NOTIFICATIE. BROODZETTING, zijn, ons aan de deur uwer gevangenis zouden laten vinden, ten einde u nogmaals aan het hoofd van het volk te plaatsen opdat gij het leiden zoudt in den vreedzamen en zedclijken worstelstrijd, dien gij ter bevrijding van •ons land ondernomen hebt. »De opperste Voorzienigheid heelt, in hare Goddelijke wijsheid, goedgevon den den tijd uwer gevangenschap te verkortenzij heeft in uwen persoon de regtvaardigheid doen zegevieren en u als overwinnaar de vrijheid hergeven, opdat gij hel volk den weg zoudt wijzen, om door zedelijke middelen de vrij heid te verdienen en te verwerven. Wij rigten alzoo onder deze gelukkige omstandigheid onze schreden naar u, om u geluk te wenschen met de ovcr- vcrwifining, die gij behaald hebt; eene overwinning, die, terwijl zij u nog maals aan uwe vrienden teruggeeftaan het volk eerbied moet inboezemen voor de wet en aan hetzelve bewijzen, dat het, uwe herhaalde vermaningen om de wet niet te schenden, opvolgende, alle vervolging verlammen en u in staat stellen kan om het den tempel van de oude hervormde staatsregeling van Ierland binnen te leiden. «Gedurende den tijd uwer gevangenschap hebben wij met u gezucht, bij uwe roemrijke bevrijding verheugen wij ons met u, en wij koesteren het vaste ver trouwen en de aangename hoop, dat de dag niet verwijderd is, waarop wij u zullen kunnen geluk wenschen van het doel van uwen arbeid bereikt te hebben, de herstelling namelijk van het nationale Parlement in Ierland." Den 16l,en heeft O'Connell eene redevoering gehoudendie zich kenmerkte door gematigdheid en door pogingen, om den nadeeligen indruk zijner vroe- gercr heviger aanvallen tegen het Engelsche volk uit te wisschen. Hij heeft te kennen gegevendat hij het bijeenroepen van groote volksvergaderingen thans minder wenschelijk achtte; dat hij zijne regters bij het Parlement zou aanklagen (hetgeen weinig heteekent)en dat hij nog altijd aan de bijeenroe ping eener vergadering van 300 uitverkorenen uit alle oorden des lands te Dublin dacht. Voor het eerst waagde hij de uitdrukking, dat de vergadering eene soort van Iersch Hoogerhuis zou zijn, doch vergoelijkte die uitdrukking weder, door in de sterkste bewoordingen te betuigendat hij liever al zijne pogingen zou stakendan tot eene afscheuring van Groot-Britannië mede tc werken. FRANKRIJK. PARIJS19 September. De Regering heeft, zegt men, heden de bepalingen van het traktaat met Marokko ontvangen. Hetzelve zal zonder twijfel openbaar bekend worden ge maakt. Wat wij er van vernamen, zullen wij onzen lezers mededeelen. De voornaamste bepaling is, dat Ahd-el-kadcr buiten de wet is gesteld. Ten gevolge daarvan verhinden zich de Marokkanen om hem gewapenderhand op hun grondgebied te vervolgen, tot zij hem zullen hebben verdreven of gevan gen. AVordl hij gevangen, dan verbinden zij zich hem in eene der steden van de westkust op te sluiten, tot de gezamenlijke Regeringen zicli ten zijnen opzigte voor de zekerheid van Algiers zullen hebben verstaan. Dit artikel is het voornaamste. Een ander bedingt de straf voor de Marok- kaansche opperhoofdendie invallen op ons grondgebied hebben gedaan. De Keizer verbindt zichom niet hoven de 2,000 man aan onze grenzen onder de wapenen te hebben. De grenzen blijven bepaald als toen Algiers onder de Turken stond. Voorloopig tot dat de nadere bijzonderheden hij traktaat zullen geregeld zijnzal Frankrijk ten opzigte van den handelmet de meest be gunstigde Staten worden gelijk gesteld. Journdes Débats). Aan een Engelsch dagblad wordt van hier geschreven, dat de Prins de Joinville H. II. M. M. naar Engeland zon vergezellen. Door een' eigen- handigen brief zou Koningin Victoria deze uitnoodiging aan den Koning ge daan hebben. De tent van den Zoon des Keizers van Marokko, genomen in den slag van Isly, is uitgespannen en opengesteld voor het publiek op de plaats Bab-el-Oued te Algiers; zij beslaat, zegt men, eene veel grootere ruimte, dan het Cirque-Olympique in de Champs-Elyzées alhier. Onder deze Keizerlijke tent is de maaltijd aangerigt gewordenaan den Maarschalk Bugeaud door de voornaamste der stad Algiers aangeboden. Men zal van de uitgestrektheid dier tent kunnen oordeelenwanneer men weetdat dezelve ondersteund wordt door 320 palen. Het weder is hier voortreilëlijk voor den wijnoogst. De wetenschappelijke nasporingen hebben ontdekt, dat men voor iedere vrucht eene zekere hoeveel heid warmte behoeft, maar dat het veel verschilt in welk tijdsbestek die warmte wordt voortgehragt. Het jaar 1841 bragt uitstekende wijnen voort, men oogste toen te Medoc op den 12den September. Het jaar 181G bragt zeer slechte voort, en men oogste ter zelfder plaatse pas den 28slcn October. De vermaarde wijn van Opimius, [een Romeinsch Consul ten tijde van Cicero, die er een' fijnen wijnkelder op nahield], was van een zoo heeten zomer, dat volgens het getuigenis van Plinius de druiven een soort van stroop bevatten. BELGIE. ANTWERPEN, 17 September. Een werkman beschonken naar zijn huis keerende, lang na den middag, vroeg aan zijne moeder te eten. Op het antwoord dat deze hem gaf, dat men hem reeds zoo lang had gewacht en dat zijn middagmaal niet meer gereed was, nam hij woedend een ines van de tafel en bragt zich een diepe wond aan den nek toe. De snede schijnt gevaarlijken deze beweging van gramschap uit dronkenschap ontstaan, zal licni wel het leven kunnen kosten. STADS BERICHTEN. Oproeping der Verlofgangers voor de Nationale Militie BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEYDEN roepen bij deze op, ingevolge eene aanschrijving van den Hoog-Edelen Gestrengen Heer Staatsraad, Gouverneur der Provincie Zuid-Hollandde Verlofgangers van de Nationale Militiewelke van hunne korpsen zijn terug gekomenom te compareren op de plaats van hel Gasthuisaan de Aalmarktten einde, ingevolge art. 181 der Wet op de Nationale Militie, van den 8stcn Januarij 1817, in verband gebragt met art. 10 der Wet van den 28sten November 1818, door den Heer Kolonel Militie-Commissaris te worden geïnspecteerd, voorzien van de kleeding- en kleine equipementstukkenwelke zij van hun korps behou den hebbenalsmede van hunne livrets en verlofpassenen zulks op Dings- dag den 1st™ October aanstaande's morgens ten 10 ure. En geven Burgemeester en Wethouders voornoemd wijders bij deze kennis, dat, bijaldien zich thans in deze Stad ook Verlofgangers mogten bevinden, tot andere Gemeenten of Districten behoorendedeze almede gehouden zijn om ter voorschreven plaatse en tijd te comparerenmet vermaning aan alle Verlofgangers van de Nationale Militieom naauwkeurig aan deze op roeping te voldoen; terwijl aan diegenen, welke zonder wettige, en door Bur gemeester en Wethouders aangenomene redenenvan de inspectie mogten wegblijven, door den Heer .Militie-Commissaris een arrest van twee tot zes dagen, in de naastbij gelegene militaire provoost zal worden opgelegd. Zullende de attesten wegens ziekte, door Geneesheeren of Heelmeesters, aan Verlofgangers afgegeven, uit hoofde van welke zij belet mogten worden, de inspectie bij te wonenter Secretarie moeten worden ingeleverduiterlijk op Maandag den 30stcn September bevorensvoor één uur des middagsterwijl andere wettige redenen van verschooning, door de Verlofgangers mede op dien dag, 'smorgens ten 11 ure, aan II. H. Burgemeester en Wethouders zullen moeten worden voorgedragenten einde over dezelve te kunnen oordeelen. Zullende er door den Heer Kolonel Militie-Commissaris aan niemand vrijstelling worden verleend. Aldus gedaan en gepubliceerdhij II. H. Burgemeester en Wethouders der Stad Leyden, op den 19'lCTI September 1844. DU RIEU. Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER. Ingaande Maandag den 23s,en September 1844. Maximum van den prijs, waar niet bovenmaar wel beneden zal mogen worden verkochtingevolge Koninklijk besluit van den 25stcn Januarij 1826, Staatsblad N°. 5) en de dispositie van H. H. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, van den 5den December 1828, (Provinciaalblad N'°. 161.) Het Roggebrood, van zuivere Rogge gebakkenwegende drie Nederlandsche ponden, op32 Cents. Een pond vijf oneen, op16 Het Tarwebrood, beste soort, wegende een Nederl. pond, op 30 x> Vijf oneen, op Het Franschbrood van een Nederl. pond, op30 Vijf oneen, op15 Het Huisbak, wegende een Nederl. pond, op.26 Vijf oneen, op13 Het minste soort of zoogenaamd krop uit de zakvan een Nederl. pond, op23 Vijf oneen, opn» Alles gebakken overeenkomstig art. 2 van het Reglement op het hakken en verkoopen van brood, gearresteerd den 21. September 1842. Leyden den 19 September 1844. Burgemeester en Wethouders der stad Leyden DU RIEU. Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEYDEN, Gehad hebbende het verzoek van J. P. Taverne, Winkelierwonende al hier aan den Nieuwen RijnWijk VII. N°. 30 strekkende ter bekoming van de vereischte vergunning om deszelfs Huis en Erve, staande cri gelegen binnen deze Stad, op de Haarlemstraat, "Wijk VI. N°. 345 en 345 rood, tot een Varkenslagterij in te rigten en tot dat einde een fournuis in hetzelve tc doen metselen. Gelet op Zijner Majesteits besluit van den 31stcn Januarij 1324, rakende vergunning ter oprigting van sommige fahrijken en trafijken. Brengen hij deze ter kennis van alle daarbij belanghebbenden, dat tot het hooren der Eigenaars en Bewoners van de naaslbijgelegene en belendende pan den, ten opzigte der informatiën de Commodo et Incommododoor de Com missie van Fabricage zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Stadop Dingsdag den 24slcn September aanstaandedes middags ten twaalf ure,

Leydse Courant | 1844 | | pagina 3