LEYDSCHE COURANT. 1844. VRIJDAG, 18 OCTOBER. BJNNEINLANDSCHE BERIGTEN. De Courant wordt driemaal in de week uitgegeven, des Maandags, Woensdags en Vrijdags. De Maandagsche Courant wordt, hoofde van den Zondag, Zaturdag-avond verkrijgbaar gesteld, en de Advertentiën voor dat nommer worden Zaturdag vóór drie ure verwacht, De prijs van deze Courant is ƒ3.voor de 3 maanden. LEYDEN17 October. Voor de weduwe is nog ontvangen van een onbekende 2.75. Den 15,lcn en lGdcn dezer zijn te Scbeveningen nog twee pinken met bokking aangekomeneen met 28,000 en een met 35,000 stuks, De vis- scberij staat nog ongunstig en de prijzen blijven zeer hoog. De Katholijke Nederlandsche Stemmendiebij den aanvang van dit jaar, in de petitiën tegen de Leening en Belastingwet, voor het geschokte Vaderland eene flaauwe schemering van hoop aan den duisteren en benevelden gezigteinder meenden te bespeuren en in de toenemende oppositie zich ver heugden klagen thans bij het niet meer verschijnen van den Spectatorbij het overlijden van Le Tempsen bij de teringachtige kleur der meeste an dere Oppositiebladen, over de uitterende ziekte der Nederlandsche oppositie, terwijl zij als oorzaak daarvan opgevendat die thans kwijnende oppositie afhankelijk was van den smaak en de gunst van het lezend publiek. Ja, de Katholijke Stemmen hebben het juist opgemerkt: er is eene opposi tie in Nederlanddie kwijnt. De oppositiedie een Staatsbankroet wilde die eene plotselijke Staatsomwenteling beoogde, die oppositie kwijnt en sterft weg. Zij was niet Ncderlandschzij verdort, omdat zij geen' wortel in den Vaderlandschen bodem had. Maar wanneer men onder oppositie verstaat den wil om, onverschillig welke de inzigten der Regering zijn, tot handhaving van regt en orde, en tot ver betering van het gebrekkige in onze Staathuishouding door eene Grondwetsher ziening, krachtdadig mede te werken, dan kwijnt die oppositie niet. Zij heeft bij de regeling der finantiën de Regering reeds gedwongengedeeltelijk den weg van halve maatregelen te verlaten; zij zal zich thans krachtiger dan ooit vertoonen. Nadat eene trouwe Natie der Regering de middelen verschaft heeft het Land uit den finantiëlen nood tijdelijk te redden, zal de oppositie in de Staten-Generaal niet halverwege blijven staan. Na tot de aanneming der zwaar drukkende wet van 6 Maart te hebben medegemerkt, hetzij indirect, door afstemming van vroegere plannenhetzij direct door aanneming van den laatst voorgestelden maatregel, zal men het werk bekroonen door ook voor de toekomst te zorgen. Alle geloof aan menschelijke betuigingen zouden wij moeten verzakenzoo wij niet geloofdendat de meerderheid der Staten- Gcneraalbij den aanvang der zitting, op eene algemeene Staatshervorming zal aandringenen zoo, hetgeen wij onmogelijk achten, mogt geschieden, zoo de Nederlandsche Volksvertegenwoordiging de wenschen van Nederland verzweeger zullen er altijd gevonden wordendie door teleurstelling niet afgematnoch door bedriegelijke beloften misleid zullen wordenmaar die zullen volhoudenomdat zij niet schrijven en handelen om gunst of eerof goedkeuringof uit afhankelijkheid aan het lezend publiek maar uit innige overtuiging, uit opregte liefde tot het Vaderland en Oranje. Tijdgenoot 'sGRAVENHAGE, 16 October. Op Maandag den 21steB dezer, zal de gewone jaarlijksche vergadering der Staten-Gencraalmet de gebruikelijke plegtigheden alhier worden geopend. Z. M. de Koning zal de Vergadering openen ten één ure, en in statigen optogt van Hoogstdeszelfs paleis afrijdenom zich naar het Hotel der Staten-Generaal te begeven. Hoogstdezelve zal te paard gezeten zijn. De trein zalbij het gaan naar het Binnenhof rijdenover den Kneuterdijkden Langen Vijver berg, den Korten Vijverberg en het Binnenhof; en bij het terugkeeren: over het Buitenhof, de Plaats, den Kneuterdijk, naar het Paleis. Bij dat nade rende tijdstipachten wij het niet ondoelmatig hier thans de lijst te laten volgen der Leden, waaruit de beide Kamers bij de ophanden zijnde bijeen komst zullen zijn zamengesteldmet aanwijzingvoor zoo veel de Leden der Tweede Kamer aangaat, van de jaren hunner aftreding, zijnde de Leden, die in de vorige bijeenkomst, hetzij in de Eerste, hetzij in de Tweede Kamer, geene zitting gehad hebbenin cursijve letteren gedrukt. EERSTE KAMER. F. A. Graaf van der Goltz. Mr. A. van Gennep. F. G. Baron van Lijnden van Hemmen. Jhr. J. Jarges. J. \V. Dedcl. Jhr. J. H. van Lijnden van Lunen- A. W. Baron van Pallandt van Beerse. burg. Jhr. H. B. Martini. Mr. A. G. Verheijen. JhC Mr. G. G. Clifford. Mr. C. G. Byleveld. Mr. C. AV. Baron du Tour van Bel- linchave. G. Graaf Schimmelpenninck. A. AV. J. J. Baron van Hugenpoth van Aerdt. D. II. Baron Chassé. A. van der Hoop. H. R. Trip. Graaf AV. A. AV. van Limburg Stirum Noordwijk. TWEEDE Jaren van NOORD-BRABAND. Aftreding. 1845. Mr. P. Gouverneur. Jhr. L. J. B. v. Sasse v. Ysselt. 1846. Jhr. Mr. J. O. de Jong van Beek en Donk. Mr. R. P. Romme. 1847. Mr. J. L. A. Luyben. Mr. J. A. Mutsaers. Mr. L. D. Storm. Gelderland. 1845. Mr. M. J. de Man. Mr. R. Scheers v. Hareucarspel. 1846. Baron C. J. A. van Nagell tot Ampsen. J. T. H. Jhr. Nedormeyer Rid der van Rosenthal. 1847. E. W. van Dam van Isselt. Mr. J. M. de Kempenaer. Zdid-Holland. 1845. Mr. C. B. Nederburgh. Jhr. W. Boreel van Hogelanden. Jhr. Mr. O. Repelaer van Mole naarsgraaf Mr. J. R. Thorbecke. 1846. E. P. de Monchy. Mr. J. C. Faber van Riemsdijk. Jhr. Mr. D. F. Gevers van Ende geest. Mr. G. AV. Verwey Mejan. Mr. L. C. Luzac. Mr. S. H. Anemaet Pz. 1847. Mr. P. C. Schooneveld. M. A. F. H. Hoffmann. Noord-Holland. 1845. Mr. J. Enschedé. Jhr. Mr. D. Hooft. F. C. AV. Druyvesteyn. 1846. Mr. C. A. den Tex. Jhr. Mr. O. vanSwinderen v. Rensuma. Baron A. AV. van Brienen van de Groote Lind t. P. AV. Baron de Liedel van AVell. M. Piepers. Mr. P. A. Brugmans. II. Baron Merkus de Koek. MC M. C. van Hall. J. AV. Baron Huyssen van Kattendykc. Mr. J. G. van Nes. Jhr. Mr. W. L. F. C. Ridder van Rappard. KAMER. Jaren van Aftreding. 1846. Mr. J. Corver Hooft. 1847. Jhr. Mr. H. Backer. Jhr. Mr. P. van Akerlaken. Mr. H. A. van Bleiswijk. Mr. J. J. Uitwerff Sterling. Mr. J. S. van Naamen. Zeeland. 1845. MC J. G. Hinlopen. 1846. Mr. J. de Backer. 1847. Jhr. Mr. J. Snouck Hurgronje. Utrecht. 1845. H. Menso. 1846. Baron J. K. van Goltstein. 1847. AV. R. Baron van Hceckeren van Brandsenburg. Vriesland. 1845. Mr. A. Telting. 1846. Dr. S. Brouwer. Mr. T. S. Tromp. 1847. Mr. S. Baron van Heemstra. Overijssel. 1845. Mr. G. J. Bruce. Mr. AV. II. Cost Jordens. 1846. Mr. J. A. Duymaer van Twist. 1847. J. II. Graaf van Rechtcrcn. Groningen. 1845. Mr. C. Star Busmann. 1846. Jhr. Mr. J. E. van Panhuys. Mr. B. Wickers. 1847. Mr. II. J II. Modderman, Drenthe. 1847. Mr. G. Kniphorst. Hertogdom Limburg. 1845. A. II. T. Baron Michiels van Verduynen. 1846. J. J. F. AI. II. Corneli. 1847. AF. M. P. H. Strens. ARNHEM, 14 October. AVij gelooven met zekerheid te kunnen berigten, dat bij de Regering het voornemen bestaat, in het volgend jaar werkelijk eene aanmerkelijke hervor ming van ons postwezen in te voeren, waartoe van zelf de spoorweglinic van deze stad tot Amsterdam aanleiding moet geven; tevens moet echter het plan bestaannaar welonderrigte personen ons verzekeren om bet briefporto voor het gehecle Rijk op 10 centen en binnen de steden op 5 centen te bepalen. Hoe noodig eene hervorming, en vooral een streng toezigt voor onze posterijen zijnbehoeft niet op nieuw gemeld vooral laat de spoed der verzending in sommige liniën veel te wenschen over; zoo, bij voorbeeld, blijven de Fransche brieven, herwaarts bestemd, ruim 16 uren te Breda liggen, ten gevolge waarvan men die bijna even spoedig over Amsterdam als regtstrecks ontvangt- wij hopen ook hierin op voorziening.

Leydse Courant | 1844 | | pagina 1