bev (Affecten. S'TADS-NIIEW WS. LEYDEN, 9 Julij. Gisteren 1iad liet Examen cn de Prijsuitdeeling onder de Kweekelingen van liet Paedagogiuin voor liet onderwijs der Oude Talen, onder liet bestuur van den AVel-Ed. Zeer Gel. lieer J. J. de Gelder, Phil. Theor. Mag. Lit. Hum. Doctor, in de Stads Gehoorzaal plaats. Twee der Kweekelingen, die de Aca demische lessen zullen gaan bijwonen of, tot andere bestemming geroepen, de school verlieten, hielden door hen zeiven opgestelde Latijnsche redevoeringen, namelijk F. A. Verster: de Gratio Faliscopoetd Romano en J. J. Beaujon: de Cornelii Ifepofis vitd ExceUentium Imperatorum. Tot eigen oefening hield de Kwcekeling A. Nederburgh vooraf eene Latijnsche declamatie: de morte Caesarisinsgelijks door hemzelven opgesteld. Daarna werden den Jongelieden ccnige vragen ter beantwoording voorgesteld, cn eindelijk de Ecreprijzen aan de onderscheidene Jongelingen in de verschillende klassen uitgedeeld, namelijk: Eerste Klasse. Aan C. Cock, een prijs voor de Oude Talen; aan F. A. Verster, een prijs voor de Oude Talen en de prijs voor de Wiskunde eerste klasseaan J. J. Beaujoneen prijs voor de Oude Talende prijs voor het Eransch eerste klasse cn de prijs voor het Teekencn eerste klasse; aan A. Ne- burgheen prijs voor de Oude Talenaan W. Terpstraeen prijs voor de Oude Talen, de prijs voor het Duitsch eerste klasse en een testimonium voor het Teeltenen, als prijs voor de tweede klasse; aan J. II. van Gorkum, een prijs voor de Oude Talende prijs voor de Wiskunde tweede klasse en de prijs voor liet Duitsch tweede klasse aan N. II. de Langeeen prijs voor de Oude Talen, de prijs voor het Hollandsch eerste klasse en de prijs voor liet Engclsch eerste klasse. Tweede Klasse. Aan S. C. II. Nederburgh, een prijs voor de Oude Talen; aan AV. P. AVollers, ecu prijs voor de Oude Talen en de prijs voor de Geschie denis en Aardrijkskunde eerste klasse; aan AV. van der Veen, een prijs voor de Oude Talen. Derde Klasse. Eerste Af deeling. Aan N. de Keyzer, een prijs voor de Oude Talen; aan D. C. Ament, een prijs voor de Oude Talen, de prijs voor de AA'isltunde derde klasse, de prijzen voor liet Eransch, voor liet Hollandsch cn voor het Engclsch tweede klasse. Derde Klasse. Tioeede Af deeling. Aan II. P. van Kaathoven, P. F. Hu- brecht Jr., en II. AI. Adriaans, elk een prijs voor de Oude Talen; aan J. C. AI. Adriaans, F. J. Tyndall en 11. Cock, elk een getuigschrift voor de Oude Talen. AYerde Klasse. Eerste Afdeeling. Aan K. C. J. Teerlink, een prijs voor de üude Talen, de prijs voor de AViskunde vierde klasse, de prijs voor het Fransch derde klasse, henevens een getuigschrift, vermeldende, dat de prijs voor het Duitsch derde klasse, door het lot tegen Rynbendc verloren is; aan K. AV. AA'illebrands een prijs voor de Oude Talen. AYerde Klasse. Tweede Afdeeling. Aan C. R. van Olden, een prijs voor dc Oude Talenaan F. C. R. Bcnlforteen prijs voor de Oude Talen aan J. J. E. Bentfort, een prijs voor de Oude Talen en de prijs voor de AViskunde vierde klasse, tweede afdeeling; aan T. H. van der Looy, een prijs voor de Oude Talen; aan II. AA". Fangmaneen prijs voor de Oude Talen, aan J. van Kaathoveneen prijs voor de Oude Talen. De Kweekelingen van de Vierde Klassederde afdeeling, met name C. Broers en C. J. van Bell hadden te kor ten tijd de lessen bijgewoond om naar prijzen of getuigschriften mede te dingen. A'oorrereidende Klasse. Aan A. van Trotsenburg, een prijs voor de Hol- landsche taalaan J. II. S. G. Rynhende, een prijs voor het Fransch, voor de Geschiedenis cn Aardrijkskunde tweede klasse, en de prijzen voor het Duitsch, voor het Hollandsch eri voor het Engclsch derde klasse; aan L. Visser, een prijs voor het Praktisch Rekenen; aan J. II. G. A'osmaer, een prijs voor de A'ader- landsche Geschiedenis; aan AV. H. Stollels, een prijs voor de Fransche Taal; aan P. AV. Dillié, een prijs voor de Hollandsche Taal, en eindelijk aan C. AV. H. van Kaathoven, een prijs voor het Praktisch Rekenen. Na den afloop bedankte de veelbelovende Jongeling S. C. II. Nederburgh, mede uit naam zijner medemakkers, in eene korte, door hem zelvcn opge stelde toespraak, de toehoorders voor hunne tegenwoordigheid. ADVERTENTIEN. Heden overleed tot onze grievende smart, zeer onverwacht, in den ouder dom van bijna 79 jaren, onze hartelijk geliefde Vader en Behuwd-Vader JAN HENDRIK TYSSINK. Leiden, D. C. MOLENAAR, 3 Julij 1844. M. C. AIOLENAAR Geb; Ttssink. De bekende en onbekende Schuldeischcrs in de Nalatenschap van AVILLEM KASTEEL, Scheepmaker, overleden te Oegstgeest, worden opgeroepen om op Vrijdag den 19den Julij, des voormiddags ten 11 ure, te compareren ten Kantore van den Notaris Air. II. OBREEN te Leyden, tot het opnemen der rekening van de beneficiaire Erfgenamen in dien desolaleib Boedel, in vol doening aan Artikel 1082, 1083 van het B. AV. B. Al degenen welke iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den Boedel en Nalatenschap van wijlen den Ileer P. GROENvoorheen IJorologie- makergewoond hebbende te Leydencn aldaar overledenworden verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór den 15llcn Augustus aanstaande, ten huize van oen der ondergetcckenden. B. E1GEMAN, J. KORSSE, Executeuren Testamentair. Men verlangt een Fatsoenlijk JONGELING, vlug kunnende Schrijven en Rekenenen die ecnige uren daags ter zijner beschikking heeft. Om nadere information adressere men zich aan het Postkantoor te Leyden. De Ondergeteekcnde berigt door deze aan zijne geëerde Begunstigers, dat hij voorzien is van den Besten NIEUWEN HARING, door den laatsten Jager verscli uit zee aangebragt, en welke door hem tot de minste prijzen wordt uitverkocht. Mogt bet hem gelukken door eene prompte en civiele bediening, ruim twin tig jaren achtereen het vertrouwen zijner Stadgenooten te genieten, niet min der zal het ook dit jaar zijn streven zijn, om dat vertrouwen, aan hem ge schonken, door de beste bediening te blijven behouden. Dc Nedcrlandsche roem van Besten Nieuwen Haring, welke in ons Land en door onderscheidene Landen been bekend is, door zijnen zuiveren smaak en blankheid, en welke met regt ten allen tijde den naam van goudmijn weg droeg, zal door den Ondergeteekcnde niet als eene nietige koopwaar aan de huizen worden uitgevent, maar elk oogenblik bij hem aan huis verkrijgbaar worden gesteld, opdat dezelve frisch en verscli op talbl zoude kunnen ver schijnen. C. VLIELAND. Mandemaker steeg. Door vele bestellingen en groote drukte was het hem eerst heden mogelijk deze te doen plaatsen. De Ondergeteekcnde berigt door deze aan zijne geëerde Stad genooten dat hij zijnen AVinkcl van HARING VISCH en verdere artikelen tot die affaire behoorendesedert eenige dagen geopend heeft; onder de leiding van zijn' Vader C. VLIELAND daartoe bekwaam ge maakt, hoopt hij zich door dezelfde bediening de gunst en het vertrouwen zijner Bearunstiuers waardig te maken. C. A. VLIELAND, in den Haringjagerop den Nieuwen Rijn, hoek van de Testestraat. TIENDEN TE KOOP, gelegen onder LEYDERDORP en SOETERWOUDEvoornamelijk in den drooggemaakten Gelderswoudschen Polder, op Dingsdag den 16den Julij 1844. Alen is van meening op Dingsdag den 16dcn Julij 1844, 's morgens ten 10 ure, te Verpachten: DE TIENDENvoor dezen Oogst en Jaarscharete Ley derdorp te veld staandede Stad Leyden cn het Kapittel ten Iloogelande aankomende. Alsmede DE TIENDENvoor dezen Oogst en Jaarscharete Soeterwoude te veld staande, voornamelijk gelegen in den drooggemaakten Gelderswoudschen Pol der, de Stad Leyden en de Gemeente Soeterwoude tocbehoorende. Die daarin gading hebbenkomen ten dage en ure voorschreven in de Herberg: lk leer nog, aan den Hoogen Rijndijk onder Soeterwoude, aan- hooren de voorwaarden, en doen hun profijt. MAANDAG 8 JULIJ. Nederland, AVerkelijke Schuld. h 24 pCt. Dito dito3 Dito dito op resc. 3 Dito ditoi 5 a O. I. Leening5 Dito«4 a Amortisatie Syndicaat. 4.j Dito ditoa 3j Handel-AIaatschappij4 j Nieuwe dito44 Haarlemmermeer5 Aandeelen Rijn-Spoorweg. 4^ Aand. Holl. Spoorweg Alaatschap. Spanje, Leen. bij Ardoin van 85 5 Dito bij dito, onbep. stukken 5 Dito3 Coupons Ardoins Passive Portugal, te Londen1\ Denemarken, Oblig. te Londen 3 Rusland, Obl. Hope 1798 en 1816 5 Dito dito 1828 en 1829 5 Cert. bij dito 1831 en 1833 5 Dito bij Hope4 Dito bij Stieglitz C°4 Certificaten te Hamburg 5 Inschrijving in Assign6 Certificaten van dito6 Polen, Aandeelen met Loting 11. 300 Dito dito500 Oostenrijk, Oblig. AVeenerBank. 5 pCt. Idem4 Oblig. Aletalliek5 Idem2j Aandeelen 28 Alei 1834 500 Idem 1 April 1839 250 Napels, C'ertif. Adra. alhier a 5 pCt. Brazilië, Idem 5 Amerika6 Dito5 Dito Bankactiën Laagst, koers. 61J 744 75 100J io°tV 96 994 87» 144A 104 100 214 19 344 244 54 45J 1074 1064 984 914 72 744 1094 6O4 392 934 84 71 'T Hoogst, koers. 61 A 10° A 96, 99» 1444 1044 100L 214 19A 344 244 51 1 tv 46 107J 106' 744 100 934 844 Gebleven. 61A 7444 100A 96 994 144' 100' 34| 46 Tc Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1844 | | pagina 4