Jaap Derk gaat vader achterna Zaalvoetballers Oranje outsider Sport BUMA (HCKZ) IN HOCKEYSELECTIE Courier met moeite langs Forget naar halve finale Petta bij de enoord-selectie arflnm Jozsef Kiprich, ifgelopen woensdag in de 'jand Griekenland-Honga- een lelijke enkelblessure ren tlj opgelopen, wordt in de se- 317> van Feyenoord vervangen Anil JeuSdige Bob Petta. ^•plnan Ed de Goey trainde rmorgen onder leiding van netefyherapeut Ruud Daniels op op Varke- Vanmiddag na de trai- of in het uiterste geval 566^en bij de warming-up aarü|t beslist of De Goey kan sn. In verband met alle -tekens is Khalid Benlasen Berde keeper - aan de selec- roegd. De IJslandse Annar en Bjarki (ïlaugsson van Akranes voor anderhalf jaar bij getekend. In de 3 is de Soedanees Ibrahim el ein op proef. Ibrands niet ar herkansing Haag Ton Sijbrands at niet deel aan het herkan- stoernooi dat de uitdager wereldkampioen Tsjizjov >t aanwijzen. Sijbrands tt zich terug omdat niet rfdt gespeeld in zogenaamde ^Miches, waarvoor drie van de deelnemers zich hadden Tijdens het on- gehouden WK in Toulon iigden vier spelers gelijk op jQiweede plaats. De Nederlan- Sijbrands, Clerc en Wiers- Efilsmede de Witrus Baljakin. rc beriep zich als enige op WK-reglement, waarin bij 'leming van twee of meer e reguners de toernooivorm 9- rdt voorgeschreven, die ^basketballer - rliest vingertop I24toclaw - De Pool Tomasz -ikowski, die een spetterende ik in zijn gedachten had en de EK-kwalificatiewedstrijd en Portugal solo naar de vij- gelijke basket rende, sloeg t zijn pink zo hard tegen de g dat hij zijn vingertop ver- r. De 20-jarige international it Lech Poznan werd met )ed naar het plaatselijke zie nhuis gebracht. Daar zat hij ji uur in de wachtkamer alvo- ns de behandelend genees- ,er ter plekke verscheen. Door lAL vertraging ging de top van n pink definitief verloren. evlans Maassen este profrenner ;n Bosch Frans Maassen is Den Bosch uitgeroepen tot ste profwielrenner van het gelopen seizoen. Net als vorig ir kreeg hij de Gerrit Schulte- jfee van de Club van 48, een oep notabelen uit de wielren- jrij. Bij de vrouwen was de geflar Keetie van Oosten-Hage noemde beker voor Ingrid grsaringa, die bij de Olympische a,elen ^rons Pakte op de sprint i haar wereldtitel in de pun- nkoers prolongeerde. Ze volg- Van Moorsel op. Erik Dek- (r, zilveren medaille-winnaar dens de olympische wegwed- x rijd, kreeg de Toboga-beker, (doeld voor de renner van de ekomst. een geld voor liorttrackers en Haag Nederlandse lorttrack schaatsers zullen itbreken tijdens de Europese valificatiewedstrijd voor het sreldkampioenschap landen- kms. De KNSB heeft om fi- inciële redenen afgezegd. De 'wezigheid bij de wedstrijd, die 12 en 13 decembér in Orebro bijweden) wordt gehouden, be- ikent dat Nederland in maart et deelneemt aan het WK in pedapest. Met de afzegging prdt 25.000 gulden bespaard. IEFA wijst protest idmira Wacker af eneve Admira Wacker eeft vergeefs geprotesteerd te en de te kleine doelen op het èld van FC Antwerp. De UEFA eed niets met de klacht, we ens een procedure-fout van de ostenrijkse club. Admira Wac- er, dat in België werd uitge- Chakeld in het Europese toer- poi voor bekerwinnaars, had jet protest al voor de wedstrijd (toeten indienen. De UEFA gaf rel toe dat de doelen in Antwer- (en te laag zijn. Antwerp speelt n de kwartfinales tegen Steaua fukarest. addux en Eckersley ijn beste pitchers 'ew York - Greg Maddux Cubs) en Dennis Ec- -rsley (Oakland Athletics) zijn beste pitchers van het Ame rikaanse honkbal. Maddux en kersley ontvingen voor hun (staties in het afgelopen sei- ti de Cy Young Award. De er van de Cubs (National ague) won het afgelopen -nkbaljaar twintig wedstrij- 'n en verloor er elf. Reliever kersley bracht voor de A's ierican League) 51 saves op (jnnaam. Edo Buma was 20, toen hij in de jaren zestig debuteerde in het Nederlands hockeyteam. Het geslacht Buma zal voortleven in Oranje kringen nu zoon Jaap Derk sinds deze week deel uitmaakt van de nieuwe nationale herenselectie. door Dennis Mulkens Den Haag HC Klein Zwitser land is na lange tijd weer eens met drie hockeyers vertegen woordigd in de selectie van het Nederlands hockeyteam. Een uitvloeisel van het gegeven dat het thans weer goed gaat met de als vierde in de hoofdklasse ge klasseerde Haagse hockeyclub. Jaap Derk Buma is één van de talenten die aan de Klatteweg de roemrijke tijden van vroeger moet doen herleven. Langs de kant kijkt daar vader Edo Buma (46) toe hoe zijn zoon Jaap Derk (20) als rechts buiten opereert in het team van coach Norbert Nederlof. „Jaap Derk is sneller dan ik ooit ben geweest", zegt Buma sr., die tien jaar geleden afscheid nam als eerste-elftalspeler en nu voor de lol in veteranen B van KZ speelt. De ausputzer van weleer genoot bekendheid om het sukkeldrafje, waarmee hij zich naar voren bewoog om een strafcorner in te slaan. „Ik moest het meer van m'n tech niek hebben. Ik kon goed pas sen. Het is moeilijk om te verge lijken. Het hockey is daarvoor te zeer veranderd". „Ik heb mijn vader wel zien spe len", zegt Buma jr. „Maar heb het niet zo bewust meegemaakt dat ik me er nog iets van kan herinneren. Hij schijnt niet één van de snelsten te zijn geweest, want als ik nu tijdens een condi tietest ergens achterin loop dan zegt onze aanvoerder Maarten van Grimbergen direct dat ik op m'n vader lijk. Hij noemt me dan 'opa', de bijnaam van m'n vader toen Maarten nog met hem speelde". Schoppen „Mijn vader heeft mij nooit ge pusht om te gaan hockeyen", zegt Jaap Derk Buma. „Door vriendjes ging ik voetballen bij HW. Op zondag kwam ik dan wel naar het hockeyveld en stond ik met een balletje te pie len achter het doel. Ik speelde in Cl bij HW en kon aardig voetballen. Maar het werd foto Maurice Nelwan Jaap Derk Buma op het complex van Klein Zwitserland: „Mijn vader heeft me nooit gepusht om te gaan hockeyen". steeds hardet. Speelden we te gen clubs waar mensen langs de lijn stonden die riepen: schop 'm onderuit. Dat ging me tegen staan". En zo was hij steeds vaker bij de KZ te vinden. „Ik had geen zin om in C4 te beginnen. Mijn va der heeft geregeld dat ik in Cl werd opgesteld, dat w^s wel een beetje vriendjespolitiek. Mijn eerste wedstrijden waren ook niet geweldig. Ik maakte vaker 'shoot' dan dat ik bal met mijn stick raakte. Maar onze coach, Joris Francken, zag toch wel een talent in mij. Hij heeft dat goed gezien, want na een jaar behoorde ik tot de beteren en later kwam ik in het Neder lands B-elftal. Hockeyen vond ik toen ook veel leuker, zeker nadat we met Cl een trip naar Pakistan hadden gemaakt". Buma maakte deel uit van een lichting, die thans in niet gerin ge mate de selectie van Neder lof bevolkt. „Ik speelde met Ro- chus Westbroek, Maarten Beeuwkes, Alex van Velzen, Reinout Oerlemans en Remco Koster, die nu bij HDM speelt. We hadden een team dat jaar in jaar uit alles won. Met Al wer den we landskampioen in de zaal en op het veld". De toenmalige KZ-coach Ties Kruize zag in Buma een eerste- elftalspeler. „Ik debuteerde op m'n zestiende tegen Bloemen- daal, omdat Ties op die dag niet voldoende spelers had. Ik viel in en heb toen alleen maar naar de kuiten van Floris Jan Bovelan- der staan turen. M'n echte de buut beschouw ik de wedstrijd tegen Tilburg. Dat was een jaar later, ik maakte toen een doel punt". Onder Kruize had de student bedrijfskunde een basisplaats, maar bij diens opvolger Norbert Nederlof moest hij in het eerste halfjaar regelmatig op de bank plaats nemen. „Dat was een te genvaller, want het had me met hockeyen altijd meegezeten. Ik begreep er niets van en was een beetje opstandig. In die periode heb ik zeker veel aan m'n vader gehad, die het allemaal iets ge nuanceerder zag. Geen kwaad woord van mij over Norbert, want hij is een onwijs goede gast. Hij heeft een frisse wind laten waaien door KZ. En mede dank zij hem hebben we een ploeg die kans maakt op de landstitel". Publiciteit KZ staat vierde achter koploper Amsterdam en kreeg in de afge lopen tijd nogal wat publiciteit, niet in het minst door de aan wezigheid van Reinout Oerle mans, als acteur beter bekend als Arnie. „We speelden in Til burg. Op het veld stonden daar Maurits Crucq en Maarten van Grimbergen, samen goed voor 300 interlands. Maar Reinout moest handtekeningen uitde len. Vorige week kwam Lokatel langs met een tv-ploeg. Leuk, dachten wij, als voorbeschou wing op de wedstrijd tegen Am sterdam. Ze zonden echter al leen maar beelden uit van Rei nout. We weten dus hoe het zit en zijn er nu aan gewend. In Hattem stonden allemaal gil lende meisjes langs de kant, die hem aanmoedigden. Bij ons op KZ let niemand extra op Rei nout. Dat vind hij wel zo pret tig. Hij is in elk geval nog de zelfde Reinout als die teamge noot van Cl. Al rijdt hij nu in een aardige Opel Calibra ca briolet". Hoewel hij tot de nationale se lectie van de nieuwe bonds coach Roelant Oltmans be hoort, blijft Buma ook speelge rechtigd voor Jong Oranje. „Volgend jaar augustus is in Barcelona het WK. Dan doe ik zeker mee. Maar ik richt me nu volledig op het Nederlands elf tal. Ik denk dat m'n beste kan sen liggen op de linksbuiten- UITSLAGEN plaats, want op rechts heeft Stephan Veen goede papieren". En Edo Buma: „Ik vind het pri ma dat hij nu bij het Neder lands elftal zit. Ik ben manager van Jong Oranje en met je zoon in de selectie is dat wel eens las tig. Nee, hockeytechnisch heeft hij niet veel van me geleerd. Ik heb meer aan z'n mentaliteit gewerkt". De interlandcarrière van Edo Buma strekte zich over zes jaar uit, maar verliep niet al te glad jes. Hij speelde veertien landen- wedstrijden. „Er was altijd wel iets. Ik viel af na Mexico en kon niet mee naar München omdat mijn vrouw in verwachting was. Ze was uitgerekend tijdens het toernooi en dat klopte achteraf ook. Het Nederlands team speelde tegen India, ik zat met een radiootje in Bronovo, met zo'n dopje in m'n oren terwijl m'n vrouw enorme weeën had. En toen werd dus Jaap Derk ge boren". In Hong Kong begint morgen het eerste toernooi om de officiële wereldtitel zaalvoetbal. In de binnen afzienbare tijd zelfstandig wordende, voormalige Britse kroonkolonie neemt ook een Nederlands team deel. Na de eerste officieuze wereldtitelstrijd van 1989 in ons land, waarbij Oranje 'zilver' verdiende, behoort ons land tot de outsiders. door Frank Werkman Den Haag/Hong Kong Het heeft lang geduurd vóór zestien landen onder de banier van de FIFA gaan strijden om de hoog ste eer der zaalvoetballers. Drie jaar geleden liep het Rotter damse sportpaleis Ahoy' be hoorlijk vol voor de eindstrijd tussen Nederland en Brazilië. Toen al had het de nodige moei te gekost om een mondiale ver zameling 'vierkante-meter ar tiesten' onder één noemer in ac tie te laten komen. Daarna had het nog veel voeten in de aarde vóór er een regle ment in elkaar was gesleuteld, waarmee spelers uit Zuid-Ame- rika, Afrika, Azië en Europa el kaar konden bekampen. Hong Kong beleeft wat dat betreft vanaf morgen een mondiale pri meur, een evenement waarin teams van vier veldspelers en een doelverdediger (Five-a-side voetbal) uitkomen. Onder leiding van bondscoach Ron Groenewoud is afgelopen dinsdag een selectie van twaalf man afgereisd naar het Verre Oosten. Na een directe vliegreis van twaalf uur vanaf Schiphol hebben de Oranje-spelers de af gelopen dagen benut om te ac climatiseren. Pas maandag treedt Nederland voor z'n eer ste duel aan, tegen Iran. De eerste verrassing voor de va derlandse delegatie ontstond reeds op de nationale luchtha ven. „Daar", vertelt de meege reisde KNVB-voorlichter Rob de Leede, „troffen we ook de de legaties aan van Nigeria, Para guay, Brazilië en Costa Rica_ Die mensen hadden toen al een halve dag achter de rug. Wat dat betreft beleefden wij een plezieriger reis". In Hong Kong is het Nederland se team naast Iran ingedeeld met Oman en Koeweit. Tame lijk onbekende oppositie, die naar verwachting geen on neembare barrière moet vor men voor het bereiken van de tweede ronde. Bekend „Van de meeste landen weten we niet zo veel", vertelt De Lee de vanaf zijn kamer in het lu xueuze Hongkongse Royal Pa cific Hotel. „Een aantal ploegen komt ons bekend voor, zoals Brazilië waar we drie jaar gele den tegen hebben gespeeld en een keer zijn geweest. Ook teams als Italië, België en Span je kennen we redelijk. Maar er zijn toch te veel formaties, waar we eigenlijk niets van weten. Maar bij ons in de selectie leeft de gedachte dat we de laatste vier wel moeten kunnen ha len". Het eerste officiële WK wordt voor wat betreft zaalvoetbal- lend Nederland op een moeilijk moment afgewerkt. In ons land is de bloeiperiode al geruime tijd achter de rug. In de jaren zeventig en tachtig leek de in- door-variant een vaste plaats te hebben veroverd. Maar hoewel bijvoorbeeld de competitie in middels landelijk is georgani seerd is de belangstelling van zowel publiek als media aan zienlijk teruggelopen. Waar het overdekte voetbal aanvanke lijk, eind jaren zestig, ooit be gon in een deel van Noord-Hol land lijkt die situatie bijna weer foto Theo Böhmers Ron Groenewoud is de coach van de Nederlandse zaalvoetballers. terug. De in Hong Kong aanwe zige selectie herbergt weliswaar spelers vanuit alle windstre ken, maar het westen ontbreekt vrijwel volledig. Aansprekend Een aansprekende prestatie bij het WK-toernooi zou wellicht een stimulans voor het nationa le zaalvoetbal kunnen beteke nen. Maar de perspectieven zijn somber. Ook bij de KNVB zelf is deze discipline slechts een on derdeeltje van het pakket. Ron Groenewoud is in Zeist in de eerste plaats docent, bemant daarnaast het nationale ama teurteam op het veld en doet de Oranje-brigade in de zaal er bij. Ook hij heeft, sinds 1986 in dienst, het spelen-in-de-zaal niet kunnen uittillen boven het niveau van de goed betaalde hobby voor 'buiten' grotendeels mislukte (semi-)profs. In de in Hong Kong aanwezige selectie is uit die categorie ook een aan tal spelers present. Hanky Lae- temia speelde bij Standard Luik, FC Groningen en Luik. Erik Merk en Patrick Duyzings waren actief bij MVV. Henny Tellinck kwam uit voor FC Utrecht en Nico Runderkamp verdedigde de kleuren van Vo- lendam, Haarlem en Cambuur. De Nederlandse zaalvoetballers zijn in Hong Kong vooral be ducht voor de kracht en karak ter van de Amerikanen en de Australiërs, die daarmee de ar tisticiteit van de Brazilianen en de Argentijnen effectief kunnen compenseren. „Als het volks lied heeft geklonken voor bij voorbeeld die Aussies gaan ze daarna over lijken", besluit Rob de Leede. „Dat hebben we in de aanloop naar Barcelona op het veld wel gemerkt". In de begeleidingsgroep van het Nederlands team loopt ook Nico Spreij rond. Deze sportof- ficier van de landmacht prepa reerde en begeleidde drie jaar geleden Zimbabwe bij het offi cieuze WK in Nederland. Uit de ditmaal voor het eerst gehou den voorronden plaatste vanuit het 'donkere continent' Nigeria zich. In Afrika wordt gehoopt op een herhaling van de ver richtingen van Kameroen bij de Mundiale '90 in Italië. Oranje mikt in dat opzicht op meer. BILJARTEN Berlijn. Wereldbe ker driebanden, derde toernooi. Achtste finales: Jaspers (Ned) - Arai (Jap) 3-2 (11-15 8-15 15-7 15-8 15-7/moy- ennes 1,422 en 1,181), Zanetti (Ita) - Dielis (Bel) 3-2(15-11 10- 15 6-15 15-14 15-9/1,070 en 1,122), Bitalis (Fra) - Zöllner (Dui) 3-0 (15-6 15-3 15-5/1,607 en 0,538), Sayginer (Tur) - Ceu- lemans 3-0 (15-12 15-11 15- 8/1,451 en 1,033). GOLF Montpellier. Kwalifica tie Europese toer. eerste ronde. La Grande Motte: 1. Hoskison (Eng) 68, 2. Bicker- ton (Eng), Simpson (Eng) 69, 4. Murray (Can), McClellan (VSt), Coe (Eng) 70,18. o.a. Smits van Waesberghe (Ned) 72, 67. o.a. Woof (Eng) 76. Massane: 1. Basson (ZAf) 65, 2. Hjerstedt (Zwe) 67, 3. Joyner (Aus), Quirici (Zwi), Lebouc (Fra) 68, 6. Zilg (Dui), James (ZAf), Arruti (Spa), Beamonte (Spa) Eskilosen (Den) 69, 80. o.a. Lovey (Ned) 77. PAARDESP0RT Amsterdam. Jumping Amsterdam, tweede dag. Progressief springconcours, 1,50 m, na barrage: 1. Bost (Fra) Souviens Toi 34-28,75, 2. Blaton (Bel) Winsor 34-29,04, 3. Beerbaum (Dui) Rush On 34- 30,32, 4. Lansink (Ned) Egano 34- 32,15, 5. Bril (Ned) Let's Go 34-35,82, 6. Skelton (GBr) Li mited Edition 29-29,69, 7. Phi- lippaerts (Bel) Fidelgo 2-28,60, 8. Splaine (Ier) Heather Blazer 2-28,68; zonder barrage: 9. Gul- liksen (Noo) Springbok 43- 42,08,10. Hafemeister (Dui) PS Priamos 40-37,91. Dressuur Intermediaire II: 1. Michael Klimke (Dui) Chan 1238,2. Van Baaien (Ned) Com modore 1233, 3. Van Cuyk (Ned) Mr. Jackson 1206, 4. Dal- los (Hon) Aktion 1200, 5. Haa- zen (Ned) Olympic Windsor 1185, 6. Hoberg (Den) Bayard 1174, 7. Fry (GBr) Quarryman 1151. Springconcours, finale NHS/Dunhill-Trophy, 1,60 m, na tweede barrage: 1. Raymakers/Rinnetou Z 0- 23,77, 2. Tops/Abbeville 0- 26,97, 3. Zoer/Olympic Cordilio 4-26,00, 4. Van der Vleuten/O- lympic Baltazar 8-26,66; na eer ste barrage: 5. Lansink/Libero H 4-35,59, 6. Kirchhoff/La Bamba 12-39,76. Eindstand NHS-beker: 1. Ray makers 117 punten, 2. Lansink 87, 3. Romp 82,5, 4. Van der Vleuten 78, 5. Zoer 77, 6. Tops 71,5, 7. Van der Schans 71, 8. Kirchhoff 67,5. TENNIS Antwerpen. ECC- toernooi, mannen, 1,8 miljoen gulden: Kwartfinales: Chang (VSt/2) - Stich (Dui) 6-3 6-4, Woodforde (Aus) - Larsson (Zwe) 6-0 7-6, Courier (VSt/1) - Forget (Fra) 6-7 6-4 6-4. VOETBAL Eerste divisie: FC Zwolle - Excelsior 4-0 (2-0): 14. Stam 1-0, 17. Van Raalte 2-0, 72. Hansma 3-0, 86. Buimer 4- 0. Scheidsrechter: Nienhuis. Toeschouwers: 2850. Gele kaart: Hansma (Zwolle), Ga- briëls (Excelsior). Duitsland: Kaiserslautern - Schalke 3-0, Borussia Dortmund - Werder Bremen 2-2, Dynamo Dresden - Karlsruher SC 3-0. IJSHOCKEY Nijmegen Utrecht 7-4 (0-2 3-1 4-1). Scheidsrechter: Engelsman. Toeschouwers: 1200. Strafmi- nuten Nijmegen: 6, Utrecht 18 (waaronder 10 voor Versteeg). Topscorer: Versteeg (Utrecht) Rotterdam - Tilburg 4-3 (1-2 1- 1 2-0). Scheidsrechter: Hoek stra. Toeschouwers: 800. Straf- minuten Rotterdam 6, Tilburg 10. Topscorer: Henrij (Rotter dam). Leidse Courant zaterdag 14 november 1992 Antwerpen Richard Krajicek begon vannacht pas heel laat aan zijn partij tegen Korda voor een plaatsje in de halve finales van het ECC-tennistoernooi in Antwerpen. De winaar mag in ieder geval uitkomen tegen Jim Courier, de nummer één van de wereld, die heel veel moeite had met Guy Forget. De Franse lieveling won de eer ste set met 6-7 en toonde zich ook in het vervolg de gelijke van Courier. In het eindelijk eens sfeervolle Antwerpse sportpa leis moest de Amerikaan tot het uiterste gaan om de halve finale te bereiken: tweemaal 6-4. De gelijkenis tussen Stich en Chang stopt bij hun voornaam: Michael. Ook de prestatiecurve van beide tennissers gaf dit jaar een omgekeerd evenredig beeld. De Duitser zakte op de wereldranglijst van drie naar vijftien, Chang klom twaalf plaatsen: van zestien naar vier. De winst in hun kwartfinale bij het ECC-toernooi was logisch voor de laatste: 6-3 6-4. De twee hebben ieder een Grand Slam-titel op zak. Stich was vorig jaar op zijn best op Wimbledon, Chang won in 1989 als 17-jarige Roland Garros. Na dezehoogst'andjes leerden ze de schaduwzijde van het leven als tennisprof kennen. „En dat is ook wel eens goed", houdt Stich, nu midden in de negatie ve spiraal, zich groot. Hij had zich beter kunnen gene ren voor de geleverde wanver toning. Stich schutterde soms als een beginneling. Na de vele onnodige afzwaaiers klampte hij zich vast aan het positivis me: „Een goede ervaring, slecht spelen kan ook nuttig zijn." Bo vendien, zo verbaasde Stich zijn toehoorders, had hij de afgelo pen weken nog meer ballen ge mist dan vrijdag in Antwerpen. „Op de beslissende momenten ging het steeds fout." Hij heeft een bar slecht jaar achter de lange rug, Michel Stich. Begin vorig jaar stond hij nog op positie 42, later drie, nu vijftien. Het succes was niet lang aan hem besteed. In 1992 bleef het bij één toernooiwinst. In Rosmalen, op gras, maar minder heilig dan dat in zuid- west-Londen. Daar moest de ti telhouder al in de kwartfinale afhaken, net als eerder in Mel bourne toen Krajicek hem ten koste van een schouderblessure versloeg. In Parijs was de derde ronde eindstation, in New York de tweede. In de halve finales treft Chang vandaag Woodforde. De Austra liër, die donderdag Lendl uit schakelde, had geen kind aan Nijssen-bedwinger Larsson: 6-0 7-6. PAARDESPORT Raymakers mist Ramira Z niet Amsterdam Piet Raymakers lijkt zijn olympische medaillele verancier Ramira Z, goud en zil ver, niet echt te'missen. Het af scheid was kort en zakelijk, want de opvolging was immers al geregeld. Rinnetou Z stond sinds de Bra bander zich in Lanaken op stal Zangersheide vestigde aanvan kelijk op het tweede plan, maar werd na gedane zaken onmid dellijk en met succes gepromo veerd. Raymakers won de we reldbekerwedstrijd in Helsinki en haalde gisteravond bij Jum ping Amsterdam voor de acht ste keer de NHS/Dunhill-Trop hy op. Raymakers wilde gaarne met concurrenten en collega's Jos Lansink en Jan Tops op het scherpst van de snede acteren, Lansink was in het duel om de NHS-beker, voor de vijftiende keer inzet in een reeks van zeer gewaardeerde nationale con coursen, bovendien zijn directe opponent. Lansink had zijn bes te paard van stal, Egano, al in het door de Fransman Roger- Yves Bost gewonnen progres sief springconcours gebruikt en moest het doen met de betrouw bare dekhengst Libero H. In de eerste barrage aaide die een balk af. Titelverdediger Rayma kers was daarmee al zeker van zijn achtste eindzege in vijftien jaar (en 2500 gulden, maar vooral de eer), de dagprijs (3000 piek) lonkte zoals gebruikelijk ook. Provinciegenoot Tops was daarbij de belangrijkste tegen strever. De Valkenswaardse handelaar stelde gisteravond zijn zoveelste aanwinst voor: Abbeville. Met dat paard won hij onlangs in Mexico op het landgoed van zijn weldoener Romo al een Grote Prijs. De winst in de tweede barrage, de hardloop- omloop, leek ook bin nen bereik. Maar zoals vaak be wees Raymakers dat het sneller kon.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13