LEYDSE A0. 17 36» N*. 84 Vrydagfè Courants I T A L I E N. DUYTSLAND en d'aangrenzende Ryken. V R A N K R Y K. NEDERLANDEN NAFEtS den 19 Juny. Woensdag Feeft van St. Antonio di Pa- du» Naamdag van Donna Maria Antonio.Infante van Span- jen, was Gala aan't Hof, én des avonds wierd uyt het Kanon van de Kafteelen deezer Stad Salvo gefchooten. Donderdag wierd wegens het Hof aan de Baronnen van dit Koningryk geordon- uccrr, zich gereed te houden tot de plegtige Cavalcade, welke by de publicatie van den Vreede en de Acclamatie (toejuyching ofte Vreug degeroep) des Konings gedaan ftaat te worden welke Acclamatie tot noch toe niet gefchied is, om dat by de komft der Spanjaarden in du Koningryk zyne Majt. maar als Kroon-Frins en Generaal en Chef der Leegers uytgeroepen is. Gifter zyn de Spaanfe Gceftelyken, die van Romen herwaarts gekomen waren en in omtrent drie hondert Perfoonen beftaan aan Boord gegaan van een Frans Schip om, vol gens de Ordre van "t Hof van Madrid, naar Catalonien getransporreert te worden. Twee Regimenten Spaanfe Ruytery zyn uyt den Kerke- lyken Staat In 't Gebied ran Capua aangekomen, en van daar worden noch meer Spaanfe Trouppes verwagt, om in de Dorpen van Terra di Lahore verdeelt te worden. ROMEN den 13 Juny. Gifter hid de Abt Graaf van Harrach, Mini- lier van den Keyzer, Audiëntie by den Paus» en vervolgens eene lange Conferentie met de twee Kardinaalen Minifters van Staat, aan welke Hy bekend maakte dat de Keyzerlyke Trouppes t'eenemaal uyt den Kerkelyken Staat zouden trekken. De Graaf van Traun en de Zoon van den Generaal Starremberg, voor eenige dagen hier gekomen zyn- de, hebben zeedert Audiëntie by den Paus gehad, die Hen met alle teekenen van diftin&ie ontfangen heeft. H ;t Paleis van Altemps is gebuurt voor den Graaf van Plettcnberg, die als Ambalfadeur van den Keyzer herwaarts ftaat te komen. Volgens het Accommcdement, te Napels tuffchen den Paus en den Koning der beide Sicilien geflooten, zal zyne H. voortaan een Garnifoen van gereegelde Ttouppes binnen Velletri moeten houden of gem. zyne Majt. zal anders regt daar toe hebben om daar door de Inwoonders van die Stad welke laatft de Opfchudding veroorzaakt en de meefte Hoon den Spanjaarden aangedaan hebben, te beteugelen op dat zy in 't vervolg niets dier- gelyks zouden konnen onderneemen. LIVORNO den 22 Juny. De Spaanfe Trouppes zyn wel gereed om ingefcheept te worden maar meir weet niet wanneer zy zullen ver trekken. Volgens de Advifen van Corfica, hadden de Genueefen eeni ge Wapenen aan de Inwoonders van Barbaggio Patrimonio en Feri- vola in de Provlntie van Nebbio gezonden, en duyz. Soldaaten ondet den Collonel Varon naar St. Firenzo doen marfcheeren. PISA den lz Juny. Dingsdag paffeerde door deeze Stad een Ex- prcffe van Madrid naar Napels gaandemet Ordre, om binnen 7 da gen weder hier te rug te moeten weezen. Donderdag zond de Her tog van Montemar een Adjutant met fecreete Commiïïien aan den Groot-Hertog van Toskaanen en den vi lgenden dag een Expreffe naar Madrid afgevaardigd hebbende depecheerde Hy ook eenige Couriers naar verfcheide andere Plaatfen, zonder dat van den inhoud der Depeches iets uytlekt. MILAAN den 27 Juny. Maandag heeft de Maarfchalk de Noailles weder eene Conferentie Biet den Generaal Kevenhuller gehouden van welke men het Refultat niet weet; egter word verzeekert, dat de Geallieerde Trouppes ten langften in de aanftaande Maand uyt dit Land zullen trekken, na dat dezelve alvoorens hetCremonees aan de Keyzerfen zullen hebben ingeruymt. BOLOGNE den 28 Juny. De Duyifers alhier en in andere Steeden van den Kerkelyken Staat maaken toebereidfelen om een fterk Corps Trouppes naar Toskaanen te zenden ren einde by provifie bezit van een gedeelte van dat Groot-Hertogdom te gaan neemen Wordende verzeekertdat de Hertog van Montemar eindelyk Ordre van zyn Hof ontfangen zouw hebben, om Toskaanen aan de Keyzerfen inte- tuymen. Gem. Corps zal over Grafiguiana in 't Gebied van Lucca geleegen, derwaarts trekken. Van Pifa word gefchreeven dat de Spaanfe Trouppes gereed ftonden oin die Plaats aan de Duytfers inte- tuymen dat hunne elf Bataillons welke daar binnen zyn naar Li- vorno zouden marfcheeren en vervolgens met de andere Spaanfe Trouppes naar Barcelona gezonden worden. VENETIEN den 30 Juny. Maandag is de Heer Mocenigo Procura tor van St. Marcus, hter in den ouderdom van 76 Jaaren overleeden en Woensdag heeft de Groote Raad die vacante Waardigheid opge dragen aan den Heer Mocenigo welke thans als AmbaiTadeur van deeze Republik te Romen refideert. WEENEN den 30 Juny. W'aensdag arriveerde te poft van Peters burg de Heer Strefchneff, Kapitein der Lyfgarde van de Czaarin, met de importante tyding dat de Generaal Veldmaarfchalk Grave van Munnich met zyn Leeger op den 31 Mey des ochtents ten 4 uuren de Linien der Tarraaren by Prekop bemagtigt hebbende, den Chan met zyne Armde van ruym 100 duvzend Man zoodanig geflagen had dat die Prins zich naauwlyks met de vlucht had konnen falveeren waar op de hier relideerer.de Ruftile Minifter de Heer Lanczynski zich met gem. Kapitein ten Hove vervoegde in eene Audiëntie aan den Keyzet die groote Overwinning bekend maakte en teffens aan dien Vorft eenen Brief van de Czaarin behandigde. De Hertog van Lotharingen en de Prins Karei zyn Broeder hebben eindelyk om de volkome fluyting van den Vreede te bevorderen gerefolveert for- tneelen afftand van de Hertogdommen Lotharingen en Bar te doen. Geduurende het verblyf van 'tHof te Laxemburg zyn daar omtrent, •iet tegenilaar.de hetruuwen onbeftendig Weer, 34j ftuks verfchei de Soorten van Wild gefchooten. Het Regiment Huflaaren van De- foffi uyt het Ryk hier aangekomen en voor den Keyzer de Revue gepaffeert zynde, is naar Hongaryen gemaiftheert. PARTS den 6 July. Voor dat de Koning naai Compiegne vertrok, hebben de meefte tiythcemfe Minifters zich nas* Verfailles begeeven, om zyne Majt. re falueeren en gelukkige Reis'^ e wenfehen. Men verzeekeif dat Hooggem. zyne Majt. niet eer, dan in 't begin van Sep tember te jug zal keeren naai Verfailles Van de Raadsvergaderin gen, die daar in de voörleede week over de Depeches, van den Maar fchalk de Noailles en andere van Turin gekomen, zyn gehouden, lekt niets het minfte uyt, maar men weer zeekerdat de Minifter des Ko nings van Sardinien zich toen derwaarts begeeven heefr, en met den Kardinaal de Fleury eenen geruymen ryd in Conferentie is geweeft als meede dat de Baron van Schmerüng Minifter van den Keyzer», vervolgens ook by zyne Emin. geweeft zynde het Hof twee Exprel- fen den eenen naar Italien en den anderen naar Weenen heeft af- gevaardigt. OnderrulTchen meenen zommige, dat het veittagen der publicatie van den Vreede tot oorzaak heeftdat het Hof van Span- jen verfcheide Pretenlien maakten wel voornamentlyk op de meu bilaire Goederen van Toskaanen Parma en Plaifance waar van dc eerfte alleen eenige Millioenen beloopen en welke Goederen Span- yen zouw fuftineeren na den dood des Groot-Hertogs aan den Koning n de beide Sicilien toetekomen,'t geen ook de oorzaak zouw wee 's n, waarom Toskaanen noch niet aan de Keyzerfen was ingeruymt. BRUSSEL den s July. De Staaten van dit Land hebben een Plakaat, taakende de Reduófie van de Renten op de Domeinen, doen aanplak ken en noch een ander gepubliceertinhoudende verbod om goude Geldfpecien, genaamt Carolinen, in dit Land intevoeren of uyttegee- ven op de Straffen daar toe gefteld. Vrydag-namiddag arriveerden de Gedeputeerde Commiffariffen van de Staaten Generaal, aangeftelt tot het veranderen der Magiftraats-Perfoonen in de Plaatfen vanStaats- Vlaandeten onder Haar Hoog Mog. behoorende in deeze Stad met een groot Jagr, 't welk van noch een kleiner gevolgt wieidDe Heer van Aftendelft, Relldent van de Staaten Generaal aan dit Hof, beticht van de aankomft dier Heeren bekomen hebbende, begaf zich aanftontf naar 't Jagt, om Hen te verwelkomen, en heeft vervolgens gem. Haat Hoog Mog. Gedeputeerden voortreflyk ter Maaltyd onthaald. De Gtaaf van Maldeghem eerfte Commiflaris benoemt tot de Confe- rentien welke te Antwerpen over een nieuw Tarif gehouden ftaan te worden, heeft'ift die Stad het Huys der Gravinne van Dadion doen huuren. Dingsdag vertrok de Heer Poniatowsky, Regimentarius van Poolen, van hier naar Vranktyk; en den volgenden dag palfeerde een ander Pools Heer zoo men zegt de Gtaaf Offolinsky Opper-Thre- fotiet van de Kroon door deeze Stad meede derwaarts. De Gra vin van Launoy,Gemaalin des Gouverneurs van Dendermonde, is naat Lotharingen vertrokken om zich te begeeven by Haare Moeye de Opper-Hofmeeftereffe der Hertoginne Douariere vanLotharingen. De Hertogin van Buckingham, Woensdag van Londen over Ooftende hiet aangekomen zynde, is Vrydag met een talryk Gevolg naar Spa vertrok ken. Volgens de Brieven van Parys, waren de Zaaken wegens het Her togdom Bar bereits in vootdeele van den Koning Staniflaus geregu- leerr, en die, wegens de inruyming der Hertogdommen Lotharingen en Toskaanen, zouden meede zoo goed als afgedaan zyn; Men ver- zcekerdedat de Spaanfe Ambaftadeur de Graaf van Fuenclara nu in 't kort vanVenetien naar Weenen ftond te vertrekken. Dewyl hier ty ding is gekomèn van de geconquefteetde Plaatfen, dat zeedert de Re- duftie der Franfle Trouppes verfcheide Roveryen ten platten Lande zyn begaan, is een Reglement gemaakt tuffchen de Intendanten der gem. geconquefteerde Plaatfen en de Regeering van de Ooftenrykfe Neederlanden, (welke meede met diergelyke Roveryen geplaagt zyn geweeft) volgens 't welk men aan weerskanten zal overgeeven alle Leedigloopers, onnut Volk en andete welke meedepligtig aan die Roveryen zvn, of eenige andere Onordenrelykheeden begaan en in de Provintien gevangen zullen worden, ten einde dezelve te kunnen ftraffen volgens de ftrengheid der Wetten, die in ieders Departement zyn vaftgeftelt, 't zy onder de Jurisdiffie van Vrankryk of onder die van den Keyzer. Van Luyk word gefchreeven, dat de Baron van Ho rion die wegens dat Land als Gedeputeerde naat 't Hof van Vrank tyk was gezonden, in de gemelde Stad te rug gekomen was. De Lsn- deryen in dit Hertogdom zyn vruchtbaarder, dan man die in twintig Jaaren gezien heeftwaarom de Oegft ean zoo ongemeenen over vloed beloofd,dat men veel Graan buyten'sLands zal konnen zenden. AMSTERDAM den 11 July. Te Genua was gearriveerd Th. Oloydt van Eiladelfia, Will. Perfen van Venetien Anth. Ruiffo van Trapany, en Kirabie Siocha van Kadix te Bourdeaux Piet. Melles van hier, en het Schip de 3 Gebroedets van Hamburg te Cette George Harrifon van Londen te Rochel het Schip le Fier en 's Konings Schip la Bal- lena van St. Domingo en te Duynkeiken Evert Tideman uyt Nooi- weegen, en KI. Lankhuyfen van hier. Uyt de Ctooswyk waren ver trokken Marten Will, en Anne Janffe naar de Ooftzee van Cette Th. Barnes naar Hamburg en van Bourdeaux Pieter van Oyen en Willem Adams naar de Crooswyk het Schip l'Aurora, Kapt. Fromantin, naar Marrinico, en Cotn. Metfelaar naar deeze Stad. In Teffcl zyn binnen David Gilchrift van Lieth, jappe Immes Stuurman van Nerva, en Jan Broerfe van dt Biorken Eilanden en vertrokken Jan Rynd. naai de Straat, Jean Juan naar Port Louis &c. ROTTERDAM den 12 July. In Hellevoetftuys zyn gearriveerd ]an Broun, John Kok, Mich, herrifon, Mich.Waardin, Th. Smit, en Rich. Paxton van Sunderiand Kapt. Lucas legt daat met de Brieven va a eergifter zcilrc'c naar Harwich. Op dc Maas zyn gekomen Pierre Bo- mard van Sint Valerv, en Philip Dav. van Sunderland en vertrokken Th. Beets naar Lisbon, Ambr. Bayton naar Kork, George Brown naar Bergen, en Rob. Alifon naar Linn. 's GRAVENHAGE den 12 July. De Heeren Staaten van Holland en Wéft-Friesland zyn gifter en needen na gehoude Befoignes weder ver gadert en de Franfle Ainbaffadeur Marquis de Fenelon is met Heeren van de Regeering in gefprek geweeft als meede de Marquis ^eSt Gille, Ambaftadeur des Konings van Span jen. Een Expreffe uyt Vrank tyk is hier door naar 't Noorden gepaffeett. De Keyzerlyke exrr. En voye en Plempotentiaris de Graaf van Uhlefelt is met Heeren Gede puteerden van de Staaten Generaal in Conferentie geweeft Vervol gens was de Franffe Ambaftadeur Marquis de Fenelon meede met Haaf Hoog Mog-Gedeputèetden in Conferentie, en naderhand van gelyke' de Heer Trevor waarnecmende de Zaaken wegens den Koning van Groot-Brittannien by deezen Staat. Aanftaande week worden ds Heeren Haar Hoog Mog. Gedeputeerden uy; ïraats-Vlaanderen h;« weder te gemoet gezien.

Leydse Courant | 1736 | | pagina 1