Rij' eene resolutie van'Zijne Exc. den Minister van financiën is, an,, der anderen, het volgende bepaald geworden: Dat de door particulieren gevraagd wordende kopijen van ve.rzamelings- itaarten of gedeelten derzelve, even als de kopijen en uittreksels der per ceelsgewijze plans, zullen worden vervaardigd op de kantoren, der bijzon dere bewaarders van het kadaster, en door deze worden afgegeven, nadat dezelve, overeenkomstig het bepaalde bij art. 82, 83 en 84 der voorloopige verzamelingen tot instandhouding van het kadaster, voor naauwkeurig ge waarmerkt zijn. Dat de kopijen van verzamelings-kaarten, of gedeelten van dezelve zul len moeten bevatten al de bijzonderheden, bij art. 299, 300. en 301 van de methodieke verzamelingder wetten, enz., betrekkelijk'het kadaster vermeld, en in allen deele ook wat de grootte der schaal betreft, moeten overeen komen met de leggers, op de kantoren van bewaring berustende, en. dg schaal op dezelve zal moeten worden aangewezen. Dat voor kosten, wegens de afgifte van kopijen der verzamelings-kaarten, of gedeelten van dezelve, zal betaald worden, in voege als hierna vermeld, te weten-: wanneer het aantal bunders en het aantal perceelen oppervlakte, te zamen getiteld, geen hooger cijfer oplevert dan dat van 200, 3; 500, f 5; 1000, 7; 2000., ƒ9; 5000, ƒ121 10000, 15; 200Q0, ƒ20; 30000, ƒ25; 50000, ƒ30; en meer dan 50000, 35. Dat daarenboven vooc elke gemeente van boven de 1000 perceelen opper vlakte zal worden berekend, wanqeer het plan is vervaardigd op eene schaal van 1-2500, of grooter, f 55 1-5000 of 75005/4; 1-10000 of 12500, ƒ35 1-15000 of 20000, ƒ2; 1-250.00 of kleiner i-en voor gedeelten van zoo danige gemeenten naar evenredigheid. Dat voor de steden van 1000 perceelen oppervlakte en daarboven, de naar de eerste van de voormelde grondslagen, of de naar beide verschul digde som zal verdubbeld worden. Dat wanneer de gemeente op. meer dan één blad mogt opgenomen 2ijn, de berekening zal geschieden naar gelang van het aantal bunders en percee len, op ieder blad voorkomende; terwijl voorts de kosten van papier afzon derlijk in rekening zullen worden gebragt. Dat in het geval, bij het isce lid. van art. 85 der voorloopige verordenin gen. vermeld, de kost-en ter zake. zjilien wórden-gesteld, op de helft der tak sen, in bet- voorgaande lid opgegeven, doch die van het papier geheel moe ten worden voldaan, E11 dat de bewaarders, benevens de controleurs, gehouden zijn,omwan neer zij ontwaren mogten, dat door eenigen landmeter, boekhouder ofklerk, onverschillig tot wélken kring van bewaring, of tot welke provincie hij be- hoore, en ten wiens behoeve het zij, op eigen gezag, extracten of kopijen van eenig aan hem toevertrouwd kadastraal stuk vervaardigd en afgegeven zjjn daarvan dadelijk aan hunne superieuren keunis te geven, Bij eene andere resolutie van Zi Exc. den Minister van, Financien, is, ofder. anderenbepaald, dac de aftrek van een deel der belastbare waarde in den Perceelsgewijzen legger, wegens vermindering van de eigendommen, welke na. dg opmaking van het kadaster tot bos.ch zijn aangelegd, en waar voor regt op tijdelijke vermindering van grondlasten, is verkregenalleen behouden blijft en behoort te geschieden voor zoodanige eigendommen, ten aanzien van welke, de termijn van vermindering., tijdens de opmaking van het kadaster loopende-was-, waaruit dan ook volgt, dat alle aftrek, ter zake voorschreven, even als die, wegens vrijdom van verhooging van grondbe lasting genietende landen, met der tijd geheel zal ophouder.en dat het register der vrijdommen eindelijk alleen zal strekken tot aanwijzing van de eigendommen, welke tijielijkeu vrijdom of tijdelijke vermindering van grond lasten genietenen die daarin dan ook voortdurend moeten aangeteekend wordenvoorts tot aanwijzing van de jaarlijks te doene opnemingen en ver- audetingen vau die eigendommen, van wélke gezegd genot komt te ver strijken, en. eindelijk om jaarlijks, de moderatie of gedeeltelijke remissie aan de belanghebbenden te verzekeren, zonder dat- deze daartoe vooraf aan vrage behoeven te doendaar gesegd register de vereischt wordende aan wijzingen bevat, ter herekening van het bedrag van de te verleenen trioiic. radeen van den tijd waarop het regt tot vermindering verstrijkt. Bij eene. derde resolutie van Z. Exc, den Minister van Financien is be paald, dat'de opneming derpatentpligtigen in elk gewest voortaan in de maand Februarij zal moeten plaats hebben. Dienvolgens zijn de Ambtenaren der Directe Belastingen onlangs aangeschreven, om onverwijld in overleg te tre den, ten einde in de maand Februarij aanstaande, de boven omschrevene al- gemeene opneming tevens met het onderzoek, bedoeld bij Art. 35 der voor melde wet, in iedere stad of gemeente, op de meest naauwkeurige en doel matige wijze, zoude kunnen worden aangevangen en ten einde gebragt. Volgens een berigt van den Directeur-Generaal voor de Marine, van den 26 January jl., is ter kennisse van alle zeevarenden en daarbij belang hebbenden gebragt, dat de masten van eene binnen de Maas-droogen ge zonken Engelsche schooner, door het ijs afgesneden en daardoor het gezigt van het werk benomen zijnde, tot aanwijzig van hetzelve, aan deszelfs zuidwest zijde is geplaatst geworden eene wrak-ton, zijnde zwart en wit, zandloopersgewijze gestreept, op eene diepte van n Rijnlandsche voeten of 34 Nederiandsche palmen met laag water, en peiling den Briel zuidoost, en op de merken, de toren van den Briel, en het huisje der reddingsboot, staande tegen de duinen, even beoosten het huisje van Goris de Manen het stonen-bakeneen haadspaak lengte bewesten het huisje van het houten baken. De vraag voorgesteld zijnde: „of de solutie van 11 October 1832, „houdende: dat er op de. toestemming tot doorhaling van ambtshalve geno- „mene inschrijvingen, tegen één en denzelfden kooper, doch wegens af- zonderlijke prijzen van verschillende perceelenvoor iedere inschrijving „een regt van 80 centen verschuldigd is" in het algemeen behoort te wor den toegepast, en dus ook op de toestemmingen tot doorhalingen van meer dan eene niet ambtshalve genomene inschrijving, tegen één en denzelfden debiteuris daarop van de zijde van het Hoofdbestuur geantwoorddat gemelde solutie ook van toepassing is op toestemmingen tot doorhaling van niet ambtshalve inschrijvingenwanneer de. doorhaling betreft verschillende schuldvorderingen, en dus de inschrijvingen niet zijn genomen tot zekerheid van eene en dezelfde schuit}. Naar men verneemt, is het het Hoofdbestuur toegeschenen, dat welke veranderingen de grenzen der perceelen ook mogen ondergaan, de lastbare opbrengst, naar gelang van derxetver uitgestrektheid en oorspronkelijk toe gekende waarde-, altijd moet behouden blijven. Alleen de ter cultuur ge- bragte heide-gronden moet eene nieuwe schatting ondergaan, hetzij dadelijk, hetzij bij afloop van den- tijdeiijken- vrijdom van verhooging van'grondlasten. Ia het Dag&tad van 's Graveuhage van Vrijdag 11.leest men als volgt: Er is zeer onlangs hier te lande, een gedenkpenning vervaardigd, welke geschikt schijnt, om, in onderscheidene opzigtende algcmeene opmerk zaamheid tot zieh te trekken. Volgens het werk van den heer Charles gil lers, over den geest en invloed der Kerkelijke Hervorming van Lutherzou men, omtrent het dadelijk- aamvezen der orde van Vrijmetselarengeene onte gensprekelijke bewijzen vóór het jaar 1630 hebben gevonden. Intusschen zijn alhier, in het jaar 1818, na de benoeming van Zijne Koninglijke Hoogheid Prins Frederik der Nederlanden, tot Grootmeester Nationaal der orde, lang bewaarde bescheiden aan het licht gekomen, uit welke het is gebleken, dac gr te Amsterdam, Rotterdam en Middelburg, werkplaatsen der orde hebben bestaan in het jaar 1535; dat die te Amsterdam in 1519 gestichtaldaar tot idor gevestigd is jjeweesc, en dac op de grondslagen daarvan, er eene der gelijke te 's Gravenbage is opgerigt cch jare 163- bij welke gelegenheid, onder de archiven van Amsterdam (gekomen, vermeld is geworden, een als nog in het oorspronkelijke aanwezige btief op parkement, in cijfer, in de jUwhscha taal geschreven, wegens eene te Keulen, opdnt-a^Junff 1^35 gehóudene bijeenkomst van 19 afgevaardigden, uic onderscheidene piaaiseu en gewesten, alwaar inen nimmer het aanwezen der orde zou hebben kun nen vermoeden, en waaronder het genoeg zal wezen, Madrid en Venecië te noemen. Die brief moet niet alleen eerwaardig door oudheid, maar ook, wegens den inhoud, hoogst opmerkelijk zijn, daar dezelve eene opgave be helst van de geschiedenis, den oorsprong, de zamenstelling en de leerbegrip, pen der orde. Doordrongen dan ook van het gewigt der gehóudene bijeen komst ce Keulen, vierden onderscheidene werkplaatsen in Nederland, inden loop van het afgeloopen (aar, een plegcig feest, toegewijd aan de nagedach. tenis dier juist voor drie eeuwen gehouden vergadering, en gedachten daarbij gelijktijdig het eeuwgetijde der vestingen van, de orde in deze gewesten, zoo als zij thans bestaat. (A°. 1735). Agn deze dubbele feestviering is de medaille haar aanwezen verschuldigd. Zij bevac, op de voorzijde, in eenen driehoek, de merkwaardige woorden der oorkonde, in de taal waarin dezelve werd opgesteld: PHncipia nostrorum actuum hisce duobus-prxeeptis enuncianturomnes homines vtltttifratres et propinquos ama et diligc: Deo quod DeiImperators quod Ln- peratoris est tribuito; dat is: De beginselen onzer daden (der Vrijmetse laren, namelijk) zijn begrepen in deze twee voorschriften: Bemin alle menschcn als broeders en naasten; Geef Gode dat Godes, en den Keizer dat des Kei zers is)." Het omschrift, mede in het Latijn: Chart. Fratt. Col. Agrip. D. xxv Jun. mdxxxv. Brief van de Broederschap te Keulen, 24 Junij 1535): duidt de bron aan, waaruit het opschrift getrokKen is, en den tijd en de plaats der bijeenkomst, terwijl de stralenkrans, waarmede de driehoek, omgeven is, het licht voor stelt, waarin de bijeenkomst de bedoelingen der orde plaatst. Op de keerzijde leest men in eenen krans vaij 49 sterren., zinspelende,- op... de 19 werkplaatsen en 19 Afgevaardigden, door welke de bijeenkomst is ge houden, mede in het Latijn: Comentum Fratr. Lib. Cementar, Col. AgripA". Mjj.xxxy habitutn. grati celebrant f rat es Neerlandici, ordinis ijs. patria sua restaurati festut» seculare agentes A°. mocccxxxv; dat is: De bijeenkomst der broederen Vrijmetselaren te Keulen; AP. 1535-gehóuden vieren dankbaar de broeders in Nederland, van dein hun. Vaderlandher stelde ordehet eeuwfeest gedenkende A°, 1835). De medaille is van de eerste grootte, ep doet der graveernaald van 'sRijks Stempelsnijder, .7. B. Schouberg, te Utrecht, alle eer aan. Zoo wij wel oji- derrigc zijn, zal deze penning ook voor het publiek, verkrijgbaar worden gesteld. Uit Zeeland meldt men van den 47; Januari}: Gisteren is te Neuzen, in tegenwoordigheid van den Luiteiiant-Colane) Ninaberwaarnemend Directeur der 3de directie ran -Fortificatiëniu het openbaar, aanbesteed, het to perceel der vestingwerken van die stad, zijnde bet aanleggen van hec front6—7met deszelfs zijtakken, overleggend ravelijn, en het verleggen van den westelijken arm van het kanaal, zijnde deze.wer ken aangenomen door den heer G. llogedoornaannemer ce Hardiilxveid voor eene som van 262,500. In Belgie en wel te Ostende is eene naamlooze Maatschappij geves tigd, onder den naam van Assurantie-Compagnie voor de Vissc'ters-vaart-uigen. Er zijn 400 aandeelen van 500 francs ieder, hetgeen dus de hoofdsom van 200,000 i'r. uitmaakt. Deze Maatschappij is voor den trjd van 20 jaren ge sloten. Het doel is om niet alleen visschers-vaartuigenmaar ook die tot het vervoer van oesters, zeekreeftep en zout voor de vischvangsi gebruikt woeden, te verzekeren. De Belgische Mottiteur deelc eene ppgav-e der veroordeelden in Belgie mede: Te Gend waren den men Januari) -f835 gevangen 1191 personen, waarvan 880 toe de ijzers zijn veroordeeld. Thans zijn er in de gevangenis aldaar 1200 personen; te Vilvoorde-zatenden istcn Januarij 1835891 ver- oordeeldenen ciian» m8j e-r i-v*» marei den isten la^i nuarij 1835, 1119 en thans 828; te Aalst, in 1835, 438 en tïïaijs 543. U R K Y E. Konstantinopel den 30 December. Bij gelegenheid der feesten wegens de geboorte van eenen Grootheerlijken Prins, hebben de Gegoten des Rijks bij den Sultan het verzoek voorgedragen, ook- den verjaardag van zijne ge boorte, als die van zijne troonsbestijging jaarlijks re mogen vieren, welk verzoek de Sultan toegestaan heeft. Overigens werd de geboorte van den Prins ook door weldaden gevierd. Vele misdadigers die op de gaüjen en in de gevangenissen versmachtedenwerden begenadigden eenigen daaren- boven kregen geschenken in geld en kleederen. Ook de officiereu en man. schappen der regnliere troepen, der garde en artillerie, alsook van de ma. rine hebben geschenken in geld ontvangen, waarin ook de manschap van een fregat van de Pacha van Aegyptehetwelk zich tot het overbrengen van trib'ut in Konstantinopel bevond, en met de vloot van den Grooten Heer illumineerde en raketten opliet, deel had, Over de reeds gemelde nieuwe onlusten in Albanië, bevat de Turkscht Zeitung het volgend artikel Gedurende dat de troepen van den Grooten Heer in Scutari ingekwartierd waren, legerde zich eene bende opstandelingen Uit Dobra en Matt in de omstreken van Elbasson met het doel om het leger van den Grooten Heet den terugtogt af te snijden. De Stadhouder van Rumelie, Mahmed-Hamai- Pacha, zond daarom dadelijk 11a het ontvangen berigt, twee bataljons van zijne geregelde troepen onder bevel van den Brigade-Generaal 4hmed-Picha af, om de opstandelingen te tuchtigen. Ahmed-Yzcbz ijlde naar Albassan, waar ook twee bataljons reguliere troepen gestationneerd waren, en welke hij in eenen dag marschvaardig maakte, en sloeg de opstandelingen bij den eersten aanval. Op deze wijs werd de rust weder spoedig hersteld. Omtrent 'de afzetting van den Griekschen Patriarchzegt de Turkscht Zeitungdat het wegens zijnen gevorderden ouderdom op aanzoek van de natie geschied is. De winter heeft zich met ongewone gestrengheid brj ons vertoond, wij hebben reeds 7 graden onder het vriespunt. GRIEKENLAND. De Allgemeine Zeitung had even voor het ter perse gaan van het blad, berigten uic Athene van de eerste dagen van Januarij ontvangen. Gebrek echter aan tijd en plaats verhinderde dezelve die berigten mede te deelen; zij zouden in een volgend nommer gpplaacsc worden. Beide Koningen, val' Beijeren en Griekenland, genoten de besce gezondheid. SPANJE. Het Journal de la Haye van Donderdag bevat de volgende particuliere eer respondentie o nate 17 Januarijdes avonds. Hoofdkwartier van Don Carlos. Ik haast mij om u de volgende bulletins over te zenden; ik zal mij va alle aanmerking onthoudenwant de tijd ontbreekt mijmaar gij zult ovt de onmogelijkheid kunnen oordeelen waarin Cordova zich bevind^van iu d provinciën door te dringen, niettegenstaande de door.dezen Generaal merdf Minister van Oorlog en den Generaal Evans zoo goed gemaakte plannen

Leydse Courant | 1836 | | pagina 2