BEURSPRIJ3 VAN SCHULDBRIEYEN. STADS BERICJiT. KENNISGEVING. SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEYDEN, gezien hebbende de Wet van den 11(l<n April 1827, brengen bij deze ter kennis van de be langhebbenden, dat, ter voldoening aan dezelve, weder een aanvang zal wor den gemaakt met de inschrijving voor de Schutterlijke dienst van degenen welke daartoe dit jaar in de verpligting vallen. Dat deze inschrijving zal moeten geschieden in tien afzonderlijke registers, met dien verstande, dat de personen, geboren in 1811 tot 1819 ingesloten, welke zich hier ter Stede, sedert de vorige inschrijving, uit andere plaatsen met er woon hebben nedergezet, waaronder ook zijn begrepen de militairen die sedert de laatste inschrijving derzelver paspoort verkregen en zich alhier hebben gevestigd, alsmede de zich in dit Rijk en binnen deze Stad sints de laatste inschrijving gevestigd hebbende vreemdelingen (waaronder verstaan wor den zij, die hun voornemen, om zich in dit Rijk neder te zetten, hebben aan den dag gelegd, hetzij door ecne uitdrukkelijke verklaringhetzij door het werkelijk overbrengen van den zetel van hun bestaan naar herwaarts zonder dat de tijdelijke uitoefening van een bedrijf of handwerkin cenige ongeschikte betrekking, als zoodanig wordt aangemerkt.) zullen worden in geschreven achter de registers, waartoe zij volgens hunne ouderdom behooren; terwijl de geborenen in het jaar 1820 zullen worden geplaatst in een nieuw register, te weten het eerste van den jare 1845 en het tiende of dat der geborenen in 1810 van het vorige jaar, zal komen te vervallen. Dat van de inschrijving, niemand der bovengenoemde personen is uitgezon derd, al vermeende hij tot de vrijgestelden of uitgeslotenen te belmorenén dus ook niet die personen, welke reeds hun ontslag uit de Schutterlijke dienst hebben bekomen. Dat de registers van inschrijving zullen worden geopend op Maandag den 19. Meien op 1 Junij daaraanvolgende finaal zullen worden gesloten. Dat derhalve de personen, welke zich vóór gemelde sluiting op 1 Junij, niet hebben doen inschrijven, (en dus ook ieder persoon van elders zijnde komen wonen, of de in dit jaar zich alhier gevestigd hebbende vreemdelin gen, alsmede de Militairen, welke tot de laatste ligting behoord hebbende, derzelver finaal ontslag hebben bekomen en niet weder in dienst zijn getre den,) bij ontdekking, als nog achter de teekening, tot sluiting, door het hoofd van de regering aan het einde van het register te plaatsen, zullen wor den ingeschreven, met de bijvoeging van het woord: ambtshalve en dezelve volgens art. 9 door den Schuttersraad zullen worden verwezen tot eene geld boete, en daarenboven dadelijk, zonder lotingbij de Schutterij ingelijfd, indien het zal blijken dat er, tijdens de verzuimde inschrijving, geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien bestonden; terwijl in zoodanig geval het huwelijk hun ook geene aanspraak geeft om in de twee klasse ge- bragt. te worden alles onverminderd zoodanige strafbepalingen als, uit krachte der Wet van 31 December 1832 op hen inogten kunnen worden toegepast. Dat een ieder wordt vermaand, om voor zoo veel hij van geen bewijs zijner doop of geboorte voorzien is, voor die, welke alhier geboren zijn, hetzelve te. komen afhalen ter Secretarie dezer Stadvan heden af aan 's morgens van 10 tot 's namiddags 1 uur; terwijl diegenen welke elders geboren zijn, zich hetzelve onverwijld vóór de inschrijving zullen moeten aanschaffen zullende een ieder verantwocr lelijk zijn voor de gevolgen, wanneer hij, bij gemis zijner doop- of gebocr tc-aktedoor eene verkeerde opgave van bet geboortejaar, abusivelijk wierd ingeschreven. Dat dn belanghebbenden bij deze nog worden herinnerddat zij bij de in schrijving tevens zullen moeten opgeven hunne Woonplaatsbenevens het Wijk en Nummer hunner huizen derzelver beroep en dat van hunne Ou ders zoo die nog in leven zijn, alsmede den tijd van derzelver inwoning alhier, en eindelijk of zij ingeschrevenen gehuwd of ongehuwd zijn, en in bet eerste geval of zij kinderen hebben, zoo ja, hoe veel van elk geslacht wordende de gehuwden aangemaand, om zich van een extract uit het huwe lijks register te voorzien, om daarop door den Heer der Gebuurte, waarin zij wonen, het getal hunner kinderen te doen certificeren, ten einde daarvan bij de inschrijving te doen blijken, zullende almede tot de algilte dier huwelijks- extracten worden gevaceerd ter Stads Secretarie van heden af, des voormid dags van 10 tot des 's namiddags ten 1 ure. Dat eindelijk studentengeëmploijeerden in huizen van negotie, be dienden en werkliedenmoeten ingeschreven worden in de Gemeenten, waar zij hunne studiën of werkzaamheden uitoefenen, of dienstbaar zijn, tov als zulks ook het geval is van klerken van Advokaten en Notarissen dat ambtenaren en geëmploijeerden (al wonen zij elders) zich moeten la ten inschrijven in de plaats, alwaar zij hunne ambtsbetrekkingen uitoefenen; dat zijwelke buiten 's lands werkzaam zijnof zich aldaar op de studiën toeleggen, in de Gemeente hunner vorige woonplaats, en laatstelijk schip perster plaatse waar zij het laatst gewoond hebben, of de belasting voor hun vaartuig betalen, ingeschreven moeten worden. Dat ten einde deze inschrijving geregeld afloope, een iegelijk in de termen van dezelve vallende, hij deze wordt opgeroepen, om zich te vervoegen in een der vertrekken van het Raadhuis, en wel op Dingsdag 27 Mei voor de bewoners van Wijk III en IIIop Woensdag 28 Mei voor de bewoners van Wijk IV, V en VI, en op Donderdag 29 Mei voor de bewoners van Wijk Vil en VIII, allen 'svoormiddags van 10 tot 1 ure; metuitnoodiging, om op den bepaalden dag zich stiptelijkter aangeduider plaatse aan te melden ten einde men zich niet te wijten hebbe de gevolgenwelke uit het achterblijven zouden ontstaanzullende wijders het tijdstipdat de regis ters ter bezigtiging zullen liggen, en de dagen der loting, welke volgens de AVet, vóór 1 Julij aanstaande, geheel zal moeten zijn al'geloopennader worden bekend gemaakt. En verder gelet hebbende op art. 7 van Zr. Ms. besluit, van 7 September 1828 Staatsblad N°. 55), roepen bij deze op alle personen, welke als ge huwd of als Weduwenaars met kind of kinderen, in het afgeloopen jaar, in de termen zijn geweest, ora uit dien hoofde in de tweede klasse van de alge- meene rol der Schutterij te worden gebragtdoch sedert dien tijd door het overlijden van derzelver vrouwen of kinderen de bevoegdheid hebben verlo ren, om in die klasse te verblijven, en dus alsnu in de eerste klasse der voor dit jaar daar te stellen algemeene Schutters-rol geplaatst moeten worden om van dusdanige verandering van omstandigheden schriftelijk kennis aan Hun lid. Achtb. te geven, of zich daartoe ter Stads Secretarie aan te melden, des morgens tusschen 10 en 1 ure, vóór de aan te vangen inschrijving, en dus uiterlijk tot 2G Mei aanstaande; zullende, wanneer deze Kennisgeving door den belanghebbenden mogt zijn verzuimd, en hij dus, dien ten gevolge niet bij de Schutterij zou zijn ingelijfd, door Burgemeester en Wethouders proces-verbaal tegen hem moeten worden opgemaakt en aan de Regtbank toe gezonden ten einde op de nalatigen toe te passen de strafbepaling van art. 1 der Met, van 6 Maart 1818 Staatsblad N°. 12), houdende eene geld boete van ten hoogste ƒ50 en eene gevangenis uiterlijk van drie dagen hetzij afzonderlijkof wel beide de straffen te zamen genomen, En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voorwendenzal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, ter plaatse waar zulks' ge bruikelijk is. Aldus gedaan en gepubliceerd bij MI. Burgemeester en Wet houders der Stad leyden, op den 15'len Mei 1845. DU RIEU, Ter ordonnantie van dezelve, PUTTKAMMER. v. ADYERTENTIEN, Mijne geliefde F.chtgenoote M. C. SIEBOLD, beviel heden zeer voorspoedig van eene welgeschapene DOCHTER. Leyden, 19 Mei 1845. B. R. van EMBDEN. Heden overleedin den ouderdom van 81 jaren en ruim 8 maanden Mejufvrouw GRIETJE GEERTS, vroeger Weduwe van R. Broekkerken en laatstelijk Wed uwe van J. II. Isseuian. Letden, AV. GERRITSEN, 15 Mei 1845. J. II. LEEMBROEK, Executeuren - Testamentair. Heden overleed, na een langdurig en smartelijk lijden, mijne veel geliefde Zuster, ALID.4 de WATER, Weduwe Hendrik IIoogenstraaten in den ouderdom van circa 84 jaren. Leyden, 17 Mei 1845. J. C. de WATER. Eenige Kennisgeving. Voor de vele blijken van deelneming en van vereerende attentie, bij het afsterven van den Heer J. J. DROEZE ontvangen, betuigt de Familie van den Overledene, langs dezen gebruikelijken weg, haren bijzonderen dank. Al degenen, welke iets verschuldigd zijn aan, of te vorderen hebben van de, onder het voorregt van Boedelbeschrijving, aanvaarde Nalatenschap van wijlen den Wel Eerwaarden Heer AUBERTUS JOSEPH JOANNES LUCAS LANGRAN Roomsch-Katholijk Priester en Pastoor te Noordtvijkerhoul den ÏO^011 Mei 1845 overleden, worden verzocht daarvan betaling of opgave te doen vóór den lslen Junij 1845, ten Kantore van den Notaris J. TOMAS, tc LeydenRapenburg, Wijk II. Ne. 36. MAANDAG 19 MEI. Nederiand, AVerkclijkc Schuld. a 2) pCt, Dito dito3 Dito dito 4 O. I. Leening4 Amortisatie Syndicaat4) Dito dito34 Ilandel-Maatschappij4 4 Ilaarlemmermeer4 Aandeelen Rijn-Spoorweg. 44 Aand. IIoll. Spoorweg Maatschap. Belgie, Certificaten i 9 24 Dito Dito41 Dito. bij R.otüsceild 24 Spanje, Leen. bij Ardoin van 85 5 Dito bij dito, onbep. stukken. 5 Dito .......*..>....e3 Coupons Ardoins Portugal, te Londen Rdsiand, Obl. Hope 1798 en 1816 Dito dito 1828 en 1829 Cert. bij dito 1831 en 1833 Dito bij Hope Dito bij Stieglitz C° Certificaten te Hamburg Inschrijving in Assign Certificaten van dito Polen, Certificaten Dito Aandeelen met Loting Dito dito Prüissen, Aandeelen Negot. 1832 Oostenrijk, Oblig. AVeenerBank. idem Oblig. Metalliek Idem21 Aandeelen 28 Mei 1834 500 f Idem 1 April 1839 250 Napels, Certif. bij Lam. en Bouw. a 5 pCt. Brazilië, van 100 5 Amerika,5 Dito6 Dito Bankactiën5 Mexico,5 9 4 4 5 6 6 4 j> 9 9 9 9 9 9 9 9 II. 300 9 500 9 9 9 9 9 5 pCt. 9 4 9 5 Laagst, koers Hoogst, koers. 644 64 5 ir 78i 78 TT 100 100 A 9944 100 100 ioory 1534 154 1004 113| 1134 97 27| 27ry 254. 264 42 424 274 284 684 68 4 108 J 1074 1004 100J 94 92 rV 921 744 764 764 87 1114 lllrv C4A 934 94 74 34 Gebleven. 64^ 133'. 681 Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1845 | | pagina 4