i" weder op te heffenwaarvan het, door het onheil der tijden, was vervallen. Wij stellen de zorg van Uwe Majesteit voor den reg'elmatigen loop van het binnenlandsch bestuur op prijs, alsmede Hoogsdeszelfs duurzame oplettendheid tegen elke inbreuk, die zou kunnen ondernomen wor den op de regten welke de grondwetbij de afschei ding van de onderscheidene takken der magten, heeft toegekend aan de wetgevende, en ter handhaving der voorregten van de onderscheidene takken der andere grondwettige magten. Door de oprigting der schutterijen wordt mede eene van onze meest belangrijke maatschappelijke in stellingen gegrondvest. Zij zai daartoe strekken om de gehechtheid van bet Nederlandsche volk onwankel baar te bevestigen aan. die instellingen welke onze vrijheden en onze onafhankelijkheid waarborgen. WT; erkennen in een welingerigt openbaar onder, wifs een der voorname grondslagen van ons staatkundig bestaan en eene vruchtbare bron van volmaking. Wy juichen den ijver van Uwe Majesteit toe, om het te verspreiden en te verbeteren. ,r Wij vernemen mee genoegen de goede uitwerkselen der door Uwe Majesteit in de Westindien genomene. maatregelen. Met leedwezen, Sire! zien wijdat, niettegenstaande de pogingen Uwer Majesteit, waartoe natie met ware vaderlandsliefde heeft bijgedragen, toestand onzer Oostindische bezittingen nog met voldoende isals zou kunnen gewenscht worden. Doch wij hopen, dat de door Uwe Majesteit uitge de de zoo vaardigde bevelen tot demping der onlusten, aan Hoogst- deszelfs regelmatige verwachting zullen beantwoorden. De voldoende opbrengst der middelen, de voltooi- jing van het kadaster, om daardoor eene gefijke ver. deeling der grondlasten te verkrijgen de voordeelen uit de instelling van het amortisatiesyndicaat ontsproten, zoodanige zijn de gunstige uitzigten, ons door Uwe Majesteit geopend. Wij juichen dezelve toeop het tijdstip dat, volgens de bepalingen der grondweconze geheele financiële toestand het onderwerp moet uitma ken van een even grondig als ernstig onderzoek. Wij hopen dat ónze vereenigde pogingen het doel znllen bereikenom de schatpligtigen te verligtendoor die gedeelten van onze geldmiddelen te verbeteren waar van de ondervinding het gebrekkige mogt hebben doen kénnen. Uwe 'Majesteit kondigt ons niet tSder gewig'ige werkzaamheden aan, tot volmaking van onze nationale wetgeving een onderwerp, even beiajigr.jk als leven dig begeerd, opdat de natie de waarborgen geniete, welke onze regterlijlce instellingen haar beloven. Wij znllen de tot deze verschillende onderwerpen betrekkelijke voorstellen mitsgaders dat betreffende da afzonderlijke wetgeving omtrenc de wering van xekee bepaalde misdaden ontvangen om dezelve met zorg te onderzoekenmet onpartijdigheid te overwegen m met kalmte daaromtrent te beraadslagen. Op die wjize zullen wij met Uwe Majesteit geredelijk medewer ken om ons maatschappelijk verdrag te handhaven en daardoor het geluk des vaderlands ain verzekeren." meer en meer te liet vervelg op de volgende lila de.'}

Leydse Courant | 1828 | | pagina 1