die ongetwlifelc de stad niet zullen hebben aangevallen, vóór dat zulks door het leger te land gedaan werd;; hetwelk doet vooronderstellen, dat wij ons, den I July, van het keizers-fort hebben meester gemaakt." TELEGRAAFSCHE BERI GTE N.. Re zee-prefekt te Toulon aan Z. Exe.,de>s minis, ter van marine. Toulonden 9 Jnlij ten 10 ure des avonds, Algiers heeft zich, den sden 's middags ten ia ureonvoorwaardelijk overgegeven, 's Konings vlag wappert op bet paleis van den Dey. Alle onze gevangenen zijn behouden.' De zee-prefekt te Toulon aan Z. Exc. den minis, (er van marine. Als bijvoegsel tot mijne depeche van heden: 1500 bronzen kanonnen, twaalf oorlogschepen, de-arzenalen van land- en zeemagizijn op dezen gedenkwaardigen dag in onze handen gevallen. Ik heb deze bijzonderheden vernomen ui&het rap- port van den kapitein der Sphinx, den 5den des avonds uit Algiers vertrokken en zoo even aangekomen." Deze tijdingin 4 dagen van Algiers te Parijs over. gebragtis door de losbranding van het geschut der invaliden aao de bevolking van Parijs bekend gemaakt. Aanstaanden Zondag zal er een plegtig Te Deum's na middags ten 4 ure, in de kerk van Onze-Lieve-Vrouw ter dankzegging aan den Almagtigen worden opgehe. ven. De Koning zal zich, in plegtigen optogtder- waarts, begeven, langs het plein van het Carrousel, de kaah der Louvresde straat van de Nienwe-marktde straat en het plein van Notre-Dame. Ten drie nre werd de tijding op de beurs bekend en de renten, die tegen 78 fr. 70c. geopend waren, daarna voor 78 fr. 80c. aangeboden werden stegen eensklaps tot 79 fr. 20 c. en.79 ft. 65c.; maar kwamen, na de eerste geestdrift, weder tot 79 fr. 25, 40, 10 c. 79 ft. 80 c. terug en bleven eindelijk op 78. 5 c. staan. Dan men verge, zelde deze tijding met onderscheidene bijvoegselsmen zeide onder anderendat eene laatste paragraaf derzel. ve dus luidde: Men moet den oorlog nog niet als geëindigd beschouwen men beweerdedat Algiers genomen was ten gevolge van- een oproer, waarin de Dey zoude zijn afgezet, en volgens eenigen onige- bragt; maar dat de Arabieren in de binnenlanden verre waren van onderworpen te wezen. Uet.TournaldesDébatsver'khart c'eze gelukkige uitkomst door het mededeelen der navolgende bijzonderheden: Den eersten Julij werd er op het keizers - fort bres geschoten en hetzelve veroverd. Denzelfden dag ram een eskader, uit de groote ooriogs - fregatten be staande, ondtr bevel van den eontre - admiraal- Je Re- zamel, eene stelling' in cfe baai van Algiers naar den kant ran Bah /izoun, en beschoot het fort van dezen naam en tevens de batterijen der hoofdstad gedurende; den aanval - op h?c keizers-fort. Den 2 julij namen dé krijgsverrrgtingen tegen Al giers zelve eenen aanvang-, terwijt bet' esküder Bleef aan»- houden met de volle lagen uit liet geschut welks rico* chets - kogels Binnen de wallen van Algiers- hnnne wer king schijnen te hebben gedaan. {Ver.yelg op de volgende bladz.\

Leydse Courant | 1830 | | pagina 1