden hoe langer hoe moeijelijker. Zelfs zijn de aspiranten die reeds zijn aangenomenniet eens zeker dat ze kunnen blijven. ZWITSERLAND. LAUSANNE, (in Waadtland). De beroemde Hoogleeraar in de Godgeleerdheid Vinet heelt zijn onlslag ge nomen. Als grond voor deze handelwijzewelke velen bedroeft, voert hij aan: dat de Groote Raad het beginsel van vrijheid van godsdienst bij stem ming verworpen, en bovendien den stand der geestelijken diep vernederd heeft. Er hebben zich nu 150 geestelijken tot den Grooten Raad gewend met verzoek: de godsdienstige vrijheid te herstellen, als een levensbeginsel van het Protestantismus; ten minste, dat het den geestelijken niet zal verboden zijn, aan godsdienstige bijeenkomsten deel te nemen. ARGAU, 4 Junij. Alhier heeft de Regering het bevel gegeven, om de landweer op te roepen en den landstorm te organiseren, omdat men elk oogenblik een' opstand in het Freyenamht, door die van Lucern aangestookt, verwachtte. De Sardinische Regering had het verzoek van die van Lucern aangeno men, om Dp. Steiger op eene harer vestingen gevangen te zetten. Men ziet nu het eindbesluit der Lucernsche Regering omtrent hem te gernoet. B E IJEREN. 1NGOLSTADT 1 Junij. Heden is hier de eerste steen gelegd voor eene Protestantsche kerk, welke uit de bijdragen des Konings en der gczamentlijke Protestantsche kerken des Rijks zal worden opgebouwd. In plegtigen optogt begaf zich de kerkeraad en de burgerlijke en militaire autoriteiten en de schooljeugd uit de pastorie en de school naar de plaats der stichting, waar de deken Böckhuit Mnnchen eene indrukwekkende redevoering hield over den algemeenen grond des Christe- lijken geloofs, welke door het zingen van een kerkelijk lied werd voorafgegaan. Ten slotte werd een bijbel cn een in glas gegoten beeldlenis van den Koning bij den grondsteen gelegd. Na de inwijdingswoorden en een kort gezang door de gemeentevolgde een gebod van den predikant der plaats Ds. Volkert en sprak de deken Hermann uit Regensburg den zegen uit. BREMEN. 4 Junij. In het voorjaar zijn bier reeds weder 6 a 7,000 landverhuizers naar Texas aangekomen; in het voorleden jaar was hun getal in het geheel 45,000, van welke 20,000 hunnen weg over onze stad uainen; men verwacht, dat hun aantal dit jaar nog grooter zal zijn. BADEN. MANNIIEIM, 5 Junij. Bij de laatste overstrooming, door geweldige regens veroorzaakt, hebben de wateren uit eene diepte van 40 voeten, in de nabijheid van onze stad, een been doen opwellen, hetwelk door den inspecteur van het hertogelijk kabinet van naturalien, Dr. Kaup, erkend is voor een rib van den antediluviaanschen olifant. LUXEMBURG. 4 Junij. Gisleren zijn de Stenden van het Groot-Hcrtogdoin geopend in het Gouver- nements-paleis onder voorzitting van den Gouverneur. Den 2dcn zijn hier aangekomen dé Bisschop Arnoldi van Trier en de plaatsvervangende Bisschop van denzeltilen zetel. Zij zijn afgestapt bij den Vicaris-Apostolicus van het Groot-Hertogdom, Laurent. Men verzekert, dat deze prelaten zich naar Rome zullen begeven waar zij tegenwoordig moeten zijn bij de vergaderingenten oogmerk hebbende de middelen tc vindenom zich tegen de voortgangen van de Katholijke Duitsche kerk te verzetten, ENGELAND. LONDEN, 7 Junij. Het gecostumecrd bal, gisteren ten hove gehouden, is allerluislerrijkst ge weest. Ongeveer 1200 personen hadden daaraan deel. Behalve den Hertog en de Hertogin van Nemours, die Woensdag, over Boulogne, bier waren aange komen, merkte men op dit feest al de leden van het Corps Diplomatique en vele andere aanzienlijke vreemdelingen op, ieder van welke de kleederdragl zijner natie, zoo als die ongeveer eene eeuw geleden in zwang was, had aan genomen. Ook het Hof en de Engelsche en Schotsche edelen hadden dit costuum met de stiptste naauwkeurighcid gevolgd, tot welk einde de oude familiënportretten zorgvuldig waren geraadpleegd, terwijl de juweelen enpaar- len, door hen, welke deze schilderijen voorstelden, nagelaten, in volle pracht schitterden. Het bal werd door de Koningin, Prins Albert, en den Hertog en de Herto gin van Nemours, met eene polonaise geopend, waarop eene menuet en eene quadrille volgden, terwijl de oud-Engelsche countrydans insgelijks niet is ver geten. Omstreeks middernacht werd het dansen door een prachtig souper af gewisseld. Het Hof, door den Hertog en de Hertogin van Nemours vergezeld, begeeft zich aanstaanden Maandag naar Windsor. Het Hooger-Huis heeft den 4<leD het voorstel van Lord Roden, om eene Com missie te benoementen einde onderzoek te doen naar de boeken die in het Collegie van Maynooth gebruikt werden met 155 tegen 59 stemmen ver worpen en is toen de tweede lezing van de wet met 22B tegen 09 stemmen doorgegaan.

Leydse Courant | 1845 | | pagina 3