Tegen hebben gestemd de heeren: RümmeGouverneur en Schoonevetö. tiet aangenomen bntwerp wordt aan de Eerste Kamer verzonden. Daarna wordt de vergadering gescheiden. Na een kort verwijl, heeft de Kamer eene zitting met gesloten deuren gehouden, waarin over het nieuw regiement van orde der Kamer is gehandeld. Morgen ochtend zullen de voorloopige beraadslagingen over dat ontwerp worden vonrtgezer, en.naar men verwacht, ten einde gebragt. Dientengevolge zullen de beraadslagingen-over- het ontwerp nopens de pensioenen overmorgen gehouden worden. Eerstdaags Ziet .men ook de beraadslagingen over het ontwerp van wee op het Notariaat en over andere aanhangige voordragten te gemoet. Men meldt uit Arasterdam van den I5den: De gewone vergadering van den Raad uer Nederlanduche Handelmaat schappij is gisteren alhier geopend. De bij die gelegenheid door den PreSf. "dent, den heer var. der Houven, gedane aanspraak behelsde jeen beknopt overzigt van de zaken der Maatschappij, bepaaldelijk met betrekking tot het laatste boekjaar, De spreker heeft daarbij gewaagd van de financiële spanning op Java, van de belemmering, die de lijnwaad-handel daar onder vindt, van de nadeelige uitwerkselen hiervan op de fabrieken van katoen en wollen stoffen hier te lande, van de ongehoord lage prijzen van schier alle koloniale producten op de Europesche markten, en van den invloed, welken dit alles te zamen onvermijdelijk op de zaken der maatscha.ppij moest «itosfe nen, welke hec eerst en meest bloot stond voor de gevolgen van zoodanige omstandigheden, en bij de algemeens kwijning des handels niet wel buiten verlies en schade konde blijven; terwijl bovendien, zoo als bekend is, de voordeelen, uit hare betrekkingen met het Gouvernement voortvloeiende, zeer aanmerkelijk verminderd zijn. Met dit al mogt de maatschappij aan het nationale doel hater roepirg blijven beantwoorden, en, in weerwil der bestaande moeijelijlthcrien, steeds stn gewigtige volksaangelegenheden ten steun verstrekken. De geheele haringvloot, welke den I5der. is uitgezeild, beSraac uit jc6 buizen, te weten: 78 van Vlaardingen16 van Maassluis, "7 van Am. sterdam, 6 va» Enkhuizen, 6 van de Rijp, 5 van Zwaartewaa!, 3 van Mid. delharnts, 2 van Delfshaven, 1 van Scniedam, i van Pernis en i van, Sclie. ventngen. Uit Utrecht schrijft men van den i4den, dat bij gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. Prins l/endtik, het muzijkcoips derlanciera te Utrechc •eenige stukken voor Hare Mij. de Koningin op Soestdijk heeft uitgevoerd, die daarna naar de plaats Vollenhoven van den heer Baron van de Capeiien gereden is, Uit Nymegen schrijft men, dat Z. K. H, de Prins van Oranje aldaar den I4den is gepasseerd, van H. D. reis uit Luxemburg teriigkeereude. Uit Zwolle schrijft men van den I3den: Ter vervulling van de vacature, die bij de HoMandsche Hervormde ge meente re St. Petersburg eerlang zal entsaan, is een drittalvan Heeren Can- didaten geformeerd, welke ten spoedigste naar St. Petersburg op reis zal gaan, om aldaar in het Hoogduitsch te prediken. Op dat drietal zijn ge plaatst de Heeren L. JV. WeiterE. C. Groeneveld en E. LasonderDe eerste is een kweckeling der Utrechtsche, de tweede derLeidsche, de derde der Groninger Hoogeschool. Uit Maastricht schrijft men van den I4den: Zijne Maj. de Koning is gisteren avond omstreeks 7 ure alhier aangekdr men, weike late aankomst hec gevolg was van een ontstanen brand, waar over men verder zie onder Lnxembnrg. Ten gevolge van H. D. langdurige reis en de zware hitte, gevoelde Zjjne Maj. behoefte aan rust, zoodat de revue, welke op hec plein zou worden gehouden, geen voortgang heeft gehad. De krijgslieden hebben voor het hócel van hec Gouvernement, alwaar Zijne Maj. H. D. intrek genomen had, gedefileerd. Dea avonds wu de stad verlicht. Vooral heefc men daarbij de schitterende illuminatie van het stadhuis opgemerkt. Heden heeft Zijne Maj. gehoor verleend en ver volgens de wapen-fabrijk van den heer Regout bezocht. Daarna heefc Zijne Maj., door de eerewacht begeleid, zich naar Hoogstdeszelfs domeinen te Vashartelt begeven ,j alwaar een dejeuner was in gereedheid gebragt. Des rnn Ziine Mai. een bal, hetwelk door de leden van den Raad der stad aan den Koning was aangeboden, met H. D. tegenwoordigheid vereeren. Heden nacht zal Zijne Maj. de stad verlaten en zich naar Tilburg begeven, Den I5fien dezer waren de Effecten aan de Beurs te Amsterdam als volgt: de 2\ pCt. Werk. Sch. Sifo, 5 pCt, ioir't ;Kanab, aöJ;Hand.- Maatsch. 1521Ard. Coup. s(5|. GROOT-HERTOGDOM LUXEMBURG. Zijne Maj. de Koning Groot-Hertog heefc den inden dezer de terugréi* over Maastricht en Tilburg naar 's Gtavenhage aanvaard. Detachementen van hec Pruisssche garnizoen, de beide eerewachten, de autoriteiten en eene ontelbare volksmenigte deden den Koning Groot-Hertog uitgeleide tot naar het Fetschenhof en Zijne Maj. verwijderde zich onder het lulden van alle klokken, het losbranden van hec geschut der onderscheidene forten, hec geroffel der trommels en het gejuich der menigte. Een vreesseiljke brand heeft gisteren ook ons Groot-Hertogdom geteisterd. Het bloejjende, aan de Moezei gelegene, vrij aanzienlijke stadje Wasserbil. lig ia geheel in den asch gelegd. Slechts vier of vijfhuizen, die eeniger. mate afgezonderd stonden, hebben de ramp overleefd. Alle overige gebou wen, de gansche kom der gemeente, is eene prooi der vlammen geworden. Men zegt, dat Z. K. H. de Prins van Orante en daarna Zijne Maj. de Ko- ning Groot-Hertog, bij H. D. doorreize, dadelijk door vrij aanzienlijke bij dragen in den eersten nood voorzien hebben. Met uitzondering van vijf of zes huizen was niets tegen brandschade verzekerd. Ook de Duitschè stad Hirschberg fin Boheme is door eenen zwaren brand getroffen en zijn aldaar 110 huizen in de asch gelegd. De Kamer van Koophandel ce Luxemburg heefc aan Z. M.'dén Groot. Hertog een adres aangeboden, waarin, onder anderen, gezegd wordt: Sedert Luxemburg de hooge eer van Uwer Majesteits eerste bezoek heeft gehad, heeft het doorslaamde bewijzen ontvangen van Hoogstdeszelfs be zorgdheid voor 's Lands welzijn; en indien alle genomen maatregelen niet in overeenstemming zijn geweesc met de wensehen van de meerderheid der in gezetenen, dan, Sire, Schrijven wij zulks toe aan den drang der omstandig heden, en onderwerpen wij ons aan hare gevolgen, wel overtuigd dat, indien het zake zal zijn van de vernieuwing van het thans van kracht zijnde htn delsverdrageene ondervinding van verscheidene jaren meer eenstemmigheid zal brengen in de gevoelens van het doeltreffende daarvan, en wij twijfelen niét of UWe Maj. zal zich verslag laten geven van de uitwerkselen, die dat ver. drag gehad heeft. De Kamer roept Zijner Mfjs. aandacht hierna in op de misbruiken, die bij hec rondventen van koopgoederen plaats hebben, en op de achteruitzetting van den Luxembnrgsche handel, ten gevolge van scheepvaart- e» octrdoireg- ten op den Rhijn en den Moezel, waaromtrent niet gedeeld wordt in de vrijheid die de handel van Coblenz geniet, om de regten te betalen op de plaats van bestemming. Eindelijk beveelt de Kamer aan Zr. Ms. aandacht de belangen van den landbouw en die van eenige takken van nijverheid aan, die tot dusverre naar België een uitweg voor hunne voortbrengselen hebben gevonden, F R A N K R IJ K. Parijs den 14 Junij. De verwachte en reeds door al de bladen vermelde ontbinding der Kamer van Afgevaardigden, is thans werkelijk gevolgd. Den iaden heeft de Koning bij besluit de ontbinding afgekondigd. De kies- collegien zijn tegen den 9 julij aanstaande bij elkander geroepen. De eerste zitting der nieuwe Kamer is bepaald op 3 Augustus.»Zoo men wiide ton den na het onderzoek der geloofsbrieven, zonder dat het adres van antwoord nog was beraadslaagd, de zittingen tot in den winter geschorst worden. De laatste berigten uit Madrid van den 8sten dezer melden nog niet de zamensteiling van een nieuw Ministeriewel was de Generaal Rodil daarmede ijverig bezig, doch was het hem tot nu toe niet gelukt eenigen over té halen de portefeuilles aan te nemen; daar ook door de Kamer van Afgevaardigden was verklaard, dat een geheel milicair Miniscerie, zooals Rodil eerat plan had daar te-stellen geenzins hare goedkeuring zou verwerven. Te ParijS was het gerucht in omloop dat het gebeurde te Burgoa, waarvan in de medegedeelde lelegraphische depêche gewag gemtakc werd, zich niet enkel bepaald had tot eene spoedig onderdrukte poging om de constitutie van 1812 te doen proclameren, maar dat aldaar een ernstige opstand was uitgebarsten. Di: gerucht vond te meer geloof, daar de Mi. Distertële bladen omtrent den staat van zaken aldaar hec stilzwijgen bewaarden. B E L G I E. Den 13 Junij heefc het Hof van Cassatie te Brussel bij een breedvoerig gemotiveerd adres, het beroep der vier veroordeelden van der Smissenvan der Meer envan Laethem en Perspraetter zake van het jongst complot, Verivorpen. ïn een daarop den volgenden dag gehouden Kabinetsraad, onder voorzitting van den Koning is het vonnis des doods, over hen uitgesprokenveranderd in dat van levetisiangeo dwangarbeid, voorafgegaan door openbare tepronstelling. Du Staatsraad, Gouvrrnkur der Provincie Zuid-Holland, brengt bij. deze tef kennis van de belanghebbenden: Dat, op de "tvijze, bepaald bij de wet van 29 Mei 1841 Staatsblad N°. 19), de ont. eigeuing zal bcliooreu plaats re hebben van een gedeelte gronds, benoodtgd voor den aanleg van den ijzeren spoorweg utsschen Amsterdam en Rotterdam, en toebehooreiide aan den heer BronsgeestHoutzaagmolenaar-, wonende aan de trekvaart tusschen Leyden elf Haarlemonuer Oegstgeest Dat, ter voldoening aan art. 4 der voorschreven wet, eene "Commissie uit Gedepu teerde Staten is benoemd, die, verzeld van eenen Ingenieur der Administratie, tot Welke herwerk behoort, zich op Zaturdag den éden Julij aanstaande, 'smiddags ten ié ure, zal vervoegen in de Gemeente öcgstgeest, ten einde aaii den heer Éronsgecstals daarbij betrokken, de noodigc inlichtingen te geven en hein in zijne belangen te hooren; Dat die byeenkomstzal gehouden worden bij de nieuvVe brug welke voor den spoor weg Wordt vervaardigd over de Leydsche trekvaart grenzende aan het eigendom van genoemden heer Bronsgeest En dar, te gelijker tijdeen uittreksel van de platte "grond teek eriingvermeld bij art, 3:der aangehaalde wet, in bet Gemeentehuis van Oegstgeest zal worden gelegd. *s Gravenhageden isden Jüny 184a, De StadtstdadGouverneur voornoemd VAN DER DUYN. Mr. DURLACHER DE LÖNDRES, VOET-CHIRURGIJN VAN DE KONINKLIJKE FAMILIE, heeft de eer Heeren en Dames te be rigten, dat hij eiken dag te consnlteren is van 10 tot 3 ure, bij Mejofvrouw de Wed. F. 'HOOGENSTRATEN, Breedestraat, Wijk IV N°. 337, te Leyden, over de geheele uitroeijlng van harde en zachte KNOBBELS, NAGELS, die in het vleesch groeijen en VOET-UITWASSEN, zonder ge vaar van snfiden en pijn te veroorzaken, zoo dat de Patient onmiddelijk naauwe schoenen kan dragen. Wegens zijn koristondig verblijf gelieve men zich ipoedig te melden. Hij bezit de beste Getuigschriften van zjjne Hooge Patiënten en Geneeskundige Heeren te Londende onderstaande zjjn ter in. zage vzn het geëerd Publiek gereed: CERTIFICATS: De Monsieur le Baron DE KOCK, Lieutenant-Giniral la Haye et de M. TOLLENS, i Rotterdam. Sir ASTLEY COOPER exprirte si satisfaction M. DURLACHER, de 11 maniére d'opèrer, et certifie volontiers que sa méthode pour l'extirpatioo des Cors aux pieds est parfaite, puisqu'elle se fait sans l'opération doulon- reuse d'un instrument tranchant, et que lui-fnême a éprouvé une guérisqn totale par cecte méthode. Lonbr.es 1835». CerdficafsDe Phonorabie comce Grey, de l'horiorable comce de Lowsdale, de Thonorable sir R. PEEL, baronet, meinbre du Parlement et mintnre, de Phonorabie duchesse de Northumberland, desirj. Graham, baronet et membre du Parlement, du comte Stanhope, de l'évèque de Carlisle, de Pévêque de Lincoln, de l'archevéque de Yorkdu général-major Grey, etz., etc. M. Dilrlacher, pendant le séjour qu'tl a fait h Amsrerdam, la Haye et Rotterdam, a repu.de diverses personnes distinguées des certificats nés bonorables, et qui témóiguent de I'excellence de sa methode. Bij geregistreerd Vonnis der Arrondissemeuts-Regtbank te Leyden, van dato ad April 184a, is verklaard, dat er regtsvermoeden van overlijden be staat van PIETER LEEFLANG en WILLEM LEEFLANG de Jongï, en zulks sedert het Jaar 1803. F. BOOY, Fz., Procureur. Getrouwd! Leïden 16 Junij (842. Eenige Kinnhgeving. A. van B E It, Weduwnaar te So et er meer en H. C. la RIVIfcRE. Door Gods goedheid beviel heden zeer voorspoedig van eene wel. geschapene DOCHTER, G. C. M. LANDA geliefde Echtgenoote van Leyden 14 junij 1842. J. MONTAGNE. Iz. Op Heden beviel, met Gods hulp, van eenen dooden ZOON, mijne hartelijk gèliefde Echtgenoote P. A. E. BOONACKER. Leide!) den 14 Junij 1842. Mr. M. H, A. LISMAN. Eenige Kennisgeving buiten de Stad. N A D E R OPROEPING. De Schuldei5schers in den Boedel van den Gefailleerden FRANCISCUS BERNARDUS JOSEPHUS van STRAATENWinkelier, wonende te Leyden, welke ter vergadering, gehouden tot verificatie der schuldvorde ringen, op den 15 junij jl.niet Zijn opgekomen worden alsnog door deze opgeroepen, om op Woensdag dén 29 Junij 1842, des morgens ten 10 ure, te compateeren ter Vergaderkamer van de Arrondissements-Regtbank te Ley den, op het Raadhuis aldaar, ten einde alsdan nog over te gaan toe de verificatie hunner schuldvorderingen. Ley tien, 16 junjj 1842s De Curators in opgenoemd Faillissement H. C. HUYSER, Advocaat. P. K. DOEFF, Procureur. LEfDÊN. De Heer S. N. DENTZDentiste van HH. MM. den Koning en de Koningin, en van HH. KK. HH. den Prins van Oranje, en Prins Frederik der Nederlandenenz. enz., zal aanstaande Zondag middag den ipden alhier arriveren en tot Maandag middag den oosten Junij vertoe. ven. Gelogeerd in het Logement de Zon, op de Breedestraat, alhier. V VËRKOÓPING in de Stads Bank van Leéning te Leyden, op Dings, dag den aisten Junij 1842; des voormiddags ten 10 ure, Ivan VERSTANE PANDEN, Zoo vin Juweelen, Goud, Zilver en Horologiën, als van Wol. len, Linnen én andéte, zoo gemaakte als ongemaakte GOEDEREN, be. ieend in de maand Februarij 1841. Zijnde daags vóór den Verkoopdag, dés voormiddags van 10, toe des na. middags ten a ure, voor een ieder te zien. By de Wed. ANTHONY de KLOPPER en ZOON, te Leyden.

Leydse Courant | 1842 | | pagina 2