MENSEN Het meisje van jongsnely wild Uitermate triest en smadelijk einde CORINE SCHIPPERS He Bu donderdag 12 november 1992 door Paul Smits Ze doet menig mannenhart sneller kloppen, zeker met die uitdagende slogan van Veronica erbij: 'Jong...snel- ...wild, dat wil jij toch ook!' Corine Schippers (22) uit de Hoeksche Waard is sinds september 1991 het blonde Veronicameisje datje in vele televisiespots, foto's en posters met grote ogen aankijkt. In haar ouderlijke woning doet ze re laas van haar bestaan als levende re clamezuil voor Veronica. Zelf veraf schuwt Corine dat woord. „Dat vind ik zo erg, als ze je als levende pop be schouwen. Sommige fotografen be handelen je zo. Alles moet goed zit ten, terwijl je na een paar uur ook moe kan worden of gewoon af en toe je dag niet hebt". Corine belichaamt Veronica tot mei '93 en werkt daarnaast veel voor het Amerikaanse modellenbureau To- pline. Zo prijkt ze onder meer in di verse bladen en kranten in kleding van C A. In werkelijkheid ziet ze er magerder uit dan dan je aan de hand van de foto's zou denken, geeft de verslaggever als antwoord op haar vraag hoe ze in het echt overkomt. Corine: „Ik heb een beetje een bol gezicht. En vroeger was ik veel mol- 'Aan sport doe ik niet. Twee jaar geleden heb ik voor het laatst gejogd. Ik ben slank van mezelf en eet gewoon wat ik lekker vind'. liger, moetje bij voorbeeld die foto van me als kleine meid zien". Ze haalt een foto tevoorschijn van een klein meisje in de box, een duidelijk bewijs van Hollands welvaren. Na vier jaar VWO in Oud-Beijerland besloot Corine een praktijkgerichte opleiding te volgen. Het werd de MEAO. „Toen werkte ik al als mo del, maar je moet toch iets voor de zekerheid hebben. Het fotowerk is allemaal begonnen toen ik op mijn vijftiende in discotheek Alcazar (waar ze ook nog jaren heeft gewerkt in de garderobe, red.) door een ama teurfotograaf werd gevraagd. Daar na heb ik voor het Rotterdamse mo dellenbureau Intermodel gewerkt en een tijdje in Parijs en Milaan geze ten. Dat is een harde competitie, maar ik heb me kunnen handhaven en geen schulden hoeven maken. Sommige meiden eten helemaal niet om de kosten te drukken". Verrassing Dat ze het gezicht van Veronica is geworden, was voor haar een grote verrassing. „Op vrijdagmiddag hing ineens de baas van Topline aan de lijn: 'Misschien word je het gezicht van Veronica'. Ik wist nergens van. Of ik meteen de volgende dag voor opnamen naar Bilthoven wilde ko men". Corine werd uitverkoren om een tijdje het boegbeeld van Veronica te zijn. Ze draaft voor deze omroep op bij recepties en presentaties van pro gramma's, en is te bewonderen op televisie, in bladen en bushokjes. Over dat laatste: „Daar jatten ze ge woon de posters uit". Voor Veronica heeft Corine net een tijdje doorgebracht in Los Angeles, waar ze bij de MTV-Awards diverse sterren tegen het lijf liep. „Daar heb ik ex-Miss World Angela Visser ont moet, we schrijven elkaar nu". Voor het 'mooi zijn' hoeft Corine vol gens eigen zeggen weinig te doen. Geen uitgekiend fitnessprogramma om alles in de plooi te houden of af slanken tot ze er anorexia nervosa aan overhoudt. Lachend: „Aan sport én van de grootste stapp voorwaarts die onze besch|| ooit heeft genomen, is de v zegt datje nog drie dagen r aan de deur een encycloped gekocht, je mag bedenken. Anders gezegd: de roes waal het ding koopt, moetje bini i -• drie dagen kunnen uitslapi Het gezicht van Veronica is het liefst zichzelf. doe ik niet. Twee jaar geleden heb ik voor het laatst gejogd. Ik ben slank van mezelf en eet gewoon wat ik lek ker vind". Ze laat de schaal met koekjes dan ook niet onaangeroerd. Corine blijft het liefst zichzelf. Een eigenschap die in het wereldje van glitter en glamour nou niet bepaald in overdaad aanwezig is. „Dat heb ik van mijn vader. Die zei vroeger al tijd: 'Corine, wees maar eerlijk'. Ik kan niet huichelen, hoogstens een leugentje om bestwil". In de huiskamer ligt uiteraard de Ve- ronica-gids. Corine: „Mijn ouders zijn abonnee geworden toen ik voor de omroep ging werken. Zelf kijk ik niet veel televisie, ik vind het vaak niet interessant en heb er geen tijd voor. Alleen 'In de Vlaamsche Pot' vind ik leuk". Corine Schippers is dan wel geen be kende naam, haar gezicht wordt door iedereen herkend. „Dat is het zelfde als met Arnie Van 'Goede tij den, slechte tijden'. De meeste reac- foto Ad Molendijk ties zijn leuk, niet vervelend. En het zijn niet alleen mannen die met me uit willenj ook meiden. Ik krijg zelfs telefoontjes en brieven, maar daar doe ik niks mee. Dan ga ik liever mijn oma opzoeken". Hét meisje van Veronica zijn, is soms schone schijn. Zo moet Corine zich na afloop van het interview naar Rotterdam spoe den voor een afspraak, maar heeft ze geen vervoer. Haar broer heeft per ongeluk de sleutels van de witte Ve- ronica-jeep meegenomen. C/* Tina Turner Koning Boudewijn Tina Turner als burgemeester T X ii ina Turner heeft een rol aangeboden gekregen in Arnold Schwarzeneggers nieuwste actiefilm 'The last action hero'. Dit meldt het Amerikaanse blad Variety. Als alles goed gaat, zal de zangeres in deze film te zien zijn als burgemeester van New York. 'The last action hero' wordt geregisseerd door John McTiernan. Opnames zijn deze maand in Los Angeles begonnen. Officieel bezoek van Boudewijn en Fabiola .et Belgische koningspaar komt volgend jaar naar Nederland. Het brengt volgens de Rijksvoorlichtingsdienst van 11 tot en met 13 mei een officieel bezoek aan ons land. Koningin Beatrix heeft de koning der Belgen en zijn vrouw al geruime tijd geleden uitgenodigd. Over het programma is nog niets bekend. Koning Boudewijn, die de laatste jaren met een slechte gezondheid tobt, was vorig jaar voor het laatst in Nederland om de Schelde Walradar-keten in gebruik te stellen, een beveiligingssysteem voor de scheepvaart. Boudewijn heeft in 1959 zijn eerste en laatste echte staatsbezoek aan Nederland gebracht. Nu is gekozen voor een officieel bezoek. Het programma daarvan is veel lichter en kent minder plichtplegingen dan dat van een staatsbezoek. Burgemeester weigert Sint te ontvangen urgemeester Anton Hardonk van Barneveld heeft de plaatselijke politiek hevig in opschudding gebracht door zijn besluit om Sinterklaas zaterdag niet te ontvangen. De PvdA-fractie heeft hem om opheldering gewaagd en wil zefs een raadsdebat over het algehele functioneren van de eerste burger. Hardonk (SGP-er van huis uit) zelf staat ondertussen geen journalisten meer te woord. „Ik ben deze zaak spuugzat", aldus een uiterst geïrriteerde burgervader. „Ik heb er absoluut geen behoefte aan om erover te praten". Dat zijn besluit politieke gevolgen lijkt te krijgen, maakt op Hardonk geen indruk. „Dat merk ik dan wel. Ik laat deze zaak gewoon uitwoeden. Westerbork en de holocaust Burgemeester A. Emmens-Rnol van Westerbork gaf gisteren een Amerikaanse delegatie een symbolische urn, teken van de historische rol van Westerbork in de uitroeiing van de joden. De Amerikaanse Holocaust Memorial Council was in ons land voor nadere informatie. De overhandiging vond plaats in Amsterdam, bij het monument De Dokwerker. redactie Willem Pekelder bijdrage Jelle Boonstra Voorzitter H. Hermelink van de Stichting Land zonder Drem pels maakt van zijn hart geen moordkuil. „Het is een uiterma te triest en smadelijke einde voor het park waarmee we zo S hoopvol zijn begonnen. Ons vlaggeschip van toen is ge strand. Het is niet best voor -mijn humeur om de zaken op deze manier te moeten afbou wen". Amper elf jaar na de opening moet het bijzondere park bij de polder in Biddinghuizen (be doeld om 'de integratie tussen gehandicapten en niet-gehandi- capten te verbeteren') de poor ten sluiten. De neergang van attractiepark de Flevohof heeft het 'land' de laatste jaren naar de diepte meegezogen. De miljoenen die de nieuwe eigenaar Walibi in de Flevohof pompt, kunnen daar niets meer aan veranderen. Het begon allemaal zo glorieus. Onder het wapperend banier van de AVO (de Vereniging voor arbeid en welzijn voor mensen met een handicap) werd in 1977 het plan ontvouwd zeventig bungalows te bouwen tussen randmeer en Flevohof. Gezinnen met een gehandicapt familielid zouden er onbekom merd vakantie kunnen vieren. Met gratis toegang tot de Flevo hof. Sterrenslag In het AVRO tv-programma 'Sterrenslag' werd onder leiding van Ad Visser acht miljoen gul den ingezameld voor het goede doel. Driejaar later was de eer ste bungalow klaar. „Onze doel stelling bleek al gauw te smal", Zo was Land zonder Drempels, ook een land van ooit. zegt stichtings-voorzitter Her melink, die al hoog en breed ge pensioneerd was, maar nu weer totnver zijn oren in het werk zit. „Om voor een voldoende bezet ting te zorgen, werd besloten ook gezinsvervangende tehui zen te interesseren voor vakan ties in het Land zonder Drem pels. Na verloop van een paar jaar bleek ook dat allemaal niet kostendekkend Op basis van een optimistisch accountantsrapport gaf de AVO in de jaren tachtig een ruk aan het roer. Besloten werd om de huisjes ook beschikbaar te'stel len aan de gewone bezoekers van de Flevohof en aan de con gres- en vergadergasten in het weekeinde. De bomen leken tot in de hemel te groeien. De bank Credit Lyonnais besloot zelfs tot financiering van 72 nieuwe bun- Polsstok Het leek allemaal prachtig, maar toch ging het mis. „Laat ik zeggen dat de polsstok langge- foto f. Schinkel noeg was toen we desprong waagden. De uitbreiding was ge baseerd op een logische groei van de Flevohof. Maar toen we halverwege waren met de sprong, zakte ineens de bodem onder ons bestaan weg. Ieder een weet zelf wel wat er gebeur de met de Flevohof. Het publiek raakte uitgekeken en de bezoe kersaantallen liepen steeds sneller terug", legt Hermelink uit. Vorigjaar november ging de Flevohof failliet. Het Belgische pretparken-concern Walibi kocht de agrarische attractie voor een appel en een ei en maakte er in snel tempo een bonte kermis van met draaimo lens, roetsjbanen en botsautoot jes. Niet echt de richting waar een stichting voor minder-vali- den bij staat te juichen. Eigen faciliteiten heeft het bungalow park niet en nu de Flevohof voor pret heeft gekozen, laten de vas te klanten het afweten. Bovendien is Walibi van de con gres- en vergaderkoers afge stapt, die het Land zonder Drempels net die extra klandi zie bezorgde. In de neergang speelde ook mee dat Walibi het voor- en na-sei zoen met twee maanden inkort te om de Flevohof goed onder handen te nemen. Volgend jaar zal dat opnieuw gebeuren, aldus Hermelink: „Al met al zorgde de koerswijziging voor hoge per centages afmelders". De bank Credit Lyonnais (die voor elf miljoen hypotheek ver strekte) wacht investeringen die de Flevohof nieuw elan moeten geven niet meer af en draait de geldkraan dicht. De 142 bungalows moeten snel worden verkocht om nog wat van de centen terug te zien. Volgens Hermelink heeft de stichting nauwelijks andere schulden: „We hebben dit zo merseizoen voldoende cashflow gehad om iedereen te betalen". De AVO zelf zal in het faillisse ment niet worden meegetrok ken. Alle kosten, baten en schul den van het Land zonder Drem pels zijn in een speciale stich ting en een exploitatiemaat schappij ondergebracht. Vlaamse prijs voor het Jeugdjournaal Het NOS Jeugdjournaal is door het Speelgoedmuseum in het Vlaamse Mechelen bekroond met de titel 'doc tor ludorum causa'een ludieke vari ant op het bekende eredoctoraat. Vrij vertaald staat het voor 'doctor vanwege de spelen'. De jury prijst in haar rapport, dat deze week werd vrijgegeven, het Jeugdjournaal van wege 'de selectie van het nieuws, de manier waarop het gebracht wordt en de wijze waarop harde feiten wor den aangepakt'. Dit geldt ook voor 'de bevattelijke manier waarop soms uitermate moeilijke onderwerpen worden gepresenteerd en de actieve en passieve betrokkenheid van kin deren bij het programma'. De titel wordt sinds 1982jaarlijks toegekend aan een persoon of instel ling die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt op het gebied van spel, speelgoed, volkskunde of het al gemeen welzijn van het kind. Strip tekenaar Willy Vander steen, het VN-kinderfonds Unicef en Herman van Veen vielen eerder in de prijzen. Het Jeugdjournaal is zes dagen in de week te zien, telkens gedurende tien minuten met als doelgroep kinderen van 10 tot 12 jaar. De prijs, die be staat uit een diploma en trofee wordt 12 december tijdens een gala-avond' uitgereikt. Deetman naar begrafenis Dubcek Voorzitter Deetman van de Tweede Kamer woont zaterdag in Bratislava de begrafenis bij van Alexander Dubcek. Dubcek was voorzitter van het Tsjechoslowaakse parlement. Deetman vertegenwoordigt de beide Kamers der Staten-Generaal. De Nederlandse ambassadeur in Praag zal namens de regering de uitvaart bijwonen. Gisteren was het dat Hardonk Sinterklaas niet wil ontvangen, vandaag dat prins Bernhard te hard rijdt en morgen dat het monster van Loch Ness weer is gezien". De PvdA-fractie vindt het besluit van Hardonk geenszins te rechtvaardigen. „We hebben in de persoon van Hardonk een burgemeester uit de vorige eeuw binnengekregen", meent woordvoerder Kemper. „Ik zal met de andere fracties van de gemeenteraad overleggen hoe we dit moeten aanpakken, want Hardonk heeft een heel slechte promotie voor Barneveld bedreven. We hadden niet verwacht dat hij zo benepen zou reageren op een kinderfeest als Sinterklaas". Jazzbassist overleden tl azzbassist Keith 'Red' Mitchell is zondagavond op 65-jarige leeftijd in de Amerikaanse stad Salem overleden. Zo heeft zijn broer gisteren bekendgemaakt. Mitchell musiceerde met jazzgiganten als Dizzy Gillespie, Billie Holiday, Red Norvo en Hampton Hawes. Ook maakte hij soloplaten en werkte hij als studiomuzikant. De man die ons de encyclop Z aanbood, was zo'n aardige De uitslaande anatomieplaj waarin je telkens weer een i nieuwe laag organen kon i afpellen, waren zulke léérza platen. En de 85 gulden per maand was zo schappelijk d, een kniesoor moest zijn omi nog te vragen hoeveel maanj dat waren. We kochten hem dus. Alle 3| delen. En we waren opgetog Tót het moment dat de rest' het gezin thuis kwam en ons gek verklaarde. De wetgever wist van de roe; waarin wij dingen kopen. Hi heeft ook gelezen over Hans Gelukskind die van zijn baa klomp goud als loon kreeg ei zes keer voordelig ruilen eiij met een kei. Daarom mogeij drie dagen lang die 32 delen terugbrengen van de wetge: Zodat wij de rest van ons le\ gulden overhouden waar d wetgever weer een andere bestemming voor weet, ma< is een ander verhaal). Ditzelfde encyclopedie-gevo krijgen we als het goede doel waaraan wij jaarlijks een bef overmaken, ons voorstelt erj een bedrag ineens verder vot altijd af te zijn. Wij kunnen Iet voor het leven worden. Nooir meer die hinderlijke accept-i en nooit meer dat piekeren q hoeveel je moet invullen. Er af zijn, voor altijd - wie lol dat niet? Vooral als dat bedrj ineens meevalt. Het lijkt fori maar we hoeven maar de zewi jaar te halen die de statistics gunt en we hebben het er al A uit. Om niet te spreken over] jaren die we de statistiek misschien nog voorbij leven, kan nog knarsetanden word voor dat goede doel, wannee ziet hoe oud wij worden. Al met al is het een onweerstaanbaar aanbod. Dl sterk doet denken aan de aait man van de encyclopedie diet ook zo snel kon voorrekenen! weinig zo'n ding kost als je df^ prijs een paar keer door iets d Maar net heb je je giroboekjel getrokken om dat bedrag-int te storten of de twijfel slaat tf Want als we Over drie dagen onder de tram komen? Net n ons bedrag voor het leven val onze rekening is afgeschreven Dan lacht het goede in zijn I vuistje. Dan is het daar feest f - onze kosten en dat is geen leii idee. Zelfs van een goed doel kunnen we zoiets eigenlijk nii ^oed hebben. Lid voor het leven is mooi, ma waarom hebben ze ons dit ni^ aangeboden toen we een stuk jonger waren? Nu we al heelv jaren achter de rug hebben dit dus niet onder het bedrag ine) vallen, zouden we eigenlijk n( wat meer zekerheid over de j verdere lengte van dat lidmaatschap willen hebben.! Want zeg eerlijk: de statistiek mag dan op onze hand zijn, mj het oversteken wordt met de( riskanter. Daar zou dat goede doel eerst eens iets aan moete' doen. Daar wat aan doen dat 2 pas echt een goed doel zijn wa! voor het leven lid van wil worl

Leidse Courant | 1992 | | pagina 18