Te Lcyden by FELÏX DE KLOPPER, op de Brcojcftraat efftfftrtt de P!a« tleeg^ Den July hi'd cht op dc* 14 lie Baron van keyzerlir.g, Minifter der Keyztrin- 'ne van geheel Rusland', verteld met den Graaf van Munnich Zoon 'des Veldmaarfchalks van dien naim, in eene teer plegtige Audiëntie uyt naam van de Keyzerin een teer koftbaar Ordens-teeken der Orde van St. Andriés voor den Koning en twee diergelyke voor den Op- per-Stalraeefter Graaf SulkOwskr en den Kabinet-Minifter van Bruhl, aan tyne Majt. had overgegeeven. De Graaf Mostynskidoor den 'Koning tot Kroons Groot-Schatmeefter aangeftelt zynde had op dien dag den gewoonen Eedafgelegt. Des namiddags begaf zich de Heer Rumpf-, Minifter van de Statten Generaalby den Kroons Op- per-Maarfchalk-, om aan dentelven te rapporteeren', dat Hy van zyne Heeren en Meelters het Antwoord bekomen had op den Brief, dren zyne Majt. aan Haar Hoog Mog. wegens deszelfs Krooning had ge- fchreeven als ïtieede nieuwe Brieven van Credentie en dat Hy ver- zogrte weeten, wanneer het den Koning geleegen touw komen om Hem ter Audiëntie te adtaitreercn Waarop de Groot-Maarfchalk dat Verzoek aan zyne Majt. gezegt hebbende behaagde het den Koning den volgenden voormiddag ren half tien uuren tot die Audiëntie te flelien. De Bloedverwant van den Groot-Brittannifen Minifter Woodward had meede den voorigen dag, op Ordre van zyn Hof, een fchriftelyk Antwoord op een gelyk fchryven van Notificatie van den Koning aan den Groot-Maarfchalk behandigt Dat op den zj Juny de Ryksdag met de gewoone Plegtigheeden geopent was en dat op dien dag de Hollandie Minifter eerft by den Koning aan wien Hy den Brief van Haar Hoog Mog. en zyne nieuwe Credentialen over- £»f> en daat na by de Koningin Audienrie had gehad. Dat op 'gem. dag zyne Majt. op zynen Throon in den Senatooien-3aal gezeeren zynde, de Generaal-Commiffaris van de Kroon Rzewuski met eenpi- rigi Stemmen tot Maarfchalk van den Ryksdag veikooren was. Dat op den 16 de Zitting hervat zynde de Maarfchalk zich met alle de Landboden naar den senaat begeeven en daar eene voottreffelyke Reedenvoering gedaan had, waar in Hy, na het pryzen det Tiouw en lever van de Landboden voor den geheiligden Perfoon des Konings, en 't voordragen van derzelver verzoek tot den afraarfch der vreem ie Trouppes, den Heemtl dankte, van zoo eenen voortreft/ken Vorft aan Fooien gegeeven te hebben en den Almogenden fmeekte, den- ztlven en zyne gelukkige Regeering lange te conferveeren Waat op de Ktoons Groot-Canceliet in naam van zyne Majt. geantwoord had Dat de Koning óver deeze eenigheid van Gemoederen on- der den Adel te meer genoegen had, om dat hunne voorige Twee- dragt Hem zoo fmanelyk was gevallen. En dat wat den afmarfch der vreemde Trouppes betrof zyne Majt.behalven de reets mee- niginaal voor heên gedaane Verklaaringen, nogmaals verxeekerde, dar dezelve onfeilbaar gefchieden zouw in hoop dat daar tegen, ook de Adel in zyne beraadflagingen voor de veiligheid van zyne Majt. zouw zorgen. Na dat vervolgens de Maarfchalk en de Landbooden des Konings hand gekuft hadden waren zy naar Hun. Vertrek gekeerd, en de Maarfchalk had de Zitting tot den volgenden dag verfchooven. HEIDELBERG den 14 July. Woensdag heeft de Hertog van Wur- temberg, als commandeerende Generaal Vcldmaarlchalk, aan de re gimenten Frankife Trouppes., welke noch aan den Rhvn gepofteert (laan, Ordre gezonden, zig marfchvaardig te houden, om op heteer- fte Bevel naai hun Land te keeren. Her Meel't welk noch in het Magazyn deezet Stad in voorraad was word aan Boord van eenige Scheepen gebragt, om naar de Veiling Brifak gevoert te worden. KEULEN den 17 July. Viydag-nagt is een Expreffe van Weenen, over Bruflel naat Londen gaande door deeze Stad gepafleert. Eer- gifter hebben de Gedeputeerden van de Aarts-Stiftelyke Land-Sten- den van dit Dom-Kapittel hunne Vergadering geëindigr. KLEEF den is July. De Brieven van Berlyn zeggen dat mén daar tyding had van Koningsbergen, dat de Koning van Pruyffen met den Kreon-Frins aldaar waren aangekomen dat zyne Majt. de Regimen- fei), welke in die Stad geïnkwartiert waren, zouw monfteren, en ver volgens de Zaaken der Domeinen onderzoeken. Tuftchen Konings bergen en Berlyn waren op zeekere diftantien Huffsaren gelegtom de Brieven van den Koning, en die, welke aan zyne Majt. gezonden zullen worden, fpoediger, dan met de Foft, overtebrengen. AMSTERDAM den 19 July. Gillet zyn in Teffel wel zo Scheepen uyt de Ooftzee gearriveerd daar onder s van Riga j van Nerva, 1 van Wyburg, 1 van Stokholm, en j van Hamburg, als meede Ed. Philips uyt de Havana, nevens Broer Hendr. met iz Viffen 400 Quart, en Piet. Harm, met 11 Villen 400 Quart, uyt Groenland De laatfte brengt pofitive tyding, dat Hy den 14 deezer op de hoogte van Hitland voor by 17 a 1 g Ooftindife Retourfcheepen was gepafleertdewelke om de Ooft in goeden ftaat lagen zynde de Wind N. N. O.zoo dat men de zelve dagelyly te gémoet ziet. Met de voorn. Commandeur heeft men een nader Lyft, volgens welke de Viffery in Groenland op zyn ver trek eenigfints verbeetett was zynde teets joo ij 10 Viffen gevangen en de meelle Scheepen al uyt het Ys aan de Wal. Noch zyn voor Gaars verfcheide Scheepen zoo uyt de Ooftzee als uyt Gcoenland. Uyt de Straat Davids heeft men geen nader tyding. DE HEEREN GECOMMITTEERDEN VAN DE HEEREN STAATEN VAN HOLLAND EN WEST-FRIESLANDTzullen op Vrydag den ij deezet Maand July hinnen 's Gravenhage 's morgens om 10 uurenin een van de Vertrekken van de EDELE MOGENDE HEEREN GE COMMITTEERDE RAADEN aan de mind aanneemende befteeden het Heyen en Timmerwerk nevens de Leeverantie van het Tzerwcrk noodig tot reparatie van het Havenhoofd op het Eyland Gotdired' Het zinken van Rysbedden, met de leeverantie van Blaauwe Steent Ballafl aan de fveftzyde en voor het Front van 't voorfchreeve Hoofd Het inheyen van dertig nieuwe Eyke Paaien aan de binnekant van de buy- ten Gording van de Triangel aan de Zuydzyde van het voorfchreeve EylandHet Ryswerk tuftchen de Rye-Paalen van den voorfchteeve Tri angel, rn het onderhoud van dien tot den 16 Odober 1737 Het verzwaaren van een gedeelte van den Dyck van de twintigfte Befteeding, den Val genaamr aan de Zuydzyde voorfchreeve Het verzwaaren van den Dyck voor de twee en twintigfte Befteeding en laatftelyk het maaken van een einde Dyckten einde de drie en twintigfte Befteeding. Waar van de Bellekken eenige dagen voor de Befteedugj konnen gezien en geleezen worden by den Oplïendei Grin-usis tot Ouddorp, op het Eyland Goederede. Mr. Cernelis Vinkals Erfgenaam van 's Moeders zyde, ende Adriaanvan Helden, zoo Hy procedeert als Erfgenaam van 's Yadeis zyde van Btmardus Kraayvangerie Jenge, op den 21 January van den voorleeden Jaaie 173; ir.te/latus binnen Delft overleeden, adverteeten als noch ten overvloede een iegelyk dat ieder van Henlieden in hunne vooifchreeve Qnaliteit van den HOVE VAN HOLLAND heeft geobtineert gehad een Mandamenttendeerende ora reipeflivelyk te werden verklaart als voorfchteevente weezen Erfgenaam van den voornoemden fsaayvangcr dat zy icets hebben geobtineert het eerfte tweede en derde Default, ende de vierde dagvaarding ex fuptr abondanti dienen zal voor den geraelden Hove op Maandag den derden September 173k. Ende vervolgensdat als noch alle en een iegelyk die zouden wil-- len fuftineeron eenig Regt of Affie, 't zy van 's Vaders of 's Moeders zyde, op de Nalaatenfchtp van den voornoemden Kraayvanger te heb ben tén vootfehreeven dage konnen opkomen ofte dat anderfïnts verder by Ctniumatit zal werden voort geprocedeeiten dat na beko- fren sententie tuftchen de voornoemde Impetranten zal werden geprocedeeit tot vcrdeeling van de voorfchreeve Nalaatenfchapzooda nig als zy zullen vinden te behooren. Bewindhebberen der Geoffroyeerde Provinciale UTRECHTSE Compagnie, verzoeken en convoceeren de Hoofdptrticipanten derzelver Compagnie, omme op Maandagdie weezen zal den 3° July 173c, des voornoens ten tien uuren, te compaiceten in hot Corapagniet-Huys aldaar, ten einde om als dan re treeden tot de verkiezinge van twee nieuwe Bewindhebberen. De gezamentlyke Zalm-Viffchers rondsomme den Eylande van Rofenburgh en van daar verder tot in Zee hoe langs hoe meer ondervin dende, dat de voorfz. hnnne Viffchery beftoolen, en hunne Fuyken aan ftukken gefneeden wetden bclooren (met ktrmffe en approbatie van de Ei. 1tfog. Heercr. Geeommitteerde Raaien van ie Staaten van Holland en Wefl-Vriestand) een pixmie van een bonders üucatons aan den {ee nen die den Dadet of Daders van 't zelve aanwyft zoo dat dezelve in handen van de Jtadlitie gerake en van het Faift werden overtuygt, welke Premie zelfs aan een Meedepligtige zal betaaltmitsgaders deszelfs Naam gerecretccit werden. - Addres aan Comtlit de Jongh 07 Maatftays, en aan Anthony Villerius te Vlaardingen. Op Maandag den 23 July 173*, 's namiddags ten 3 uuren, zal men voor den Nienwen Doelen in's Hage, verkopen een Nienwe Zwemmer, ren dito, een Pbalton een Chaife 0 ld Romaine vier zwarte Keets-Paarien een Rypaard, Tuygen, en Stai-Gereeifchapptn alles te zien in de Stallinge ven den Heer van Gaardingen, in de Hooge Nieuwftraat aldaar. Corn. Oudemans Makelaar, zal op Maandag den 23 July, 's namiddags ten z uurente Rotterdam in 't Logement het Zwynshoofd op de Groote Markt, publik veylen en verkopen rGem. {4 Roeden ZAAYLAND, geleegen in Nituwpiersbil, in Huure gebruykt weidende by Lo- new. de Winter, om 167 Gis. eens Geld 's Jaars, en 14 Gem. 146 Roeden meede aldaar geleegen in Huure gebiuykt weidende by Qnir. Pie- terfe irander Sluyt, om 137 Gis. eens Geld s Jsars. Nader onderricht is te bekomen by de vootn. Makelaar. Dewyl de Party HOUTWAAREN, die door de Makelaars Boncekoning te Amfterdam den 23 July zouw geveild werden op geen een dag kan werden afgeveild, zal alleen des Maandags den 23 July het Scbuytengoeddaar onder een party Piuyffe en Wyburger Planken 4ec. geveild werden, en Dingsdag den 24 July alle de Balkendaar onder ftiffe Hamburger Greene Balken Sec,Ora de veelheid der Cavelingen de bei de Verkoopdagen precys ten 2 uuren te beginnen. De Makelaar Picter de Witzal op Maandag den 23 July te Amfterdam in de Witte Zwaan verkopen een party Oofterfe en Noordfe HOUTWAAREN beftaande in Wyburger Deelen Vuure Noordfe DeelenSparren, Juffers en Colters, 12 Els See.en eea party Muftuflarif- fen, Jokkolaffe en Renvenfariffe Balken, nevens een party Vuure Noordfe Balken en Maften. Op Woensdag den if July 1736 's namiddags ren drie uuren zal in 't openbaar werden afgeftagen en verkogt in het Heeren Logement van 't Zwynshoofd op de Groote Markt binnen Rotterdam de Ambagts-Heerlykhcid van CARNISSE geleegen tuftchen de steeden Dord- tegt en Pottebiam in de Zwyndregtfe Waard waar van de Prxëminentien Prxrogariven Geiegtigheeden, en Revenuen breeder zyn ge- fpecificeert by de Biljetten daar van alorame genffigeert en nader onderrichtinge is te bekomen by de Heeren Mr. Pieter DoersSecretaris tot Catwyk Cornells ReelsNotaris in 's Hage en Jan Afejfciaert, Makelaar te Rotterdam. Michlel Boons Makelaar, zal op Donderdag den 16 July, 's avonds ten 6 uuren, te Amfterdam in de Nes in de Brakke Grond, verkopen een party lnlar.dfc en Franffe SCH&YF- en DRUK-PAPIEREN leggende als nader by Notitie zal worden aangeweezen. Op den 27 Augufty 173$, en volgende dagen, zal J. Neaulme, Boekverkoper in'sGravenhage, onder de Boahveikopers verkopen een con siderabele party ongebonde BOEKEN, die zeedett meer als over de 3 o Jaaren by een verzamelt zyn geweeft, waat onder ook nieuwe Boeken zyn. De Catalogus is teets te bekomen by Hem, en by de andere Boekverkopers Hy debiteert ook Bibliotbefue de Campagne, Tom. j. 12. In 's Hage by Ottio van Thol werd gedrukten ftaat binnen korten uyttekomen De Geeftelyke Aaron met bet Reukwerk des Gebedts veer jsich en veer zyn Huys, en veer 't ganfebe Volk, zich tot zyues zelfs Opafferinge voorbereidende, zynde een Verklaaring over Johannes XVII.of het Hecgeprieflerlyk Gebeit in XLVIII. Leerredenen, in 't Hoogduytfch gedaan doot J. J. Ulricben in 't Needetduytfch vertaalt door B. Keppel, Bedienaar des Goddelyken Woords te Monnikendam. Noch werd by denzelve gedrukt de VII. laatjie Woorden van J.'ChriJtns aan 't Krnys en de Heerlykheid van J. Chriflus en zyn Kerke, beide in Quarto, meede doot denzelven Heer J. J. Ulricb. Te Amfterdam by J. RomanA. Lebedanius J. Kouwe en J. Roman de Jonge is gedruktDe Kapelle der Dooien of de algemeene Doode-Spiegel, in welken alle Menfchenvan wat Staat of Rang zy mogen zynzich tot hun nut konnen befchouwen, om met eenen lag- cheaden Mond t of met traanende Oogen at na 't hun gelieftde nietigheid en ydelheid des Leevens te leeren betragten en veragten zynde het laatfte Werk van den beroemden Pater Abraham van Sta. Clara, volgens den origineelen Dtuk uyt het Hoogduytt vertaaltmet byvoeging van het Lééven des Auteursen met 69 kopere Flatten verciertin avo. de Prys is 30 stuyvers. By Marren Séhsgen tt Amfterdam werd thans uytgegeeven het Zeftiende Stukje der Vermaakelykheeden van April en Jemy 1734 welk Werk om de drie Maanden vervolgt zal worden. By Hem zyn nog eenige Exemplaaten 4 Deelen, of 16 Stukjens compleet re bekomen. *t Vermaard DEMtIFRICIUM ANGLICANUM, of Engels Tandmiddel, 't welk de zwartjle en vttylfle Tanden yvoor wit maakt, en alle wurm- agtite bedervl ge en kalkaangreeying derzelver terftond belet en geneeflook alle wegvreeting en bederving van het Tandvlees 't zy 't Seheurc ba-,kip, of zelfs de Waterkanker it j het maakt de lofte Tanden weder vaft, en neemt weg alle Kies- en Tandpynen, verfriffende de Mond en Adem ook is 't een Prefervatief voor die Ongemakken en wetd verkogt re Amfterdam in de Boekwinkels van S. Sehoonweld in de Kil- vetftraat by de Offc/fuys, en D. Jemdns in de Pylfteeg, 't vyfde Huys van de Watmoesftraat, en te Rotterdam by de Wed. Haasverberg't koft Veertien Stuyvers 'r blyft altyd goed, en kan over al verzonden worden.

Leydse Courant | 1736 | | pagina 2