groot -brittannie. RUSLAND. ODESSA den 24 Augustus. Gisteren is bier een koerier van het leger aangekomen die de sleutels van Andrinopel naar Petersburg overbrengt. Met dien koe rier heeft men vernomen, dat de graaf Diebitsch-Zabal- kanskitwee dagen 11a zijnen intogt te Andrinopel, zich gereed maakte om tegen Konstjantinopel aan te rukken. Onze voormalige gouverneur de graaf van Pahl-ndie bestemd is om de vredes-onderhandelingen te leidenwaarom de Turken verzocht hebbenis gisteren naar Burgas scheep gegaan. Binnen deze stad wordt de staat der gezondheid betermaar in onze omstreken zijn nog altoos een groot getal zieken. POLEN. KRAKAU den 27 Augustus. Men meldt uit War schau dat een gedeelte van het Poolsche leger zich naar de omstreken van Lublin heeft begeven om er een kamp te vormen, waarvan men de sterkte op 25,000 man begroot. Aanvankelijk heeft deze za.nentrekking van troepen eenigen indruk gemaakt; maar het is slechts eene der gewone verzamelingen, welke alle jaar in het koningrijk Polen plaats hebben. s E R V i E. yan de grenzen, den 28 Augustus. Het schijnt zeker, dat de generaal graaf Diebitsch den graaf Pahlen naar Konstantinopel heeft gezonden om er nieuwe voorsla gen over te brengen. Evenwel zijn de krijgsverrig- tingen niet afgebrokendaarvolgens zekere berigten de Russen van Andrinopel tegen de hoofdstad van het Ottomannische Rijk getrokken zijn. LONDEN den 9 September. Het ministerieel dag blad, de Courrier, verklaart dat er geen voord waar ts van de tijding in een morgenblad verspreid als „stond bet linieschip Britannia naar Lissabon onder zeilte gaan, om lord Strangford derwgarts over te brengen; daar de hertog van Wellington voornemens was om cus- schen belde te treden tot het herstellen van den vrede op Terceira." Den 12 September. Terwijl het ministerieel avond blad de Courrier aanvankelijk het eerste berigt der in neming van Andrinopel door de Russen in twijfel trok, omdat men den stap, met Schumla in den rug, te ge. waagd oordeelde, zijn eergisteren morgen aan het bureau vau buitenlandsche zaken depeches ontvangen vau lord Cowley, onzen minister te Weenen, die onder dagtec- kening van den 29 Augustus de tijdingen mededeelen, welke men toen aldaar van den generaal von Diebitsch Bit Andrinopel ontvangen hadzij bevatten nog deze omstandigheid meer: dat de Russen den 18 Augustus ook Kirk-kilissa hadden bezet en hunne ruiterbenden den weg, die regtstreeks van Andrinopel naar Konstan. tlnopel voert, in hadden. Van den gouverneur van Terceira heeft men, eedert zijn laatste rapportwaarbij bij den mislukten aanval tegen dat eiland meldtgeene nadere berigten. De Portugesche gezant, de markies de Paimelia, heeft eergisteren eene vergadering belegd van Portu gezen, en daarin voorgedragen, dat de schatkist der Koriirgm meer en meer uitgeput raakte, terwijl me» (biet vervolg op de volgende blade, j

Leydse Courant | 1829 | | pagina 1