NEDERLANDEN. zoodanig móeten zijn of worden geplaatstdat dezelve behoorlijk in peil kunnen worden opgenomenin beide gevallen op êene boete van honderd guldens. Art. 47. Vervolg. Alle weigering, verwijl of hindernis, aan He visitatiën en peilingen der beambten toe- gebragt, mitsgaders alle ongetrouw bevondene aangifte bij verificatie en visitatiën of confrontatiën der beambten en alle bij peiling ontdekte verschillen van eenig aanbelang, waardoor de stedelijke accijns zoude kunnen worden verkort, zal doen verbeuren d.e boete bij art. 98 of 99 van dit Reglement vastgesteldbij gepleegde herhaling zal door li. H. Burgemeester en Wethouders, voor den tijd van twee jaren, liet beneficie van •entrepót kunnen worden ingetrokken, de accyns, op de nog onbetaalde hoeveel hëidin de pakhuizen of bergplaatsen voorhandenzal dadelijk kunnen worden ingevorclérd •onverminderd de boete voor frauduleus ingevoerde of ontrrokkene voorwerpen. Art. 48. Nadere bepalingenten aanzien van bij het Rijk en dè Stads accijns-pligtige zaken Wanneer de voorwerpen, onderhevig aan 's Rijks inkomende regten of accijnsenin 's Rijks pakhuizen worden opgeslagen, zal, tot verzekering van den stedeJ y ken "accijns op zoodanige voorwerpen nadere bepalingen bij de bijzondere ordonnantiën worden gemaakt. Art. 49. Overeenstemming van de uitslagen met de kwitanticn of' consenten. Geen uitslag van voorwerpen, aan de stedelijke accijns onderhevigzal mogèn geschieden uit de pakhuizen of bergplaatsen der gecrediteerden in stedelijke entrepót onder eigen beheer, dan overeenstemmende met de aangifte, vermeld in de accijns-kwitantiën en consent-biljetten wanneer de uitslag mogt bevonden worden niet met dezelve te stroken en deze afwijking eenigc verkorting van de stedelijke inkomsten ten gevolge zoude kunnen hebben, zal door den alleveraar de boete voor fraude, en voor alle verdere afwijkingen, die van 50. 00 worden verbeurd. VIJFDE HOOFDSTUK. Uitvoer. Art. 50. Geene formaliteiten bij den uitvoer noodigdan alleenwanneer vrijstelling of restitutie van den accijns verleend wordt. De uitvoer van voorwerpenaan de stedelijke accijns onderhevigis vry en ontheven van alle formaliteitenten zij alleen in die gevallenwaarin vrijstelling of restitutie der by invoer of inzameling betaalde of verzekerde stedelijke regten verleend cn begeerd wordt. Art. 51. Bij uitvoer met genot van afschrijving of restitutie de bepaling van dit hoofddeel te volgen. Ten einde de afschrijving of restitutie van den accijns te bekomen, welke by dit Reglement, en in de bijzondere ordonmntien op de stedelijke indirecte belastingen, voof de 'ter negotie naar buiten de Stad en Jurisdictie gevoerd wordende goederen is toegezegd, zullen moeten worden in acht genomen de formaliteiten in dit hoofdstuk voorgeschreven. Art. 52. Aangifte tot uitvoer. Een ieder, die eenige accijns subjecte speciën zal willen uitvoeren, zal gehouden zijn, aan het kantoor van den Ontvanger van dit middel eene schriftelijke aarigifte te doen door hem zelve of door zijn ten kantore bekende procuratie-houdergeteekend,inhoudende de kwantiteit, kwaliteit, soort, fusten, merken, legplaatsen en bestemming van het te verzendene, volgens een daartoe vast te stellen formulier, mitsgaders van het vaar-of voertuig, de tijd van derzelver vertrek en het kantoori langs welke de uitvoer zal geschieden. Art. 53. Gevorderd bewijs van betaalde accijns bij restitutien. Ingeval van verlangde restitutie, zal de aangever bovendien gehouden zijn opdenzelfüen tijd, en aan hetzelfde kantoor te vertoonen, en des gevorderd tegen renversaal ovër te gevenhet bewijs van betaalde accijns over de uit te voeren partij. Art. 54. Consent biljetten of aflevering en inlading Deze aanvraag in behoorlijke orde en overeenkomstig de Reglementen en instructie!) bevonden zijnde, zal in liet register geboekt, en het daaruit gesneden afschrift of consent aan den uitvoerder overhandigd worden, nadat op het consent de tijd van uitvoer bepaald, en tevens uitgedrukt zal Zijn, welk kantoor van verificatie, of door welke wegers, meters, proevers of tèlders de aangegevene kwantiteit zal moeten onderzocht, ei) op den rug van liet consentmet hunne onderteekening geconstateerd worden. Art. 55. De. inlading zal geschieden overeenkomstig de consenten. Geene 'inlading zal voor voldoende gehouden wordendan de zoodanigewelke geschiedt overeenkomstig het consent, en wanneer zulks in hetzelve wordt uitgedrukt, ten overstaan der gecommitteerde wachters tot geleide. f Geene verificatie nog geleide zal van Stadswege vereischt wordenwanneer de uitgevoerd wordende kwantiteit te gering isen het maximumdaartoe bij de bijzondere ordonnantiën vastgesteld, niet te boven gaande, gevoeglijk aan de kantoren van uitgang kan nagezien worden. Art. 56. Wanneer de uitslag en afleveringmitsgaders verificatie zal moeten geschieden De uitslagaflevering en verificatie zal moeten geschieden op den dag in de biljetten uitgedrukt, de vervoer der geverifieerde voorwerpen naar de schepen of voertuigen, zal dadelijk langs den kortsten en naasten weg moeten plaats hebben, zonder ergens te mogen worden in of opgeslagen of geborgen, ten zij met schriftelijk consent der stedelijke administratie, alles op poene van fraude. Art. 57. Verpligtingen van de schippersschuitevoerders en wagenaars. Wanneer de goederen met een beurtschip, post of vrachtwagen verzonden worden, zal He ontvangst der goederen, en het nummer van het consent tot uitvoer, in het renversaal van den aanteekenaarmitsgaders in het register van de aanteekening moeten worden vermeld; het consent zal in allen gevalle de goederen verzeilen tot aan het kantoor van uitgang, en aldaar door den schipper of vervoerder aan de beambtenter afteekening, moeren worden overhandigd; de schippers of vervoerders zyn verantwoordelijk aan de afleveraars, voor alle verkeerde praktijken of verzuimeu door hen ten dezen gepleegd. Art. 58. Intrekkeng der consent-biljetten van uitvoer. De beambten aan de kantoren van uitgang, zullen de voorwerpen tegen het consent vergelijken, en in goede orde bevindende, de uitvoer op den rug van het verlof erken nen, zulks naauwkeurig op het register van uitvoer vermelden, de consent-biljetten intrekken, wanneer dezelve goederen bestemd zijn naar plaatsenwaar geene opcenten bestaan, en dezelve afteekenen en laten volgen, wanneer die goederen destinatie hebben naar die plaatsen, alwaar mede opcenten op de Rijks accijns geheven worden.--Zullende des avonds, na het sluiten der poortkantoren, eene exacte staat van al het uitgevoerde aan het hoofdkantoor worden ingeleverd. De goederen zullen moeten worden geladen in dier voege, dat dezelve aan de kantoren van uitgang behoorlijk kunnen worden nagezienen bij gebreke van dienhet regt van visitatie'door de beambten des niet te min ten kosten van den schipper kunnen worden uitgeoefend. Art. 59. Afschrijving van den accijns. De voorschreven biljettenaan de kantoren van uitgang geproduceerd en behoorlijk afgeteekend, aan het kantoor van den Ontvanger teruggekomen zijnde, zal aan de be langhebbende afschrijving of restitutie van de stedelijke accijns worden verleendde restitutie of afschrijvingen op zijn entrepót- of crediet-rekening zullen niet anders dan om de drie maanden plaats hebben. Art. 60. Maatregelen wanneer de consent-biljetten niet behoorlijk terug komen Bijaldien de consent-biljetten geheel niet, of niet behoorlijk terug komen, zal de Ont vanger, die het consent-biljet zal hebben afgegeven, onderzoek doen, of de misslag ook aan de ambtenaren of aan een verzuimde of verkeerde expeditie te wijten is. Er zal van het niet of niet behoorlijk, terugkomen der consent-biljettendadelijk door den Ontvanger, die het consent-biljet zal hebben afgegeven, aan de belanghebbende, schrif telijk kennis worden gegeven, ten einde deze binnen veertien dagen van zijne diligentie en de tijdige vertooning der biljetten aan het kantoor van uitvoer zal doen blijken. Hieraan binnen veertien dagen na de waarschuwing niet voldoende zal de impost van hen welke van crediet jouïsserèn, worden ingevorderd, en voor alle andere geene resti tutie verleend worden. ZESDE HOOFDSTUK. Doorvoer Art. 61. Aangifte van de goederendie doorgevoerd worden. De schippersvoerliedenof wie anders met de bezorging van door te voeren accijns onderhevige voorwerpen zijn belast, zullen zich stiptelijk en onder dezelfde poenaliteiten hebben te gedragen naar de bepalingen bij dit Reglement, speciaal met opzigt tot den invoer en verificatie, bij het tweede hoofdstuk bepaald. Art. 62. Verzekering der regten cn afgiUe van vet lof tot doorvoer De gaarders aan de poortkantoren zuilen aan den invoerdertegen consignatie of waar borgen der regten, afgeven een verlof van doorvoer, waarin de tijd bepaald zal moeten worden welke tot de vervoer, bet zij dadelijk, of na een kortstondig^ verblijf, zal noodig zijnals ook liet kantoorwaar de uitgang en afteekening zal geschieden.- Het verlof tot dadelijken doortogtzal verleend worden _voor den tijd van twee uren en het verlof tot kortstondig verblijf binnen de Stad, den tijd van drie dagen niet mogen te boven gaan. De ingevoerde accijnspligtige zaken zullen, tot na bet stellen der cautie of consignatie, bij of aan de kantoren van invoer of verificatie moeten blijvenalles voorbehoudens de na te melden uitzonderingen. Art. 63. Wanneer en waar prolongatie zal verleend worden Indien bij onvoorzien toevalof uit eenige andere oorzaakbuiten toedoen van den vervoerder, de doorvoer niet binnen den bepaalden tijd zal kunnen geschieden, zullen de vervoerders of eigenaars het consent vertoonen ten bufele van surveillance en verifi catie, alwaar, naar bevind van zaken, de vergunning tot verder verblijf verleenden daarvoor een ander verlof, mét vermelding van den verleenden tijd, teruggegeven, en met opzigt tot voorwerpenvoorzien van expeditien van 's Rijks ambtenarenin over eenstemming met dezelve gehandeld zal worden Arr. 64. Drieërlei wijze van doorvoer. De doorvoer zal on drieërlei wijze geschieden Eerstelijk onmiddellijk en zonder overlading, overscheping of nederlage. Ten anderen met overlading of ovcschcoina Ten derde: met nederlage in '5 Rijks óf stedelijke bergplaatsen. Art. 65. Doorvoer zonder ^verscheping. In het ec-rste geval, te weten: wanneer de schei en vaar- of'voertuigen zonder l^i brieven doorvaren of doorrijden, zal, na de verificatie der transference goederen, kwaliteit en kwantiteit, (doch zoo veel mogelijk zonder lossing en in de vaartuig zelve) een verlof tot doorvoer door den ambtenaar aan het kantoor van afgifte wor^ afgegeven hetzelve zal inhouden Den rijdnoodig voor den doorvoer. 2°. Den naaipjder wachters tot geleide, indien dezelve vereischt worden. 30. Het kantoor van uitgang', daar de afteekening zal moeten geschieden. Wanneer de goederen, voer- of vaartuigen, onder het zegel van het Rijk, of ondf geleide van rs Rijks wachters transiterenzal de verificatie eeniglyk in het nazien dj geleibrieven, zeges of merken bèstaan. Art 66. Doorvoer met overscheping In bet tweede geval, te weten: bij doorvoer met overlading, zal, na het ondertoe der goederen en het verzekeren der regten, aan het bureau ter recherche of surveillant en verificatie, boven en behalve de bepalingen in het vorig artikel omschreven, nog j. het verlof tot doorvoer worden uitgedrukt, d» naam van het schip, voer- of vaartuig waarin de goedereu overgeladen zullen worden. lie vaste bestelders der veefeti of hunne behoorlijke gelastigde zaakwaarnemers-, zij uit den aard der zaak verantwoordelijk voor de getrouwe bestellingen der aan huni veeren anngebrngt éfn doorgevoerd wordende accijnspUgtige specien, en zullen mitsdit bevoegd en verpligt zijn, de stedelijke accijns bij den doorvoer te waarborgen, zondt dat het geoorloofd znl zijn deswege eenige kosren te mogen berekenen, dewelke ondq het gewoon bes teil 0011 geacht worden begrepen fe zijn. Deze verantwoordelijkheid eii verpligting :gaat bij de getrouwe bestelling over op di aanteekenaaï, bij het veer tot den uitvoer bestemd, mitsgaders op de schippers óf vou ders der vaar- of Voertuigenwaarin de goederen zullen worden geladen. De besteldcr is alzoo bevoegd en gehouden ter zijner ontlasting, van de aanteekenaa een renversaal ter bestelling te vorderen, op welke de nummers en het kantoor van ver lof van doorvoer zal moeten worden vermeld. De aanteekenaar zal het nummer in zijn register van aanteekening móeten ópnènie'n. De voerder van het uitgaand vaar- of voertuig zal bij het overnemen dier specien r. consenten, zich deswegens by het onderteekenen zijner vrachtlijst verantwoordelijk mot ten stellen. De schippers of wagenaars zullen de alzoo overgenomen goederen in diervoege moetei laden, dat dezelve door de ambtenaren, zoo onder weg als by den uitvoer, nagezien u gerechercheerd kunnen worden; zij zullen vervolgens het consent ter afteekening aan he kantoor van uitgang moeten inleveren, en daarvoor een renversaal kunnen ontvangen. De bestelders, aanteekenaren, uitgaande schippers of wagenaars zijn alzoo ieder, voo zoo veel zijne verpligtingen betreft, verantwoordelijk aan den invoerder van alle gepleegd verkeerde handelingenverzuim of nalatigheid. Wanneer de goederen niet met de veer- of beurtschepen of vaste vracht- of postwagen doorgevoerd worden zal de zich tot borg gesteld hebbende invoerder, voor dè accijm verantwoordelijk blijven, tot na de productie van het bewys van uitvoer, behoudens zij; verhaal op den overnemende» schipper of wagenaar. Art. 67 Doorvoer met nederlage. In het derde geval, te weten: bij doorvoer met nederlage, zal niet kunnen geiredu wordentenzij bij nederlage onder de bewaring der stedelijke administratie, als wannes het bewijs van opslag voldoende zal zijn ter afteekening van het verlof tot doorvoer mitsgaders tot ontslag der cautie of consignatie van den accijns, en bij hervatting van i reize de formaliteiten gevolgd moeten wordenwelke bij het hoofddeel voor de uitvot zyn voorgeschreven. Art. 68. Doorvoer over het grondgebiedzonder de Stad zelve can te doen. Bij doorvoer over het gebied der Stad, zonder de Stad zelve in te komen, zullen di goederen of voorwerpen, den naasten, grooten of gewonen rijweg of vaart langs inoetti gevoerd of gebragt worden, aan of bij het eerste of naastbij gelegen kantoor van aangifte, in of bij de poort, en aldaar een verlof tot doorvoer, als voren, worden afgegeven; goederen of voorwerpen gekomen zijnde voor of bij de poort, het digste bij den gewone; weg of vaart van uitgang, zal het verlof aldaar afgeteekend worden. Art. 69. Wat vereischt wordt ter verkrijging der afttekening van uitvoer. De vervoerders van uitgaande voorwerpen zullen zich met dezelve begeven aan het kas< toor van uitgangin het verlof vermeldalwaar de beambten in dorso van het consent dén uitvoer zullen constateren. Art. 70. Wat te observerenom de geconsigneerde regten of ontslag van borgtogt te bekomen. De geconsigneerde gelden zullen aan den invoerder teruggeven of de gestelde borgtogt ontslagen worden, tegen intrekking van het consent, mits uit de afteekening blijke, dat de daarin vermelde voorwerpen, werkelijk binnen de daarin vermelde tijdsbepaling, zijn uitgevoerd. Deze teruggaaf zal uiterlijk binnen drie maal vier en twintig uren, na de in deze expe- •ditieti vermelde of bij prolongatie toegestane tijdsbepaling, "moeten gevorderd worden; zullende na dien tijd de geconsigneerde of gewaarborgde gelden aan de stedelijke accijns zijnvervallen, en door den Ontvanger worden verantwoord, die, ingeval van gestelde cautie voor de regten, dezelve van dén bor- zal moeten invorderen. Indien onvoorziene ^toevallen, buiten toedoen van de belanghebbende, de voormelde terugvordering binnen den bepaalden tyd mogten hebben verhinderdTnlUu-Je. UelaiiaH-eJ. bende zich schriftelijk en met overlegging hunner bewijzen kunnen vervoegen aan de Directeur, die, 11a alvorens daaromtrent het wehneenen van den Heer Burgemeester t! hebben verstaan, bevoegd zal zijn, om de restitutie, ook na den bepaalden tijd, te mo gen verleenen. Art. 71. Hoe te handelenwanneer er tot doorvoer bestemde goederen in comsumtie mogten overgaan. Wanneer er in de bestemming van de tot doorvoer aangegevene goederen verandering plaats had en den eigenaar of vervoerder dezelve binnen de Stad of derzelver Jurisdictie verkocht, zal daarvan aan den Ontvanger, bij wien het verlof tot doorvoer is afgegeven, vóór de levering kennis worden gegeventen eirde de verleende expeditien in te trekken en te verwisselen voor eene kwitantie van betaalde regtenmitsgaderswanneer slechts een gedeelte van bestemming verandert, tegen een nieuw verlof tot doorvoer voor het overblyvende gedeelte. Art 72. Overtreding van de bepalingen op doorvoer. Alle opslag of aflevering, mitsgaders inslag van tot doorvoer aangegevene belaste voor. werpen in huizen, pakhuizen, schuren of eiven, niet tot de administratie behoorende, als ook het overladen in vaar- qf voertuigen, niet in de verloven tot doorvoer vermeld, zal, zoowel met betrekking tot den vervoerder als degene, bij wien dezelve zijn inge. slagen, of die het pand, waar de inslag geschied, in gebruik heeft, met de poenaliteiten op fraude gestatueerdworden gestraft. Art. 73 Hoe te handelenwanneer de kwantiteit of kwaliteit der in doorvoer aan- gegevens yooi werpenniet met de aangave in het biljet vermeldovereenkomt Indien, bij de verificatie der tot in-en doorvoer aangegevene voorwerpen, bevonden wordt, dat de in- of uitgevoerd wordende kwantiteit of kwaliteitniet met de aangifte in het biljet vermeld, overeenkomt, maar bu invoer eene meerdere of bij uitvoer eene mindere hoeveelheid, getal, maat, gewigt of sterkte wordt bevonden, zullen die voorwerpep, met al wat tot derzelver vervoer heeft gediend, aangehaald en daarop de boete van fraude toegepast worden. Ten opzigte van het gewigt of de sterkte, wordt echter eene ruimit, van 2 pCt. boven of beneden hetgeen is uitgedrukt, toegestaan, zonder dat zulks als fraude zal worden aangemerkt; doch zal de betaling of afschrijving vap den accijns, steeds overeenkomstig de laatste verificatie geschieden. Geene aanhouding van schip, vaar- of vóertqig 2al plaats hebben wanneer de voerden van hunne geoorloofde kunnen doen blijken. Vervolg ip een volgend Nommer.') Letden, 7 April. Men meldt uit 's Gravenbage van den 6den April: Zijne Mij. heeft goedgekeurd bet plan tot inrigting van een algemeen Rijks entrepót te Dordrecht, en vergund, dat tot goedmaking der korten voor de dairsteiling daarvan eene geldleening worde geopend »an een kapitaal' vin ƒ470,000, tegen 4} pCt. rente, welke renten door Zijne Majesiejt zijn gewaarborgd. Ook heeft Z. M, toegestaan, dat de haven der atad Dordrecht eene vrij. haven zal wezen. Hoogstdezelve heeft het sfedeljjk Bestuur van Amsterdam gemagtigd tot het aangaan eener negotiatie van f 300,000, tegen den interest van vijf ten honderd, en bestemd om, met en benevens een gelijk bedrag uit de ate- delijke middelen, te strekken tot aflossing van de ten laste dier atad bestaande geldleening van f 600,000, rentende 6 pCt., bij Hoogstdeazelfs besluit vair 4 Mei 183» goedgekeurd; alles op den voet, omschreven in een tot dat einde aan Z. M. voorgesteld planmet bewilliging tevensdat door de ad' minisrratien en inrigtingen, welke in eenige betrekking staan tot of behooreB onder de atad, worde overgegaan tot den verkoop van hunne effecten ten laste van het Rijkten einde daardoor in staat te worden gesteld om aan deze negotiatie te kunnen deel nemen. Het heeft Zijne Maj. den Koning behaagd, eene gratificatie te verlenen aan de veertig Bergzangera. Men verzekert, dat genoemde zangers zich nog eenmaal is den Koninglijken Freoachen ichouwburg alhier zullen doen hooren.

Leydse Courant | 1840 | | pagina 2