Te Leiden''bv F FX I X T> F, KLOPPER, op de Breedeftraat omtrent tis Fla..t!tc u. Den fuly 17*9. Kempenaar veor den Raad van Staate den Eed afgelegt als Ontfanget de Koning raar de Tujrii vin 't RilfcS daar de KortlngTyke f nsces Stf» van de Geeftelykc Goederen over het Qoartier van Feellandt in plaats', b.esky Weduwe, met andere voorname Dames gekomen waren, om zich var wylen den Heer Bolc de La Calmette. De Heer van Affendeltr, ge-1 met wandelen te vermaaken in welke occafie haare Hoogheid van zyfa defi ;neetde Refident wegens deezen Sraat aan het Hof van de Aattsher-j Majt. affcheid nam waarop ,zy Maandag ogtent naar Tiegenhof ver- toginne, ftaat in 't kort naar Bruflel te verdekken. De Groot-Brittan-trokken is. Dingsdag is de Marquis de Monti, Ambaffadeur van Vrank- nil'e extr. Ambaffadeur Graaf van Chefterfield is roet Leerien van Staat ryk, hier aangekomen maar zyn Excell. heeft Deszelis aankomft noch in Conferentie geweeft. Volgens de laati'te Blieven van Parys hadden de Groot-Brittannife Plenipotentiarifien op het ontfangen van een Ex- preilè van Hanover, met den Kardinaal van Fleury en den Groot-Zeegel- bewaarder een lange Conferentie gehouden. Deezen middag is dg Pey- zcilyke extr. Envoyé Graaf van Sintzendorff met Heeien Gedeputeerden van de Staaten Generaal in Conferentie geweeft zynde aan de Trappen gerecipieerd door twee Heeren Gedeputeerden en na het eyndigen van niet doen bekend maaken. De Wervingen van groote Manfofcap conti- nueeren hier voor Geld zonder iemand te dwingen. De voorgemelde Piinceffe heeft haare vier groote Heyriukken aan den Koning geprezen- reerd,eh zyn Majt. heeft Haar een Koers met 6 Paaiden befpanrien Pre sent gedaan. Het Regiment Dragondeis van Bauditz ftaat tegen het midden van deeze Maand naar Saxe-r te matfcheeien waar tegen het. Regiment Dragonders van Mir hcrwaards ftaat te komen om by den" dezelve op gelyke wyze uytgcleide gedaan. Ter zeiver tyd hebben Haar j Koning zoo. hier als te Grodno de Wacht te houden. Zyn Majts. Reis Hoog Mog. den Heer Samvoort aangefteld tot Scheepen der Stad 's Her- j naar Litthauwen ter de Ryksdag is tegen den ijAugufty vaftgefleld. De togenbofch, in plaats van wylen den voorn. Heer Bofc de La Calmette. Ruflilche Ambaffadeur heeft aan den Koning een Memorie geprezen- teerd zoo men zegt wegens de Reftitutie der lfmaëiitifche Kerken in WARSCHAU den 9 July. Den 30 van de vooileede Maand des og- tens heel vroeg begaf zich de Koning te Paard naar de Cazeinen om trent deeze Stad, daar het Regiment van de Kroons-Garde vooi zyn Wit-Rusland waarover de Minifters van de Kroon met zyn Excellentie in Conferentie getreeden zyn. Majt. de Revue pafteerde 5 De nieuwe Commandant Vorft Czartoryski BERLYN den 15 July. Dingsdag is voor derr oveileeden Geheime deed die Trouppen de Exercitiën en Evolutien maaken, waarover de Ko-Raad van Katfcn een .plechtige Ly k-Proceme gehouden waar by zeer ping wel voldaan was, maai ztn Majt. ordonneerde eènige Verbeetering I veele voornaame Cmcieien geaffilieerd heooen. Gifter wierd een Ar- »oo in de Monteering als de Wapenen. Niet tegenftaande dit alles byna j beidsman, die met een Wagen vol Hout geladen uyt het Bolcl: naar dee- vier uuren duurde bleef zyn Majt. echter al die tyd te Paard zitten en jze Stad kwam, op de Spandouwerbrng coor een Dondeiflag gedood 5 de reed vervolgens onder een groot Gevolg van Generaals en andere hooge Slag B'"S van de e,:ne z)'de des Hoofss over de Borlt tot aan de Beenen, t)fficieren naar het Paleis te rug zonder eenig Ongemak te gevoelen. .^at zeer jammeilyk te zien was en zyne Kleederen en Schoenen ware* Zondag avond, na dat de Italiaanfe Comedie geëindigd was, begaf zich-teven a's weS gebrand. Op Dingsdag den 4 OElober 1729 zal in 's Gravenhage in de Caftelenye van den Hove van Holland ten ovetftaan van Heeren ComniifTaiiffen uyt welgemelden Hove 's namiddags ten s uuren pubüquelyk en ad opat jas habentium worden ge.eylt, en op Vrydag den 7 dito finalyk verkogt, de Hooge Heerlykheid en Ambagtsheerlykheid van 's GRAVEMOER, met al haat toebehooren, daar onder begreepen de Wind- en Koorn-Moo- Jen Huys Schuur, en Hovinge 5 En noch eenige Perceelen LANDS te famen groot omtrent 6 Mergengeleegen in den Lande van Zuyd-Hol- land, zynde de voorfz. Hooge Heerlykheid en Ambagtsheerlykheid van's GRAVEMOER, met zyn voo.fz. toebehooren, een onfterflyk Erf-Leea van HOLLAND en de voorfz. Perceelen Lands vry en allodiaal Goed. Nader onderrigting is te bekomen by Fitter ^idriaan GouJJet Procureur voor 't Collegie van de Ed. Mog. Heeren Gecommitteerde Raden van de Staaten van Holland en Weftvriedand woonende in de Nobelftraaten na den 15 Augufty 1729 zullende woonen in de Spuyftraat in 's Gravenhage. In het aanftaande Jaar 1730, zullen Johannes S-wart en Fitter de Hondt, Boekverkopers in 's Hage, verkopen de conGderabele en vermaarde groo te BIBLIOTHEEK, als ook een zeet gtoot getal van zeer keurlyke en oude Manufcripten en extta veel met heetlyke Miniaturen gefchilderd en ondet de Boeken alles wat Archite&uur en Printkonft aangaat, het zy uyt de Drukkery des Konings van Vrankrykals andere, en de Boeken tot al- lerley Konften en Weetenfchappen met groote koften en tyd by een vergaderd door den Ed. ^igtb. Heer en Mr. S. V. HULS Oud-Burgermeefter van '1 Hage welke Bibliotheek niet alleen beftaat in hei allertaarfte wat maat van Boeken te bekomen is geweeft maar genoegfaam alles wat ge drukt is van de eerfte Editien van 1400 en van MlduiJuntas Colinteas, Griphias, te Stephanas, Weibel, Plantin, Gioliio, en Elzevier zynde gemelde Bibliotheek genoegfaam alle in Franffe Banden buyten eenige honderden in Hoorn en eenige duyzend in Rood Blaauw en Geel Maroquin op 'H heerlykft ingebonden waar van de Catalogus, die wel in vier a vyf groote Deeleu zal beftaan, by alle de voornaamfte Boekverkopers in Éurop4 in de Maand November of December 1719 zal te bekomen zyn. Alzoo by Teftamente van wylen den Heer Theodoras de Hatfe in zyn leeven Raad-Ordinaris van Nederlands India op den 26 Maart 1718 voor den Notaris Job Freman en zeekere Getuygen tor Batavia gepaffeerd aan zyn Heer Tcftatcurs Zufter Juffrouw ^i-.na de Haefe zyn gefubftitueert alle deszelfs Vrienden zoo van 's Vaders als Moeders zyde het zy van heelen of halven Bedde hoofd voor hnofd zonder dat de nadere de verdere uytlluyten dewelke by het ovetlyden van gemelde Juffrouw de Haefe voorgevallen den 6de July 1724in 't leeven zyn geweeft 3 zoo worden van wegens de Heeren Weesmeeftcrs der Stad Middelburg by den voorfchreeven Teftamente tot de verdeelinge der Boedel gequalificeertop fpecials Authorifacie van den Edele Agtbaare Gerechte der vooifchreeve Stad na drie geobtineetdo defauten voor de Uat/lemaal en ten overvloede gedag vaard -alle die geene dewelke zouden vermeenen tot den voorfchreeven Boedel als gefubftitueerde Erfgenaamen eenig recht te hebben te compa- /eeren, of Gemagtigden te zenden voor den voorfchreeven Gerechte op den 12 January 1730 ten einde omme haare Pretenfien met de Stukken tot verificatie van dezelve dienende over te brengen onder handen van Heeren Weesmeeftercn 3 zullende tegens de gebreekigen worden geproce- deert tot abfolut verftek. In gevolge van voorgaande denuntiatie word bekend gemaakt dar op Zarurdag den 13 Augufty 1729, nanoens ten drie uuren, ten Huyze van Sr. Tomas Pauw Wynkoper, in den Doms-Tooren binnen Utrecht zal worden verkogteen groote.fchoor.e moderne wei-doortimmerde HUYZIN- GE, met twee groote Saletten aan wederzyden, maakende daar mecde aan de eene zyde vier Kamercn en Suite en aan.de andere zyde van gelykett drie, met de Keuken als ook magnifique Kamers en Vertrekken boven met Behangfels van Tapyten Goud Leer, en andere Stoffen 3 mitsgaders een Stallinge voor zes Paarden en Koetshuys na advenant als meede een groote Plaats en Tuyn daar agter ftaande en geleegen binnen Utrecht aan de Weftzyde van de Nieuwegragt tuffchen de Witte-Vrouwen-Brug en Plompen-Toorn laatft bewoorrd zynde by de Vrouwe Douariere wylen den Heer Lt. Collonel Dadetberg. De Conditiën zyn te zien by den Notaris en Procureur Voorjlag te Utrecht, in den Trans. De Loten in de derde Claffe der Generaliteyts Loterye (die op Maandag den if deezer met trekken zal begonnen worden) continueeren in hunt «Is voorheen gemeld, zynde 12 Gis. zouder en 9 Gis. met reftitutie van een Lotvoor welke Prys dezelve tot aanftaande Zaturdag by Hend. Blank en Hend. van Eyl te bekomen zyn. Daar zyn vermift de Lor-brieljes in de Genetaliteyts Loterye No. 25512, 25513, 25514» 25515, op het Devies en Nihilo nihil fit, gefouineert tot de derde Claffe die dezelve te regt brengt by Harmanat Vjfwerf, zal 6 Dukatons tot een vereering hebben. Aan den Eygenaar van No. 24581, op de naam Het Beentje, 2de Claffe, is per abuys by de verwiffeling in de 3de Claffe gegeeven No. 24537, op het Devis Wie ketn het Weeten zoo word den eerften verzogt het verkeerd veiwiflèlc Lot weder te brengen en zyn eygen Lot van de 3de Claffe No. 24581 by J. Ratelband weder te haaien. Den 25 July 1729 zullen Gojfe en Neaalme in 's Hage verkopen alle haare gebonde BOEKEN in allerhande Faculteyten en Taaien. De Catalo gues en de appendixes zyn by alle de Boekverkopers te bekomen. Joh. Dirk, en Flotis Bontekoning Makelaarszullen op Maandag den 25 July, te Amfterdam op den Nieuwendyk in de Witte Zwaan, verko pen 8000 Chtiftiaanfe, 3000 Ooftcrfe, en 300» Vuure Deelen, 1600 Juffers, 4000 Sparren, 2000 Maatbalken en lange Barkoenen, 3500 korte Bar koenen 800 Twaalf Ellens 1200 Coltets 150 Eeke Balken en Stolpen 3800 Netva Greene en Vuure, 3600 Vuure en Nooidfe, en 1500 Greene ftolpbalken 60 zwaare Hamburger Balken, 120 zwaare lange Rigafe Pomphotiten, en 200 Hey- en Goot-Maften &c. Hendrik Atlee Makelaarzal op Maandag den 25 July 's avonds ten 6 uuren preeys te Amfleidam in de Nes in de Brakke Grond verjeopea een party extra puyks puyk van 350 Kaffen DROP, of Sap van Soethout 3 leggende als nader by Notitic zal aangewceren wotden. HendrikWouter, en Arent Keiibyl Makelaars zullen (zonder eenig verder uytftei) op Dingsdag den 26 July 's avonds ten 5 uuren te Am fterdam in de Nes in de Brakke Grond verkopen een groote party extrar puyke Chineefe ZYDE STOFFEN bïftaande in Damaften geftreepte Satynen, Gorgorons Rol-Armofynen, geftreepte en effe, Ras de St. Mour, Giifetten Pelangs en Lampos, geborduurde Satynen, aile befte uytge- zngte footten, en gefabriceert van Zyde van Nanquin 5 welke drie dagen te vooren, en op de Verkoopdag zullen kunnen gezien worden. Hendrik, Wouter, en Arent Kerfbyl Makelaars zullen op Dingsdag den 26 July 's avonds ten 5 uuren te Amfterdam in de Nes in de Brakke Gtond, verkopen een party CATOENE LYWAATEN beftaande in Caffa Bengale, MalmolenS, Tansjeeps, Douriaffen, Hammans, Bethilles, ge ftreepte Baften, effe Gingangs, Soesjes &c. op de Verkoopdag in gem. Brakke Grond te zien. Jaeob de Bruyn Michiel de Roode en Pieter Cotrel Makelaars, zullen op Woensdag den 27 July, 's avonds ten 5 imien, te Amfterdam in de Nes in de Brakke Grond verkopen een party extra puyks puyk INDIGO Ciiquees Imboefer, en Javaans, van de Hollandfc Ooftindifc Compa gnie 5 leggende op de Heeregragt by de Brouwersgragt. Cornelis de Reus, Joannes van Ingen, en Joannes vander Woude Makelaars, zullen op Maandag den 22 Augufty, 's avonds ten «uuren, te Am fterdam in 'r Oude Heeren Logementaan de Meeftbieden.de verkopen drie Erven nevens een Stal, Woonhuys en dtie Pakhuyzen met hunne Erven, ftaande err geleegen op den hoek van de Baangragt, tuffchen het Weesper Pleyn en het Roeteis-Eylaud, zynde van ouds en nu nog een ver maarde BRANDERY, genaamt de Oranjeboom. Het GOUD-POEDER, 't welk veel in gebruyk is by Lieden van aanzien en andere, dewelke de fchielyke en uytneemende werking van het zelve ndervonden hebben, word gedebiteert te Amfterdam by de Wed. Montnort op de Elantsgiagt in de Arke Noach en te Rotterdam by Elic Paillaretf Koopman by de Beurs 5 Dit dierbaar en aangenaam Middel werkt op het oogenblik in Duyfelingen Flaauwtens Suffocatien, en voornamentlyk in aile Quaalen die het Hert en de Herffens raaken 5 de Fles is te bekomen vooi een Ryksdaalder 3 ook zyn 'et van twee en viet Ryksdaalders, na advenant de groote 5 Men geeft by ieder Fles een gedrukt Blaadje, waar in aangeweezen word deszelfs deugd en gebruyk: Te Rotterdam by Haa-verberg in'tKoffyhuys.'s Hage by Tan den Sanden op 't Binnenhof in 't Koffyhuys en by Wtfbtrman in de Rofemarynftraat, Delft by D. Appeldoorn in 't Koffyhuys, Amfterdam by de Wed. Egmond op de Reguliers Brcedeftraat, en te Utrecht by Heemanusvan Engers in 't Gel- detfe Koffyhuys, zyn te bekomen, de algemeene, ontbindende en losmakende PILLEN, witns gelyken in werking niet bekend zyn, neemeode weg in minder als 2 maal 24 uuren, alle Podagreufe, Jigtige en Scheurbuykige Pynen op wat plaatten des Lichaams zy zyn hoe verouderd zy mogen weezen, doot de tyd dezelve ook geneezende 5 Als meede alle fooiten van Koottfen 5 alle Vuurigheeden des Aangezigtc 3 de Dauwworm 3 Engelfe Ziekten 5 verouderde Zweetgaten, voornamentlyk in de Beenen 5 benaauwde Borften, Tbeaiing, Waterzugten Pynen der Maag, Lammighceden, Kramp- en Zeenuwtrekkingen 3. uyrgevonden doot een beroemd Medicynmceftet te Hamburg het Doosje koft 14 St. 3 en andere Geneesmiddelen. In 's Hage by Antony Stevens in 't Jagertje op den hoek van 't Malieftiaatje 3 te Rotterdam by Mo/es Haasvtrborg in 't Koffyhuys 5 te Amfter dam by Srofel Beek in 't Hol, het vvfde Huys van den Nieuwendyk 5 en by Mnna van Schaal^in de Stomme Klok op de Reguliers Breedeftraat, word verkogt egn expert eu onfeilbaar middel tegen de KIES- T AND- en HOOFDPYN, neemendc dit onwaardecrlyk middel hoe verouderd zy mog- ten weezen, dezelve in een oogenblik weg, en de wederkomft en de beder.ving der Tanden belettende 3 het Pakje van dit nuttig middel koft 8 Stny- vers als aok een weergsloofe Salf voor dezelve Gtbreeken necmende dit terftond weg 3 het Tonnetje 8 Stuyvers. Als meede de opregte Engel- Ie Elixir Salutis, wonderlvk tegen de kwaade Maagen pynen des Buyks, Hardly vigheden, alle fooiten van Koottfen, en ook wonderlyk tegen alle Soode of Zuur in de Maag, als ook om die graag te nraaken. o-ï

Leydse Courant | 1729 | | pagina 2